Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pártatlannak lehet maradni? fórum

Pártatlannak lehet maradni? (beszélgetős fórum)


1 2
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2013. júl. 16. 07:11
Ha nekem az a tesóm anyósa duruzsolna bármi rosszat, hazúgságot a tesómról nekem, akkor én azon nyomban helyre tenném, de olyan szinten, hogy még attól is elmenne a kedve, hogy kiejtse a nevét a tesómnak...
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2013. júl. 16. 07:07

És sógornővel klasszul elpoharazgatnak együtt és közben téged köpködnek?


Sógornőd mit mesél? Vagy a tesód?

Ha felmerült benned ez az eshetőség, akkor annak biztos van lapja, nem?

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. júl. 16. 07:02

Csak egyszer próbálna valaki bármit mondani a tesómra, onnantól nem lennék túl jóban vele. Legyen az bárki.


Itt megint a te anyósodról van szó, jól értem? Anyósod talált valakit magának, akivel jóban van és ráadásul mindketten ismernek téged és úgy érzed innentől közös piszkálás lesz.


Időnként azt érzem, hogy enyhén paranoiás vagy:S


A tesód ismer, biztos szeret is, ha van esze, akkor kisbarátnőt leállítja S.O.S. Ha nem ezt teszi, én beszélnék vele.


Tényleg örülök, hogy a sógórnőmmel a kapcsolatom 5*. El nem tudok olyan helyzetet képzelni, amikor a férjem a tesóimat, illetve a testvéreim párjai megengedhetnék ezt maguknak. Bármilyen furán hangzik, én tuti nem lennék olyannal, aki a családomat cseszegeti, akár csak a hátuk mögött is.

2013. júl. 15. 20:45
Szerintem a tesóddal kéne erről beszélni. Ha nekem az anyósa szidná a nővérem, nem anyóshoz mennék, hanem a tesómhoz. Ha jó a viszonyotok, ebből nem lehet gond, ez az én véleményem. És ha a tesód barátnője téged akar megismerni, akkor ezt fogja tenni, ha meg befolyásolható személyiség, akkor lehetnek problémák. De szerintem az ilyen emberekkel úgysem érdemes "haverkodni". Téged azért kedveljen valaki, amilyen vagy, ne azért, amit beszélnek rólad. A többi meg le van sz***va... Az anyós meg nem barátságra van, hanem egy kellemes vagy kellemetlen velejárója a párodnak :)
31. michelle.r (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 20:23

Ha jól értelek, a másik két nő egy városban, tőled 50 kilométerre lakik. Mégis mi a manót tudnának a tesód fülébe duruzsolni, ami nem cáfolható azon egyszerű ténnyel, hogy mivel nem is találkoztok, max. csak duma lehet?


Egyébként pedig igen, lehet pártatlannak maradni. Körülöttem is vannak emberek, akik egymást ki nem állhatják, nekem pedig mindkettő jó barátom.


Anyóst ha leállítani nem lehet, okosan kell kezelni. Amint belekezd a duruzsolásba, kérdezni kell tőle valamit, vagy elkezdeni egy másik sztorit ;)

30. 55416fb8e2 (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 18:45

szerintem 5 ev utan nem lehet valaki hozzaallasat, vagyis hozzad allasat megvaltoztatni, csak ha eleve nem kedvelt, de akkor sem valtozna meg a ti eddigi, nem tul szoros, de normalis viszonyotok. a tesoddal foleg nem :) csak akkor tudnek elkepzelni hirtelen valtozast, ha peldaul anyosod mindenfelet hazudik neki, hogy te miket mondtal rola vagy tettel ellene. de ez esetben is biztosan elpanaszolna a tesodnak, aki megmondana neki, hogy ez hulyeseg :)

azt meredeknek tartom, hogy az anyos kolcsont ad a baratnonek azzal a feltetellel, hogy veled hogyan viselkedjen, vagy hogyan artson a viszonyoddal a tesvereddel. ezt honnan tudod ilyen biztosra? nem is tudok ilyet elkepzelni, nem irnad le konkretan? mert igy inkabb ugy tunik, mintha te is bedolnel valamilyen pletykanak, aminek lehet, hogy semmi alapja

29. szafaripók (válaszként erre: 28. - 55416fb8e2)
2013. júl. 15. 17:55

Én nem így látom. Nem akarom kiteregetni minden szennyesünket, de olyan dolgok derültek ki első körben anyósról, hogy ha nem a párom anyja lenne, már nem is tudom, mit tettem volna vele.

Aztán szép lassan, elejtett mondatokból kiderültek egyéb kavarások. Az is, hogy anyós kölcsönt adott barátnőnek - ami még nem lenne baj, csak olyan feltételeket szabott mellé, ami rám nézve maradjunk annyiban, hogy "negatív". Nem akarok belemenni, nem ez volt az eredeti téma. A naplómat se véletlenül írom, bőven van okom aggódni!!

Örülj neki, hogy nem találkoztál még senkivel, aki módszeresen el akar választani a szeretteidtől, szándékosan fájdalmat akar okozni...:(

28. 55416fb8e2 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:48
bocsi, de nekem ez tulaggodo szarkavarasnak tunik a reszedrol :) vagyis inkabb feltekenysegnek, hogy ok jol megvannak, es biztosan most mar duoban fognak teged utalni. egyszeruen, emberien is megoldhato a helyzet, peldaul ha talalkozol legkozelebb a tesod baratnojevel, emlitsd meg neki, hogy hallottal ezt-azt, amit anyos terjeszt rolad. legalabb megismerheted a velemenyet, megbeszelhetitek, ha valami problema van. de azt egyaltalan honnan tudhatod, hogy ok ketten teged targyalnak ki, es ellened hangoljak?
27. szafaripók (válaszként erre: 26. - 55416fb8e2)
2013. júl. 15. 17:42

Igen, most. Mert eddig nem volt ilyen helyzet. Anyós kb. fél éve kezedett el járogatni hozzájuk - amit én nem tudok megtenni. Én nem tudok akár mindennap átmenni, "csak" beszélgetni.

Kialakult egy kapcsolat, de nem túl mély, nem túl szoros, mivel szinte csak ünnepekkor találkoztunk, jó esetben két havonta. (Tesóm gyakrabban hazajár, de a barátnője nem mindig "tud" jönni.)


Most derültek ki dolgok, ami alapján igenis van okom aggódni.

És újra: nem azon aggódom, hogy ellenem hangolja a tesómat. Attól tartok, hogy fellazítja a kapcsolatunkat. Mert ha egyszer mondjuk gyerekük lesz, nyilván családapaként neki is a gyereke és annak az anyja lesz az első. És jelen állás szerint (ha tovább folyik ez a háttérkavarás) barátnő nem fog törekedni arra, hogy velünk mély kapcsolata legyen, ezt szeretném elkerülni.


Nem, nem mindenkinek az a célja, hogy megkeserítse az életem. De anyós igen profi ebben, és nem a tesóm barátnője lenne az első családtag, akit ellenem igyekszik hangolni - csak épp a "többiek" nem voltak ilyen fájó pont!

26. 55416fb8e2 (válaszként erre: 22. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:35
5 eve vannak egyutt? es te most kezdesz rettegni? en nem ertelek. valamilyen kapcsolat mar kialakulhatott koztetek 5 ev alatt. nem hiszem, hogy a tesod baratnoje pont most jonne ra, hogy akkor ezentul ellened hangolja a testveredet (5 ev utan!), mert anyosod ellened beszel. valoszinuleg eddig is ezt tette. nem biztos am, hogy mindenkinek az a celja, hogy megkeseritse a te eletedet :)
25. szafaripók (válaszként erre: 23. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 15. 17:28

Szerintem meg előrelátás: elejét szeretném venni, még most tenni ellene, hogy ne történjen meg.

Ha anyósommal kapcsolatosan is hamarabb észre veszem a jeleket, vagy legalább foglalkozom velük, nem romlik meg a viszony. Mert "frissiben" még lehetett volna tenni, nem fajulnak el a dolgok...

24. szafaripók (válaszként erre: 21. - Bd55e3f068)
2013. júl. 15. 17:27
Ő nem az. De elég nehezen fogom feldolgozni, ha emiatt az egész kavarás miatt a heti 1xd találkozásaink 2-3 havira ritkulnak.:(
2013. júl. 15. 17:27
nekem ugy tunik, te attol is felsz, ami meg meg sem tortent; nagyon negativ hozzaallas; bevonzod a rosszat elore;
22. szafaripók (válaszként erre: 20. - 55416fb8e2)
2013. júl. 15. 17:26

Van okom rosszat feltételezni, hidd el. Tapasztalat.

Az ő kapcsolatuk lassan 5 éves, de mivel nem élnek a közelünkben, és a barátnőjével tényleg ritkán találkoztunk EDDIG, valóban nem alakult ki "igazi" kapcsolat. Illetve én azt hittem, igen, de kiderült, hogy nem egészen úgy van, mint gondoltam.


Amióta anyósnak is feltűnt, hogy szorosabb kapcsolat kialakításán "dolgozunk", rászállt a tesóm barátnőjére, hogy nekem alámtegyen.

És ne mondja senki, hogy nem befolyásolja a testvérek kapcsolatát a párja és a testvére kapcsolata, mert igen: ha nem is abban, hogy szeretik egymást és számíthatnak egymásra, de előbb-utóbb ritkulnak a találkozások, bizonyos témákat inkább kerül az ember, és ez fáj. Ennek lenne jó elejét venni...

21. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:23
Én arra gondoltam, hogy pl. tudhatnád a saját testvéredről, hogy mennyire befolyásolható.
20. 55416fb8e2 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:19
itt inkabb te vagy az, aki eleve rosszat varsz, rosszat feltetelezel a masikrol. nem lehet ez meg egy hosszu kapcsolat a tesod es a baratnoje kozott, ha meg nem is ismeritek egymast, nem alakult ki semmilyen altalad erzekelheto szimpatia vagy ellenerzes. kicsit tulzas ez a retteges. nem is ertem, attol, hogy az anyosod mindenfelet beszel a tesod aktualis baratnojenek rolad, miert valtozna meg a viszonyod a testvereddel?
19. szafaripók (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2013. júl. 15. 17:15

Ismerem a testvéremet. És pont ez az: tudom, hogy fájdalmas neki egy olyan helyzet, ha én nem jövök ki egy barátnőjével. Korábbi kapcsolatánál ez elég egyértelműen kiderült.

Most ez azért nehezebb, mert 50 km-re élnek tőlünk. Nem tudunk mindent úgy és akkor megbeszélni, ahogy kellene - telefonon sokmindent lehet tisztázni, de az mégis más, ha személyesen beszélget az ember valakivel.

Tudom, hogy szerelmes, szeretném, hogy boldog legyen, aminek része az is, hogy a családja (köztük én) elfogadja a barátnőjét. De félek, hogy tudok-e jó kapcsolatot kialakítani a barátnőjével, ha anyósom közben aknamunkát végez ellenem???

18. syria (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:12
Elég bonyolult felállás, de mindent lehet! Okosan, diplomatikusan. :)
17. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:12
Ha ennyire nem ismered a testvéred, akkor az sem lesz nagy veszteség, ha anyós kitúr.
2013. júl. 15. 17:09

Ha még nem egyértelmű, én a hug vagyok a történetben.

A félelmem nem is igazán az, hogy anyósom és a tesóm barátnője jóban lesznek, ez nem érdekel.

Az a következmény aggaszt, hogy barátnő anyós szavai alapján olyannak fog megítélni, amilyennek anyós láttatni akar (ez pedig nem épp hízelgő kép), és emiatt majd megváltozik a viszony a tesóm és köztem. Miért? Mert hiába TUDJA a tesóm, milyen vagyok, elég nehéz lesz úgy összekordinálni bármilyen családi rendezvényt pl., ha tudom, hogy a barátnője kést döf a hátamba, ha elfordulok.

Nyilván nem célom elválasztani őket egymástól, mert a kapcsolatuk, a boldogságuk az ő dolguk, de rettegek, hogy elveszíthetem a testvéremet akár részben emiatt...

Ezért kérdezem, hogy szerintetek anyós aknamunkája ellenére mekkora esélyt láttok rá, hogy csak az alapján ítéljen meg, amennyit találkozunk? Mennyire befolyásolja az embereket az, amit egy 3. embertől hallanak a másikról??

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:08
És tul.képp mi a baj?
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:07
Lehet bogarat tenni, meg az is lehet, hogy vki empiristább ennél.
13. 130454e42d (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:07
Te ki vagy? A meny? Ha igen ne foglalkozz vele, hogy ők milyen viszonyban vannak, magánügyük. Úgy érzem, nem kedveled egyiket sem, akkor mit számít a véleményük?
12. 55416fb8e2 (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:06
a huginak miert fontos ez, ha alig talalkozik a novel? ha a no normalis es a hugival sincs gaz, attol meg teljesen jol kijohetnek egymassal, hogy az anyos futogeti :) valoszinubb, hogy ket korban kozelebb allo no jobban kijon egymassal. de nem mindenki szimpatikus mindenkinek, ha a no es a hugi amugy sincs egy hullamhosszon, akkor minek eroltetni?
11. szafaripók (válaszként erre: 9. - 130454e42d)
2013. júl. 15. 17:05
Nő nem akarja leállítani anyóst, mert ő meg egyfajta pótmamaként tekint rá (saját szüleivel nem beszél), nagyikát meg csak addig látogatta szocotthonban, amíg volt esély némi örökségre...
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:03
Én, mint kívülálló totál pártatlan vagyok, nekik meg miért kellene pártatlannak lenni és miben?
9. 130454e42d (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 17:02
Anyóst nem lehet leállítani? Ha megsértődik, akkor lehet, azért volt a jó viszony, hogy legyen kinek köpködni a menyét. Ez pedig elég gáz.
2013. júl. 15. 17:01

ELVILEG én is így gondolom, hogy az ember a saját tapasztalatai alapján kell, hogy megítéljen embereket. De...

Nő alig talalálkozik hugival, mivel 50 km-re laknak egymástól. Anyós viszont egy városban lakik nővel, átjárnak egymáshoz, napi szinten beszélnek. Anyós ráadásul egyfajta "pótmenyként" tekint nőre, mivel hugit nem tudja elfogadni.


Lehet-e úgy pártatlanul megítélni valakit, hogy ritkán találkozol, és a két találkozás közben valaki folyamatosan duruzsol a füledbe negatív dolgokat az illetőről. Tudom, hogy elvileg nem számít, de mennyire lehet így bogarat ültetni a másik fülébe szerintetek?

2013. júl. 15. 16:59

ez az egesz noi @keveres;

ne segitsen senki haragudni a masikra;

egyesek imadjak az orrukat masok dolgaiba dugni;

6. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. júl. 15. 16:56

Miét,neki semmi baja egyikkel sem?

Meghallgatja,aztán szó nélkül hagyja vagy csak annyit fűz hozzá,h neki semmi baja az anyóssal/húggal.Esetleg azzal,amelyik lojálisabb közölheti,h ő emiatt nem akar egyikkel sem rosszban lenni,de ha ez nem tetszik vmelyiknek,akkor nem kell vele foglalkozni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook