Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógiai és családsegítő munkatárs tanfolyamra járok. Hogyan kezdjek pszichológiai vagy pedagógiai esszét írni? fórum

Pedagógiai és családsegítő munkatárs tanfolyamra járok. Hogyan kezdjek pszichológiai vagy pedagógiai esszét írni? (tudásbázis kérdés)

11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Elfi)
2014. dec. 7. 01:41
Úgy látom sikerült sok segítséget kapni! :) Szorítok neked, hogy sikerüljön! :)
10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Elfi)
2014. dec. 7. 00:47
Drukk! Elotte dark csoki :) csak ugyesen!
2014. dec. 6. 22:01
A hármas tagolást ne felejtsd, minden bekezdés (bevezetes, tárgyalás, befejezes) ele tabulatort nyomni. A tárgyalás tobb oldal is lehet, egy gondolatsor lezárásával egy entert nyomj, de ne kezd új bekezdést tabbal. Sorkizaras is fontos! :) a befejezesben ugye a konkliziot illik levonni. Csak egy szimpla fogalmazás, nem nagy cucc! :)
8. Elfi
2014. dec. 6. 18:05
Köszönöm mindenkinek! Persze, én is utánanéztem itt a neten, sokat hozzáolvastam. Valamit remélem sikerül "alkotnom".
7. monilla (válaszként erre: 2. - Elfi)
2014. dec. 6. 14:35
Igazából az esszé olyan mint, a középiskolában a fogalmazás volt. Ki kell benne fejteni a témát. Kell egy bevezető rész, egy tárgyalási rész, amiben részletesen kifejted a témát,a legfontosabb részeket ebbe írd bele majd egy rövid befejező rész.
2014. dec. 6. 14:22

Szabó Mihályné A család szerepe, jelentősége, funkciói,a család megismerésének módszerei, technikái


ezt írd be a keresőbe

2014. dec. 6. 14:13
Ez nem jött össze, egy pdf et akartam bemasolni
2014. dec. 6. 14:11
109.74.55.19/.../A%20család%20szerepe,%20jelentő...
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Elfi)
2014. dec. 6. 14:04

Ne ess kétségbe! Az esszé mint elnevezés régóta létezik, de valóban csak nemrég óta használatos ennyire a mindennapokban.

Fogalmazást kell érteni alatta lényegében. Tehát azt írod meg, hogy az iskolás gyerek családi helyzete, a család szerepe a napi tanulásban, stb...

2. Elfi
2014. dec. 6. 13:53
A téma Kapcsolatfelvétel a családdal, a család megismerése. Mivel iskolában volt a gyakorlat, elsősorban az iskola szempontjából kellene megközelíteni. Én nem írtam esszét életemben, 85-ben érettségiztem, akkor még ez nem volt "divat". Talán valaki tudna nekem segíteni, hogyan is kellene nekikezdenem, valami vázlat sokat segítene. Esetleg, ha épp ráérne valaki, nagyon örülnék.
1. Elfi
2014. dec. 6. 13:51
Pedagógiai és családsegítő munkatárs tanfolyamra járok. Hétfőn lesz írásbeli vizsga, ahol pszichológiai vagy pedagógiai esszét kell írni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook