Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pártfogói ügyvédi képviselet S.O.S. fórum

Pártfogói ügyvédi képviselet S.O.S. (beszélgetős fórum)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Aileron44)
2020. szept. 28. 18:15
Milyen hozzáállással???
9. aileron44 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 28. 18:14
Nem nekünk lenne sürgős, hanem neked, de ilyen hozzáállással nem sok esélyed van!
8. Lávli* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 28. 17:54
Értem, puszi!!:)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Lávli*)
2020. szept. 28. 17:53

Nem jó és megfizethető ügyvédet keresek anonimként, hanem tanácsot.

Puszi:-)

2020. szept. 28. 17:33

Nem lenne járhatóbb út, ha nem anonimként kérnél segítséget jó és megfizethető ügyvéd ajánlására?

Csak kérdezem.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Mell)
2020. szept. 28. 17:28

Szia. Köszönöm a véleményt és a meggosztott történetet. De úgy gondolom, hogy a semminél az is jobb, főleg, ha valakinek nincsen jogászi képesítése, jogi ismerete.

Panasszal pedig lehet élni az Igazságügyi Intézménynél. Ha pedig a bíróságra be van adva, hogy pártfogói ügyvéd látja el a képviseletet és nem jelenik meg a tárgyaláson az már csak is a bíróságra és rá tartozik. Nem az ügyfele felé van elszámolni valója az ügyvédnek, hogy miért nem jelent meg a tárgyaláson, hanem a bíróságnak kell jeleznie.

4. mell
2020. szept. 28. 17:12

Bocs, hogy leírom amit tudok:

Én csak panaszt hallottam a pártfogókról. Egyik legjobb barinőmnek volt.

Pl. csak addig vállják az ügyedet, ill.veszik komolyan a az ügyedet, míg a papírt leadod hozzájuk, ( egyszerre csak egyet szabad odaadni neki!!! mert az alapján kapják a pénzt)

Barátnőmnél megesett kétszer is, hogy el se ment tárgyalásra, aznap reggel hívta fel, hogy nem megy el, mert nem látja indokoltnak.

Később pedig ilyen amolyan kifogásokkal pattitntják az pártfogoltat. ( persze a pénzt a munka után az államtól bezsebelik)

Az pedig szinte megszokás náluk, hogy a prátfoglttal lenéző stílusban beszélnek, tisztelet a kivételnek!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ikres_anyu)
2020. szept. 28. 16:04
Köszönöm. Beszéltem velük telefonon, mielőtt kiírtam a fórumot, ahol elmondták, hogy nem tartják a kapcsolatot a listán szereplő ügyvédekkel, így rálátásuk sincsen, hogy ki miért nem vállal ügyeket. Javaslat, hogy nyújtsak be újabb kérelmet pártfogói ügyvéd megállapítására és akkor kaphatok frissített listát, ami minimum 20-30 nap.....Szóval ez meddő.
2. ikres_anyu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 28. 15:57
Írj egy kérelmet, ahonnan jött a végzés, hogy kéred pártfogó ügyvéd kirendelését és indokold meg, hogy a listában szereplők nem vállalták az ügyet!
2020. szept. 28. 14:22

Üdvözlök mindenkit!

Azt szeretném megtudni, hogy ha kaptam egy ügyvédi pártfogói végzést és egy listát pártfogói ügyvédekkel (Bp), de a listán szereplő ügyvédek 60%-a nem válaszol, 40%-a pedig elutasít (szülök, sok a dolgom, stb) kifogásokkal, akkor mit tehet a felperes? (tárgyalás pedig közeleg)

Elsősorban jogi végzettséggel, ismeretekkel rendelkezők tanácsaira számítok.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook