Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pcos telt nők babára vágyva fórum

Pcos telt nők babára vágyva (beszélgetős fórum)


163. pidiko (válaszként erre: 161. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 15:51
Egyébként én is kíváncsi vagyok rá hogy lehet-e és mivel nekem is sok a tesztoszteronom picit.de itt az amerikai törpepálmát írja rá.
162. pidiko (válaszként erre: 161. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 15:49

ezt írja az egyik oldal pco-ra:

Barátcserje (latin: Vitex Agnus Castus, angol: Chastetree berry, vitex)


A növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák nõi hormonális problémák orvoslására. Hagyományosan rendszertelen menstruáció kezelésére, a normális menstruációs ciklus visszaállítására és termékenységi problémákra alkalmazták a gyógynövényt, manapság emellett a premenstruációs szindróma (PMS) kellemetlen tüneteinek enyhítésére is ajánlják.

Mivel a PCOS egyik meghatározó tünete az ovuláció elmaradása és ebbõl adódóan menstruációs zavarok, a barátcserje hatékony szer lehet a betegség kezelésében.

Laboratóriumi kutatások nem történtek a gyógynövény PCOS-ra gyakorolt hatásának mechanizmusával kapcsolatban, azonban a betegek csoportjaival végzett klinikai kísérletek és tapasztalatok egyértelmûen pozitívak a gyógynövény hatékonyságát illetõen.

A tapasztalatok szerint a gyógynövény hatására a menstruációs zavarral küzdõ nõk jelentõs részében a menstruáció rendszeressé vált, a ciklus második felében a progeszteron szint emelkedett, valamint, a PCOS-ben szintén gyakran elõforduló, emelkedett prolaktin szint csökkent.

A növény hatóanyaga nem tartalmaz hormonokat, feltételezések szerint hatását az agyalapi mirigy mûködésére gyakorolt hatásán keresztül fejti ki, az LH hormon termelését szabályozva.


Amerikai törpepálma (latin: Serenoa Repens, angol: Saw Palmetto)


A pálma gyümölcsét prosztata problémákra már az amerikai indiánok is fogyasztották, és napjainkban is széles körben alkalmazzák ezt a gyógynövényt. A gyógyhatású készítmény a növény szárított gyümölcsébõl készül. A gyógynövény alkalmazása általánosan elterjedt a prosztataproblémák, jóindulatú prosztata megnagyobbodás esetén, mellyel kapcsolatban számos kutatást végeztek, és jótékony hatása bizonyított. A jóindulatú prosztata nagyobbodás kiváltója gyakran a szervezetben megtalálható tesztoszteron származék, a dihydrotestosteron (DHT), melynek emelkedett szintje a PCOS-ban szenvedõ nõk jelentõs részére is jellemzõ. A megemelkedett tesztoszteron és DHT szint váltja ki a PCOS egyes gyakori tüneteit is, az aknét, a túlzott szõrnövekedést és férfias típusú hajhullást. A hormon szintjének csökkenése hatására javulnak a PCOS kellemetlen tünetei, az akne, a túlzott szõrnövekedés és a hajhullás.

Bár a növény hatásmechanizmusa pontosan nem ismert, laboratóriumi kísérletek azt igazolják, a szervezetben a tesztoszteron szintet, DHT szintet csökkentõ és gyulladáscsökkentõ hatással rendelkezik.


Kecskeruta (latin: galega officinalis, angol: goat’s rue)


A jelenlegi ismerek szerint a PCOS betegek jelentõs részében a PCOS lehetséges kiváltója az inzulin rezisztencia. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a PCOS betegek jelentõs részénél javulást lehet elérni a korábban kizárólag cukorbetegeknél használt metformin gyógyszerrel, mely gyógyszer a szervezet inzulin érzékenységét növeli.

A kecskeruta fûbõl készített teát a 2-es típusú cukorbetegségben eredményesen alkalmazzák a vércukorszint csökkentésére, emellett a gyógynövény antibakteriális hatása is ismert. A gyógynövény cukorbetegekre kifejtett hatásával kapcsolatban számos kutatást végeztek, mely szerint hatásossága bizonyított.

A kecskeruta fû kutatások szerint galegin nevû kémiai anyagot tartalmaz, ennek az anyagnak köszönhetõ a gyógynövénynek a cukorbetegség kezelésében tapasztalt különleges képessége. A galegin kémiailag nagyon hasonlít egy másik, a cukorbetegség kezelésére laboratóriumban kifejlesztett anyagra, a guanidine-re, mely többféle gyógyszer, például a metformin alapanyaga is. Lényeges különbség azonban a kecskerutában megtalálható anyag és a laboratóriumban kifejlesztett készítmény között, hogy a gyógynövénynek gyakorlatilag nincs mellékhatása, míg a guanidin hatóanyagot tartalmazó gyógyszer szedése számos kellemetlen mellékhatással rendelkezik.

A gyógynövény hatásmechanizmusa pontosan nem ismert, de tudományos kísérletek azt támasztják alá, hogy a szervezet sejtjeinek inzulin érzékenységét növeli, és ezáltal képes a vércukorszintet csökkenteni.

A kecskeruta fûnek a PCOS-re gyakorolt hatásával összefüggésben kutatások ezidáig nem történtek (eddig kizárólag cukorbetegséggel összefüggésben vizsgálták a gyógynövényt), azonban feltételezhetõ, hogy azon PCOS betegek csoportjánál, akiknél a metformin gyógyszer hatékonynak bizonyul, a kecskeruta fû szintén hatékony gyógynövény lehet az inzulin érzékenység fokozásán keresztül.

161. nyunya4 (válaszként erre: 158. - 0d717b184a)
2010. okt. 14. 15:45

szia!


Köszi hogy leírtad, mert a papíromon a határértékek normálisra hozták ki az eredményt. Sajna nem értek hozzá. Kedden megyek endo dokihoz remélem megtudom hogy mi a diagnózis. Szerintetek tesztot lehet csökkenteni?

160. pidiko (válaszként erre: 159. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 15:26
nincs mit:) én is köszi az infót a teákról:)
159. nyunya4 (válaszként erre: 156. - Pidiko)
2010. okt. 14. 15:25
igen , én is felváltva csinálom .. köszi a véleményt
158. 0d717b184a (válaszként erre: 155. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 15:23

ez IR

a 0'-es inzulinod elég sok

szóval a 120' az jó csak a 0' sok, mármint az inzulinod

és az, hogy a 120' cukrod kevesebb mint a 0'-es az nem túl jó

tesztoszteron sok, progi kevés

157. pidiko (válaszként erre: 155. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 15:02
Hát nagyon nem értek hozzá de az én papíromon lévő határértéket nézve meg neten utána nézve nekem úgy tűnik a progi kevés a tesztoszteron meg sok a cukroshoz meg nem értek egyáltalán.
156. pidiko (válaszként erre: 153. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 14:56
Köszi akkor elvileg úgy is lehet hogy reggel cicka este meg kecseke.
155. nyunya4
2010. okt. 14. 14:36

megjött az IRem ha valaki ért hozzá légyszi kommentálja


0 perces 25,8 mmol/l

120 perces 25,00 mmol/l

glükoz 4,45 mmol/l

120 perces glükoz 3,28 mmol/l

luteinizáló hormon / 24 nap/ 3,99 IU/l

Follikus / 24 nap/ 4,16 IU/l

Progeszteron 0,600 nmol/l

ösztradiol 163,0 pmol/l

totál tesztoszteron 4,790 nmol/l


A többi még készül

154. nyunya4 (válaszként erre: 152. - Pidiko)
2010. okt. 14. 14:32
napi egyszer ha nem felejtem el akkor este lefekvés előtt , ha elfelejtem akkor reggel 1 csészével
153. nyunya4 (válaszként erre: 151. - Pidiko)
2010. okt. 14. 14:32
én külön iszom , de szerintem nem lehet gond...
152. pidiko (válaszként erre: 139. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 14:13
Mikor iszod a kecskerutát és hányszor?
151. pidiko (válaszként erre: 139. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 13:16
Nem tudod véletlenül azt hogy a kecskerutát lehet-e összekeverve inni a cickafarkkal?
150. pidiko (válaszként erre: 143. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 13:14
Nem dumáltál bele.
149. pidiko (válaszként erre: 143. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 13:14
Ez a séta is olyan mert általában mindig nagyon sietek vagy haza vagy a vonathoz buszhoz és mire célba érek jól kifáradok és leizzadok.
148. baloghany (válaszként erre: 147. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 12:15

[link]


Itt, de ezt az oldalt biztos ismeritek.

147. nyunya4 (válaszként erre: 146. - Baloghany)
2010. okt. 14. 10:50
hol rendelted a kiadványt ?
146. baloghany (válaszként erre: 139. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 10:37

Sziasztok !


Köszi a drukkot,mindenkinek én is küldöm a gólyát :)

Igen sajna ez genetika betegség. Figyelni is kell a kajára mert ha nem akkor bekövetkezik a cukorbetegség. Na ezt nem szeretném.


Nos ugye ha minden oké akkor a hőmérsékleti görbe mutat peteérést. A ciklus közepén hirtelen leesik és elkezd emelkedni. A mensiig végig magas marad, sőt ha babás vagy akkor marad tovább is. Ha nincs baba akkor a hő leesik és jön a mensi.

Nekem nem mutatott peteérést,onnan is sejtettem.

Van egy jó oldal ahol babavárási dolgok vannak. Lehet ismeritek, de hátha valaki nem. ( remélem Hoxa nem szedi le a fejemet :) )

Itt minden fontos itt van amit jó ha tud az ember

[link]


Képzeljétek ma kaptam meg postán egy PCOS csomagot amit rendeltem. DVD, leírás a pcos-ról és egy diétás kiadvány, hogy mit hogyan kell enni. Tudom a neten is van erről sok minden, de én szeretem ha kéznél is van. A pcos oldalról lehet rendelni.

145. nyunya4 (válaszként erre: 144. - 0d717b184a)
2010. okt. 14. 10:17
na az tök rendi tőle !
144. 0d717b184a (válaszként erre: 142. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 10:13

szia

biztos van olyan orvos is

én azt vettem észre a dokimon, hogy mostmár nem mindig hív be magánrendelésre hanem van, hogy a kórházba hív és ott nem kell fizetni

ez hatalmas segítség

143. nyunya4 (válaszként erre: 114. - Pidiko)
2010. okt. 14. 10:11
figyelj pidikio, a séta jó mozgás, de nem a legjobb, mert ahhoz hogy fogyj inkább emelt pulzusú mozgás kell amitől leizzadsz és felviszi a pulzusodat. próbálj meg kocogni, vagy intenzíven sétálni. Bocs hogy beledumáltam.
142. nyunya4 (válaszként erre: 120. - 0d717b184a)
2010. okt. 14. 10:08
annyira felháborító hogy csak ha eladósodsz akkor adják meg a maximális figyelmet ! Csak van olyan orvos aki pénz nélkül is korrekt!
141. nyunya4 (válaszként erre: 130. - 0d717b184a)
2010. okt. 14. 10:06
sajna nekem sincs túl jó tapasztalatom velük emberileg ..
140. nyunya4 (válaszként erre: 134. - Irénke28)
2010. okt. 14. 10:06
de jó , és nem mondta hogyan fogja tenni ?
139. nyunya4 (válaszként erre: 136. - Baloghany)
2010. okt. 14. 10:05

szia , jó hogy jöttél , gyere rendszeresen és beszélgessünk :D

Azt mondta nekem a doki , hogy aki pco-s az már genetikailag hordozza magában, és a felmenői és lemenői között is lesz és volt ilyen gond. Nekem is volt már régebben, és újra kijött . Én holnap kapom meg az IR eredményt nagyon várom. Addig is iszom a kecskerutát.

honnan látod a hődből hogy nem stimmel valami ?

2010. okt. 13. 20:08
szintén drukkolok én is
137. pidiko (válaszként erre: 136. - Baloghany)
2010. okt. 13. 20:07

Szia!

Köszi hogy megosztottad a tapasztalatodat velünk. Drukkolok hogy minél előbb sikerüljön a kistesó:)

2010. okt. 13. 19:57

Sziasztok !

Most találtam rátok. Nekem is pcos van már nem is tudom hány éve. Igazán már vagy 10 éve elkezdett szőrösödni az állam és hát hízékony vagyok meg a mensim is volt meg nem. Anno kaptam diane35-öt az endokrinológustól és kész. 2007 novemberében abbahagytam és a nőgyógyászomnál jelentkeztem, hogy gyereket szeretnénk. Ekkor hallottam először a pcos-ról. Szerencsémre a nőgyógyászom ebben is otthon van és "hisz" benne. Mert sajnos sokan nem. Akkor állt bennem össze a kép, hogy nekem az van de már rég óta. Csak akkor ezt még lehet annyira nem ismerték. A nődokim egyből elküldött inzulinrezisztencia vizsgálata ahol kiderült, hogy IR-em van. Kaptam merckformint, és biztos nem attól de két hét múlva pozítívat teszteltem. Most a fiam másfél éves. Most ott tartunk, hogy kistesót szeretnék. Mértem a hőmet - gondoltam kipróbálom. Nos már abból láttam, valami nem okés. A ciklusaim normális 30-32 naposak voltak, de a szőrösödés megint nagyon durván előjött. Elmentem hát a nőgyógyászhoz és mondtam mi a helyzet. Hát jól sejtettem, hogy nincs rendben valami. A jobb peretfészkem tele van cisztákkal. A doki egyből felírta a gyógyszert IR-re és most szedem és diétázok. Persze fogynom sem ártana, de a terhesség alatt felszedett kilókból már csak 6 van hátra. 16 kg már lement, mert fogyóztam. Muszáj volt mert 22 kg híztam sajnos :(

Persze nekem még van egy másik problémám a pcos mellé, hogy pajzsmirigy túlműködésem van aminek persze semmi tünete nem volt és most sincs, csak egy szimpla vérvételből derült ki. Terhesség előtt alulműködésem volt:)


Bocsi ha kicsit hosszú lettem, de ez az én történetem. Próbálok majd vissza olvasni, de lassan fürdetés és altatás van.

135. pidiko (válaszként erre: 134. - Irénke28)
2010. okt. 13. 19:11

Szia!

Az jó ha jó dokit találtál végre.

2010. okt. 13. 19:08
sziasztok én már 7éve járok egyik dokitól a másikig de mindegyik mást mond de újat nem mondanak nekem csak a gyógyszer adagomat emelik de most el mentem egy magán dokihoz és az azt monta nekem hogy a pco-t ki tudja kezelni nekem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook