Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » PCOS - nem sikerül lefogyni :(( te is így vagy? fórum

PCOS - nem sikerül lefogyni :(( te is így vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
207. c53d7411b4 (válaszként erre: 202. - Roki)
2013. nov. 21. 13:26
szia, 1 hónapig én úgy tudom
206. Judit0706 (válaszként erre: 205. - Csimpokomon)
2013. nov. 21. 13:23
Szia! kihez jártál Miskolcon?
205. Csimpokomon (válaszként erre: 197. - Judit0706)
2013. nov. 18. 21:10
Szia Én Egerbe járok, a Miskolcival csak raboltuk egymás idejét! Remélem te szerencsésebb leszel!
2013. jún. 25. 21:48
Nem tudom, mert nálam nem volt ilyen gond, mikor megjött, akkor mentem el dokihoz, és úgy kaptam a beutalókat, nem is figyeltem, hogy meddig érvényes! De hívd fel a dokidat, és kérdezz rá! Én mondhatni, állandó kapcsolatban vagyok az enyémmel, ha valamit nem tudok, felhívom, és szivesen segít!
203. Viki77_2 (válaszként erre: 202. - Roki)
2013. jún. 25. 13:12

Norcoluttal meghozzák ha nem akar megjönni. Arra mondom ha esetleg a kövi is kimaradna.

Én úgy tudom 60 napig érvényesek a beutalók, de javítsatok ki ha nem így van.

202. Roki
2013. jún. 25. 11:07

Sziasztok!

Én még mindig várakozó időpontban vagyok. Sajnos az előző mensim kimaradt, így még nem tudtam elmenni vérvételre.Nem tudjátok véletlenűl, hogy a szakorvosi beutaló vérvételre meddig érvényes?

201. Viki77_2 (válaszként erre: 200. - Judit0706)
2013. jún. 13. 21:58
Ne félj, a vérvételekből minden ki fog derülni. És segíteni is lehet rajta, bármi is a gond.
2013. jún. 13. 21:46

Köszönöm a válaszokat!

Már választottam egy dokit Miskolcon, majd leírom a tapasztalataimat vele kapcsolatban, hátha majd valakinek ez is segíteni fog. Keddre kaptam időpontot aztán majd meglátjuk mit fog mondani.

Az igazság az hogy az én ciklusommal sosem volt gond. Inkább az elhízás a problémám, meg az utóbbi időben már fáj a hasam. És a babásodás sem nagyon akar összejönni. Már lassan másfél éve, hogy egy angyallal több van odafent, de nem kesergek, mert lehetne ennél rosszabb is.

2013. jún. 13. 20:04

Szia!

Sajnos Borsodban én sem tudok, mert az enyém Szombathelyen van.

A terheléses vérvételt én is ajánlom, hogy harcold ki magadnak, abból sok minden kiderül. Nekem is akkor kezdett beállni rendesen a ciklusom, mikor megfelelő adagolásban kaptam a metformint, igaz nekem volt előtte laparoszkópiám, mert tele volt a petefészkem oda nem illő dolgokkal. Sok szerecsét, írj, majd, hogy haladsz!

198. Viki77_2 (válaszként erre: 197. - Judit0706)
2013. jún. 13. 19:48

Szió,

bocsi csak most tudok válaszolni, személy szerint nem tudok Miskolc környékén, de kérdezz be a legnépesebb inzulinrezisztenciás fórumra, ott biztos hogy tudnak valakit ajánlani.

Olyan kéne aki tudja hogy PCOS okozhat IR-t is, ill. ezek összefüggését ismeri.

197. Judit0706 (válaszként erre: 196. - Viki77_2)
2013. jún. 13. 13:31

Szia!

Köszönöm a gyors reakciót. :)

Borsod megyében Ózdon lakok. Úgy tudom hogy helyben nincs endós doki. De Miskolcon meg Egerben is néztem, hogy esetleg magán dokihoz mennék.

Miskolcon már néztem egy dokit aki szülész-nőgyógyász és endokrinológus egyben. Lehet hogy hozzá érdemes lenne mennem. Bár valószínű hogy egyeztetek még a héten a háziorvosommal (bár megjegyzem hogy ő sem ér szinte semmit) próba szerencse alapon, hátha tud valakit ajánlani.

Esetleg tudtok Borsodban jó endokrinológus dokit?

Köszi szépen!

196. Viki77_2 (válaszként erre: 195. - Judit0706)
2013. jún. 13. 13:19

Jah, Diane meg lapar. Legtöbbje ezt mondja.

Ne várj, kéne egy terheléses cukorvizsgálat.

Magas inzulin szinttel nem nagyon van esélyed hogy NE hízz. Anabolikus, zsírtároló és benntartó hormon.

Szóval, mivel PCOS-ben gyakori, meg a tüneteid is ezt sugallják, mindenképp kéne amilyen hamar csak lehet:

-- Legalább 2 pontos cukor és INZULIN (ez le ne maradjon!) terheléses vérvétel


-- Pajzsmirigy ellenőrzés (T3, T4, TSH, ezeket HO is kérheti asszem még mindig, és egy Anti-TPO és Anti-TBG)


Vagyis, kéne egy jó endokrinológus. Merre laksz? (város vagy vonzáskörzet) Lehet hogy tudunk ajánlani.

Ha bebizonyosodik az IR, arra meg a jó endós fel fog írni gyógyszert (metformin származék), meg valszeg beállítják a diétádat is.


Ezek után meg lehet majd firtatni a nemi hormonokat is, az meg ciklushoz kötött vv. (Ha nincs ciklusod, hoznak egyet megfelelő gyógyszerrel)


Helyi endokrinológiára van esélyed esetleg bejutni? Ha tudunk ajánlunk endóst, de esetleg a helyit nézd meg van e magánrendelése. És, érdemes felhívni előtte, elmondani mi a szitu, mennyire ért hozzá.

Első körben ennyi.

2013. jún. 13. 13:08

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni ha még itt vagytok!

Nekem tegnap diagnosztizálta a nőgyógyászom a PCOS-t. Semmit nem mondott a továbbiakról, csak hogy 1 hónap múlva menjek vissza és megnézi hogy hogy alakul. Valamint látott még valami folyadékkal teli cisztát a méhem környékén és végülis erre mondta hogy figyeljük 1 hónap múlva. Kérdeztem, hogy esetleg valamire figyeljek-e oda, vagy valamivel nem kellene-e elmulasztani. Csak azt mondta hogy 1 hónap múlva uh ismét.

Én nem nagyon akarok addig várni. Inkább el megyek egy másik magán dokihoz, mert ahogy mindenhol olvastam igencsak ki kellene deríteni hogy mitől van PCOS-m. Én is hízékony vagyok, de eddig a genetikára fogtam. Pedig tavaly nekem is volt próbálkozásom a fittnesszteremmel, és a diétával de nem sikerült egy dekát se fogynom, inkább híztam.

Mit tudnátok még az alább leírtakon kívül tanácsolni?

A dokim egyből azt mondta hogy laporaszkópia. :) Azt nem nagyon szeretném.

194. Viki77_2 (válaszként erre: 193. - Roki)
2013. máj. 28. 17:05

De dögség, de tipikus hozzáállás. Sok emberkétől fogsz hasonlókat hallani.

Ezt a 3-féle vérvételt mindenképp csináltasd meg.

Egyébként én nem is értem komolyan, hogy intézhet el egy orvos 20 éves kora óta folyamatosan valakit csak annyival, hogy "fogyjon le", amikor épp azért megy hozzá az ember, mert nem tud lefogyni... Magyarul belgyógy kérdés lett belőle...

193. Roki (válaszként erre: 192. - Viki77_2)
2013. máj. 28. 14:28
Igen, hüvelyi UH-on látszott. Igazából rákszűrésre mentem, illetve azért mert elég rendszertelen a mensim. Olvasgatva a tünneteket hát valószínűleg már évek óta fennálhat nálám.kb 5-6 évvel ezelőtt voltam nőgyogyinál mert legalább 4 hónap kimaradt.Mire mentem orvoshoz, addigra megjött. Akkor elintézte azzal, hogy megjött nem? nincs semmi probléma! Szerencsére most másik dokihoz mentem, aki nem hagyta annyiba az egészet.
192. Viki77_2 (válaszként erre: 191. - Roki)
2013. máj. 28. 09:59

Szia,

igen, pontosan, a magas inzulin szint ami a PCOS mögött gyakran megbújik, hát ugye hízlal. A sovány PCOS-eseknek meg már előrébb tart a folyamat, nekik sokszor már a vércukruk is el van mászva.

Fel is soroltál alapvető dolgot amit kéne, mondjuk PCO szindrómában elvileg a policiszták kétoldaliak, de most nem is ez a lényeg.


Szóval, egy hormon nézés 3. és 21. napon, pajzsmirigyről 5 érték (TSH, T3, T4, Anti-TPO és Anti-TBG) feltétlenül, és ami nagyon lényeg, egy terheléses cukor és INZULIN vérvétel (az min. 2 pontos ugye, tehát éhgyomorra és 75 g cukor vízben oldása és elfogyasztása után 120 perc múlva, de erőltess ki egy min. 3 pontosat)


Ezt a 3at mindenképp meg kéne csináltatni.


Az UH-d hüvelyi volt? Csak mert a pici cisztákat csak azzal lehet sokszor látni.

A hormonpanelből már sok minden ki fog derülni, nézess SHBG-t is.


Sajnos az inzulin ugye a zsírtárolásért felelős hormon, ha nem tudsz fogyni, minél inkább nem tudsz, annál valószínűbb hogy magas az inzulin szinted. Hormonzavarok nagyon sokszor okoznak inzulintúltermelést, meg ugye azt amit közkeletűen inzulinrezisztenciának (IR) hívunk.

191. Roki
2013. máj. 28. 09:15
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Én nagyon kezdő vagyok ebben a dologban. Mostanában kezdek utána olvasgatni ennek a betegségnek, így szívesen veszek minden infót és segítséget ezzel kapcsolatban. Annyira elején vagyok a dolognak, hogy még csak most fogok elmenni laborba. Multkor voltam dokinál csinált UH-ot és Ő mondta, hogy az egyik petefészkem polycisztás. El is küldött laborba egy csomó hormont fognak nézni. Ti is voltatok 3.napi és a 21-ik napi vérvételen? Én igazából a pajzsmirigyre gyanakodtam, mert viszonylag egészségesen táplálkozok 2-3x elmegyek mozogni egy héten és semmit nem fogyok. Más meg 1-2 alkalommal nem eszik vacsit, máris megindulnak nála a kilók.
2013. máj. 17. 06:33
Nehéz, az biztos! De hát a cél érdekében... :)
189. Viki77_2 (válaszként erre: 188. - Journalist)
2013. máj. 13. 19:05

Persze, tök igaz, mozgás az kell :) Az biztos.

Nem bunkesznak szántam ám, csak hát ilyen kemény diétát huzamosabb ideig... De látom te akkor nem az IR diétát tartod teljesen.

Hát, fehér lisztet én sem eszem ugye, meg nyilván cukrot sem, plusz fehér rizst sem :) CH-t meg muszáj számolni, az biztos.

Csak bírja az ember :)

2013. máj. 13. 18:58

Én is túlzásnak tartottam ezt a dolgot a dietetikus részéről, a mint írtam, nem is tartom ilyen drasztikusan be. Fehér lisztet nem eszek, de teljes kiörlésűt igen, vagy zabpehely lisztet (a főzelékek pl. finomak azzal is). A puffasztott rizst reggelire eszem kenyér helyett felvágottal vagy virslivel. És ami nagyon fontos, sajnos hiába próbáltam én is bemagyarázni magamnak, hogy ez az egész mozgás nélkül is menni fog, rá kellett jönnöm, hogy elengedhetetlen kelléke a dolognak, úgyhogy én edzőterembe járok.

Sok sikert mindenkinek!

2013. máj. 13. 18:06

*-zod

Puffasztott rizs??? Merő gyors CH.

labidoki, a paleóban sok minden van amit az IR diéta nem engedne meg, viszont lejjebb megy sokszor a CH-val mint az IR-es.

Mondjuk én csak azon "mulatok" (nem a legjobban, mivel szörnyű megszorításosan kell nekem is diétáznom hogy ne hízzak 180 kg-ra), hogy napi 120 g CH-tól öregem még egy mamut is lefogyna, na ilyen értelemben nem találtak ki sok újat :)

Van akinek állítólag tökre bevált, sokan nagyon védelmezik, én ki nem próbálnám, őszintén, ha meg igen, sztem 3 év után legmax. belediliznék :)

Nem tudom ki mondja hogy még teljes kiőrlésű lisztet se, lehet hogy a gluténra gondolnak? Ja, mert a paleó azt vallja hogy a gabona nem embernek való táplálék, azt hiszem.

No, lesz errefelé tuti aki majd részletesebben.

Sztem a sima, szépen vitt IR diéta a legbölcsebb választás, azzal kábé kibírod nagyjából éhség nélkül is.

186. Viki77_2 (válaszként erre: 184. - Journalist)
2013. máj. 13. 18:02
Te mióta csinálod ezt? :) És tényleg 30-40 évig csinálni szándékozol? :)
2013. máj. 13. 11:38
Sziasztok! Új tag vagyok, de régi motoros a PCOS-ben. Nálam 10 éve derült ki, de csak fellándolásaim voltak az életmódom (mozgás, táplálkozás) megváltoztatásában. Egy ideje Metformin XR-rt ír fel az endokkrinológusom, mert a simától folymatos hasmenésem, rosszulléteim voltak. Nektek mi a tapasztalatotok az XR-rel? Ugyanolyan hatékony? Miért javasoljátok, hogy még teljes kiőrlésű liszteket se fogyasszunk? Működhet a mi esetünkben a paleo? Köszi!
2013. ápr. 27. 18:34

Röviden és tömören: semmi tejtermék, semmi lisztből készült (tejes kiörlésű sem) és a krumpli semmilyen formában. Főzelékeket zabpehelyliszttel sűríts (zabpelyhet egyben tudsz venni és turmixgépben összedarálod). Bármilyen hústerméket ehetsz, kenyér helyett puffasztott rízs, tejtermékben edmény a kemény sajt, kókusztej. Ehetsz hentesárukat is. Minnél több zöldség, gyümölcs (kivéve banán, szőlő, datolya).

Nálam egy tisztítókúrával javasolt kezdeni a doki. Ez a következőből állt: első nap egy pohár hunyadi keserű víz, aznap ill. az azt követő két nap már nem ehettem szilárdat. Csak zöldség és gyümölcs. A vizet első nap délután ittam meg. A negyedik naptól pedig Mira gyógyvizet ittam két hétig napi 3X2dl-t étkezés előtt fent leírt diéta mellett. Ha letellik a két hét, a diétát kell tovább tartani víz nélkül. De ha a tisztitókúrát kihagyod, akkor is eredményes lehet a diéta, ez csak egyfajta kipucolás, hogy tiszta szervezettel láss neki a dolgoknak. Cukor helyett a Xilit nevű természetes édesítőszert ajánlották (ez végülis nyírfacukor).


De ez nagyon drasztikus, én sem bírom tartani. Kenyeret nem nagyon eszek, mérsékelem a liszt fogyasztását, az édességet. Ennyi

2013. ápr. 16. 18:00

Nekem a dietetikus azt mondta, semmi lisztből és tejből készült dolog, de ezt én sem bírom! Most konditerembe járok, és a meforalt a kezdő adagról már a negyedére csökkentettük! Ma voltam épp dokinál, 14. napon szép nagy tüsző, ahogy az kell! Én a mozgást ajánlom! Került a zsíros, cukros kajákat, édesítőnek használj Xilit-et. És fontos az intenzív kardio edzés! Én ezt tanácsolom. A diétáról majd írok bővebben, de most megyek, gázon a vacsora :)

Puszi

182. Bcicus (válaszként erre: 181. - Viki77_2)
2013. ápr. 15. 21:37
A fogyasztó bogyókat felejtsd el, nagyon károsak. Elhiszem, pontosobban tudom milyen nehéz, de hidd el a diéta+merckformin+sport segíteni fog.
2013. ápr. 15. 21:10

Valaki tud bármi gyógyszert fogyásra?

Mert én ezt már nem bírom tovább asszem.

Nagyon szeretnék 128 kg-ról legalább 30 kg-t lemenni, de még mindig nem megy.

Ajánljatok valami bogyót.

180. Bcicus (válaszként erre: 179. - Viki77_2)
2013. ápr. 14. 19:39
én 3*1000et szedek, bár most már hónapok óta csak nagyon hébe hóba veszem be.
179. Viki77_2 (válaszként erre: 178. - Bcicus)
2013. ápr. 14. 19:34

Na, akkor akár össze is borulhatunk :)

Már ott tartok hogy 2x 1000 helyett képes lennék 3x1000 Mef-et bevenni váhhhh

178. Bcicus (válaszként erre: 177. - Viki77_2)
2013. ápr. 14. 19:26
Ne irigyelj. Rajtam is van még bőven háj sajna. És egyszerűen nem megy a diéta. Most a sport sem mert lelkileg padlón vagyok.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook