Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pcos vagy valami más? Segítsetek! fórum

Pcos vagy valami más? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


23. fda026287f (válaszként erre: 22. - Zzsuga)
2013. márc. 6. 15:12
Még 28 éves vagyok...azt hiszem :D vagyis leszek. Hát 15 éve így vagyok nem rosszabbodott kivéve hogy szültem és azért a szopi alatt nem volt vérzésem de a 40-45 napos ciklus az jellemző volt eddig. Most gyógyszer szüneten vagyok novembertől nem szedem azóta két jó menstruációm volt de a 3. hónapban már nem akart megjönni ezért tartok ott ahol...de lesz orvos!!
22. zzsuga (válaszként erre: 13. - Fda026287f)
2013. márc. 5. 21:44
El kéne menni egy jó endokronológushoz, mert 40 évesen simán normálisan kéne menstruálni és nem így, ez az évek során csak egyre rosszabb lesz, de nem mindegy, hogy miért? azért mert örgeszel vagy azért mert szarok a hormonok vagy a pajzsmirigyed vagy valami más!
21. zzsuga (válaszként erre: 20. - BellaLullaby)
2013. márc. 5. 21:41
Ez nagy baj, mert így egyenes út vezet a meddőség felé. Jó 10 éve múlva pedig azon fogsz görcsölni, hogy neked miért nincs gyereked és mindent lehoznál majd az égről, hogy legyen. Ne vedd félválról, mert ez nem játék!!
2013. márc. 5. 20:31

nekem sem jön meg sosem rendesen, nem is emlékszem olyanra, hogy megjött vola 28 napra...volt nekem is, hogy 3-4 hónapig kimaradt

3 évvel az első menstruációm után elmentem nőgyógyászhoz(szűz voltam és vagyok),hasi UH-t csinált meg megvizsgált, kiderült, hogy cisztám van.

11 hónappal az első vizsgálat után megműtöttek:dermoid cisztám volt. 11 hónap alatt 3x voltam vérvételen,1x szedtem gyógyszert(hormont), nem segített. Lassan 5 hónapja, hogy műtöttek, a menstruációm azóta sincs rendben, de nem törődök vele.

19. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Fda026287f)
2013. márc. 2. 15:38

Nem tudom, hogy ki volt az aki azt mondta, hogy majd a szülés után jobb lesz, de Nekem sokkal rosszabbak lettek az eredménxeim szülés után.

Alaposan ki kellene vizsgálni.

18. fda026287f (válaszként erre: 17. - Fda026287f)
2013. márc. 2. 15:10
Oké hála akik rám írtak a leletemen minden szép és jó de nem hormonvizsgálatos hiába mondták (ezért jó hogy pár ember tudatlan mint én és megörülök már annak is ha nem vagyok vérszegény és csak 2 * van a vérpapíromon) Szóval köszönöm a felvilágosítást legalább már fogom tudni a kezembe venni én is a dolgaimat!!!
17. fda026287f (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2013. márc. 2. 14:32

Nem szándékom már hogy tovább szedjem...de így meg annyira tanácstalan vagyok már több mint vagy közel 15 éve. Ano azt mondták a szülés helyreállítja hát 3 szülés után ott vagyok ahogy...:(

Köszönöm akik olvastak és üzentek írtam is :) vagyis igyekszem.

2013. márc. 2. 10:06
Csak fogigátlót ne kezd szedni. Mert biztosan arra fog hivatkozni, hogy úgy sem akarsz még gyereket.
15. pita17
2013. márc. 2. 09:28
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Akkor elmegyek a nődokihoz és ha nem leszek megelégedve folytatom az utam magánban. :)
14. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Fda026287f)
2013. márc. 1. 23:08
hagyd a fenébe a fogigátlót
2013. márc. 1. 23:06

Sziasztok!


Én 28 éves leszek 3 gyermekem van már. Szépen sorban fogantak várni se kellett rájuk de mióta az eszemet tudom 40 napos vagy több ciklusaim vannak 13 éves korom óta. (a 40 napos ciklus előjött hogy a pém úgye nem 14.napon volt így a szülést + 2 héttel eltolták a méretek miatt is)

Szedtem fogamzásgátlót összevissza 1 évet a 10 év alatt ... ano 3 éve elmentem dokihoz hogy nem tetszik hogy így menstruálok de ő erre azt mondta lehet ez az én ciklusom..elhittem neki gyógyit írt fel ami nem volt jó (barnázás, fejfájás stb) Majd tavaly csináltak teljes vérképet , hormonvizsgálattal ... volt hüvelyi UH-m is de nem találtak semmi eltérést sehol sem...de engem ez zavar hogy így menstruálok és gyógyit kaptam megint.Néztem ano vissza a naptárakban volt olyan évem hogy a 12 hónapból 8x volt meg :( Most 6 hónapig szedtem gyógyszert megint a doki szerint jó lesz de abbahagytam és két hónapban megjött rendesen most pedig a 60. napnál járok :( Úgy döntöttem dokit váltok áprilisban mert idegesít..nem húzom már tovább.

Nem vagyok kövér, nem hullik a hajam..ragyáim vannak ha jön a havim és akkor zsírosodik a hajam is..szóval nem tudom.

Bocsánat a hosszú monológért :)

12. a9f0f122db (válaszként erre: 1. - Pita17)
2013. márc. 1. 22:49
szerintem érdemes magándokihoz menni, mert biztos van kivétel, de a tb-s nem foglalkozik igazán a beteggel. nekem rögtön fogamzásgátlót írt fel mikor megvolt a diagnózis, de el sem mondta, hogy ez a betegség mivel jár, hogy lehet sima pco vagy pcos, amikor inzulin rezisztencia is van, az pedig komoly betegség...sőt az én dokim kikérte magának, hogy endokrinológushoz akarok menni. Oda viszont csak magánhoz érdemes, mert én tb alapon kb. fél év alatt jutottam volna be, de inkább elintéztem máshogy. Amúgy nagyon sokat javított az állapotomon, hogy minden nap edzettem és fogytam 9 kilót. nekem pusztán ettől helyreállt a hormonrendszerem. bocs a kisregényért, remélem segítettem.
2013. márc. 1. 21:49
Szerintem,ha még szűz vagy nem fognak hüvelyi UH-ot csinálni,csak hasit!
10. d2372ca8f3 (válaszként erre: 2. - Pita17)
2013. márc. 1. 21:46
Az aviva tornát ajánlom. Olvass utána
9. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Pita17)
2013. márc. 1. 21:31

nem gond, ne aggódj

lehet pajzsmirigy probléma is, lehet azért hullik a hajad

2013. márc. 1. 21:30

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom, hogy sok minden lehet a probléma, de engem zavar, hogy nem tudom, mikor jön meg, a hajhullásom is...mert az biztos, hogy ezek nem normális dolgok, és úgy vagyok vele, hogy jobb időben kideríteni! Így is sokat vártam vele.

A nőgyógyászati vizsgálatoknál nem "gond", hogy szűz vagyok? Így is el lehet végezni a vizsgálatokat, ugye?

7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 2. - Pita17)
2013. márc. 1. 21:29
Egyet ne fogadj el, a fogamzásgátlót! Sok nődoki nem tud mit kezdeni ezzel és ezt tekintik megoldásnak. Érdemes lenne 3 és 21. napi vérvétel(feltéve ha megjön). Endrokinologus is jó ötlet!
2013. márc. 1. 21:28
Hüvelyi ultrahangra számíts, egyáltalán nem vészes, nem fáj, ne félj tőle. Ha lát a petefészkedben cisztákat, irány az endokrinológus. Ha nem, akkor sem ártana megnézetni a hormonokat, de ebben a nőgyógyász is tud segíteni. Nagy az esély a PCO-ra, de kezelhető betegségről van szó. S sürgősen kezdj el szedni D vitamint, a PCO hátterében szinte mindig ez is áll, de egyébként sem árt senkinek.
2013. márc. 1. 21:28
Egyébként súlyfelesleged van?
2013. márc. 1. 21:27

könnyen lehet, de mindenképp érdemes a nőgyógyászati vizsgálatot elvégeztetni

ott megvizsgál kézzel, lehet lesz rákszűrés is és lesz hüvelyi ultrahang

Ő(ahogy ismerem a nőgyógyászokat) valszeg fogamzásgátlót fog javasolni ami szerény véleményem szerint pcos betegeknek nem való(sőt, igazából senkinek sem)

Vannak nőgyógyászok akik egyben endokrinológusok is és Ő lehet, hogy el is küld egy alapos hormonvizsgálatra, de ha nem így tenné akkor Neked kell felkeresnek egy endokrinológust

2013. márc. 1. 21:27
Nyugi, valoszinuleg hormonproblema, de pl ugyanilyen problemaval en 2 gyereket szultem. Nagymamam barmilyen kezeles nelkul szinten 2 gyereket szult. Sokminden lehet, de nem kell a legrosszabbra gondolni!
2013. márc. 1. 21:23

A menzeszem totál rendszertelen, jelenleg 3 hónapja nem jött meg (20 éves vagyok, általában azért 35-40 naponta meg szokott jönni). Voltam háziorvosnál, az általános vérkép, vizelet rendben van. További tüneteim: hajhullás, fáradékonyság, falásrohamok...

Bejelentkeztem nőgyógyászhoz( most megyek először), milyen vizsgálatokra számítsak? Érdemes lenne máshol (endokrinológus) is kivizsgáltatni magam, vagy várjam meg mit mond a nőgyógyász? Vagy érdemes egyből magánorvoshoz fordulni? Teljesen tanácstalan vagyok a témában, de szeretnék a végére járni. Köszönöm!

2013. márc. 1. 21:20
Pcos vagy valami más? Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook