Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS nőkkel beszélgetnék...! fórum

PCOS nőkkel beszélgetnék...! (beszélgetős fórum)


25. 5dbd810c99 (válaszként erre: 24. - Tempest)
2013. aug. 31. 12:57
Hát igen, a csábítás elég nagy és nehéz ellenállni,de mikor majdnem elcsábulok,mindig azt nézem,hogy mi a célom ezzel és hogy tudom,meg fogja érni!! Így könnyebb! :)
24. Tempest (válaszként erre: 23. - Viki77_2)
2013. aug. 31. 11:03
Értem, köszönöm, mondjuk ez a fajta odafigyelés mindenkinek a hasznára van, akkor is ha nem pcos. Igyekszem, igyekszem néha nagy a csábítás. :(
23. Viki77_2 (válaszként erre: 21. - Tempest)
2013. aug. 31. 10:24
Olyan mint a cukorbeteg diéta, pont az. Úgyhogy igen, cukormentesség, és fehér liszt száműzés ahogy mondtad is. Minél lassabban felszívódó dolgokat jó enni, ill., megvan az arány, kb. 75% a lassú és 25 % a gyors CH (nagy általánosságban). És persze számolni kell a CH-t, kinek mennyit enged az állapota.
22. 5dbd810c99 (válaszként erre: 21. - Tempest)
2013. aug. 31. 08:06
Sajnos Én ezt pontosan nem tudom.De azt hiszem ebben kell számolni,mennyi ch-t viszel be a szervezetedbe!
2013. aug. 30. 18:21
Mi a lényege az IR diétának? ez különbözik valamiben az általános diétától? vagy ugyanúgy finomított liszt , cukor van tiltva?
20. 5dbd810c99 (válaszként erre: 19. - Szepa74)
2013. aug. 30. 13:27
:) Hát igen,a kerek csokoládé,a szögletes csokoládé... :) Mióta elkezdtem a diétát,egy csík csokit ettem csak,mert úgy tudom ebéd után egy kis bűnözés egy héten egyszer-kétszer belefér! :)
19. szepa74 (válaszként erre: 18. - 5dbd810c99)
2013. aug. 30. 13:03
Én csak gomboc artúrnak becézem magam ,mert csoki az nálam is töménytelen mennyíségben kellenne.de amikor a diétát szigorúan tartottam nem kívántam
2013. aug. 30. 10:59
Na,gratulálok,ügyes vagy akkor,csak így tovább. Hát igen,sokminden csak akaratfüggő,ez biztos.Gyógyszert Én nem szedek,mert nem írt a doki,és még nem jutottam el újra hozzá,de a diétát a hét elején kezdtem újra,mert megint felborult teljesen a ciklusom és mostmár tényleg nagyon vágyunk egy babára! Jó látni,hogy azért többnyire azt írjátok,hogy ha minden be van tartva,esély van rá :) De azért na,nem könnyű a diétát betartani,főleg,mikor valaki édességfüggő :) De kemény vagyok,ha a cigiről leszoktam már lassan 9 hónapja,ez is menni fog!!! :)
17. szepa74 (válaszként erre: 16. - 5dbd810c99)
2013. aug. 30. 08:54

Visszaszorítani lehet,most kaptam meg a két hete levet vérképem,megdicsért az endro doki mert a 120"perces 6,4 re lement,amúgy 8-9 szokott lenni.

Viszont az inzulin terhelés még magas de az éhgyomri jó lett.Most azt mondta mível szülés után nem lellett szednem metformint,hogy két hónap múva kontroll és akkor megláttjuk a gyógyszer adagot,hogy kell szedni.

Szerintem magamból kiindulva ha van akaratereje az embernek,diéta és gyógyszerrel visszafordítható lenne.

16. 5dbd810c99 (válaszként erre: 13. - Szepa74)
2013. aug. 30. 08:34
Uhh,akkor nem semmi dolgok történtek veled sem,nagyon sajnálom,biztosan kegytlen érzés lehetett! :/ De akkor legalább talán meg lehet szabadulni,vagy legalábbis visszaszorítani ezt a betegséget
15. 171925f409 (válaszként erre: 12. - 5dbd810c99)
2013. aug. 29. 07:51
Értem:(
14. Bcicus (válaszként erre: 1. - 5dbd810c99)
2013. aug. 28. 21:56
Van kiút. Ir diéta, merckormin és mozgás.
2013. aug. 28. 21:33

nekem 3 éve jöttek rá,hogy pcos vagyok,persze nem a nögyogyászom akihez 8 évig jártam és egyetemi tanár.Mindig mondtam neki,hogy baj van a mensivel,szörösödök idétlen helyeken azt mondta hormonzavaros vagyok.Majd amikor egy rosszul végzödő koraszülés és méhenkivüli után nem jött megint a baba közölte menjek meddősségi centrumba.Ott az első alkalommal megtalálták a bibit,metformintott kaptam sajna a diéta nekem sem ment,majd 2011-ben volt inszem elsőre sikerült.Sajnos koraszülés lett,a metformintott 13 héten abbahagyaták.

Ez év márciusban volt még egy inszem,ami szintén sikerült 10 héten korházba kerültem hematoma vérzés miatt,ott 160gr Ch diétára fogtak,11 hét alatt lement 8 kg úgy ,hogy a baba nőt a metformintott tovább szedtem.

A dietetikus doktornő azt mondta,hogy ha nem jó a azIR elfogok vetélni.Sajna 21 hetesen megtörtént megint és nem a pco miatt.


Mindig rendszertelen volt a mensi de sajnos sima nögyogyászok között ritka az aki foglalkozik és tudja is mit kell csinálni.


Vagyis ha betartja az ember a diétátt és a gyógyszer szedését lehet babája is és élhet normális életett.

2013. aug. 28. 19:02
Húú,Viki,azért azt látom,hogy Te már jóval többet tudsz,mint pl. Én, egy csomó mindent nem is igazán értek,hogy mik :) Szóval ebben segíteni sajnos nem tudok.Nekem nem csináltak IR-t még,majd most akarok már komolyabban ráállni az ügyre,és ráülni az orvosom nyakára,hogy valamit kezdjen velem.Nagyon zavaró,hogy megint kb. 2 hetente menstruálok. Tünetek? Hát én vékony vagyok,méghozzá eléggé,szóval ez nincs meg.Vagyis hízékony vagyok,hamar szökkenek a kilók,csak az ezzel a gond,hogy rögtön a fejemre meg a hasamra megy,így rögtön el is kezdek odafigyelni arra,hogy mit egyek.Inkább legyek gebe,mint egy pocok 2 ropin állva :) Szóval tünetek.. : férfias hízás,hajhullás,államnál pattanások,remdszertelen ciklus,édesség utáni vágy,stb..Amúgy szerintem a cukrom sincs rendben,de még ennek sem jártam utána! :/ Hát Viki,remélem sikerülni fog,hogy rendbe jöjjöenek nagyjából a hormonjaid! :)
2013. aug. 28. 18:46

Sajnálom niki :((


Kiút? Hát, mivel egy jó súlyos meredek IR is járul nálam hozzá, meg hogy csak ill. már másfél éve olvasgatok amcsi kísérleteket meg szakirodalmat, nem tudom.

Én csak mostanra, nagyon sok vv és olvasgatás után értettem meg hogy valójában mi is a bajom mögött a lényeg. Hogy nem ovulálok, hogy iszonyú satnyák a hormonjaim, és hogy lehetséges hogy a progeszteron gátló hatásának hiánya miatt (mivel nincs progeszteron ugye, az anovuláció miatt) száll el az inzulin is.

Én nem bírom a 160, sőt 120 g napi CH-s diétát de senki kedvét nem akarom elvenni.

Jelenleg kísérletezgetünk a nődokimmal a hormonokkal, papíron vagy fizikailag észlelhető változás nyilván még nincs, csak 1 hónapja szedek még bizonyos gyógyszereket.

Nyilván ovulációt indukálni csak a closty van, de én nem terhes akarok lenni, hosszabb távon meg nem adható.

Viszont, én jelenleg nagyon ráálltam arra, hogy legalább a normális hormonszintek KÖZELÉBE menjünk fel, erre szedek most többféle dolgot is, és nagyon várom az eredményt.

Az amcsi szakkönyv (másfél éve jelent meg) azt írja, a krónikus anovuláció eredménye a PCO szindróma. De, anovulációt meg rengeteg minden okozhat, és, rengeteg FÉLE lehet, tudok olyat akinek alig gyengébb, de van zavar, meg itt vagyok én, akinek szinte nullák a hormonjai.

Azt mondogatják ugye hogy ha az inzulin lemegy a hormonok is helyreállnak, én ezt PCO SZINDRÓMÁNÁL nem tartom igaznak, mivel ha satnya az ovulációm, mitől javulna meg? És sajnos látok negatív példákat is.

De a kedvét senkinek nem akarom elvenni, csak nekem eddig semmi se használt, viszont állatira bizakodó vagyok néhány progeszteron származékkal kapcsolatban.

Annak tökre örülök ha valakinek a diéta és metformin meghozta a megoldást.

De én totál ráálltam arra hogy legalább közel normális ciklusokat tudjunk csiholni.

Bocsi, senki kedvét nem akarom elvenni semmitől :)

Tudtok esetleg valamit, bármit erről, hogy ha nincs elég progeszteron, attól elszállhat az inzulin szabályozása? Mert ezt olvastam ki 4-5 külföldi forrásból.

Jó lenne itt tényleg összejönnének a PCOS-esek :)

10. 171925f409 (válaszként erre: 9. - 5dbd810c99)
2013. aug. 28. 18:39

Semmi baj.

Neked csináltak IR-t?neekm igen és ott nem volt gond.Neked milyen tüneteid vannak?

2013. aug. 28. 18:38
Oh... sajnálom,nem tudtam! :(
8. 171925f409 (válaszként erre: 7. - 5dbd810c99)
2013. aug. 28. 18:35
Csak nekem nem maradt meg a baba:(
7. 5dbd810c99 (válaszként erre: 6. - 171925f409)
2013. aug. 28. 18:02
Az szép! Nahát,akkor gratulálok! :) Mi is szeretnénk már babát,egyelőre orvosi beavatkozás nélkül,de sikertelenül próbáltuk!
6. 171925f409 (válaszként erre: 5. - 5dbd810c99)
2013. aug. 28. 17:59
Na igen feleslegesen műtöttek volna.Pedig a doki nagyon mondta,hogy ameddig ez nem lesz megoldva nem lesz baba rá 2 hónapra sikerült
2013. aug. 28. 17:57
Az komoly :/ Úgy látom ezzel a betegséggel még az orvosok sem tudják igazán,hogy mit lehet kezdeni,akkor mi honnan tudjuk ? :O :/ Hát jah,még jó,lehet,hogy többet ártott volna!
2013. aug. 28. 17:37
Én nekem a doki azt mondta pár éve ,hogy PCO-s vagyok műteni kell mert nem lesz baba...aztán elmentem egy másik dokihoz aki közölte,hogy nincs semmiféle PCO a másik doki rossz időben nézett amikor pont tüsző érésem volt vagy mi és azt látta még jó,hogy nem műtettem meg magamat:(
2013. aug. 28. 17:37
Első és legfontosabb... van ebből kiút? :) :/ Szívesen "meghallgatom" a történetedet,ha van :)
2013. aug. 28. 17:32
Szia, én 14 éve tudom a PCOS-t, szívesen beszélgetek bármiről :)
2013. aug. 28. 17:28
Sziasztok! Másfél éve tudom,hogy PCOS-om van,egyszer elkezdtem diétázni,ami hatott is valamelyest,mert lett peteérésem tőle,de egy méretes ciszta lett a vége és menstruáció előtti brutális PMS tünetek! Van valakinek valami jól bevált módszere? Gondolok itt pl. a hajhullásra,férfias hízásra,sikertelen babaprojektre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook