Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanások, aknék, gyulladt csomók fórum

Pattanások, aknék, gyulladt csomók (beszélgetős fórum)


2014. márc. 17. 13:02

Ez a dolog a sállal ez tényleg így van, én is tapasztalom! Legszívesebben belebújnék fulig, mert fázós vagyok, de ha aláizzadok, vagy csak nem frissen mosott a sál (tömegközlekedés, városi szmog, autókipugofók, soroljam?) már jönnek a pattanások az állam magasságában szépen körbe... fontos odafigyelni, hogy a sálakat, kabátokat (gallér!) is rendszeresen mossuk vagy kabátok esetében tisztíttassuk ki!


Egy jó kozmetikus pedig aranyat ér, a kipucolt bőrrel sokkal jobban lehet ugyanis bánni, gyulladást lehúzni, stb.stb. Ettől függetlenül igaz lehet amit találtál a candidáról és a PCOS-ről, de nem csak az étkezésre kell odafigyelni, sajnos!

15. ina87
2014. márc. 16. 17:18
prersz a pcos dolog nagyon sok dolgott meg magyaráz h miárt van...
14. 66112ea05a (válaszként erre: 13. - Nbandus)
2014. márc. 15. 22:25
Nem rég halt bele egy 14 éves kislány.
2014. márc. 15. 22:23
En szedtem Roacuttant 5 eve, es sose bantam meg. Azota nincsenek pattanasaim. Nem ajanlom, de ha nem javul, gondold at majd. Amugy a noverem hasonlo peoblemakkal kuzdott. Allon sok-sok patti es keles. Amiota aviva tornazik heti azinten, kitisztult a bore is...
2014. márc. 15. 21:43
Ez esetben megköszönném, ha megadnád a kozmetikus elérhetőségét (Bp-i vagyok)
2014. márc. 15. 21:34
műjégre.
2014. márc. 15. 21:34

Ha nagy sálakat használsz, arra nagyon ügyelned kell, hogy ne izzadjon a bőrőd alá. Tehát, ha következő télen használod, figyelj oda.


Nekem amikor elkezdődött akkor állandóan a mjűjégre jártam, és a sál a szám előtt volt, hogy a torkom ne fázzon meg korizás közben. Egyszer beizzadt, és utána kezdődött nekem is a kálváriám, ami addig tartott mig ezt a kozmetikust meg nem ismertem. Több mint 17 éve ismerem, a fejemet ráteszem a szaktudására és a kezére.

9. 66112ea05a (válaszként erre: 7. - Pipacs78)
2014. márc. 15. 21:31

Akkor simán felül van fertőződve a bőrőd.


Ki kell tisztíttatni rendszeresen, első időben 2 hetente, utána elég havonta míg helyre nem jössz.


Ha Bp-i vagy, meg tudom adni az elérhetőségét.Azóta mióta ismerem mást nem engedek a bőrömhöz nyúlni, és a világ végéről is megyek hozzá ha kell.


Fertőtlenítette, gőzőlt, tisztított, és krémeket tett rá, és adott volna ha hagytam volna:DD


Nagyon jó keze van az illetőnek, mert nem fogsz utána úgy járkálni, mint ha le lenne nyúzva a képed:D


Semmiféle gyógyszert nem szedtem, és szedek.PCOS voltam, de már meggyógyultam belőle.

A Roaccutant ő is ajánlotta, de én nem szedtem.

2014. márc. 15. 21:29

Szia Lujcsa!


Köszi, én is úgy érzem, most talán jó úton vagyok :)


Régebben nagyon édesszájú voltam. Szerencsére szinte semmi nehézséget nem okoz lemondani a csokiról és társairól, mert annyira meg akarok gyógyulni, hogy ez mindent felülír.

(Fogyókúra céljából sosem tudtam lemondani a csokiról)

2014. márc. 15. 21:26

Igen, télen használtam nagy sálakat.


Így van, az orvos csak tömi a mérgeket. Sajnos a legtöbbel ez a tapasztalatom - tisztelet a kivételnek, biztos van pár, bár még nem nagyon talákoztam velük.


A kozmetikus milyen kezelést alkalmazott nálad? A tisztításon túl volt valami speciális?

6. Lujcsa (válaszként erre: 1. - Pipacs78)
2014. márc. 15. 21:24
Tudomásom szerint a máj túl van terhelve .A természetgyógyászodnak lesz igaza . Nem ártana egy alapos lúgosítás. A szénhidrát megvonás jó ötlet. rengeteg zöldséget kell fogyasztani , lehetőleg zöldet ! Nézz utánna találsz sok lúgosító étrendet .
2014. márc. 15. 21:12
És még egy gondolat: sálat használsz -e, és ha igen, akkor az arcodat, illetve a szádat beleszoktad-e fúrni?
4. 66112ea05a (válaszként erre: 3. - Pipacs78)
2014. márc. 15. 21:09

Nekem kozmetikus hozta rendbe az aknés bőrömet.


Úgy, hogy nem is próbáltál valamit, és rögtön tagadsz, az butaság.


Azt nem mondta neked a doki, hogy te magad is simán felül fertőzheted? Csak tömi a mérgeket?

3. pipacs78 (válaszként erre: 2. - 66112ea05a)
2014. márc. 15. 20:54

Gondolod, a forró gőz és a nyomkodás jót tenne a vörös, gyulladt csomóimnak? Nem hiszem.

A probléma belsőleg áll fenn.

2. 66112ea05a (válaszként erre: 1. - Pipacs78)
2014. márc. 15. 20:50
Kozmetikushoz miért nem mész el?
2014. márc. 15. 20:43

Sziasztok!


Azért indítotam ezt a fórumot, mert segíteni szeretnék néhány tanáccsal és ötlettel azoknak, akik felnőtt fejjel ezekkel a rémségekkel küzdenek.


Mivel sajnos érintett vagyok, rengeteg fórumot elolvastam a témában. Azt vettem észre, hogy rengetegen megelégszenek azzal, hogy beszedik a bőrgyógyász által felírt gyógyszereket, meg külsőleg kezelgetik magukat ezzel-azzal. Van, akinek ez is szép eredményt hoz, de a legtöbbünknek nem.

Ne nyugodjatok bele ebbe!!! Rá kell szánni az időt és utána kell járni, hogy mi okozza ezt!!


Nekem kb. 2 éve kezdődött a kálvária. A bőrgyógyász csupán laborba küldött el (minden ok volt), utána csak antibiót meg krémeket írt fel. Csupán tüneti kezelés volt ez, pár hónap múlva minden kezdődött elölről. Szóba került a Roaccutan is, de erre nem voltam hajlandó.


Kb. két hónapja ismét elárasztottak az aknék. Az állam annyira de annyira durva volt, hogy megbámultak az emberek a villamoson. Szörnyű volt.

Elhatároztam, hogy a végére járok ennek: elmentem több bőrgyógyászhoz, akik nagy szemekkel bámultak, az egyik még le is fényképezett... Aztán mindegyik felírta az antibiót. Hát, ők ennyire képesek...én viszont elhatároztam, hogy NEM VESZEK BE TÖBB ANTIBIÓT!

Az egyik bőrgyógyinak azért volt annyi ötlete, hogy menjek el egy fül-orr-gégészhez.

A gégész nagyon rendi volt. Ő mondta ki azt a szót, hogy GÓCKUTATÁS. Elmondta, milyen szakorvosokat keressek fel.

Továbbá garatváladékot vett (akár itt is lehett volna góc, és akkor kiveszi a mandulámat), de az eredmény negatív lett.


Itt most pontokba szedem, hogy akinek komoly bőrproblémája van, milyen utat járjon végig.


- fül-orr-gégész: ragaszkodjunk a garatváladék tenyésztéshez

- fogászat, panorámaröntgennel : itt is lehet góc! Nekem nem volt.

- hasi ultrahang: mivel nálam kimutatott egy vesekövet, elküldtek urológiára is vese ultrahangra, hogy a vesekő nem okoz-e elzáródást: eredmény negatív

- nőgyógyászat: és itt bizony candida fertőzést állapítottak meg nálam, aminek az egyik tünete lehet az aknés bőr!!! A candida fertőzés sokszor az antibiotikumok miatt alakul ki. Tehát ha hallgatok a bőrgyógyászokra, tovább rombolom a testem!!!


Jelenleg itt tartok a vizsgálatokkal, de még van egy dolog, amit ki akarok zárni: ez a PCOS, ami a petefészek megbetegedése. A sokféle tünete között szintén ott van az aknés bőr.


Nos, kb. ennyit szerettem volna elmondani. Ha nekem anno a bőrgyógyász ezeket mind összefoglalja, sok utánajárástól kímélt volna meg.

Persze biztosan lehet még sok egyéb oka a csúnya bőrnek, majd megyek is tovább, ha ezek sem hoznak eredményt.


A candidával még nem kezdtem semmit, mert ez most derült ki. Még tanulmányozom a témát.


Egyébként kb. másfél hónapja áttértem egy paleo-közeli táplálkozásra, plussz még természetgyógyászhoz is elmentem, aki meg májméregtelenítést és gyógynövény kapszulákat ajánlott.

Az arcbőröm ha nagyon lassan is, de javul, ám még messze a teljes gyógyulás. Végülis nem tudom, minek köszönhető a javulás, arra gondolok, hogy a szénhidrát megvonásnak, ami ugye a candida diéta alapja is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook