Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5305. Borrdi78 (válaszként erre: 5299. - Viki77_2)
2013. febr. 19. 20:52
En sem ettem doha edesseget gyerekkent se, csak nagy neha fagyit, de en meg feher kenyeret se ettem soha! Megis kijott az IR. de umugy IRje mar a lakossag kb egyharmadansk lehet valiszinusithetoen, csak nem tudnak rola, mert nincs tunete...
5304. Borrdi78 (válaszként erre: 5296. - Amina5)
2013. febr. 19. 20:50
A mozgas jo!! :)
5303. Borrdi78 (válaszként erre: 5297. - Nívea)
2013. febr. 19. 20:49
Az inzulin is hormon. En tagan ertettem az egesz hormonhaztartasra, vhol siman bekavarhat. Persze nem mindenkinel... Es igen, nem csak azt erheti el sajna az IR es PCOS, aki szedett fogigatlot, de az biztos, hogy nem hasznal senkinek. :(
5302. Nívea (válaszként erre: 5301. - Viki77_2)
2013. febr. 19. 20:35

Na igen.

Én úgy tudom, hogy nem az IR az oka a PCOS-nek.

Hanem akkor beszélünk PCOS-ről, ha három tünetből legalább kettő van. Az egyik a policisztás petefészek, a másik az IR, a harmadik pedig a hormonprobléma. Ha ezek közül kettő meg van, akkor már PCOS-ed van. Ha van IR-ed és cisztád, vagy vagy IR és hormon gond, vagy van ciszta és hormonbaj. Nem minden betegnek van ugye cisztája sem, de akkor van IR-e és hormonegyensúly zavara.

Én így kaptam a dokitól az infót, meg így is olvastam.

5301. Viki77_2 (válaszként erre: 5300. - Nívea)
2013. febr. 19. 20:13

Hát, dugig vagyok gyerekkori fotókkal, minden donga vékony kislány voltam. Az első mensi körül kezdtem vastagodni, 8.-ban ballagásra már nagy méret lettem, bár 175 cm magas is vagyok szal mindig 2. voltam a tornasorban is ehehe.

Sosem ettünk édességet, az külön ünnepnek számított majdnem (nem kaptunk táblás csokit, és '77-es lévén még nem volt Mars, Snickers meg ilyenek se akkor még), plusz egy héten egyszer megivott a család 1 l kólát az ebédhez. (Hát meg ugye félliteres üccsi se volt, de én azóta se ittam olyanokat sose). Szal én nagyon nem merném azt állítani hogy rossz életmód vezet az IR-hez, nomeg sose értem miért hajtogatják hogy az IR az oka a PCO szindrómának, mivel akkor minden 2es típusú cukorbeteg nőnek PCO szindrómásnak kéne lennie. De nem az. Pl. Szóval, a hormonok... még nem adtam fel, talán valahol egyszer megválazsolják :))

5300. Nívea (válaszként erre: 5299. - Viki77_2)
2013. febr. 19. 19:54

Én pedig sosem voltam sovány :( De nálunk ez apai nagymamám ágán mindenkinél így van. Fúj, de ronda öregasszony leszek :DDD Vastag comb, szélesebb hát-váll, széles és magas lábfej. Nehéz lábbelit is vennem, meg nadrágot is. Meg persze felsőket is.

És nem is úgy vagyok elhízva, hogy hájtömeg van rajtam, hanem az a 10-15 kiló úgy eloszlik, hogy tökéletes takarásban egész tűrhető a gnóm, dagadt törpe alakom :D De ruha nélkül.... És persze a családban senki sem küzdött még ezzel a betegséggel (bár én sem biztos), viszont a cukorbetegség anyukám ágán jelen van.

Én sem értem, hogy miért, hogyan, mitől?! A nővérem egyből terhes lett első "próbálkozás" után. Én már akkor fél éve nem. Most fog szülni.

5299. Viki77_2 (válaszként erre: 5290. - Borrdi78)
2013. febr. 19. 19:42

Bocsi, totál egyetérteni tudok csak, de azért csak annyi, én soha életemben nem szedtem semmilyen fogigátlót, és 13 éves koromig teljesen sovány voltam. Most meg, toronymagas az inzulinom, magas a vérnyomásom, és nagyon sok kiló vagyok :)

Szal, genetika ... Ja, és soha nem ettem meg két csokit egy nap és hasonlók, disznótoros, chips, nyalóka, ilyeneket se. Sose.

Alig várom, tán még megérem hogy épeszű, alapos magyarázatot olvashatok a PCO szindróma okairól :)

Addig is, ezerrel azon vagyok hogy levigyem az inzulinszintemet, minden lehetséges módon.

5298. Amina5
2013. febr. 19. 19:02
Én is olvastam a külföldi oldalakat, szóval ott tényleg még terhesség végéig is szedik a metformint,meforalt.
5297. Nívea (válaszként erre: 5295. - Borrdi78)
2013. febr. 19. 18:53
Ah :( A fene vinné el. Én nem is tudom hány évig szedtem. Azt hiszem olyan 6 évig talán. Bár nekem a hormonos értékek jók lettek. És az inzulint sem tudom biztosra, hogy rossz, de gondolom nem segített, hogy szedtem azt a szemetet. De ez majd kiderül hamarosan :)
5296. Amina5
2013. febr. 19. 18:15
Köszönöm a válaszokat a fogigátlóval kapcsolatban. Inkább akkor abbahagyom és meglátjuk, hogy alakul a peteérésem. Kezdhetek el mozogni:) Mondjuk tényleg sokat segít, mert amióta leadtam 5kg-t(pár éve),és meforalt szedtem azóta rendeződtek a dolgok és a meforalt is elhagyhattam, de azért elmegyek endokrinológushoz.
5295. Borrdi78 (válaszként erre: 5292. - Nívea)
2013. febr. 19. 17:47

:-(( no comment! PCOS-es betegeknek azért adják, hogy megmaradjon a magzat.... de ezt bmelyik szakmai anyagban olvashatja, ha belenézett volna.

Én utánaolvastam külföldi szakirodalomban is, mert szedtem a terhesség elején és akartam volna tovább is, ezért kerestem hozzá külföldi anyagokat. Sokan amúgy szedig a terhesség végéig.

5294. Borrdi78 (válaszként erre: 5293. - Nívea)
2013. febr. 19. 17:45

Sajnos az évszázad hazugsága, hogy a fogamzásgátló biztonságos. Megborítja teljesen a női hormonokat és utána már az anyagcsere hormonokat is, végül IR-hez vezet. :-( nyilván nem mindenkinél, kell hozzá egy kevés genetikai hajlam is, de az már majd mindnekinek van. :-(

én is 10 évig szedtem, az IR-em ennek köszönhető. Az a mázlim, hogy a többi hprmon nekem nem borult annyira. de most már mindegy, csak azokat tudom figyelmeztetni, akik most kezdenék.

5293. Nívea (válaszként erre: 5290. - Borrdi78)
2013. febr. 19. 17:40
Szerintem ez történhetett velem is. Biztos vagyok benne, hogy már tini koromban is volt ez a bajom, aztán a szőrös lábaim és a rendszertelen ciklusaim miatt (szőrtelenítettem, de kérdezte, hogy milyen a szőr a lábamon, erős-e vagy sem) az orvos rábeszélt 16 évesen a fogamzásgátlóra. Miután abbahagytam a gyógyszert még több erősebb szőröm lett, már máshol is, nem csak lábon, és a menstruációm rohadt erős lett. Görcsök, alvadt vér és tengernyi vérzés. Előtte azért nem volt ekkora nagy gondom vele.
5292. Nívea (válaszként erre: 5288. - Borrdi78)
2013. febr. 19. 17:36
Ő meg pont fordítva mondta. Hogy elvetélnék tőle. Jaj, istenem, ez egy főorvos. Még jó, hogy MM után nem mentem többet hozzá és visszatértem a régi dokimhoz.
5291. Borrdi78 (válaszként erre: 5283. - Amina5)
2013. febr. 19. 16:39
amúgy valóban az első ciklusban nagyobb az esély babára, de, ha pcos van, közel sem biztos, hogy lesz peteérés a fogigáló után.
5290. Borrdi78 (válaszként erre: 5283. - Amina5)
2013. febr. 19. 16:36

pco-s vagy? Ne szedjetek lányok fogigátlót, mert ezt a sok car betegséget az hozza ki. :-( borítja a hormonokat és ettől lesz az IR, PCOS és endometriózis is. :-(((((


Az pedig, hogy rendezi a ciklust, az kamu, amíg szeded, addig mesterséges ciklus van, az nem ciklsu, hanem megvonásos vérzés van. Amikor abbahagyod minden ugyanolyan rossz lesz, vagy még rosszabb, mint előtte volt. Ez csak elódázza a tüneteket és kikacsoplja egy időre...

5289. Borrdi78 (válaszként erre: 5287. - Nívea)
2013. febr. 19. 16:34
igen, ez igaz.
5288. Borrdi78 (válaszként erre: 5285. - Nívea)
2013. febr. 19. 16:33

jesszusí! ő az elmúlt 15 évben semmi szakfolyóratot nem nyitott ki! nemhogy babatervezéskor, de még terhesség alatt is KELL szedni a 12. hétig! nincs semmiféle káros hatása, több millió merckformin bébi él vilászerte, az enyéim is közülük vaéók. azért kell az első trimben szedni, mert mielőtt méhlepény lenne a baba tápanyagfelvételét befolyásolja a magas inulinszint. a kezeletlen IRél gyakori a vetélés, a merckformin csökkenti a vetélés kockázatát!

inzulin akkor kell, ha terhességi cukorbetegség lépne fel, amire valóban van esély, de nem törvényszerű.

5287. Nívea (válaszként erre: 5282. - Helene_)
2013. febr. 19. 16:04
Úgy olvastam, hogy nem lehet kigyógyulni, csak tünetmentessé tenni tudod a betegséget. De ehhez életmódváltás és sport kell. Igaz Lányok?
5286. Nívea (válaszként erre: 5283. - Amina5)
2013. febr. 19. 16:03

Én 3 évvel hamarabb hagytam abba. De nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy terveztem, így többet kellett várni. Azóta meg már megint eltelt majdnem 2 év, hogy próbálkozunk. :(

Barátnőm abbahagyta és rá a második ciklusban sikerült a baba. Elvileg már olyanok a fogamzásgátlók, hogy rögtön terhes lehetsz. És tán gyorsabban is jön a baba, ha rögtön a gyógyszer után próbálkozik az ember.

5285. Nívea (válaszként erre: 5281. - Borrdi78)
2013. febr. 19. 16:00

Na ehhez mit szóltok? A nőgyógyász (mikor a cisztáimat megtalálta hüvelyi uh-n és elkönyvelt cukorbetegnek) azt mondta, hogy nem lehet felírnia metformin alapú gyógyszert. Azért nem, mert annak magzatkárosító hatása van. Ha időközben terhes lennék, akkor beteg lenne tőle a baba.Ez igaz? Vagy lehet szedni a gyógyszert tervezéskor is?

Ja, meg azt mondta, hogy menjek el és állíttassam be magamnak az inzulinadagomat.

5284. Viki77_2 (válaszként erre: 5280. - Helene_)
2013. febr. 19. 15:51

Szia, figyi, nekem fél éve egy évet mondtak várakozásra endokrinológiára, ha államira akartam volna kérni időpontot. De aztán kiderült ugye hogy a helyi endós dokinőnek van magánrendelése is. És marha olcsó (5 ezer egy míting) ráadásul.

Sztem, akárhol is laksz, kérdezd meg a helyi kórházban van e endokrinológus, ha nincs, hol van legközelebb, és azt keresd meg valahogy, és kérdezd meg van e magánrendelése. Az enyém hál istennek tudott a PCOS minden dolgáról, és már írta is az összes beutalót meg mindent.

5283. Amina5
2013. febr. 19. 15:44

sziasztok!

babaproject előtt mikor hagytátok abba a fogamzásgáló szedését?Elvileg lehet szünet nélkül is tudom, de a pco-nál lehet rendezi is a hormonokat vagy inkább hagyjam abba, hogy beálljon a normál menzesz?

5282. helene_ (válaszként erre: 5281. - Borrdi78)
2013. febr. 19. 15:26

nem baba az elsődleges, hanem szimplán meg szeretnék gyógyulni, ciszták nélküli petefészket, és nem hízni tovább

egyáltalán ki lehet gyógyulni belőle?

5281. Borrdi78 (válaszként erre: 5279. - Nívea)
2013. febr. 19. 15:20
Egyetertek Niveaval, gyogyiszedeshez folyamatos irvisi kontroll kell. Es azt is jol mondja: sport es dieta a kulcs ugyan, de ha pl babat akarsz, akkor a gyogyszerrel sokkal gyorsabban es nagyobb az esely a sikerre. Szoval babahoz en szednem a merckformint. Amugy nekem az a 4 eves sahat tapasztalatom, h megeri fizetni a jo magandokikat, mert a szar tb-s kezeles hosszutavon dragabb (felrekezelnek, vagy eveket veszit az ember).
5280. helene_ (válaszként erre: 5279. - Nívea)
2013. febr. 19. 15:04
Köszönöm a választ, az a baj, h. endokihoz 4-5 hó a várakozási idő, legalábbis tb-s alapon. Diétáról meg azt mondta, a neten találok sok étrendet, töltsek le vmit, röhej:)
5279. Nívea
2013. febr. 19. 14:59

Én nem vagyok profi a témában. De azt gondolom, mivel anyukám cukorbeteg és ő is szed merckformint (vagy hogy írják), folyamatos ellenőrzés mellett szabad szedni. Ha találsz egy jó dietetikust vagy endokrinológust, akkor szakrendelés alapon eljárhatsz oda is. Akkor megspórolod az MM horror árát. De ha gyógyszert szedsz, akkor azt úgyis csak orvosi felügyelet alatt tudod.

Biztosan elég a diéta és a mozgás is, csak akkor lassabb a "gyógyulás". Ezért most lehet, hogy megköveznek :D Ám ez csak az én véleményem. Egyáltalán nem biztos, hogy jó.

5278. helene_
2013. febr. 19. 14:22

Sziasztok,


biztos téma volt már, de most kezdek belemélyedni a fórumba, úgyh. aki tud, reagáljon.

Szóval: tanácsot szeretnék kérni: pcos-t diagnosztizáltak, és merck.formint szedek, van-e értelme horror áron mm-be járni vagy a kulcs a diéta és a mozgás, ahhoz pedig nem kell külső segítség, hogy látjátok?

asszem, ir-em is van

5277. Nívea (válaszként erre: 5276. - Bcicus)
2013. febr. 19. 13:53
Akkor bízom benne, hogy nekem is fog jönni :)
5276. Bcicus (válaszként erre: 5275. - Nívea)
2013. febr. 19. 00:10
Dehogy is. Kismillió pcos-t ismertem meg az elmúlt 5-6 évben és akinél nem volt más gond általában jött a baba spontán.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook