Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi várandós anyukák ide fórum

Pécsi várandós anyukák ide (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 5. 19:07
Sziasztok! Most találtalak meg titeket, de van már egy ilyen fórum ha érdekel titeket.
2009. máj. 9. 08:21
Ki nem hagynám:D világgá kürtölöm:D
42. dolcissima (válaszként erre: 41. - 116212323c)
2009. máj. 7. 22:36
Mindent megírni nekem is!!!! :-)
41. 116212323c (válaszként erre: 39. - Dolcissima)
2009. máj. 5. 17:00
most 13án:D nagyon várom...
2009. máj. 5. 10:13

Szia Szindy!


Voltam dokinál, csináltak hormonvizsgálatot meg ultrahangot, PCOS-em van és egyelőre nem jön össze a baba sajnos :( továbbküldtek a szülészeti klinikára meddőségi szakrendelésre. jövö hétre kaptam időt.

39. dolcissima (válaszként erre: 38. - 116212323c)
2009. máj. 4. 22:42

Szia!


Na jó, tényleg nem kell sietni! :-) Május 20.-án megyek. Te?

38. 116212323c (válaszként erre: 37. - Dolcissima)
2009. máj. 4. 20:04

Szia!

Szerintem ne siettesd azt a szülést:D majd megkérdezzük a tornán, ha ott nem tudnak segíteni ebbe, akkor a védönőmmel beszélek...szerintem nem kell elsietnünk...

Köszi mi is jol vagyunk...

mikor mentek legközelebb uhra?

37. dolcissima (válaszként erre: 36. - 116212323c)
2009. máj. 4. 16:56

Szia Szindy!


Köszi. Megnyugtattál azért. Mi jól vagyunk. Ti? Szülésfelkészítőről tudsz vmit?

2009. ápr. 28. 18:31

Szia Szia ha még nem késtem el a válasszal...

Egyik kedves barátnöm védőnő megkérdeztem tölle mert én nem voltam benne biztos!

Amig a baba benned van te véded öt, megszületik elkaphatja, elvileg ilyen esetben nem, de nem kell kisérteni az ördögöt, ahogy a mondás tartja! Inkább vigyázz magadra! ezt én mondom

egyébként hogy vagytok?

2009. ápr. 26. 20:33
Szindy még valami! Azt mondja a szomszéd asszonyom, ő is kismami, és van már egy kétéves fia, hogy bárányhimlő járvány van a gyerekeknél, vigyázzak én is. Mondjuk vannak rokon bölcsisek, ovisok, de akkor most majd kerülöm őket. Azt kérdezném, hogy te is úgy tudod, hogy ha én már voltam is bárányhimlős, a Picim elkaphatja itt bennem, akkor is, ha én nem. Szóval ezt nem értem. A szomszéd szerint elkaphatja. De én voltam gyerekkoromba már.
2009. ápr. 26. 20:30
Láttam van fent képed magadról is. Tényleg nem te voltál, akinek ott az uh váróban tippeltem. :-)
2009. ápr. 26. 20:28

Szia Szindy!


Remélem jobban vagytok!

Nagyon jó, persze, csinálhatunk ilyen csajos napot majd! A Töki Bogyót azért írtam, mert a férjemet tökiztem régen, aztán valahogy az ő kicsi mását képzelem el, de lehet,hogy lányba, csak ilyen határozott, (bár jó lenne, ha kevésbbé akaratos)kis emberkét szeretnék, talán kevesebb pofon érné. De az egyetlen fontos,hogy egészséges legyen, a többi dologba segítünk mi is, ahogy csak tudunk!

A szülésfelkészítőt azért mondtam, hogy ha a védőnőtől, mert nekem itt mondta a védőnő,de Szigetvárra szervezik innen. De nem sürgős még, hiszen ráérünk. :-) Tettem fel mai pocak képet. Iszonyú nagy a változás a 11 hetes óta!

Pusza!

2009. ápr. 24. 08:15
jah mert irtad hogy töki bogyod lesz! meg van, ebből azt hittem hogy neked megtudták mondani
31. 116212323c (válaszként erre: 29. - Dolcissima)
2009. ápr. 24. 08:14

Szia Dolcissima!

Semmi baj, már meg van a számcsere és igy legközelebb akár mehetünk együtt is...egyébként nem engem láttál...de nekem is eszembe jutott hogy mi van ha pont te ülsz mellettem kizárásos alapon ugyanis a többi anyuka már elöre haladottabb állapotban volt...engem vérvételre nem tud kisérni a párom, mert dolgozik reggeltől estig...

Nekem tökelétes a 20.hét után is sött talán jobb is ugyanis most kezdődik a gyakorlatom a jövőhéten, igy elleszek havazva rendesen!

A lényeg amit a dokid is mondott, hogy vigyázz magatokra! teljesen egyet értek ezzel, nem szabad kockáztatni, de ezt te is tudod:D, kivárjuk a 20.hetet és kiderül hogyan tovább! nekem ugy is jo ha esetleg csak csajos napot tartunk, mert azt mondják inkább ne járj tornára akkor összejárunk és kész...

Mi a párommal 13án megyünk sima ultrahangra, a 4d lehet nem fog összejönni, pláne ha most megmondják mi várható nálunk...Egy orvosnak a fekete fehér ultrahangból is kell látnia az eltéréseket, hiszen csak gondolj bele azelött nem volt ilyen 4d, és egy csomot kiszürtek, igaz voltak tévedések is, de a legtöbb esetben kidrült hogy hanyagság nem törödömség eredménye volt.

Igen csodálatos érezni ahogy mozog, idövel majd te is érzed én nagyon koncentrálok hogy ilyen hamar megéreztem...nem lehet összetéveszteni a bélmozgással nem is tudom miért mondják...de idövel majd te is rájössz.

A szülésfelkészitést szerintem majd a tornán a csajtól kell vagy érdemes megérdeklődni...szerintem, de ha nem tud segiteni akkor utánna nézek a védőnőm segítségével, természetesen! és itt is szivesen csatlakozok, mindenben benne vagyok:D

a fius kérdés nem emlékszem hogyan is jött...szoval mit is mondtam miért? már nem emlékszem de mindjárt utánna olvasok és válaszolok erre külön is:D

30. 116212323c (válaszként erre: 29. - Dolcissima)
2009. ápr. 23. 13:59
Hűűű jó hosszan irtál, ám irtam privibe nem vagyok jol ugyhogy ha nem veszed sértőnek majd csak legközelebb válaszolok puszi
29. dolcissima (válaszként erre: 28. - 116212323c)
2009. ápr. 23. 13:32

Szia!


Bocs Szindy, aznap már nem néztem be a fórumokra. Csak ma. Így nem tudtam számot cserélni veled. De esküszöm amikor ott ültem az uh váróba, eszembe jutott mi lenne ha most te is itt ülnél, és nem is tudunk egymásról. Egy valakit ki is néztem, hogy lehet te vagy, komolyan ezen gondolkodtam. Az a valaki a párjával volt, és amikor kijöttek megkérdezni ki az aki időpontra jött, (onnan a kis uh-s helyiségből, nem a nagyból), akkor oda is adta a papírját. Én egyedül voltam, mert a párom nincs itthon, ma jön haza. Fehér pulcsiba voltam, amit lehúztam, és a Renáta (asszisztens) előbb vérvételre küldött, mert a dokim még nem volt, és úgy mentem vissza uh-ra. Azért is írom ezt, mert a lombikos fórumról is van egy lányzó akivel írunk, és őt is ott a várakozás alatt tippeltem, hogy mi van, ha ő az. Érdekes nap volt. Megírom privibe a számom, viszont még a 20.hetet is meg akarom várni, vagyis nem akarnám, de meg kell a tornával, mert sajnos most már teljesen elfedi a méhszájat a lepény. Egyértelműen mellső fali megtapadás, de a doki szerint talán picit jobb lesz a 20.héttől, ha igazán elkezd nőni a pocim. Vigyáznom kell, mert vérezgethetek is, és akkor be kell mennem mindig, nehogy baj legyen.

Miből gondolod, hogy fiam lesz? Nem tudták megmondani még. május 7.-én megyünk a férjemmel, a Citrom utcába 4d-re. Ott majd talán megmondják, meg szeretném ha végre alaposan megnéznék, úgy hogy közbe beszélnek hozzám is, mert a klinikán csak rohanunk.:-(

De jó, hogy rendszeresen érzed, én nem! Vasárnap a z 19.-e volt, és utána kedden éreztem bugyborékolós, kaparóst, de most megint nem. Remélem mielőbb fogom. Legközelebb május 20.-án megyek uh-ra. Aztán remélem tornázhatok, meg tudod mit? Te nem akarsz szülésfelkészítőre menni? Én szeretnék, csak mivel szentlőrinci a védőnőm, nem tudom a pécsi lehetőségeket, pedig hát mégis csak ott kéne, hiszen ott szeretnék szülni. Tudsz ebben segíteni? S te jönnél? Na és persze mehet a csajos nap! Szia! Puszi!

2009. ápr. 22. 07:32

Szia :D nahát én is holnap megyek afpre, kár hogy nem tudom a számodat...nem irnád meg privibe ide nem kell kiirnod, nehogy valaki visszaéljen vele, és legközelebb mehetnénk együtt is akár!

És akkor mielött bármibe is belekezdenénk tarthatnánk egy csajos napot!? mit szolsz?

én 30.ka ota érzem mozogni Kiscsillagomat, eleinte nem volt rendszeres, de mára már azzá nötte ki magát!

Ezekszerint fiad lesz? vagy mi van levagyok maradva!?

ŐŐŐ a hányos idöszaknak jah vége de sajnos idegi alapon tovább müködik néha ideges leszek...

persze mehetünk egyébként remélem jo idöpontban lesz mert én gyakorlatra járok közbe és vizsgázok is ugyhogy jah és mellette munka is...sok ez egyszerre...de kell a pénz amig birom megyek.

Na puszillak beneteket!

2009. ápr. 21. 14:35

Szia Szindy!


Rég nem voltam, lehet te sem. Remélem jól vagytok! :-)

Holnap megyek afp+uh. Meg fogom érdeklődni a kismami tornát. Majd megírom, mert én most már szeretnék menni, ha lehet. Hányós időszakod vége? Mozog a Picúrod? Pont írtam a másikon, hogy vasárnap éreztem először azt a bugyborékolát, és ma is egyszer. Ez Már a Töki Bogyóm lesz!:-) Úgy örülök! Remélem, holnap minden rendben leszuh-n, és vv-n is majd azt nem tudom még hogy tudom meg.

26. 116212323c (válaszként erre: 25. - Dolcissima)
2009. ápr. 5. 19:25

Szia!

Jó neked, nekem meg egyre sürübben jelentkeznek a hányások, leginkább reggel és hajnalban de a délután se ritka, mondjuk akkor letudom még nyelni...

Jó persze én is megszeretném várni, az ultrahangot, bár a mi lepényünk a hátsó falon van szoval nem ez miatt, de suli vizsgák melo vezetés egyszerre sok lenne és a tornára most sajnos idöm sincs...

majd egy kicsit enyhülnek a dolgok talán az uh-ig és akkor majd megbeszéljük. Én nem halasztok a suliba, hiszen most végzek, nem is lenne részemről értelme:-D

Ohh rendes vagy, természetesen majd megbeszéljük a napközit tudod 2-3gyereknél nem szeretnék többet, igy családias marad és jobb is ha nem teljesen idegen gyermekére kell vigyáznom:-D egyenlőre bejelneteni sem szeretném mármint az adohatoságok felé, mert hát nem tudhatom hogy beindul.e és minuszokat fizetni nem szeretnék, de idővel ez is kiderül...

Örülök hogy jol vagytok és gondolom teljes mértékben élvezed te is a babavárást! jó lenne már tényleg majd összeismerkednünk!

puszi

25. dolcissima (válaszként erre: 24. - 116212323c)
2009. ápr. 5. 15:34

Szia!


Köszi, már csak hébe-hóba vagyok hányingeres, de nyomtalanul még nem tűnt el az érzés! :-) Most már még nagyobb a pocim, majd lefotózom, és felteszem. Nagyon jó lenne együtt elkezdeni a kismami tornát! Most fog szülni egy barátnőm, ő járt Füge Katihoz a klinikán, mert aki ott szül annak ingyenes, és azt mondta ő nagyon jó gyógytornász! Én annyi, hogy a 16 hetes uh-t meg várom, hogy a lepény elkerült-e távolabb a méhszájtól, meg hát egyáltalán mit mond az orvos, s aztán tőlem mehetünk is! Te mikor mégy 4d-re?

Én halasztottam a suliba, egyenlőre egy szemesztert, de valószínű szeptemberbe se folytatom, ha okt.3.-án szülök!:-) Sajnos a lombik progi mellett nem tudtam mozogni.

Az októberibe már írtam, hogy ha nyitsz napközit, böli helyett mi hozzád szívesen mennénk!:-)

24. 116212323c (válaszként erre: 23. - Dolcissima)
2009. ápr. 4. 10:09

Szia! én is mindig nézem az adatlapodat! a te hasad jobban látszik, mert te vékonyabb vagy, rajtam azért van husi is:-D

még nem járok tornára, majd együtt elkezdjük, ha benne vagy, sajnos nekem itt vannak a vizsgák a nyakamba és hát dolgozni is kell, na nem viszem tulzásba de azért kell:-D

álmomba hastáncolni kezdtem...lehet el is kezdem majd itthon van ilyen hastáncos dvd-m. de sose álltam neki.

és hogy állsz a rosszullétekkel? azota remélem meg is gyogyultál...pusy

23. dolcissima (válaszként erre: 22. - 116212323c)
2009. ápr. 2. 21:59

Sziasztok! Szia Szindy!


Örülök, hogy minden ok! Szép a pocid is!:-) 16 hetes uh-m után, ha minden oké, szeretnék én is kismami tornázni.Te már jársz?

22. 116212323c (válaszként erre: 21. - Dolcissima)
2009. márc. 26. 18:38

Szia:D

Igen mi is jol vagyunk...legalábbis nincs semmi jel ami az ellenkezőjét mutatná...

Mi hétfőn megyünk uhra, és majd kérek képet is:-D

Vigyáz magatokra, de most legfőképpen magadra! használhatsz homeopátiás szereket, az segít!

a méhlepény jo eséllyel megy fejjebb ez tény, reméljük nálatok is ez lesz!

megyek is

puszi!

21. dolcissima (válaszként erre: 18. - 116212323c)
2009. márc. 26. 11:38

Sziasztok! Szia Szindy!


Kösz jól. Pont most írtam az októberibe. Én sem vagyok sokat neten újabban. Bár most tiszta beteg vagyok! Fáj a torkom, nátha. Hála istennek lázam nincs, és remélem nem is lesz!

Meg volt a 12 hetes uh. Rendben találták. Jó eredmények lettek. Picit közel van a méhlepény a méhszájhoz, de azt mondta a doki, hogy remélhetőleg feljebb megy a 16.hétre, ahogy nő a méh. Szóval remélem én is! :-)

Ti jól vagytok?

2009. márc. 25. 15:35

Szia Betta!

szintugy a Gelencsér drnőhőz jártam anno! velem sem foglalkozik miota babás vagyok...elmentem a Gelencsérhez kértem egy hormon vizsgálatot vérvételből terhesség gyanuja miatt, és meg is irta...aztán miután látta az eredményt beutalt ultrahangra ahol egyértelművé vált a helyzetem...

Nem tudtam kihez fordulhatnék, igy 7hetesen elmentem a körzeti védőnőhöz jelentkezni, hogy ez van, persze egy fénymásolat kellett az ultrahang eredményéről. Aztán a védőnőmhöz tartozó nögyogyász lett az enyém valami Erzsébet ha jol emlékszem...lehet igy is csinálni...

Sok sikert a fogantatáshoz, az a lényeg hogy hidjetek benne, igaz a mondás: bár szo szerint nem tudom, de a lényege hogy nem mi akarjuk a gyermeket hanem ő választ minket ;)

Szóval ha elsőre nem is sikerül van idötök én szoritok, majd irj igyekszem válaszolni is, bár mostanában havazva vagyok lenni:-)))

19. Betta76 (válaszként erre: 15. - 116212323c)
2009. márc. 23. 08:47

Jó reggelt!

A Dr. Gelencsér Mártához járok a veress Endre u.-i rendelőintézetbe, ő csak nőgyógyászati rendelést csinál, nincs nála terhesgondozás, és kórházba se dolgozik egyikbe se. Kertvárosban lakok amúgy,nevelési környékén. Úgy terveztem eredetileg h májustól lenne éles a babaproject, november óta nem szedek fogamzásgátló tablettát, de picit elkeseredtem mivel a ciklusom nem állt be azóta se. úgyhogy úgy döntöttem most hétvégétől nincs védekezés...

2009. márc. 23. 06:45
Dolcissima hogy vagytok? sajnos nem tudok annyit most netközelben lenni...igy nem futunk össze valami sürün...
17. liaandi (válaszként erre: 11. - Dolcissima)
2009. márc. 19. 15:17

Sziasztok!

Én is pécsi vagyok,bár én már túl vagyok a babaváráson!Van egy 4 és fél éves és egy 5 hónapos kislányom!Én is a szülészeti klinikán szültem,mindkét gyerköcömet!Fogadott orvosom volt!Dr Tóth Tamás!Én is ismerem ezeket a dokikat,mert sajnos az első terhességem előtt voltak nőgyógyászati problémáim,és igy szinte az összes dokit ismerem akik ezen a klinikán dolgoznak!Nekem is jó véleményem van róluk,de a terhességeimnél a Tóth doktort választottam!És máskor is igy döntenék!

2009. márc. 19. 15:10

Sziasztok!


K Roni, azt nem tudom, hogy amúgy hova lehetne tartozni. Én magándokihoz járok. Akiket, orvosokat írtam, őket ismerem, és mindegyiknek van magán praxisa, Várnagy dokit kivéve, azt hiszem. Ők amúgy mind a Szülészeti Klinikán vannak. Szerintem a rendes, sztk-s rendelésükről telefonon meg kellene kérdezni a klinikát, mert azt sajnos nem tudom, de mivel egész nap ott vannak, biztos van ilyen rendelésünk. Azért ha megyek 25.-én utána nézek, jó?

A kérdést én is köszönöm, a picúr nevében is! Remélem ő jól van, mert én még hányingeres, gyomorégős, büfögös vagyok, és persze aggódós! :-D


Betta sok sikert a babához! Én a fentebb leírtakat, és a 11. hozzászólásomban írtakat tudom segíteni orvos, és kórház terén.

Szerintem még a neten keressetek rá a nevekre, kórházakra, mert sok info van róluk! :-)

15. 116212323c (válaszként erre: 12. - Betta76)
2009. márc. 19. 13:24

Szia Betta!

ki a dokid? hova jársz? mert én is igy jártam, a dokim nem vállalt terhesgondozást, tiszta röhej.

És te merre laksz pécsen belül?

hajrá a babához...már dolgoztok rajta? vagy tervezitek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook