Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » PCOS diéta - GI diéta fórum

PCOS diéta - GI diéta (beszélgetős fórum)


2012. dec. 27. 10:28
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 27. 08:34

PCOS diéta (szerintem) megegyezik a cukorbeteg étrenddel, ami már több évtizede összeállított dolog a dietetikusok által. A GI annyit tesz hozzá, hogy nemcsak a ch tartalmát kell, érdemes figyelni az ételeknek, hanem a ch felszívódás lassúságát. Hiszen minél lassabban szívódik fel egy adott ételből a ch, annál kíméletesebb a hasnyálmirigy számára, az inzulinműködés így állandóan egységes szinten tartható (nem erőlködik a szervezet), a lényeg, hogy egész nap fennálljon egy stabil inzulinműködés, és ezt napi sokszori (minél többszöri) kis adagú ch bevitellel, és lassan felszívódó ch-tartalmú ételekkel lehet elérni.


Tejet, gyümölcsjoghurtot tízóraira lehet már fogyasztani, miután egy lassú felszívódású étellel az hasnyálmirigy működését beindítottuk reggel (az éjszakai pihenő után ne kapjon sokkot), gyümölcsöt is lehet enni tízórai, ebéd után, és leginkább uzsonnára, de ha magas a ch tartalma (vagyis minél édesebb ízű egy gyümölcs), akkor azokból természetesen csak kisebb mennyiségek fogyaszthatóak el.


Tehát a délig csak gyümölcs (testkontroll étkezés), vagy elválasztó diéta gyümölcs napja, esetleg gyümölccsel böjtölés a cukorbetegek számára KERÜLENDŐEK!


PCOS-ben nem vagyok járatos.

2012. dec. 27. 08:28
szia! gyere az ir-es (inzulin-rezisztenciás) fórumba, a diéta és a kezelés ugyanaz.
2012. dec. 27. 08:09

Segítségeteket szertném kérni.

PCOS étrendet, diétát, és a fogyasztható ételeket keresnem. Nagyon sok helyen /az esetek kb 75 %-ban/ írják, hogy a GI diéta tökéletesen megfelel erre a betegségre. De elég nagy ellentéteket vélek felfedezni, szerintema két diáta elég messze áll egymástól! Pl gyümölcsöt mikor lehet enni, tej tiltólistás-e, kenyérfélék minősítése és feldolgozottsága, stb.

Ha valaki jártas ebben, szívesen venném a segítségét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook