Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógus életpálya keretében ki számít az új rendszer szerint gyakornoknak? fórum

Pedagógus életpálya keretében ki számít az új rendszer szerint gyakornoknak? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 14. 18:53
Én úgy tudom, hogy csak az az idő számít bele, amit ténylegesen tanítással töltöttél. Ahhoz hogy pedagógus I-be kerüljél, legalább 2 év tanítás kell. A szakvizsgáról nincs infóm...
2013. nov. 13. 22:37
Ez engem is érdekelne. Meg az is, hogy ha pl. dolgozom gyakornokként 1 évet és utána teljesen más munkahelyen dolgozom, vagy tanulok még akkor az is beleszámít az időbe, vagy csak az amit ténylegesen azon a bizonyos munkahelyen töltök? A szakvizsgát ha a meghatározott időpontig nem teszem le (mert nem dolgozom abban a szakmában) akkor mi történik?
6. bige
2013. jan. 20. 13:23
hát ezt nem tudom. én is csak rákerestem a neten
5. Bonti74 (válaszként erre: 4. - Bige)
2013. jan. 20. 11:02
Köszi! Igazából pontos leírást keresek, hogy akkor most rám 2, 3 vagy 4 év vonatkozik és hogy a gyes, gyed időszaka bele számít-e?
4. bige
2013. jan. 20. 08:26
www.kpszti.hu/med/eletut/eletpalya_modell.ppt
3. bige
2013. jan. 20. 08:24

1. fokozat: Gyakornok (2-4 év)


2. fokozat: Pedagógus I. (6-9 év)


3. fokozat: Pedagógus II. (min. 6 év)


4. fokozat: Mesterpedagógus

feltétele: 14 év gyakorlat, szakvizsga, 2. minősítés


5. fokozat: Kutatótanár

feltétele: PhD, 8/14 év gyakorlat, 2. minősítés)

2013. jan. 20. 06:11

Bocsánat, már nem tudok módosítani, de úgy akartam írni, hogy ki számít...

Hiába korán van még... De várom a hozzászólásokat! Köszi előre is!

2013. jan. 20. 06:07
Sziasztok! Valaki tudja ki számít még gyakornoknak szeptember 1-től és ki kerülhet a pedagógus I-be? Böngészem a neten a törvényeket, de sehol nem találok a gyakornokra vonatkozó pontos leírást...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook