Passio (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. kiccila (válaszként erre: 74. - Várigigi)
2022. ápr. 17. 10:41
Én is hasonlóan néztem. Sziszegtem..összerándultam. Nagyon megmaradbaz emberben.
2022. ápr. 17. 09:59

Nem vagyok hívő, sőt inkább ateistáinak mondanám magam. A filmet több mint 10 éve láttam és éppen a visszhangja miatt voltam kíváncsi rá. "Csak erős idegzetűeknek" ajánlották, szóval nagyon rá kellett készülnöm, mert horror filmet sem nézek soha. A bibliát alapműveltségi szinten ismerem, a történet így nem volt újdonság.

Maga a film (technikailag) szerintem zseniális. Pontosan azt a hatás éri el, amit akart, hívőkben és nem hívőkben egyaránt. A szereplők, főként a főszereplő szerintem mind megjárták a poklot a forgatás közben. Konkrétan fizikai fájdalmat éreztem közben, sírtam, elszörnyedtem, néhol csak fél szemmel mertem nézni.Összességében sokkoló, elgondolkodtató és aki végig nézi nem egyhamar szabadul a látványtól. Mel Gibson filmjeit amúgy is szeretem, még ha a rendezéshez hozzájárult egy nagy adag alkoholizmus is.

2022. ápr. 17. 09:46

Megnéztem egyszer. Elég is volt, pedig volt időszak, mikor faltam a horrorfilmeket. De azt tudtam, hogy csak film.

Igen, azt is tudom, hogy akit korbácsolnak az vérzik. Csakhogy ebben a filmben ez a brutalitás volt előretolva.

Nem nézetném gyerekekkel, hiszen még felnőtteknél is kiveri a biztosítékot.


Ha a hívőknek szól, akkor ők úgyis elhiszik, nem kell, hogy csöpögjön a vér a tévéből.

Ahhoz viszont nagyon jó, hogy a bűnös képzetet erősítsék a hívőkben. Tarts bűnbánatot, mert te vagy az, akit ilyen kínszenvedéssel megváltottak bűneitől.

2022. ápr. 17. 09:37

És nem utolsó sorban. Még annyit..

Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!😕🐇

71. kiccila (válaszként erre: 61. - Channa*)
2022. ápr. 17. 09:35
Valamelyik nap néztem. Távkapcs,meg a Pixel. Nagyon jó színész Sandler. Meg Jim Carrey. Imádom. De az örök kedvencek. Bud és Terence!!! 🙂
70. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Channa*)
2022. ápr. 17. 09:00
Cartuoche-ben Claudia Cardinale-val. Szívesen megnézném ismét.
69. timycat (válaszként erre: 67. - Elizábesz)
2022. ápr. 17. 08:49

"jót nevetek rajtuk"


Miért?

68. New(l)
2022. ápr. 17. 08:47
Amióta az eszemet tudom, gyűlölöm a bohócokat. A mulattatás (?) legaljának tartom, és nincs a környezetemben aki szeretné őket. Ordenáré ripacskodás az egész műfaj.
2022. ápr. 17. 08:46

A katolikusok gondolom, hogy más szemmel nézik mint a más vallásuak, vagy az ateisták. Én az utóbbi kategóriába tartozom, nem vagyok rá kiváncsi, jót nevetek rajtuk


Bohócok - nem tudom ki volt az a beteglelkű, aki azt hiszi hogy a gyerekeket szórakoztatja, nem is félnek tőle de a többségük útálja, Még a nagyszüleim sem szerették őket, pedig nem most voltak gyerekek. Egyetlen normális bohócot láttam egész életemben, az Eötvös cirkuszban , ő legalább nem volt visszataszitó, de mulatságosnak vagy szórakoztatónak sem nevezném.


különben kellemes húsvéti ünnepeket !

66. tien (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 08:42
Igen.
65. Piroska52 (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 08:33
Na igen, sorozat gyilkos bohóc.
64. Bless the child (válaszként erre: 58. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 08:18
Láttam a Passio-t. Hállivúdi hatásvadász film, semmi több
63. Bless the child (válaszként erre: 55. - Tien)
2022. ápr. 17. 08:16
Gondoljunk csak John Gacy-re, ő volt Pogó a bohóc
62. Channa* (válaszként erre: 61. - Channa*)
2022. ápr. 17. 08:14
Ja, és sokszor inkább a Kellemes húsvéti ünnepekt Belmondó film, mint az ilyenek.
61. Channa* (válaszként erre: 44. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 08:13

Népbutítás magasfoka. Sajnos még sokan a 21. században is elhiszik az ilyeneket.


Mindig rácsodálkozok az emberekre, hogy még mindig meg lehet őket vezetni ilyen sztorikkal...


Én ha filmet nézek, akkor szórakozni akarok és nem szenvedni, merengeni, megrendülni, sokkot kapni.


Maradok Adam Sandlernél és a többi kedvencemnél.

2022. ápr. 17. 08:13

[link]


Itt a listában benne a Passio is!

59. Channa* (válaszként erre: 53. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 08:09

Én meg a télapótól.

A krampusztól nem;)

2022. ápr. 17. 07:39
Hát én nem tudom. A bohócok is megosztó jelenségek. Én magam se csípem. Ami a Passiot illeti. Mindenki egyéni döntése. Ki nézi meg ki nem.
57. Piroska52 (válaszként erre: 50. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 07:22
Azt a filmet viszont többször láttam, és mindig megsiratom.
56. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 07:21

Ha már itt tartunk, a szabad akarat törvénye Pilátusnál és Júdásnál is működött. Amit tettek, azt mindketten az odafentről kapott választási lehetőség alapján döntötték és cselekedték meg.

Hogy ki hogyan cselekszik, ő maga dönti el, és annak megfelelően fogja viselni a következményeket. Mert a következő égi törvény: az ok, okozat törvénye. Mindenkinek viselnie kell saját tetteinek következményeit.


Az, hogy Júdás beárulta, és Pilátus kezére adta Jézust, akinek viszont nem volt bátorsága saját maga dönteni, inkább a népre bízta, hogy ki kerüljön a keresztfára. Szerintem éppen ez miatt Pilátus követte el a nagyobb bűnt, mert gyakorlatilag áthárította a népre a felelősséget.

55. tien (válaszként erre: 53. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 07:20

Csatlakozom,a hideg kiráz tőlük !

Értelmezhetetlen számomra a külsejük ,és a viselkedésük.

54. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 07:19

Azt se nézném meg, és még sok mást sem.

Utálom az ilyen filmeket, meg az idióta vígjàtékokat is.

A bohócokat meg alapból se szeretem.

53. Bless the child (válaszként erre: 49. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 07:16
Ez baromság. Gyerekkent rettegtem a bohócoktól, nem volt se net, se semmi. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy a környezetemben hány felnőtt kedveli a bohócokat.
52. tien (válaszként erre: 50. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 07:09
Minden filmjét láttam ,könyveit olvastam ;)
51. tien
2022. ápr. 17. 07:08

Nem láttam a filmet,cikkek szerint megosztó film .



Az emberi kegyetlenség nem változott .

50. kiccila (válaszként erre: 47. - Tien)
2022. ápr. 17. 07:04
Halálsoron. Nagyon jó filmje. Jó rendező!
49. kiccila (válaszként erre: 46. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 07:03
És épp ezt magyaráztam. Hogy amiket látok,a környezetemben..gyerekek. Nem szeretik a bohócokat. Mert a borjú ökör idióta szülők hagyják a youtube előtt hogy nézzék a legkissebbek is.
48. kiccila (válaszként erre: 46. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 07:02
Nem! Sosem néztem én magam sem. A bemutatók amiket a tv nyomott. Azok alapján. 4 5 éves gyerekkel hülye lettem volna megnézetni! SpongyaBob, Peppa malac,Bing rajongó a kiscsaj! Szerencsére 🤣
47. tien (válaszként erre: 46. - Bless the child)
2022. ápr. 17. 07:01
Imádom S. Kinget ,de ez a film nem gyerekeknek való.
46. Bless the child (válaszként erre: 27. - Kiccila)
2022. ápr. 17. 06:54
Neked se sok eszed van, ha a gyerekkel megnézetted az Az-t
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook