Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
5425. fogaszisz
2014. máj. 14. 14:12
Sziasztok! maradt egy bontatlan doboz Clostilbegytem, 2017.05 szavidővel.ha valakit érdekel írjon.Szép napot
2014. ápr. 19. 03:22
Sziasztok. Én tavaly kezdtem szedni a Merckformint Xr 1000 mg -t napi 2x. Végre sikerült talàlni egy normàlis endokrinològust aki emberileg is nagyon aranyos. Elmagyaràz mindent. Nekem sajnos a hormon eredményem nagyon rossz lett. 2 értékem 0,01 alatt van az orvos azt mondta olyan mintha nem is lenne!! Tavaly szedtem novemberbe szedtem norcolutot hogy megjöjjön . meg a merk-et szedem 3hònapig meg is volt mondhatni rendszeresen , de most megint nem jött meg màr 3hònapja. Csinàltam teszteket egyértelműen negatív!! Nem értem most megint mi történt??!!! most 28-àn megyek vissza az orvoshoz Sajnos a fogyàs is megàllt igaz nem diétàzom ìgy fogytam 5kg-ot. jelenleg 74 kg vagyok. Volt közöttetek valaki akinek szintén rendszetelen letta menszese annak ellenére hogy szedi a gyogyszert ès a teszt pedig negatìv?
5423. Maci37 (válaszként erre: 5421. - Zsikeszabo)
2014. ápr. 11. 15:20

Igen van köze a pcos-hoz.

Mi most második babát szeretnénk, de teljesen más szisztéma szerint csinálják nekem a vizsgálatokat, mint a magyar átlag.

Nekem a peteérést követő 7 napon kell hormon viszgálatra mennem, ami nem feltétlen a 21 nap.

Nekem az első baba is így jött össze.

Ha nem elég a progeszteron, akkor adnak pótlást.

5422. Maci37
2014. ápr. 11. 15:17

Sziasztok!

Van köztetek olyan akinek magas lett a DEHEAS-a?

Ha igen, akkor mivel kezelték?

Én 2x 1000 Merckformint szedek, diétázom. A 60 perces inzulinom 40,3 lett a 120 perces pedig 20.

Szerintetek ez mennyire rossz?

2014. ápr. 10. 19:27
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Nekem is PCOS-em van, ráadásul IR-rel együtt. Szedem rá a merckformint. Nekem van rendesen peteérésem, meg is reped, csak a baba nem akar valamiért jönni. Még nem régóta próbálkozunk, de kicsit aggódom. Lehet ennek köze a PCOS-hez? Mármint annak, hogy nem termékenyül meg a petesejt... :( Sajnos nem tudok minden hozzászólást végigolvasni... Vannak itt jó tapasztalatok a témában? Üdv.: Zsike
2014. márc. 20. 20:49

Sziasztok!


Blogot írok a PCOSről, és mindenről ami ezzel kapcsolatos. Ha szeretnél olvasni, velem együtt küzdeni, és az egészet viccesen felfogni várlak szeretettel. Mind emelett rengeteg hasznos tippet, ötletet adok, hisz már lassan 13 éve vagyok ennek a szindrómának a rabja. A blogom címe: egypcosnaplojabol.blog.hu

5419. Ludwig1979 (válaszként erre: 5418. - Viki77_2)
2014. febr. 25. 14:17

Szia

A gyógyszert már kb 3 éve szedtem azóta nem szedtem semmit!!Még mindig okozhat tüneteket??Remélem tényleg terhes vagyok még nem jött meg!!

5418. Viki77_2 (válaszként erre: 5417. - Ludwig1979)
2014. febr. 25. 14:05

Szia,

ne aggódj, a cypro sajnos összekavarhatja a hormonháztartást.

Persze azért lehet hogy kéne nézni ha nem is naponta, meg vigyázni, hátha tényleg terhes lettél.

2014. febr. 25. 11:28

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni !!

Kb 4 éve tudom hogy pcom van !Egy évig szedtem cypromix tablettát,mert előtte már vagy 3 hónapig nem volt menzeszem, ahogy abba hagytam minden hónapban megjött kisebb csúszásokkal!Most már jó ideje nem szedek semmit mert rendesen megjön időben magától!!Kb fél éve döntöttük el a párommal hogy újra gyermeket szeretnénk mert már van egy 11 éves fiucska!!Amióta probálkozunk azóta pontosan minden hónapban 14.-én megjött kivéve most!!Januárban volt egy ERCPm ahol eltávolítottak egy kővet az epevezetékből mert elzárta a vezetéket és besárgultam ,így korházban voltam egy hetet!13.-án volt a beavatkozás 14.-én reggel elöntött a vér és nagyon megvolt/utoljára szülés után véreztem ennyire/de megint pontosan jött meg!!Azóta diétázom mert muszály/van miből leadni fogytam is nem is keveset /és nem jött még azóta !!Már 11 napot késett!!Tegnap este már nem bírtam csináltam egy tesztet de negatív lett:(:(Most nem tudom mi lehet vannak egyéb tüneteim is ,szédülés,a melleim nagyon érzékenyek,főleg a ball ,hányinger is volt,és hangulatváltozásaim is vannak !!Szerintetek terhes lehetek???Csütörtökön délelött megyek nődokihoz nagyon szeretném megtudni mi történik most velem!!!Köszi a válaszokat sziasztok!!!

5416. surranonyava (válaszként erre: 5415. - Viki77_2)
2014. febr. 16. 20:40
Köszi, sokat segítettél, holnap megyek dokihoz, akkor ezeket mindenképpen erőltetni fogom!
5415. Viki77_2 (válaszként erre: 5414. - Surranonyava)
2014. febr. 15. 22:27

Nézz át ide, kukk meg ezt, összefoglaltam még annó (sajna 15 éve gyakorló PCOS-es vagyok :)):

[link]

2014. febr. 15. 21:21
Sziasztok! Bocsi, hogy ide pofátlankodok. Lenne egy kérdésem: a PCOS kiderítéséhez milyen vizsgálatok szükségesek? Ezen kívül van pm alulműködésem és IR-em. Válaszokat előre is köszi!
5413. Noreeee
2014. febr. 14. 12:58

Sziasztok!


Zalaegerszegen ki melyik dokihoz jár, ki az aki foglalkozik a PCO-val IR-rel és ért is hozzá, és nem nézi hülyének az embert ha pl ösztrogén-progeszteron arányt akar nézetni és hasonlók?


Előre is köszi!

5412. Viki77_2
2014. febr. 10. 18:48

Tippelek, talán hogy napi 2-t ajánl, az elég tisztességes fűrészpálma adag naponta akkor.

Mindenki napi 320 mg-ot ajánl, de bennem is felmerült hogy lehet hogy többet kéne szedni az igazi hatáshoz.

5411. Viki77_2
2014. febr. 10. 18:47

Hát figyi, nagyon örülök neki ha neki használt, gyorsan utánanéztem ennek a Prostata 5LX-nek, hát a szemenként 320 mg fűrészpálma kivonaton kívül, ami a Saballo 1 szemjében is megvan, csak csalán, rozmaring, tökmagolaj, szelén, zöldtea és gyömbér.


Ez hogyan változtatta meg a csaj hormonjait??? Főleg ugye totál tesztó, ill. SHBG, mert ez a 2 lenne a fontos? Azon kívül, bármi változás a ciklusában?


Sajnos nekem egy olyannal sikerált beszélnem akinek a fűrészpálma nem használt.

5410. Viki77_2 (válaszként erre: 5409. - Eperke_eperke)
2014. febr. 10. 18:15

Gratula :)

Utánanézek ennek a cuccnak én is.

5409. Eperke_eperke (válaszként erre: 5408. - Viki77_2)
2014. febr. 10. 15:55

Levelezek egy lánnyal a másik fórumon, ő azt szedi, amit írtam és nagyon sokat javult 3 hónap szedés után, a laboreredményen ez tisztán látszik.

Nálam is diagnosztizáltak PCOS-t pár éve, de nekem közben született egy babám :)

Most megint mennem kéne dokihoz, de sajnos akkoriban sem sokat segítettek, több helyen is jártam, de nem voltam jobban.

5408. Viki77_2 (válaszként erre: 5407. - Eperke_eperke)
2014. febr. 10. 14:13

Én csak simán "saw palmetto" kivonatot szedek, mert ez a növény neve amúgy, ill. a gyümölcséé, Saballo formájában :)

Első havi szedés utáni vv. még nem mutatott különbséget, most 5 hónap szedés után lesz újra vv.

2014. febr. 9. 09:28

Egy másik oldalon egy Saw Palmetto tartalmú férfiaknak szánt Prostate 5LX és egy Supercritical Omega7 nevű fermentált készítményt ajánlanak a PCOS-osoknak.

Szedi ezeket esetleg valaki? Állítólag nagyon hatásos kombináció.

5406. Almafa8 (válaszként erre: 5405. - Edinka)
2013. szept. 15. 10:24

Szia Edinka!

Ez a fórum nem túl forgalmas, ezért ajánlok neked egy másikat: "Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható?" Itt sokan tudnak segíteni! Tanácsot adni.

Az inzulin rezisztencia az, ami többnyire minden PCOS-nak van. Ha ezt kezelik a PCOS is javul. Hármas kezelés szükséges: IR diéta, mozgás és gyógyszer (metformin). Sok sikert!

5405. Edinka
2013. szept. 11. 08:09

Sziasztok!


Egy 30 éves nő vagyok, és megállapították nálam a PCOS betegséget márciusban.


Sajnos a tüneteim igazolják is az orvosi eredményt. Hamar híztam sokat és az arcom is pattanásos, mikor menstruálni kezdek. Nem érzem jól magam a bőrömben!


Sajnos ill. nem sajnos, de nincs az ismeretségi körömben, olyan nő, aki ilyen panaszokkal küszködne!


Szeretnék erről beszélgetni mert a párom alig van itthon, ugyanis olyan a munkaköre, s nem akarom ezzel beárnyékolni azt a kis időt, míg együtt vagyunk.


Azt hittem babát várok egyébként, mert kimaradt egy hónap, de nem mertem tesztet csinálni, mert féltem a csalódástól, viszont, most megint nagyon le vagyok törve, ugyanis elkezdtem hinni abba, h csoda mód, mégis babát várunk.


Igazából ott tartok vizsgálatokkal, hogy a vérvételeken túl vagyok, s az orvosomnak akkor kell szólnom, mikor menstruálni kezdek, hogy tudjon időpontot kérni petevezeték átfuvatáshoz!



Egyébként nem vagyok tisztában azzal,mit tehetnéek, hogy kezdhetnék új életet, illetve hogy álljak neki annak, hogy elinsuljak a felé, hogy lehessen babám spontán!


Kezdek depis lenni, az is hozzá jött a dologhoz, hogy párom testvérénél baba született és egy háztatrtásban lakunk, s mikor magamhoz ölelem a kicsit, majd megszakad a szívem!


Mindent megadnék, hogy egészséges babánk legyen!

Szeretnék beszélgetni olyan hölgyekkel, akik tapasztaltak PCOS ügyben! ÉS segítenének nekem tanácsokkal! Kérem írjanak!

Köszönöm

2013. aug. 2. 19:03
sziasztok! rendszertelen volt a mesim még pár éve. 2010 febr óta cypromixet szedtem amitől rendszeres lett. ezt endokrinológus írta fel hormonprobléma kezelésére ami miatt nem volt rendszeres a mensi ettől rendszeres lett. 2012 máj 29.én abba hagytam mert szeretnénk babát. még júniusban megjött rendesen 28 napra ahogy kellett. júliusban is meg volt igaz akkor 42 napra jött meg már nem 28ra ahogy eddig.. augusztus 15 körül kellett volna megjönnie de azóta semmi. se baba se mensi:( kértem az endokrinológushoz időpontot mert nem jelentkezett a mensi kaptam novemberben majd a páromnak sperma vizsgálatot csináltatott nekem pedig vérvételre kellett menni. majd idén áprilisban felírta a merckformin xr500ast ahogy elkezdtem szedni rá 2 hétre megjött a mensi kb 1 év után ami 12 napig tartott majd júniusban is megjött 23 napra ami 18 napig tartott elmúlt pár napig és június végén július elején nagyon kevés volt meg 1-1 nap csak maszatolgatott. most július 8.a óta a mai napig megvan igaz nem nagyon de megvan:S mi már egy éve babára vágyunk de reménytelennek tűnik:S nekem nincs kimondva hogy pcos vagyok de magamon több tünetét is észre veszem. másnak is volt ilyen sokáig mensije merckformintól?
5403. picixy (válaszként erre: 5402. - Viki77_2)
2013. júl. 27. 21:44
Köszi szépen
5402. Viki77_2 (válaszként erre: 5401. - Picixy)
2013. júl. 27. 19:28
Szia, egyik kérdésedre válaszolva, az éhomi 5 körül normális, a 120 perces meg 25 körül, de legmax. 30. (Már kb. 5 orvostól hallottam össz. ezeket az értékeket)
5401. picixy
2013. júl. 27. 13:48

Sziasztok!

Segítségeteket szerteném kérni.Pcos vagyok,és IR is van természetesen.Eddig paleo étrenddel tartottam nagyon jól kordában,de most szülés után valahogy nem megy.Vissza szeretnék térnia 160 gr ch diétára.De már nincsenek meg az anyagaim hozzá.(MM-be jártam annak idején Debrecenbe).Hogy épül fel egy napi étkezés?Részletes inzulinindex táblázatot tudok valahonnan letölteni,vagy lenne valakinek esetleg?Éhgyomri,és terhelt inzulinértékeke meddig normálisak?Mindenkinek kell szedni Metformint,vagy van akinek elég a diéta?Most akarom újra vizsgáltatni magam ,de a diétát már el akarom kezdeni.Utolsó inzulinértékeim:0'-es 9,5,a 120'-es 25,2.Ez milyen?Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket :)

5400. CsillagTM
2013. jún. 14. 12:45
mi ennek az anyagi vonzata?
5399. Judit0706
2013. jún. 13. 21:49

Sziasztok!


Tudna valaki ajánlani jó PCOS-s szakembert Borsodban?

Előre is köszönöm!

5398. Ginger28
2013. ápr. 29. 23:35

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Pszichológushallgató vagyok az ELTE-n és egy projekt keretében foglalkozunk a meddőséggel. Ha valaki, aki ezzel küzd, és egy anonim interjú keretében megosztaná velem tapasztalatait, annak nagyon hálás lennék.

Ha valakinek szívesen segítene abban, hogy jobban megértsük a jelenséget, és szakítana rám egy is kis időt, kérem írjon egy e-mailt erre a címre: meddoseg.pszi@gmail.com

Mivel személyes elbeszélgetésről lenne szó, ezért ez a kérés elsősorban budapestieknek szól.

Köszönöm, és bocsánat a spamelésért annak, akit ez nem érint! :)

5397. Sibetti (válaszként erre: 5396. - Amina5)
2013. márc. 18. 15:21

Köszi a választ!

IR nincs. De már évek óta nem eszek fehérlisztes dolgokat, csak nagyon ritkán. A mozgás pedig megvan, mióta egy fogyinál rászoktam.

5396. Amina5 (válaszként erre: 5395. - Amina5)
2013. márc. 18. 14:46
Amúgy lehet Pcos-nél nem ajánlják a cickafarkot. Egyébként Inzulinrezisztenciád is van? Ha igen akkor ebben az esetben elhagynám a cukrot,fehér lisztet és mozgás +mediterrán diéta(napi 5xi étkezés) és ha az orvos úgy látja akkor meforal-mecformin vércukorcsökkentő tabletta.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook