Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok! Vmennyire Ti is ki tudtok kapcsolódni osztályotok/csoportotok kirándulásán, ha Ti vagytok a szervezők? fórum

Pedagógusok! Vmennyire Ti is ki tudtok kapcsolódni osztályotok/csoportotok kirándulásán, ha Ti vagytok a szervezők? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 12. 16:16

Egyáltalán nem. Sőt nagyon-nagyon elfáradok. Már most is előre az izgulok, hogy mi lesz az idén.

Bár volt már olyan osztályom, ahol ennyire nem tett le.

17. benvik
2011. ápr. 12. 16:05
Én ezek után a kirándulások után olyan fáradt vagyok, hogy állva el tudnék aludni.... Bár azt hozzáteszem, hogy mi csak a problémás gyerekeket visszük, tehát még nehezebb.
2011. ápr. 12. 15:59

Viccelsz? Kikapcsolódni?Voltál te mostanában gyerek közelben? Egy zsák bolhát könnyebb párosával meneteltetni, mint osztálykiránduláson pihenni!

Egyébként ezt tanulmányi kirándulásnak nevezzük, ami azt is jelenti, hogy a pedagógus dolgozik. Nálunk pl. szülők nem is jöhetnek. Még akkor sem, ha szombatra vagy vasárnapra esik. De persze túlóra elszámolás sincs. Ezért aztán hétköznap megyünk, munkaidőben:)és persze másnap tanítás van.Szóval pihenés, piknik meg kikapcsolódás majd nyáron a családdal! Ez ilyenkor kőkemény munka!

15. Ráhel
2008. jún. 24. 12:21
Én is alsósokat tanítok, s bár nagyon szeretem a kirándulást, az biztos, hogy ezerszer jobban kifáraszt, mint egy átlagos tanítási nap.
2008. jún. 18. 14:22
Pihenésről, kikapcsolódásról szó nincs. Fárasztó, nagy a felelősség és sajnos a gyerekek nagy részét nem érdeklik a "kötött programok", városnézés, ne adj' isten egy múzeumba való betérés, ami valójában a "tanulmányi" része lenne a kirándulásnak. Legyen minél több szabadidő és minél később kelljen lefeküdni éjszaka.
2008. jún. 18. 13:22
természetesen kicsiket más miatt kell nagyon szemmel tartani,minden életkprnak megvan a nehézsége...
12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - Bbeus73)
2008. jún. 18. 13:22
ezért mondom hogy nehezebb,mert kamaszokat szemmel tartani...nálunk kiszöktek mindenhonnan,egyszer meg csak elaludt tanítónéni bármennyire is figyelt,ajtót bezárta de az ablakokat ugye nem lehet:)
2008. jún. 18. 12:35
Én is alsósokat tanítok, és nem kikapcsolódok, hanem inkább más oldalról ismerem meg őket, oldottabb a hangulat, megered a nyelvük, ezáltal családiasabb a légkör, és ez vezet kikapcsolódáshoz.
2008. jún. 18. 11:46

Én kicsiket tanítok, és hidd el, velük sem hinném, hogy könnyebb egy kiránduláson. Én eleve aggódósabb ember vagyok az átlagnál, ez sem jó, de mikor egyszer másodikosokkal voltunk Budapesten kirándulni, én minden percben számoltam őket, annyira tartottam attól, nehogy valamelyiknek valami baja essen.

Ezzel persze nem vonom kétségbe, hogy a nagyobbakkal könnyebb lenne, tudom, ők meg már a saját fejük után mennek, mindegy, mit mond a pedagógus.

9. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - 0c89f979f8)
2008. jún. 18. 11:42

Szerintem nagyobbakkal menni talán még nehezebb lehet.Már csak abbol kiindulva,hogy igaz én "jókislány" voltam mindíg,de láttam egy két dolgot gimiben,volt hogy két lány szüleinek telóztak hogy jöjjön anyuka és vigye haza őket....

szóval a kicsikre lehet nehezebb vigyázni korukbol kifolyólag,de a nagyobbakra meg szinte lehetetlen...

szóval boztosan nem pihenés,hanem valamilyen szinten nagyobb meló mint a mindennapi tanytás...

2008. jún. 18. 11:12
Én is csak megerõsíteni tudom az elõttem szólókat :) A férjem egy középiskolában tanít, és egyszer egy évben neki is mennie kell az osztályával. 2 napra szoktak menni, de õ utána tiszta hulla :) Olyan szinten ki van merülve, hogy amint hazaér, megy is aludni.
2008. jún. 18. 11:08
Én soha, egy kiránduláson sem tudtam igazán kikapcsolódni, hisz óriási felelősség van a pedagóguson egy kirándulás vagy tábor alkalmával. És ez valóban munka, 100%-ban.
2008. jún. 18. 11:08
A lányom sem tud....Még nagyobb figyelem kell mint a suliban. Nagy a felelősség!!
2008. jún. 18. 10:44
Anyukám példájából tudtav: NEM!
2008. jún. 18. 10:43

Csatlakozom. Pedagógus vagyok, gimnáziumban tanítok. Azt mondják, hogy velük már könnyebb, mint a kisiskolásokkal, de higgyétek el, ez nem így van! A tinik, majdnem felnőttek - legalábbis ők úgy érzik - szabadok akarnak lenni a kirándulás alatt. Viszont egy jól összeszokott osztály és osztályfőnök nagyon kellemes kirándulást tud tenni. A lényeg, hogy őket is felelőssé kell tenni a kirándulás megszervezésének valamely részletében, s akkor - bár nem felhőtlen, de - kellemesebb "pihenés" veheti kezdetét.

Én minden osztálykirándulás után hullafáradt voltam!!!! Ennek ellenére is! :-))))

2008. jún. 18. 10:32
Én nem vagyok pedagógus, de volt eset, hogy én vittem az osztályt kirándulni. Hát pokoli volt az a felelőség ami ilyenkor az emberre hárul. Lelkiismeretes pedagógusnak szerintem ez komoly munka, és nem pihenés. Vigyázni a gyerekek testi, lelki épségére hatalmas feladat.
2008. jún. 18. 10:31
Lehet, hogy hülye kérdés, de eszembe jutott, és érdekel... néha eszembe jutnak hülye kérdések :)
2008. jún. 18. 10:27
Pedagógusok! Vmennyire Ti is ki tudtok kapcsolódni osztályotok/csoportotok kirándulásán, ha Ti vagytok a szervezők?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook