Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pcos telt nők babára vágyva fórum

Pcos telt nők babára vágyva (beszélgetős fórum)


223. Bcicus (válaszként erre: 222. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 14:58
ment a mail.
222. kicsikatica (válaszként erre: 221. - Bcicus)
2010. okt. 18. 14:43
küldtem..:)
221. Bcicus (válaszként erre: 219. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 14:38
Küldd a mail címed priviben anélkül nem tudom küldeni.:)
220. kiraanyu (válaszként erre: 205. - Foxy girl)
2010. okt. 18. 14:14

Szia foxy! :-)))

Hogy vagy? Mi újság Veled/Veletek?

219. kicsikatica (válaszként erre: 218. - Bcicus)
2010. okt. 18. 12:50
rendben. és köszönöm
218. Bcicus (válaszként erre: 217. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 12:49

Egy endo dokinak is tudni kéne ezt, de sjana ezzel a betegséggel még mindig alig foglalkoznak rendesen.

Ha küldesz priviben egy mail címet, elküldöm délután, most mennem kell, mert le kell feküdnöm egy kicsit, de majd jövök.

217. kicsikatica (válaszként erre: 216. - Bcicus)
2010. okt. 18. 12:46
Hát valóban nem dietetikus, hanem endorkinológus-természetgyógyász. Ezek szerint elő kell vennem azt a sémát amit akkor kaptam amikor kismama voltam, mert terhességi cukrom volt és éppen 160 CH kellett akkor is betartani. Így van azért valami fogalmam a dologról, de azért megköszönném, ha elküldenéd amit kaptál biztosan segíteni fog. És persze köszönöm ezt a hosszú és részletes választ is.:)
216. Bcicus (válaszként erre: 215. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 12:26

Ajaj. Ez nagyon rossz ez a diéta. Pcos-esenek ir-senek szigorúan tilos ilyet csinálni.

Kell szénhidrátot enni, mert így csak mégjobban felborul az inzulinod. Ha fogynod kell napi 160g ch-t kell enni. Ennek nagy része lassan felszívódó kell legyen. Reggelire és vacsira csak lassút lehet enni. Lassan felszívódó szénhidrát: a teljeskiörlésű kenyér (de olyan aminek minimum a 60% teljekiörlésű lehetőleg tönkölybúzából van,d e az igazi az, ha a 100% teljekiörlésű tönkölybúza) valamint a tlejeskiörlésű durum tészták és a korpás keksz. Ezekhez hús zöldséget (kivéve hüvelyesek) ehetsz nyugodtan. Gyors ch-t tízórai lehet enni, de úgy hogy a fele lassú legyen a másik fele gyor, ebédre nagy részt lassút kell enni, de egy pici gyors mehet hozzá és uzsonnára lehet enni csak gyorsat.

Gyors ch-k amiket ehetünk: Cukormentes gyümijoghurt, vagy sima joghurt,tej, gyümik (szőlő, banán és görögdinnye teljesen tilos) néha egy szelet diabetikus süti mehet uzsira vagy egy minim 70%-os étcsokiból pár kocka.

Napi elosztásban így kell kinéznie: reggeli: 30g lassan felszívódó (tej még a kávéba is tilos), tízórai: 20g ch 10g lassú (mondjuk 3-4 gb korpovit keksz) és 10 g gyors ch (lehet 2dl tej, vagy egy diabetikus joghurt), ebédre 50g ch amiből min 40g lassú (húsok, zöldségek, és hozzá lehet tlejskiörlésű kenyér, vagy teljekiörlésű durub tészta, vagy valamilyen főzelék, de ne hüvelyes és ne liszttel legyen habarva) és max 10g gyors (pl 1 szem alma), uzsira 20g gyors ch (ez lehet 2 szem alma, egy nagyobb narancs vagy őszibarack vagy egyéb gyümi ch-t számolva természetesen, néha egy szelet diabetikus süti), vacsora 40g lassú ch (teljeskiörlésű kenyér valamivel, vagy valamilyen husi egy kis teljskiörlésű tésztával).

Ezt a diétát kell tartanod és kéne keresned egy hozzá értő dokit. Mert a mostani úgy látszik már halott erről a dologról (sok doki még nem), de nem ért hozzá igazán.

Ajánlom keresd fel Tűű dokit a Mensmentisbe és ott van dietetikus aki segít összeállítani a speciális étrendet. Valamint eltudom küldeni amit én annó tőle magkaptam emailen.

215. kicsikatica (válaszként erre: 213. - Bcicus)
2010. okt. 18. 11:23

a kenyérféléket, péksütit, csokit...tudod a "klasszikus szénhidrátok"-at teljesen száműzte,

A fő amiket ehetek a zöldségfélék ez az alap, ezekből különböző light-os módszerrel elkészített kaják, húsok közül a pipi husi van előnyben részesítve. Szerintem eléggé hasonlít egy lúgosító, vagy egy candida diétához amiket elmondott. mert megállapított azt is, hogy eléggé el van savasodva a szervezetem.

214. kicsikatica (válaszként erre: 212. - Bcicus)
2010. okt. 18. 11:12
Nagyon szorítok, hogy így legyen. :)
213. Bcicus (válaszként erre: 211. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 11:06

Pedig a ch mennyisége és minősége a legfontosabb a mi esetünkben.

Az xr-t olyanoknak szokták adni akik ir-esek, de nem kell fogyniuk.

Mit mondott mit ehetsz?

(most el kell mennem egy kicsit, de ha visszajövök megnézem mitn válaszoltál)

212. Bcicus (válaszként erre: 210. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 11:05
Igen ha megmarad ő lesz az első.
211. kicsikatica (válaszként erre: 209. - Bcicus)
2010. okt. 18. 10:59

Kell bizony fogynom és nem is keveset. A CH-t nem határozta meg a doktornőm, de eléggé kitárgyaltuk, hogy mit egyek.

Az XR akkor különbözik a többi ilyesfajta gyógyszertől?

210. kicsikatica (válaszként erre: 207. - Bcicus)
2010. okt. 18. 10:57
Néztem az adatlapodat és szeretnék gratulálni a babóhoz! Első baba lesz?
209. Bcicus (válaszként erre: 208. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 10:56

A diéta a legfontosabb a kezelésben azt mindenképpen szigorúan kell tartani. Mennyi ch-t ehetsz egy nap? Kell fogynod?

(gondolom nem, mert akkor nem xr-t kaptál volna.)

208. kicsikatica (válaszként erre: 207. - Bcicus)
2010. okt. 18. 10:54
Akkor ez egy jó visszafogó erő is egyben, hogy az ember ne térjen el a diétától, ne csábuljon el.
207. Bcicus (válaszként erre: 206. - Kicsikatica)
2010. okt. 18. 10:48
Ha a diétát rendesen tartod, akkor nem nagyon valószínű, hogy lesznek.
2010. okt. 18. 10:43

Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok.

A múlt héten derült ki, hogy PCOS-s vagyok egy kis IR-rel megspékelve. Ma kezdtem szedni a Merckformin XR-t és félek a mellékhatásaitól. Nálatok ez hogy alakult?

2010. okt. 18. 00:06

Sziasztok! én nem vok PCOS-s, viszont már másfél éve várunk Rá!

Remélem nem zavarok, egy másik fórumról hívott át Nyunya!

Most épp Győrben vagyunk a férjemmel, nem tudok aludni, reggel a Kaáliban lesz konzultáció, mert ez az első stimulációs hónapom és másfél éve először, még peteérésem sem lett :-(

204. nyunya4
2010. okt. 16. 14:03

nézzétek mit találtam , progi növelő gyógytea receptje :


[link]

203. Bcicus
2010. okt. 16. 12:14
Én a sugárzásban azért nem hiszek, mert a világ más tájain, amerikában is pl. nagyon nagy gond ez.
2010. okt. 16. 08:26

Sziasztok. Ide még nem írtam, de több ismerőst is látok :-)


Én is osztom a véleményt, h igenis a sugárzás is hatással lehet a fiatalok termékenységére.


És régen nem volt ennyi meddő pár, az tuti.


Itt a faluban (3000fő)az idős emberek között nagyon kevés olyan van, akinek legalább egy gyermeke ne lenne, vagy ne lett volna.

Ugye itt szinte mindenki ismeri egymást, főleg az idősek. Nagymamák két asszonyra emlékeznek, akiknek nem lett babája, pedig házasok voltak. És egy férfiről, aki nem tudott nemzeni, pedig sok szeretője volt :-S


Na, ma szétnézve a faluban a fiatalok , sokkal többen vagyunk, akik küzdenek a meddőséggel. Kb. 10 párról tudok.

Emellett igenis a rengeteg stressz, a helytelen táplálkozás, a sok mű kaja, a sok környezetszennyezés stb. is rontja a helyzetet.

201. Bcicus (válaszként erre: 199. - Nyunya4)
2010. okt. 16. 00:50
Állítólag nem is olyan sokára a pasik nem lesznek nem zőképesek, annyira sok náluk a genetikai mutáció.
200. 0d717b184a (válaszként erre: 196. - T.Orsa)
2010. okt. 15. 23:44
anyukám pont akkor volt velem várandós
199. nyunya4 (válaszként erre: 197. - Bcicus)
2010. okt. 15. 22:28

neked is igazad van , mert mondjuk nem túl egészséges meginni azt a vizet amiből nem tudják kiszűrni a hormongyógyszereket , meg megenni a génmanipulált ételeket... de akkor mi lesz így a világgal?


Ma a tévében egy nő arról beszélt hogy elköttette magát hogy ne legyen terhes ,erre teherbe esett mégis és most az orvosokat vádolja ... nagyon mérges lettem, hogy akik meg babát akarnak annak meg nem jön...

198. nyunya4 (válaszként erre: 196. - T.Orsa)
2010. okt. 15. 22:26

szia Orsa!


Én veled értek egyet, Csernobil nekem is gyanús, más betegségek miatt is... rák, stb.

A barátikörben én is azt tapasztaltam hogy majdnem minden második pár meddőségi zavarok évekig küzd... szóval valami oka csak van annak hogy egyre több a meddő pár ...

197. Bcicus
2010. okt. 15. 21:05
Régen is sokan küzdöttek ezzel, csak sokakról nem derült ki, mert a gazdagok szereztek gyereket, a szegények meg csöndben voltak. Nem hiszem, hogy csernobilnak ehez bármi köze lenne, mert a világ minden táján kivéve ázsiát egyre nagyobb gond ez. INkább a környezet változás és fejlődés miatt van az, hogy egyre több az ilyen beteg.
196. T.Orsa
2010. okt. 15. 19:37

Sziasztok!


Nyunya ezen én is agyaltam már..Régen is volt olyan,hogy valakinek nem jött össze a baba,de nem ekkora százalékban.

Lehet most vagyok "ebben" a korban,és most érint a téma,de az ismerőseim 30-40%a küzd a gyermektelenséggel..

Egyébként én biztos vagyok benne,hogy a csernobili katasztrófa is befolyásolja a dolgot.Én akkor 4éves voltam,ráadásul Kelet-Magyarországon laktam.Biztos,hogy akik átéltük,ért minket valamilyen szintű sugárzás,ami kihatással lehet az egészségi állapotunkra.

Nektek erről mi a véleményetek?

2010. okt. 15. 16:41

volt az csak sokkal kevesebb

szertintem a sok stressz a helytelen táplálkozás is rásegített:(

most nem az updateről beszéled

194. nyunya4
2010. okt. 15. 14:29

sziasztok!


ki hogy van ma ? ma azon járt az agyam, hogy régen nem hiszem hogy voltak ilyen gondok, ha valaki babát akart , vagy csak én látom másképp ???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook