Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógiai asszisztens képzés fórum

Pedagógiai asszisztens képzés (beszélgetős fórum)


26. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 25. - D20c30cb4c)
2014. okt. 20. 22:20

Ez egy elég összetett dolog. Sajna a munkahelyem miatt nem úgy megy, hogy én mikorra tervezem, hanem, hogy mikor lesz arra pénzem, hogy elmenjek gyed-re...

De amúgy már most nem szeretnénk sokat várni, max 2 év.

25. d20c30cb4c (válaszként erre: 24. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 19. 22:37
Április 6-ra, de ez még 3 hét múlva az ultrahangon változhat. Ti mikorra tervezitek? Írtad, hogy a baba miatt (is) szeretnél biztos szakmát.
2014. okt. 19. 21:47
És amúgy mikorra vagy kiírva? :)
23. d20c30cb4c (válaszként erre: 22. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 19. 21:15
Én a Széchenyiben tanítok. :) Vagyis most nem, mert veszélyeztetett terhesként itthon vagyok. A Fekete meg a Széchenyi egy kaptafa, bár nagy konkurenciának tartja a főnökség egymást. Akkor biztos ő is tud majd neked segíteni, ha a ped.a.-i szakmát választod.
22. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 21. - D20c30cb4c)
2014. okt. 19. 20:45
Akkor mondok valami poénosat...a barátnőm is a Fekete Istvánban tanárnő :)
21. d20c30cb4c (válaszként erre: 16. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 19. 20:42
Én is 10. kerületes vagyok. :) Akkor a Széchenyi és Fekete sulit ismered... (Újhegyi sétány. ) Ezekben vannak ezek a diktátori körülmények.
20. d20c30cb4c (válaszként erre: 18. - Pbeácska75)
2014. okt. 19. 20:38
Húú.. ez is milyen már. Pedig az intelligenciát nem diplomával osztogatják. Minden ember egyenlő. Ezt nem is értem a kollégáknál sem. Pl.én szeretek a konyhásokkal ebédelni és dumcsizni, na meg én is segítek nekik, kiviszem a gyerekek tányérjait, mert le vannak terhelve ők is. Na ezért rám szóltak az idősebb kollégák. Én a takarítókat is nagyon kedvelem. Jobban el lehet velük beszélgetni, mint néhány kollégával... Szóval nekem nagyon elment a kedvem a szakmámtól, bár most veszélyeztetett terhesként itthon vagyok, de nem biztos, hogy vissza fogok menni tanítani.
19. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 17. - Pbeácska75)
2014. okt. 19. 19:57
Az ovis-bölcsis korúak jobban bejönnek :)
18. pbeácska75 (válaszként erre: 11. - D20c30cb4c)
2014. okt. 19. 19:37

Értelek,több emberség kellene az igaz.

Viszont a ped. asszt. azért van ott hogy ugráltassák.

Engem nem ugráltattak az oviban,viszont éreztették velem nem vagyunk egyen rangúak,szerintem ez rosszabb!

17. pbeácska75 (válaszként erre: 16. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 19. 19:35

De azt csak tudod hogy a pici gyermekek vagy a nagyobbak állnak hozzád közelebb?

Én pl. nem dolgoznék suliban,mint ped. a. oviban voltam,én a kicsikkel jobban elvagyok. :)

16. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 15. - D20c30cb4c)
2014. okt. 19. 19:30

Eléggé bele trafáltál :D

10. kerületben lakom :)

Egyelőre még csak gondolkodom ezen a képzésen, illetve a csecsemő és kisgyermek gondozó tanfolyamon. Kettő közül szeretném valamelyiket.

15. d20c30cb4c (válaszként erre: 14. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 19. 19:03

Megértelek, persze. Én csak tudod, szégyellem a képem pedagógusként, amit a suliban látok... Azt gondolná az ember, hogy legalább a pedagógusok mások, mert ugye azért a mi munkánk sincs megbecsülve sem a szülők, sem a munkáltató részéről.

Én csak azt tanácsolom, ha ezt választod, hogy nagyon-nagyon nézd meg az iskolát, hogy hova mész, kérdezz esetleg utána, hogy ott milyenek a tanárok, a főnökség, mielőtt még biztosra elhelyezkedsz a szakmában. Nem tudom merre élsz, de annyit már tudok mondani, hogy a X. kerület iskoláit nagy ívben kerüld el. Az lenne az igazi, ha sikerülne egy magánsuliban elhelyezkedned, ott tudtommal a pénz is jobb, ott kapnak a ped.asszisztensek is cafetériát. A kolléganőm 3 év után keres most 90 ezret kézbe, cafetéria nincs, de a magánsulikban ez jobb pénz, akkor a GYED is jobb lsz.

14. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 13. - D20c30cb4c)
2014. okt. 19. 16:23

Igen, ezt én is látom, de sajna ilyenek az emberek, illetve az emberiség. Sajna ezen nem igazán lehet változtatni, az emberek lenézik egymást.

Nekem pedig most lett elegem a kereskedelemből, illetve az állandó aggósából és agyalásból, hogy nem vagyok bejelentve, vagy kirúgnak vagy nem, vagy meghosszabbítják a szerződésem vagy nem, vagy meg lesz a 2 évem gyed-hez, vagy nem...

És a kereskedelemben is nagyon lenézik az ember, a vásárlók úgy beszélnek az eladókkal, mint egy sz@r darabbal, csak mert ő bejött vásárolni és akkor mindenki essen hasra, mert ő itt hagyja a pénzét. Inkább elviselném egy elfogadhatóbb életért ezt, mint most, hogy 11-12 órát dolgozom és nem haladok sehová.

13. d20c30cb4c (válaszként erre: 12. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 19. 08:36
Nem a szakmával van baj, hanem az emberséggel. Attól, mert valaki nem diplomás, még meg lehetne becsülni...
12. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 11. - D20c30cb4c)
2014. okt. 19. 05:46

Maradjunk annyiban, hogy aki ezt a tanfolyamot elvégzi az tisztában van azzal, hogy egy tanfolyamot végzett el és nem diplomás, így mindent rá fognak tukmálni amit csak lehet. És amíg van aki megcsinálja, addig meg is fogják csináltatni...

Barátnőd jól járt, hogy 9 óra alatt nem tud enni. Én 11 órát dolgozom és 1x van 15 perc ebéd időm. Sok sikert neki is!!!

11. d20c30cb4c (válaszként erre: 5. - Pbeácska75)
2014. okt. 18. 22:22

Én értem, hogy az a dolga, hogy a ped. keze alá dolgozzon, de én mélyen lenézem azt a kollégát, aki a cigaretta elszívása miatt ugráltatja az asszisztenst....

Na meg azzal sem értek egyet, hogy órákat helyettesítsen, holott nincs pedagógusi végzettsége. A suliban az asszisztens a barátnőm, ebéd ideje sincs, mert rendszeresen ebédeltet. Leülni az átdolgozott 9 órájában nem szokott. Ő most 3 tanév után próbál váltani, mert már a tanszünetek sem vonatkoznak rá, ez is megváltozott. De nektek sok sikert, hátha valahol jobb a helyzet!

10. pbeácska75 (válaszként erre: 9. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 18. 19:13

Persze,így van.

Én az ezért váltottam anno!

Tehát ha tudsz most tanulj és biztosítsd be magad a későbbi évekre.

9. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 8. - Pbeácska75)
2014. okt. 18. 19:09

Valóban nem sok, de én amint már írtam valamit valamiért... (én véleményem szerint).

Én pl dolgozom inkább 20 ezerrel kevesebbért, de legyek bejelentve és gyerek szempontjából sokkal jobban járnék...

8. pbeácska75 (válaszként erre: 7. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 18. 18:53

Tehát egyezik a véleményünk. :)

Én először voltam dajka,majd ped. asszisztens és most csecsemő és kisgyermek gondozó. :)

Ezt szeretem a legjobban,imádom a pici gyerekeket,bár a fizetés nagyon kevés.

7. ae3b0cf3fc (válaszként erre: 5. - Pbeácska75)
2014. okt. 18. 18:23

Igen, valóban ez a dolga. Ezzel én is tisztában vagyok. Viszont még mindig sokkal jobb, mint a jelenlegi helyzetem, mivel kereskedelemben dolgozom napi 11-12 órát, és pár éven belül szeretnénk a férjemmel gyereket, de már az első buktató az, hogy be sem vagyok jelentve, így azt sem tudom miből lesz gyedem. Illetve ha eljutok odáig, hogy megszülök és vissza mennék dolgozni, hová is menjek? Kereskedelembe, ahol este 8-9-ig vagyok és legkésőbb 5-ig el kell menni a gyerekért oviba?


Szóval valamit valamiért...

6. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Ae3b0cf3fc)
2014. okt. 18. 18:20
Nálunk az oviba is és a suliba is vettek fel,többet is. Én úgy látom még mindig van rá kereslet.
5. pbeácska75 (válaszként erre: 4. - D20c30cb4c)
2014. okt. 18. 18:18

Szia!

Igen a ped.asszit. ez a dolga,a pedagógus keze alá dolgozzon! Szerintem nincs ezzel semmi probléma,én is csináltam csak én oviban nekem nem derogált.

Akinek nincs diplomája annak jó ez a munka. :)

2014. okt. 6. 08:46

Biztos, hogy ezt akarod csinálni? Én pedagógus vagyok, és látom, hogy szerencsétlen ped. asszisztens van ugráltatva mindenhova. Ő megy postára, kíséri a gyerekeket úszni, hajat szárít, vele vitetik a gyerekeket versenyre, osztálykirándulásokra kísér, almát oszt és vezeti az "alma naplót", hétvégén a családi napokon bent kell ülnie és szendvicseket készít, üdítőt tölt, minden pl. étkeztetési papírt ő nyomtat ki, sokszor ő ragasztja be több száz üzenőbe stb. Én már nem is merek kérni tőle semmit, mert annyira sajnálom szerencsétlent.

Ja, és ha éppen dohányozni akar valamelyik kolléga, akkor ő jön fel ügyelni az osztályra, néha napközibe is beugrasztják, hogy legyen idő egy kávéra. :/

2014. okt. 5. 19:35

Tavaly előtt a pénzügyi számviteli ügyintézőire jártam :D Ez pedig most lett/lenne aktuális, ha úgy lenne...

Amúgy most is nagyon sok hirdetés van ped. asszisztensre, csak vannak kételyeim, amit már az első hsz.-ben leírtam.. :S

2014. okt. 5. 08:04
Tavaly előtt volt érdemes,de most már nem,ahova kellett ped.asszisztens már felvették,nem is látom már a hirdetésekben hogy keresnék.Tavaly még tele volt velük az újság.Én is szerettem volna elvégezni,de már letettem róla,szerintem nem éri meg.
2014. okt. 4. 23:38
Érdekelne a véleményetek, hogy aki elvégezte ezt az okj-s tanfolyamot, sikerült-e elhelyezkednie benne? Állítólag ugye kötelező az iskolákban ped. asszisztenseket alkalmazni most, de nem tudom ez gyakorlatban hogy valósul meg. Illetve nagyon sok hirdetést is találok a neten, de ezek vajon olyan állások, hogy már meg van rá az ember, csak meg kell hirdetni, vagy valóban van esély az elhelyezkedésre? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook