Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS és Leiden-mutáció fórum

PCOS és Leiden-mutáció (beszélgetős fórum)


2014. júl. 24. 08:37

Szia!Most vettem észre,hogy írtál, összejöttek a dolgok, azóta már egy mandulával is szegényebb vagyok.. :)

Voltam dokinál két hete, kb. 6 hét mire lesz eredménye. De most úgy érzem semmi értelme nem volt, nem mondott semmi értelmeset...Az eredményt is csak postázzák. Annyi volt a nagy "tanácsa", hogy ha nem eszik az ember, le tud fogyni...De az, hogy hogy, meg mik a teendők...Ennyit én is eltudtam volna magamnak mondani. De hát mindegy, majd augusztus közepe fele megjön az eredmény, aztán meglátjuk hogyan tovább. Viszont a Leiden sajnos tegnap igazolódott. Reménykedtem, hogy legalább ezt "megúszom" :(

Veled miújság?

13. mormota29 (válaszként erre: 1. - Timike9494)
2014. júl. 20. 13:37
Szia Timike! Fejlemenyek? Voltal azota dokinal?
12. timike9494 (válaszként erre: 11. - Mormota29)
2014. júl. 2. 16:50

Ez tényleg hülyeség, hogy csak akkor kell kezelni, amikor valaki babát szeretne.

Én egy hét múlva megyek endokrinológushoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani.

Gyógyulgatást neked! :)

11. mormota29 (válaszként erre: 9. - Timike9494)
2014. júl. 2. 13:50

Hat hogy az orvos mit mondott... nem volt valami nagy segitseg. Igazabol azt mondta, hogy nem kell kezelni, csak akkor, ha teherbe szeretnek esni. Ez nagy hulyeseg egyebkent, mert lenne ra gyogyszer, a hatterben levo inzulin rezisztenciat kellene kezelni, mert a kezeletlen pcos hosszu tavon kettes szamu cukorbetegseg, szivbetegseg es egyeb problemak kialakulasahoz vezethet.

Megyek vissza hozza szeptemberben es akkor majd kerem, hogy adjon gyogyszert, vagy utaljon be endokrinologushoz.

10. timike9494 (válaszként erre: 8. - Bumbus2)
2014. júl. 1. 10:07

Azt hittem át kellett menni hemosztásra, vagy hematológiára, mert engem odaküldtek. :) Szerencsére az én dokim is nagyon rendes volt, mondjuk még csak egyszer találkoztunk, de nagyon lelkiismeretesen elmondott mindent, anélkül, hogy kellett volna kérdeznem. Sőt még olyanokra is adott tanácsot, ami nem is az Ő szakterülete. :)

Abban reménykedek, hogy a PCOSen tudok javítani, mire odakerülök, hogy babát szeretnék, a Leidenre meg már ha tudják, hogy van, tudnak vigyázni. Csak olyan rossz ez a tudat, hogy valami(k) nincs(enek) rendben. :(

9. timike9494 (válaszként erre: 7. - Mormota29)
2014. júl. 1. 10:04

És az orvos mit mondott? Adott gyógyszert?

Bocsi a sok kérdezősködésért :)

8. bumbus2 (válaszként erre: 6. - Timike9494)
2014. jún. 30. 20:35
II. Belklinika, Ritka betegségek tanszéke Dr. Pfeigler György. Ritka lelkiismeretes, rendes doki. Végig hozzá jártam a terhességek alatt is. Hidd el ezzel a dologgal kivitelezhető simán a babavárás, inkább a pcos a nehezebb eset.
7. mormota29 (válaszként erre: 4. - Timike9494)
2014. jún. 30. 11:22
Csak par hete tudom "hivatalosan", de mar vagy 10 eve sejtem, h valami nem normalis, kimaradt mensik, akkoriban meg csunya pattanasok, meg "rossz helyre hizas", feltunoen nagyon hasra. Ezek voltak a legfobb tunetek, aztan miutan ferjhez mentem, egy ido mulva probaltam teherbe esni es nagy semmi.... Eloszor mondtak, hogy biztos nincs semmi baj, probalkozzunk csak, aztan amikor elegem lett, kertem par vizsgalatot (cukor, ver, ultrahang) na es ezekbol egyertelmuen lejott a dokinak, h pcos-em van.
6. timike9494 (válaszként erre: 5. - Bumbus2)
2014. jún. 30. 10:22

Gratulálok a gyerekekhez! :)

Ismerőseim közül senkinek nincs ilyen problémája, neten pedig amit találtam nem volt túl pozitív a Leiden és a gyerekvállalás kapcsolatát illetően.

Nagyon megijedtem tőle, főleg hogy pcos is szinte 100%-ra mondható.

De jó olvasni, hogy azért vannak olyanok akiknek sikerül így is a gyerekvállalás. Remélem én is közéjük fogok tartozni. :)

Debrecenben melyik orvoshoz jártál ezzel?

5. bumbus2 (válaszként erre: 1. - Timike9494)
2014. jún. 30. 10:03
Szia! Én Leiden-es vagyok. Nálam úgy derült ki, hogy babát szerettünk volna és két elhalt terhesség után Debrecenben a ritka betegségeken bizonyították. Nálam "csak" annyit okozott, hogy a terhességeim alatt végig injekcióznom kellett magam vérhigitóval. Így lett is 3 gyönyörű gyerekem. Mindenki riogatott a koraszüléssel, komplikációkkal, császárral stb. Minden gyerekem természetesn úton, időre és villámgyorsan született, igaz a terhességeim egyike se volt könnyű. Mivel több babát nem tervezünk így engem már a Leiden csak akkor érint ha műtétre kerülne sor, vagy baleset érne.
2014. jún. 30. 09:44

A Leiden véralvadási zavar. Könnyebben lesz trombózisa, akinek ilyen genetikai hibája van és mondjuk fogamzásgátlót szed, vagy műtéten esik át stb.

Mióta tudod, hogy PCOS-ed van? Hogy derült ki?

2014. jún. 30. 09:31
Nekem PCOS van :(
2014. jún. 30. 09:31
Mi az a Leiden?
2014. jún. 30. 09:27

Sziasztok!

Ilyen topikot még nem találtam, ahol ezzel a két betegséggel foglalkoznának. Illetva más oldalon igen, de oda már ezer éve nem írtak.

A PCOS már-már teljesen bizonyított nálam, a Leiden még nem(három hét múlva lesz eredmény), de érdekelnének a tapasztalatok, akik ezekkel a problémákkal élnek együtt. Hogy dolgoztátok fel? Nehéz vele együtt élni? Mit csináltok másképp?

Az elmúlt napokban,hetekben kellően magam alatt voltam/vagyok emiatt :(

Jó lenne hasonló sorsúakkal beszélgetni. :)

Legyen szép napotok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook