Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanás utáni hegekkel melyik szakemberhez forduljak? fórum

Pattanás utáni hegekkel melyik szakemberhez forduljak? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 25. 17:48
Na felhívtam a bőrgyógyászt. Az egyetlen a városban. És azt mondta, hogy a nyárra és a jó időre való tekintettel nem végezné el, mivel ez az eljárás ősszel vagy télen végezhető. Fasza. Most akkor?
2010. márc. 25. 15:12

És a tapasztalatok alapján mennyibe fog nekem ez fájni alkalmanként? Vagy először csak konzultáció van, és 2. alkalommal kezd neki?


nem gáz telefonon megérdeklődni, hogy tudna-e mondani egy körübelüli összeget?

2010. márc. 25. 14:55
Ha nagyon csunya mély a heg a kozmetikus semmit sem ér,bőrgyogyászhoz menjél.
2010. márc. 25. 14:40

Értem persze és köszi. Nade akkor megint ott ahol a part szakad....


Mármint hogy kozmetikus vagy magán bőrgyógyász kozmetológus...

11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - 8fd47b681f)
2010. márc. 25. 13:34

Nem tudom, miért becsülöd alá ezeket a dolgokat, pl. kozmetikusok 35%-os savat használnak, elég komoly.

A bőrradír semmit sem csinál a te bőröddel, csak a savazás vagy a bőrcsiszolás.

Mivel a sav elég tömény, ezért képes behatolni a bőr mélyebb rétegeibe. A foltok már az első kezelés után halványodnak, a hegek meg a mélységüktől függően. Azáltal, hogy lehámlasztja a sav a bőrt, a bőr arra "kényszerül", hogy új, friss bőrsejteket termeljen. Nem tudom, mennyire vagy otthon a bioszban, de a bőr 28 naponként újul meg, a sejtek a bőr felszíne felé vándorolnak, majd mikor a bennük lévő nedvesség lecsökken, akkor leválnak.


Érthető volt?:)

2010. márc. 25. 13:28

És az valóban igaz, hogy ezek a hegek csak hámlasztás és radírozás útján gyógyulnak?


Szinte mindenki ezt írja. Hogy az AHA gyümölcssavas hámlasztás, meg bőrradír stb...


De zeke miben segítenek? Hiszen ezek lehámlasztják a bőr felső rétegét...


Ezekszerint ahol nekem foltos, ott lehámlaszták a felső bőrréteget, és az alattalévő már egy fokkal jobb lesz?

9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - 8fd47b681f)
2010. márc. 25. 13:11

Hát ez attól függ...


A kozmetikus általi kezelés az mindig egy kúra. Nem egy alkalom. Tehát ha azt nézed, nem olcsó.

Viszont az orvos se olcsó, ha ő is kezelget.

Ha viszont valami kencét ír fel, akkor lehet, hogy jobban jársz.

2010. márc. 25. 13:04

Hát van kozmetikus ismerősöm, aki Ilcsi termékekkel dolgozik. Gondolok van neki Ilcsi gyümöcslsavas hámlasztókrémje is meg egyebek.


Meg ugye ott van a bőrgyógyász-kozmetológus.


igazából azért nem egyértelmű számomra, mert kissé hihetetlennek tűnik, hogy az ilyen hegeket a kozmetikus eltűntesse pár krémmel.


Persze én ebben a bioptron lámpában sem hiszek.


De a kozmetológus mégiscsak orvos...


Ti mit tennétek? Lássa előbb egy szakorvos, mondjuk lehet drága lesz, de tud adni valami kezelést, vagy ha azt veszem észre, hogy csak leakar gombolni rólam pénzt, meg mindenféle haszontalan kencéket ír fel, akkor menjek kozmetikushoz?

2010. márc. 25. 11:21

AHA-s hámlasztás vagy bőrcsiszolás kozmetikusnál.

Bőrgyógyi meg biztos valami krémet ír fel, vagy az is hámlaszt.

6. Wenta (válaszként erre: 5. - Wenta)
2010. márc. 25. 11:19
Ja lámpa nekem van biotron lámpám először azt használtam fütyit sem ért.
5. Wenta (válaszként erre: 2. - 8fd47b681f)
2010. márc. 25. 11:18

Szia!


Nekem kozmetologus- bőrgyógyász ajánlotta a La rosce krémet cicaplast a neve 2600 ft, patikában vettem nekem bevált.

2010. márc. 25. 11:12

kozmetológus...

de inkább keress rá, mert ebben nem vagyok 100% biztos.

de ő azt hiszem jobban tud segiteni, mint a sima kozmetikus.

3. avelyn (válaszként erre: 2. - 8fd47b681f)
2010. márc. 25. 11:12

Szerintem a bőrgyógyász-kozmetológus sokkal jobb

választás lenne!Sok sikert hozzá!

2010. márc. 25. 11:09

Szóval vagy kozmetikus, vagy magán bőrgyógyász-kozmetológus szakorvos?


A kozmetikus szerintem csak hámlasztani tud, maszkokat ken fel és radíroz, a szakorvos meg lehet vmi lézeres izével vagy valami speciális lámpával kezdene neki.


Melyikhez menjek?


Jah, és még:

Volt egy időszak, amikor nagyon pattanásos voltam, egymás hegyén hátán voltak a pattik, én meg ugye nyomkodtam őket, és most már tiszta az arcom, de sajnos el van szineződve 1-2 helyen.

A "lyukak" és "kráterek" nem nagyok....tulajdonképpen mint egy nagyobbacska mitesszer, olyan mélyek és tágak.


A színe zavar. Hogy így elüt a bőrömtől.

2010. márc. 25. 11:08
Pattanás utáni hegekkel melyik szakemberhez forduljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook