Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pataki tál fórum

Pataki tál (beszélgetős fórum)


1 2
39. Kamillka (válaszként erre: 38. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 30. 09:37

Hello!


Római tálban csináltam sült libát, nagyon jól sikerült. A bőre alá fokhagyma gerezdeket tömködtem, tettem alá bacont és hagyma gerezdeket is. Mustárból, borsból, fűszerköményből és zöld fűszerekből pácot csináltam, azzal bekentem. Végül tojai aszúval jól meglocsoltam.


Sokáig kellett sütni, de nagyon finom lett.

2009. dec. 30. 07:52

gondoltam nem írok új fórumot mint mások!!

ez ide tartozik!!

énis ezt kaptam karácsonyra!! egy római és egy pataki tálat!

sült receptet tud valaki vagy valami egyszerűt!!!

37. gazsika (válaszként erre: 35. - Erikpipi)
2009. ápr. 2. 12:26
Szia! Esetleg elküldenéd nekem is?
36. 5arany9 (válaszként erre: 35. - Erikpipi)
2009. ápr. 2. 11:18
Köszönöm, mindennek utánna járok a hétvégén és ha nem kapnék semmit akkor ha nem gond és van időd rá akkor várom a receptet. Cserébe én is tudok emailban sok finomságot küldeni :)
2009. ápr. 1. 21:59
De amit az antikvárumban látsz, az megvan szívesen elküldöm, emailban.
34. erikpipi (válaszként erre: 26. - 5arany9)
2009. ápr. 1. 21:52

Nekem ez van meg: [link]


De itt van minden féle:

[link]

33. 5arany9 (válaszként erre: 32. - Geridina)
2009. ápr. 1. 11:07

Biztos igazad van, majd óvatosabban bánok a dolgokkal.

Én eddig tepsiben sütöttem és oda kell a lé mert leégne. De itt egészen más a helyzet.

32. geridina (válaszként erre: 29. - 5arany9)
2009. ápr. 1. 11:03
A sok lé sajnos ott marad az alján, ha nem főzöm eléggé. Amikor beáztatod, nagyon sok vizet felszív, és ha hamar kész van a kaja, akkor nem tudja teljesen elpárologtatni, de lehet, hogy csak hülyeségeket gondolok, és nem így van:)
31. geridina (válaszként erre: 30. - Feketeseg)
2009. ápr. 1. 11:02

Semmi gond, ez is csak azt jelzi, hogy sokan szeretjük az egyforma ízeket.

Amit leírtam, én magamtól találtam ki, pontosabban az alapötletet adták, a gyümölcsöket zöldségeket én fejlesztettem bele:) Mindig éppen azt ami van. Van amikor nem rakok bele fokhagymát, csak sima hagymát, van hogy nem megy bele alma, stb.

30. feketeseg (válaszként erre: 28. - Geridina)
2009. ápr. 1. 10:58
Bocsika,úgy látszik nem voltam elég figyelmes,csak olyan jó volt h vmihez én is hozzá tudok szólni :)
2009. ápr. 1. 10:57
szóval nagyon örülök minden receptnek, én csülköt sütöttem úgy ahogy reméltem jó lesz és az íze valami csodás, csak sok lé maradt alul :(
28. geridina (válaszként erre: 25. - Feketeseg)
2009. ápr. 1. 10:55

14-es hsz-omben majdnem ugyanezt írtam én is:)

Nekünk ez a kedvenc

27. 5arany9 (válaszként erre: 25. - Feketeseg)
2009. ápr. 1. 10:53

Istenien hangzik, köszike ki fogom próbálni.

nagyon örülö

26. 5arany9 (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2009. ápr. 1. 10:51
Köszönöm, új könyv, vagy antikvárban keressem.
2009. ápr. 1. 10:51

Nekem van egy tuti receptem direkt ehhez a tálhoz, még Édesanyámtól tanultam, nagyon egyszerű. A pontos mennyiségeket nem tudom,én is csak úgy saccra szoktam csinálni.


Rakott csirke


A tál alját kikenem margarinnal. Aztán jön a krumpli nyersen felkarikázva (kb félig és a krumpli fele) és megsózva. Arra jönnek a sózott csirkedarabok (mindegy milyen rész,amit szerettek), majd mindegyik csirkére teszek 1 darab paprikát (ez a TV-t vagy milyen :)) - ez fontos - majd megint a krumpli, a tetejére még egy kis margarin meg tejföl és kész. Kb 2 óra alatt megsül.


Nálunk az egyik kedvenc a családban!

És tényleg nem kell más fűszer csak só és a paprika! Nagyon jó íze lesz tőle!

Próbáltuk már hagymával is pl,de ezt az eredetit nem tudta lekörözni egyik verzió se!


Remélem elég érthetően írtam le,(nem vagyok annyira még jártas ilyen téren), és ha megcsinálod ízleni fog!

2009. ápr. 1. 10:50
Köszi akkor ez lesz a vasárnapi menü :)
23. geridina (válaszként erre: 20. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 1. 10:50
Ja, akkor megnyugodtam. Nekem nem mázas a tálam.
2009. ápr. 1. 10:48
Sziasztok! Szerintem egyáltalán nem macerás a használata! Csak amint az ember megebédelt/vacsorázott rögtön ki kell szedni belőle a maradékot! Ez a titka. Nem nehéz róla leszedni az odaragadt darabkákat, szerintem egyáltalán nem nehezebb egy zsíros tepsinél a tisztítása.
2009. ápr. 1. 10:36

Van könyvem abban rengeteg receptem van, majd ha tanulás mellett lesz időm, másolok neked.

A kedvenc receptem, csirke bár milyen darabolva, sok gyümölcs vegyesen, a csirke csak sózva. előtte ha nem mázas belül a tál, áztasd vízbe egy fél órára.

VAn egy régi szakácskönyv sorozat: Bajtala István-Marczinek László-Pető Mária: Római tál.

Ebben rengeteg receptet találsz.

Egyébként szinte minden süthető benne.

20. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 19. - Geridina)
2009. ápr. 1. 10:36
Csak ott nem szabad ahol nincs máz mert állítólag magába szívja.de lehet más nem ezt mondja neked.
19. geridina (válaszként erre: 16. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 1. 10:30
Húúú, akkor én megszívtam, mert én azzal mosom.
18. geridina (válaszként erre: 17. - 5arany9)
2009. ápr. 1. 10:30

Szívesen.

Én is nyeltem míg írtam, pedig én norbizom, de ezt még este is lehet enni annak is, aki fogyózik.

17. 5arany9 (válaszként erre: 14. - Geridina)
2009. ápr. 1. 10:09

Köszönöm, nagyon jól hangzik.

Nyelek nagyokat :)

16. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 11. - Geridina)
2009. ápr. 1. 10:06
Csak a belsejét nem szabad mosószerrel mosni.Én így tudom.
2009. ápr. 1. 10:06
A beáztatást én úgy oldottam meg, hogy dobtam a tálra is meg a fedőre is egy-egy tiszta jól bevizezett konyharuhát mert akkora a tál hogy nem fér el a mosogatomban, és a konyharuhát locsolgatom 2-3 percenként. :)
2009. ápr. 1. 10:06
Én egyébként imádom használni. Leggyakrabban csirkecombokat (alsó vagy felső) szoktam befűszerezni, pici olajjal megkenve. Állni hagyom a pácban valameddig, akár egész éjszaka is. A tálat, miután beáztattam (én fél órára szoktam), elkezdem rétegezni a cuccokat. Felkarikázok közepes vastagságúra burgonyát, amit besózok előre, és összerázogatom. Tehát burgonya az aljára, aztán ráfektetem a combokat, hagymakarikákat dobálok rá össze-vissza, mint Vazarelli. Mehet rá fokhagyma darab is. Ha nyáron vagyunk, paradicsom, paparika darabokat is szoktam rá rakni, illetve isteni ízt ad neki az almakocka, de lehet aszalt szilvát is rárakni. Utána beborítom egy kis tejföllel, és újra jöhet a rétegezés. A végén letakarom a tetejével, és berakom a sütőbe. Kb. másfél 2 óra kell neki, hogy jó puha legyen benne minden. Ugyanezt a kaját szoktam csinálni kiklopfolt befűszerezett sertéscombbal is. Remélem, tudtam segíteni, jó étvágyat.
2009. ápr. 1. 10:05
ja igen... a töltötkáposztát ugyanúgy csinálom mint a fazékban... csak nem kell rá víz ill nagyon kevés inkább paradicsomlé és én szoktam tenni bele körmöt is ilyenkor...mármint ha a tálban "sütöm"
12. 5arany9 (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2009. ápr. 1. 10:01

Köszönöm.

Tudod az a gondom, hogy az olyant mint például a töltött káposzta, hogy teszem bele?

Mindent nyersen lével és összeérik az íze?

Ilyen alap dolgokat is szeretnék megtudni.

11. geridina (válaszként erre: 9. - M.gery)
2009. ápr. 1. 10:01
Sziasztok. Egyetértek, az elmosása tényleg nem macerás, szépen lejön róla még az odaégett cuccos is.
10. m.gery (válaszként erre: 9. - M.gery)
2009. ápr. 1. 09:52
Ja, és persze majd előkeresem a recepteket, és megírom! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook