Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS diéta - receptek? fórum

PCOS diéta - receptek? (tudásbázis kérdés)


16. ecus (válaszként erre: 15. - Are32)
2010. máj. 7. 09:57
én is Köszi
15. are32
2010. máj. 6. 21:06

Sziasztok!

Ha van valakinek receptje a pcos betegek számára szívesen venném.

2010. jan. 13. 07:41
Két fontos dolog tegnap lemaradt, mert a Kisfiam felébredt. A fruktóz ugyan jóval drágább, mint a kristálycukor, de 2x jobban édesít és nem emeli úgy a vércukrot. A másik meg, érdemes több helyen körülnézni vásárlás előtt, mert pl. a teljes kiőrlésű liszt árában is attól függően, hogy hol vásárlod akár több száz forint árkülönbség is lehet.
2010. jan. 12. 22:20

Egyébként, itt elsősorban az alapanyagok me,gválasztása lényeg.Tehát mit mivel helyettesítek, Egyébként nem állítom, hogy mindennek ugyanolyan az íze, mint volt, de ha választani kell, hogy így egyek mondjuk tejberizst vagy ne egyek, akkor azt választom,

Amikor kiderült, hogy diéta nálunk abban a pillanatban kikerült a házból minden, amiben benne van a fehér (fehér liszt, rizs, gríz, cukor) és bekerült helyettük minden, amit megehetek (teljes kiőrlésű liszt, barna rizs, teljes kiőrlésű gríz, fruktóz).

Kezdének itt a palacsinta (sokat kísérlezetem vele, mert a teljes kiőrlésű liszttel nem lehet vékonyra sütni, könnyen szakad és sok olajat vesz fel), aztán kipróbáltam zabliszttel, illetve zabpehelyliszttel. Mindkettővel jó vol, maradt az eredeti recept, csak a lisztet kellett kicserélni. Egyébként én a palacsintát mindig is érzésre kevertem be, nem mértem. A tölteléknél a nutella, instant kakaópor kiesik (bio is, mert a nádcukor sem jó!), de diétás lekvár, cukor nélküli lekvár, mák,dió, kakaópor+fruktóz vagy édesítőszer jöhet és persze a húsos, gombás szintén. A család fruktózos kajákat kap mindig, nekik nem adk édesítőszert.A fruktózos palacsintákat mértékkel eszem, de a húsosnál, gombásnál lehet bátrabban.

12. zurbika (válaszként erre: 11. - Lamoni)
2010. jan. 12. 21:44
Persze!Szívesen, akár úgyis,ha megírod, mit szeretnél.
11. lamoni (válaszként erre: 9. - Zurbika)
2010. jan. 12. 13:05

Zurbika közzétennél 1-2 ilyen átalakított receptet?

Azt hiszem ez is sokat segítene, és utána egyedül is jobban menne a dolog.

10. ecus
2010. jan. 12. 10:11

sziasztok nekem is pco-m van már 2 éve szedem a mercformint.

Én is a GI diétáról halottam ami nekünk való,de én a 90 napos diétát csinálom az bevált az is jó csak a szénhidrátnapon kell vigyázni én pl úgy csinálom hogy tönkölybúzából készített tésztát kenyeret stb eszem,e a többi nap nem árt nekem sem sikerült is lefogynom 20 kg-ot a diétával tavaly egy kis szünet után most kezdtem újra:-):-)


sok sikert mindenkinek

2010. jan. 12. 08:23
Sziasztok! Ha megengeditek csatlakozom. Engem 2007.szeptemberében diagnosztizáltak PCOS-sel (nőgyógyász is és endokrinológus is). Nekem az endokrinológus írt fel meforalt és rögtön mondta, hogy diétáznom kell és sokat mozogni (ezzel állok hadilábon). Mediterrán típusú diétát javasolt, illetve alacsony GI-s diétát.Egyebként, ha beírjátok a keresőbe a betegség nevét,az első találat elvisz egy olyan oldalra, ahol rengeteg jó tanácsot találtok ezzel kapcsoltban (diéta, kezelés, orvoslista). Ezen az oldalon vannak Zentai Andi diétás tanácsai, amelyeket kimondottan pcos-oknak állított össze(itt leírja, hogy nem elég arra figyelni, hogy alacsony Gi-s legyen az étel, mert ez a kérdés azért bonyolultabb). Nagyon jó! Én végül ezt használom. Az évek alatt elég sok receptem gyűlt össze, sk. A legtöbb hagyományos ételt átalakítottam úgy, hogy én is megehessem, így kis családom (és én is) ugyanúgy eszik pl. palacsintát, sütiket,mint korábban, csak másként készülnek el az adatot ételek, így nem okoznak inzulinsokkot.
8. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Annamari0825)
2010. jan. 9. 22:32

Ohh, köszönöm a tájékoztatást. Már egy jó ideje van ilyen szédüléses tünetem, mostanában (az elmúlt 2-3 hétben) fejfájós voltam és olyankor egy szelet csoki, vagy kóla (amit egyébként sosem iszok meg) segített. Akkor lehet nálam is ezek a tünetek vannak? Hm... Alig várom már, hogy vérvételre menjek és aztán lehessen kezelni...


Neked azóta amióta szeded ezt a gyógyszert valami pozitívum volt a hatására?

7. annamari0825 (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2010. jan. 9. 19:14

A Merckformin és társai vércukor csökkentő gyógyszerek.Normális esetben az enyhe cukorbetegség kezelésére használják.

A PCOS nem feltétlenül cukorbetegek betegsége,sőt.Viszont a petefészek felszinén cukor tartalmú cystak vannak,ami miatt nem megfelelő a működése.Ezt a cukormáz-szerű anyagot kell "feloldani" valahogy.A legegyszerűbb módja ez a gyógyszer.

Hatására általában átalakul az anyagcsere,emiatt van a fogyás.A szervezet a felesleges zsirokat nem bontja le,hanem hasmenés formájában távozik.

Mivel a normális vércukor értékű embereknél nagyon leviszi a cukrot,azért kell figyelni az étrendre.Ha nekem gond van vele,szédülök,és fáj a fejem.A cukorbetegségnél cukrot kell enni ilyenkor,de nekem inkább a szénhidrát bevitel vált be.Kenyér,péksütemény,pékárúk.

2010. jan. 9. 19:01
Ezzel a tablettával amit kaptatok mit lehet elérni? Én még nagyon nem tudok sokat erről a dologról. Most küldtek el vérvételre, utána beszéljük csak meg, hogy hogy tovább....
5. lamoni (válaszként erre: 4. - Annamari0825)
2010. jan. 9. 17:49

Én 2 hónapja kezdtem el szedni a metet(meforal 500 2x1), de idáig semmi javulást nem vettem észre, és a neten olvastam, hogy csak diéta- mozgás - met együtt hatásos.

A vércukrom nekem is jó, a 120 perces inzulin volt a magas, és van pár kiló súlyfeleslegem is.

Én is olvastam, hogy úgy kell étkezni, mint a cukorbetegek, de nem tudom, hogy azok hogy szoktak.

2010. jan. 9. 17:33

Én is PCOS vagyok.És nekem semmilyen diétát nem ajánlottak.Viszont több mint fél éve szedem a Merckformin-t,és azóta leadtam jópár kilót.Megváltoztattam az étkezési szokásaimat.Mivel a vércukromnak semmi baja,ezért arra kellett figyelnem,hogy a gyógyszer mellett ne csökkenjen túlságosan az értéke.Úgy eszem,ahogy a cukorbetegek.Sokszor,keveset.És megpróbálok este 5 óra után már semmit nem enni,viszont sok folyadékot iszom.

Emellett nem mozgom többet,mint eddig.De a gyógyszernek köszönhetően átalakult az anyagcserém,és ez okozta nálam a fogyást.

2010. jan. 9. 17:24
Nekem is most derült ki, hogy PCOs vagyok, de nem is tudtam, hogy van ilyen diéta. Azt hiszem bele fogom ásni magam ebbe a dologba...
2010. jan. 9. 17:21

Sziasztok.

Pár hónapja derült ki, hogy PCOS-om van, és szerintem nem egyedül vagyok ezzel a problémával itt a hoxán.

Sokat olvastam róla, és tudom, hogy nagyon fontos a diéta és a mozgás, de igazán jó diétás tanácsokat, recepteket idáig sehol nem találtam.

Igazából nem szeretem a táblázatokat, és a számlálgatós módszereket, egyszerű, könnyen elkészíthető, és ehető ételek receptjeit szeretném, ha megosztanánk egymással, hogy ezzel visszaszorítjuk ezt a betegséget, és megvalósítjuk nagy álmunkat.

2010. jan. 9. 17:13
PCOS diéta - receptek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook