Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS szülés előtt és után? fórum

PCOS szülés előtt és után? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Ella89 (válaszként erre: 45. - Baloghany)
2010. febr. 5. 11:01

Köszi a választ! :) Én se híztam a gyógyszertől. Mondjuk csak 8 hónapot szedtem. De hallottam, hogy sokan emiatt panaszkodnak rá. Viszont volt egy orvos, aki felírta a metet a gyógyszer mellé, de hozzá nem tudok elmenni, mert Kiskunfélegyházán vagy hol van, én pedig Budapesten lakom. :(


Eddig nőgyógyász-endokrinológushoz jártam, de nem érdekeltem, csak akkor, amikor terhes lettem, előtte meg mindenáron rá akart venni arra, hogy gyereket vállaljak (persze így jobban megérte neki anyagilag, többet kellett hozzá járnom).


Ismerem az oldalt, most is megnéztem, a Mens Mentis Egészségcentrum nincs is messze tőlünk, viszont az áraik számomra megfizethetetlenek. Legutóbb is ez tartott vissza, hogy elmenjek hozzájuk. Ráadásul nincs szerződésük a Vasutas Egészségpénztárral, hogy vissza tudnák igényelni a szüleim a pénzt (anyagilag támogatnak, ahogy tudnak, mert még egyetemista vagyok).

45. baloghany (válaszként erre: 44. - Ella89)
2010. febr. 5. 10:39

Én szedtem a diane-t vagy 10 évig és nem híztam tőle.

Nem tudom miért nem írják, fel együtt a kettőt, de ha belegondolok lehet azért mert met azért van, hogy legyen peteérésed, a diane meg ugye fogi gátló is. Tehát a kettő üti egymást.


Miért nem keresel meg egy endokrinológust. Ők is foglalkoznak a PCOS-al.


[link]


A nőgyógyászokat linkelte be neked, de itt találsz dietetikust és endokrinológust is.

44. Ella89
2010. febr. 5. 10:12

Zezi, köszi! Én is remélem, hogy nem baba, mert akkor nagyon nehezen fogunk tudni megélni. :S


Nem tud valamelyikőtök olyan budapesti orvost ajánlani, aki akkor is felírja a metformint, ha nem akarok gyereket? Jó lenne, mert szülés után kezdtem el hízni és nagyon durván zsíros a bőröm, meg hát a menzi is jócskán kimarad.

Amúgy nem tudjátok, miért nem szoktak felírni együtt metet meg Diane 35-öt? Úgy hallottam azért, mert hizlal, de lehet, hogy nem igaz, mert én a foggátlótól fogytam 2 kilót.

43. Zezi (válaszként erre: 42. - Baloghany)
2010. febr. 4. 22:51
Ezért írtam, hogy tisztelet a kivételnek. Sajnos én eddig csak olyannal találkoztam amit nem érdekel. Így jártam :)
42. baloghany (válaszként erre: 41. - Zezi)
2010. febr. 4. 22:13
Na ez nem teljesen így van. A dokim nekem felajánlotta, hogy szedjem a metet, de mivel szoptatok én nem kértem még. Beszéltük, hogy diétázok és azt mondta az is sokat segít. Kérdeztem, hogy mi van akkor ha kialakulnak a cisztáim. Azt mondta nem gond, azokat el lehet tüntetni. Én azért is nem parázok most emiatt.
41. Zezi
2010. febr. 4. 19:57

Sziasztok!

Na, ma megjött. Érdekes mert se görcs se semmi. Szerencsém van :)

Nekem a szonográfus mikor terhesség előtt nézték a cistákat azt mondta nem érti, hogy a nők miért csak akkor foglalkoznak ezzel mikor babát akarnak. Na puff. Pedig nem minket hanem a dokikat nem érdekli. Hát sajnos ez a mai egészségügy. Tisztelet a kivételnek.


Ella! Én is megijedtem, hogy babás vagyok, még hánytam is. De szerencsére semmi. Csak a szokásos. Terhesség előtt volt, hogy 6hónap is kimaradt. Drukkolok, hogy neked se legyen babó :)

40. Ella89
2010. febr. 4. 19:49

Nekem is PCOS-em van. Áprilisban szültem, júniusban, júliusban és augusztusban is megjött kb. 47 napra, a szeptember kimaradt, utána okt. 1-jén jött meg, aztán csak most január 1-jén. Most pár napja furcsán fáj a hasam meg kicsit hányingerem is van és elkezdtem félni, hogy baba van a dologban.


Zezi! Nekem is az a bajom, mint Neked! Én se akarok gyereket, így nem is foglalkoznak velem. Írna az orvosom metet, de csak akkor, ha az újabb terhesség a cél. Amúgy meg nem érdeklem őt. :( A Diane meg jó lenne, de csak a tünetek kezelésére, a valódi okot nem orvosolja.

2010. febr. 3. 09:51

Sziasztok Lányok!


Ismét itt!

Január 29.-én újra megjött magától (azaz sztem az AVANDIA-tól), de ez már nem is lényeg. A lényeg az az, hogy valamilyen szinten működik a szervezetem:) Még ha gyógyszerrel is, de működik. Most eltörpéltem, hogy tornázni fogok és valami diéta félét is vezetek és hátha a mensi így marad, vagy még jobban rendszereződik (most 44. napra jött meg) és akkor a fogyás közben/után a baba is betéved majd:) Így legyen!

Igazándiból a tervem az, hogy nyár közepéig fogyjak 20-30 kilót, közben jöjjön a baba és akkor a fiammal aki szept.-ben megy suliba, itthon tudnék lenni:) Jajj, de szép álmok, de remélem legalább egy kis részlete megvalósul:)


Fel a fejjel Mindenkinek! Én mintha most látnék egy kis fényt az alagút végén:) Remélem nem kapcsolja le senki:)

38. baloghany (válaszként erre: 37. - Zezi)
2010. febr. 2. 17:27
Szomorú :(( De nyugi, most velem se történik ilyen irányba semmi. Majd ha jönni akarna a kistesó.
37. Zezi
2010. febr. 2. 17:04

SZiasztok!

Voltam dokinál, de nagyot csalódtam :( Nincs állandó orvosom. Aki volt az majdhogynem le nem tojt. Azt mondta, ha nem akarok gyereket mehetek haza... Dec. 16óta nem volt mensesem és mivel megállapította nem vagyok terhes, nem akarok gyereket így nem tesz semmit. Elég bosszantó.

36. Zezi (válaszként erre: 35. - Baloghany)
2010. jan. 21. 17:59
Nekem nem csinált ilyen vizsgálatot és mégis felírta. Szerintem ezt is dokija válogatja. A jövő héten megyek én is hozzá. AZért lehet én is kérni fogom ezt a vizsgálatot.
35. baloghany (válaszként erre: 34. - Menyó)
2010. jan. 20. 22:04
Igen nődokinál voltam. Felírhatja, de ahhoz kérnie kell inzulnirezisztencia vizsgálatot.
34. Menyó (válaszként erre: 33. - Baloghany)
2010. jan. 20. 22:01

Ez utóbbi mondatot az én nődokim folyton hajtogatta. :)

Mondjuk a kedvenc mondatom az volt mikor elmentünk, hogy babát szeretnénk, megnézett uh-on megállapította a pco-t és a következőt mondta: "A pco-ra a legjobb gyógymód az lenne, ha rögtön teherbe esne!" Na, köszi! Nem mintha nem ezt akartuk volna eddig is. :S


És most Te nődokinál volt?? Azért kérdem, mert ő is felírhatja a Merformint? Mintha rémlene ez a verzió nálunk is, na majd átgondolom. Szopi után szedni kéne...

2010. jan. 20. 21:54

Na akkor vagyok ! Szóval a doki elmondta, hogy mi van és mi lehet most. Szóval vagy ad hormonális fogamzásgátlót és akkor nem alakulnak ki a ciszták, mert azok bizony kialakulhatnak, vagy a magam útjára enged és nem szedünk semmit nem csinálunk semmit. Ha megint gyereket akarok és nem jön össze akkor uh-n megnézzük mi a helyzet és ha vannak ciszták akkor kapok valami gyógyit amitől felszívódnak illetve megint Merckformint, hogy rendben legyen a peteérésem. Igazán nagyon rossz dolog nem történhet. Mondtam neki, hogy az inzulinrezisztenciámra való tekintettel most GI diétán élek és mondta, hogy nagyon jóóól csinálom. Illetve javasolta, hogy fél évente nézessek éhgyomri cukorszintet, nehogy cukorbeteg legyek. Na azt nem akarom. Bár nem nagyon eszem cukros dolgokat. Mondta továbbá, hogy akár szedhetnék most is Merckformint, de a szopi miatt inkább ne. Ha abbahagyom akkor akár fel is írhatja, ha akarom. Attól még a fogyás is könnyebb lenne. Szóval nagyjából ennyi.

Igazán nem találom olyan vészesnek a dolgot.


Ja és amit még mondott, hogy a szüléssel javulhat a PCOS.

32. Zezi
2010. jan. 20. 21:07
Oké! Kíváncsian várom...
2010. jan. 20. 19:26
Megjöttem a dokitól, de most fürcsi, altatás és majd jövök mesélek !!
30. Zezi
2010. jan. 20. 18:02

Csajok!

Voltatok ma dokinál? Mit mondott?

29. Zezi (válaszként erre: 27. - Kristof2003)
2010. jan. 20. 10:33

Szia!

Ezek szerint neked sem egyszerű, sajnálom...

Segíteni nem tudok, de valahol olvastam, hogy a PCO nem is igazán nőgyógyászati probléma. Csak a tünetek vannak amik főként ott jelennek van. Ha sikerül találni egy normális dokit aki becsületesen végti a dolgát (és nem 100ezrekért) akkor lehet hatásosan kezelni. Sajna ilyet még én sem találtam.


Én egyébként szerencsésnek mondhatom magam mert annyira nem vagyok túlsúlyos. Most 9hónappal szülés után 58kg vagyok. De a 160cm-hez ez is sok. Terhesség alatt sikerült híznom 35kg :) Abból már csak 8kg van fenn. Pár éve voltam nagyon dagi, de sikerült lefogynom. Igaz alig ettem valamit, ami az életformámmá vált a mai napig...

28. baloghany (válaszként erre: 23. - Zsedeske)
2010. jan. 20. 09:25
Köszi ! Tényleg jól megy a dolog :))
2010. jan. 20. 06:16

Sziasztok!


Csatlakoznék Én is.

Nekem a fiam már 7 éves lesz, de előtte már 4-5 évvel felborult a mensim és a peteérés:( A terhesség inszemmel, ill. a fiamnál csak stimulálás kellett, itthon hoztuk össze.

Szülés után (császár) 4 hétig vérezgettem, majd vártam a rendes mensit, de sehol nem volt.

Kb. 3-4 éve volt, hogy 5 hónapig megvolt a mensi (1x mintha babás is lettem volna), a teszt pos. volt, UH is látott valamit, de kicsike volt. 4 napra rá, valami erős mensi és sztem elment a baba (doki is ezt mondta).

Volt olyan is, hogy 1,5 évig nem volt semmi:(

2009. nyarán volt egy kaparás + méhszájconisatio. Na műtét után 3 nappal megjött. (A műtéttől nem lett volna szaba vérezni)Én meg megijedtem, hogy bevéreztem. Szerencsére nem. Utána 40 napra megjött megint. Aztán semmi. Karácsony előtt egy héttel volt meg utoljára. Azóta várom, de semmi.

Én most 2,4 hónapja szedem a Mercformin helyett az AVANDIA nevű gyogyit, ami kifejezetten segít a PCOS-ban, igaz elvileg hizlal is. A mercformin azért volt jó, mert fogytam tőle, de iszonyat hasmenést okozott.

Hát röviden ennyi a gondom:)))))

Ja: túlsúlyos vagyok, erősebb a szőrzet is, cystás is vagyok, szárazabb a bőröm, fázós vagyok, nincs mensi és pé, és az inzulinres. is nagyon magas. Én fokozottan PCOS vagyok:(

Bármit teszek csak ront a helyzeten:( Még szeretnék babát, de erre a súlyre nem vállalom:(

Tudtok segíteni? Van ötlet?


Köszi és bocsánat, hogy kisregényt írtam!

26. zsedeske (válaszként erre: 25. - Zezi)
2010. jan. 20. 00:15
Igen, csak doki van.
25. Zezi (válaszként erre: 24. - Zsedeske)
2010. jan. 20. 00:04

De valaki csak segít nem? Vagy csak a doki?

Interneten is utánna lehetne nézni.

24. zsedeske (válaszként erre: 22. - Zezi)
2010. jan. 20. 00:01
Nincs védőnőm. Tudod, USAban élek.
2010. jan. 20. 00:00
Any, most nézem a fogyis naplódat én is. A GI Diéta egy szuper! Azzal fogytam le terhesség előtt :) Sok sikert!
22. Zezi (válaszként erre: 20. - Zsedeske)
2010. jan. 20. 00:00
Ezt nem tudom. A tejbe bisztos megy belőle,de hogy milyen hatással van a picúrra... A védőnőd nem tud segíteni benne?
21. Zezi (válaszként erre: 19. - Baloghany)
2010. jan. 19. 23:59
Nekem is azt kellett, de 9hetesen leállította a doki.Meg volt még valami, de annak nem emlékszem a nevére. Plusz a mensi beállítására vagyis a peteérés serkentésére kaptam costilbegyt-et. Na annak meglett a hatása :D A két gyönyörűség :)
2010. jan. 19. 23:56

Nekem a peteérést nagyon jól szabályozta a barátcserje és cickafarkfü tea. A táplálkozást pedig megreformáltam akkoriban....

Jelenleg az orvosom nem támogatja a gyógyteázást, vele nem tudok erről beszélni. (nem hisz benne) Viszont még szoptatok is, nem tudom, elkezdjem-e újra inni. Szerintetek mennyire szivódik fel a gyógytea a tejbe?

19. baloghany (válaszként erre: 18. - Zezi)
2010. jan. 19. 23:53
Mit szedtél ? Én Merckformit. A terhesség 12. hetéig szedtem majd fokozatosan hagytam abba.
18. Zezi (válaszként erre: 15. - Baloghany)
2010. jan. 19. 23:49
Nekem nem volt ilyen vizsgálat, de a doki adott rá gyógyszert. Még a terhesség elején is szednem kellett. Mikor választottam dokit, ő mondta álljak le vele.
17. Zezi (válaszként erre: 14. - Ccf45f55f2)
2010. jan. 19. 23:47
Igen UH-al.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook