Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Passzív táppénzről tudtok valamit? fórum

Passzív táppénzről tudtok valamit? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 15. 18:24

A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 43. § (1) alapján táppénzre jogosult az, aki a biztosítás fennállása alatt, vagy annak megszűnését követő első, második, vagy harmadik napon keresőképtelenné válik (passzív táppénzes időszak) és a Tbj-ben meghatározott mértékű pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett.

Amenyiben a passzív táppénzes időszakban a keresőképtelen állomány a jogosultsági időn belül záródik le és orvosszakmailag megalapozottan, a következő nappal bármilyen okból újraindul, akkor a keresőképtelenséget folyamatosnak kell tekinteni. (Értsd: ha kiírnak, másnaptól visszavehetnek egyéb betegséggel, max. a jelen jogszabályban összesen 30 nap erejéig).

4. Mya01 (válaszként erre: 3. - Fd8e423e9e)
2010. febr. 15. 18:14
Köszi a választ.Persze,folyamatosan dolgoztam itt két és fél hónapot.Tehát akkor nem utasíthatja vissza a munkáltató a passzív táppénzemet...
3. fd8e423e9e (válaszként erre: 2. - Mya01)
2010. febr. 15. 18:07
Persze, harminc nap, ha előtte dolgoztál harminc napot
2010. febr. 15. 18:03

A mai nappal megszűnt a munkaviszonyom.Az elmúlt két évben megvan a 180 nap biztosított napom.

2009 augusztusában igénybe vettem már passzív táppénzt.Tudja valaki,hogy így most jogosult vagyok-e rá??

2010. febr. 15. 18:02
Passzív táppénzről tudtok valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook