Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCO-t diagnosztizáltak nálam fórum

PCO-t diagnosztizáltak nálam (beszélgetős fórum)


8. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Nyuszii)
2020. júl. 22. 22:00
Pont amiatt vagy annyi. Van aki nem tud hizni a rosszul működő cukoranyagcsere miatt más meg fogyni nem. Ha javulnak ha ertekeid tudsz hizni is. Izom építő tornát csinálj főleg mellé. Sajnos sok doki nincs amúgy képben sok azt mondja nincs is olyan hogy inzulinrezisztencia, olyat keress akit más ajánl és tuti jo. Pl Kecskeméten Naszody Péter ( az országból mindenhonnan járnak hozzá meg sok külföldön elő magyar ) vagy Bp endocare.
2020. júl. 22. 18:45
Keress fel egy jó endokrinológust, ő tud segíteni. A diéta, a mozgás és amennyiben úgy találja, a gyógyszer sokat sokat segíthet (nem a fogamzásgátlóra gondolok).
2020. júl. 22. 18:44
Nem tudom a diéta mennyire tenne jót nekem, hiszen elég vékony alkat vagyok. 44kg. Hiába kerestem ezügyben is cikkeket nagyon keveset említik mikor vékonyabb testalkatúaknál jelentkezik ez a probléma.
2020. júl. 22. 18:38
A szénhidrát diéta nálam annyiban vált be, hogy az egyik petefészkemből eltűntek a ciszták. Érdemes csinálni.
4. Nyuszii (válaszként erre: 3. - Csillagfurt)
2020. júl. 22. 14:21
Köszönöm a választ. Nos már van gyermekem, de nem szeretnék meddőséget. Felkeresek akkor egy magán orvost az ügyben valami értelmesebb kezelési forma miatt.
3. csillagfurt (válaszként erre: 1. - Nyuszii)
2020. júl. 22. 14:17

Az ugyanaz. A PCO az effektíve a petefészekre utal, vagyis "policystic ovaries" a PCOS az a "policystic ovarian syndrome", na az az állapotot amit a PCO okoz.

Ha akarsz a közeljövőben gyereket, ne szedd a fogamzásgátlót, az csak elfedi a tünteket.


Olvass utána, a mozgás és a diéta nagyon fontos eleme az állapot kezelésének. Ez egy bonyolult ügy.

2020. júl. 22. 13:56
Ugyanaz. Nekem is van.
2020. júl. 22. 13:50
Sziasztok! Az utóbbi két hónapba gyanús volt a menstrúációm, ezért ma felkerestem a nőgyógyászom aki nehezen de végül ultrahang vizsgálatot csinált nekem. PCO diagnosztizáltak nálam. Az egyik petefészkembe 19 a másikba 20 tüszők száma. Első körben fogamzásgátlót akar nekem felírni majd. De hát mint sok más mindenki én is egyből bele vetettem magam az internetes keresésbe. De javarészt csak a PCOSről találtam dolgokat. Gondolom azért a kettő közt jóval több különbség van. Valaki esetleg hasonló cipőben jár/járt? Olvasgatva a tüneteket így az utóbbi hónapokban észrevettem én is hogy eléggé elkezdtem pattanásosodni, erős szőrösödés is megnehezíti a mindenapi komfort érzetem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook