Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párotok előző házasságából született gyermeke fórum

Párotok előző házasságából született gyermeke (beszélgetős fórum)


1 2
59. e6e3f824aa (válaszként erre: 58. - Ubi pretium)
2013. dec. 26. 10:54
Ezért nem akarom megismerni sem nagyon. Az a gyerek nekem csak utban van a saját családalapítás utjában. Egyszerűen nem tudnám szeretni, nekem saját kell, amit viszont a másik nem fog akarni addig, amíg a másik gyerek ott van.
2013. dec. 25. 19:03
Én nagyon jóban voltam a párom gyerekével.Jobban bízott bennem,mint a saját anyjában,mindent megbeszélt velem.Aztán anyuka féltékeny lett,ellenem hangolta a gyereket.Ma már egyáltalán nem beszélünk.Ellenben az én fiam imádja a páromat,sőt,jobban,mint a saját apját.
57. e6e3f824aa (válaszként erre: 55. - Ubi pretium)
2013. dec. 25. 18:47
Valószínűleg töröltette a topikindító, azt hiszem ez lehetséges... érdekes... Kíváncsi lettem volna azért, miket írtak benne.
56. e6e3f824aa (válaszként erre: 44. - Ashlye)
2013. dec. 25. 18:46

Szia! Jó hogy van aki el bírja viselni más gyerekét (saját helyett, mert nekem sajnos olyan kell).

Azt eláruéod, miért nem kedveltek eleinte a szülők? Volt erre valami indok, vagy cask ugy szimplán látszott hogy utálnak?

55. ubi pretium (válaszként erre: 53. - E6e3f824aa)
2013. dec. 25. 18:42
És tényleg nem az jön be :D Bocsi :DDD Mondjuk ez sem rossz :)
54. ubi pretium (válaszként erre: 53. - E6e3f824aa)
2013. dec. 25. 18:41
Bejön az,csak vedd ki a szóközt a linkből!
53. e6e3f824aa (válaszként erre: 49. - Ashlye)
2013. dec. 25. 18:34
A linken nem jön be az adott fórum:(
52. ?:?:? (válaszként erre: 44. - Ashlye)
2009. máj. 1. 20:07
Szia Ashlye! Nagyon sokat segítettél! Nagyon tetszik ahogy megoldottátok a dolgot. Mennyi idős volt a kislány, amikor megismerkedtetek? Mennyit vagytok együtt hármasban (azaz, most már négyesben :) )?
51. ashlye (válaszként erre: 50. - 6cc95eecf0)
2009. ápr. 30. 12:14
minden ex ilyen?ez elszomorít..:(
50. 6cc95eecf0 (válaszként erre: 28. - 8ee31e318f)
2009. ápr. 29. 22:56
Ezt magyarázd meg az én párom exének.
49. ashlye
2009. ápr. 29. 22:21

[link]

na itt érdekes hozzászólásokat találsz

48. ?:?:?
2009. ápr. 21. 18:01
Nagyon jó a cikk! Köszi!
47. ashlye
2009. ápr. 21. 12:08

Ez egy idevágó cikk!Olvassátok el:

[link]

2009. ápr. 20. 16:12
A páromnak az előző kapcsolatából (nem voltak összeházasodva) van egy 13 hónapos fia.Nincs ellene semmi kifogásom.Mivel messze laknak tőlünk és különböző problémák vannak,igy csak egyszer láttam.De elfogadtam.Már alig várom,hogy nagyobb legyen és elhozhassuk,és megismerjem.:-)
45. ?:?:?
2009. ápr. 20. 15:13

Köszönöm szépen! Nagyon sokat jelent minden tapasztalat!

Sajnos most egy kicsit lekerült nálunk a téma napirendről :(, én meg nem merem sürgetni a dolgot, mert, az nem vezetne jóra. Hát várok. :( Ettől függetlenül örülök a tapasztalatoknak, hiszen ami késik nem múlik!!! :)

44. ashlye (válaszként erre: 43. - ?:?:?)
2009. ápr. 18. 15:40

Szia Kedves ?:?:?!:)Úgy ismerkedtem a párom kislányával hogy otthon főztem és egyszer csak hátranéztem ott álltak mindketten (párom és kislánya) és boci szemekkel mosolyogtak rám.Igaz nem nagyon tudta ki vagyok és mifán termek de ez nem is lényeg.Elemntünk egyet fagyizni közben apa beadagolta lassacskán hogy ezt a nénit (engem) apa nagyon szereti ezért gyakrabban fogunk találkozni hármasban.Persze a kis aranyos csak pislogott és nyalta a fagyit gondtalanul:))Többet nem is hoztuk fel a témát.Most ott tartunk hogy jön a Picur kirándulunk,játszótér,minden ami jó, stb.Igazi kis tünemény bár néha hisztizik. ha nem kap meg valamit de hamar lekenyerezi apukája egy nagy cupptós puszival és nyakba ültetéssel.:)Szerencsére nem egy elkényeztetett gyerek,úgyhogy könnyű dolgunk van vele.Apukája is tud vele bánni azért a két szép szeméért még nincs csokor barbibaba meg cukorkahegyek.És ez így van jól.A közös gyermekünket is ugyanigy szeretném majd nevelni.

Párom szülei természetesen kételkedve fogadtak az elején még volt egy kis fújás de most vagyunk olyan viszonyba hogy két lépés távolságból gyönyörűen elvagyunk:)Azért az egyről a kettőre nem lehet mindenkit elfogadni/befogadni.Idő kell a megnyíláshoz.

Utolsó kérdésedre pedig a válaszom:maximálisan kiáll mellettem,sőt néha túlzásba viszi.De nagyon jól esett hogy az elején leszögezte a szüleinek hogy "van egy új párom,nagyon szeretem,ha tetszik ha nem,új életet kezdtem".Ennek tudatába nem is fúrkálódtak (annyira) az anyósék. Csak egy-két hülye megjegyzés,de remélem az már a múlté.

Remélem segítettem,ha valami érdekel kérdezz csak.

43. ?:?:?
2009. márc. 13. 19:37

Segítsetek kérlek, ha tudtok!

- Hogyan ismerkedtetek meg párotok előző házasságából született gyermekével?

- Hogyan fogadott?

- Hogy mondtátok el, a gyereknek, hogy új párotok van?

- Hogy telnek az ünnepek? Ki hol van és mikor?

- Hogy fogadott titeket az ex?

- És mivel nem tudom, hogy mennyire él a "gonosz mostoha" sztereotípia, kíváncsi lennék arra is, hogy hogyan fogadtak a párod szülei, barátai?

- Párotok mennyire áll ki mellettetek? Mennyire segít lelkileg?

2009. márc. 8. 19:28
Történt már valami?
2009. márc. 2. 08:43
?????
2009. febr. 26. 20:25
Szerintem minden oké lesz:) Legalábbis remélem:)
39. kattyus (válaszként erre: 38. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 25. 08:53
Igen. Az a "gond" hogy mindkét fél feltétel nélkül szereti a gyermekét. Nálunk megvolt a kijátszás, és az exnej fegyverként használta a saját lányát a volt férj ellen. Én is exnej vagyok, de soha (és ez tényleg így van) nem szoktam ócsárolni az édesapját a lányomnak. Tartják is a kapcsolatot. Beszélő viszonyban vagyok az exemmel. Rendszeresen megy a lányom az édesapjához.A legaljasabb dolog a gyerekkel zsarolni apukát. Pedig apuka lépett félre nálunk többször is. Normálisan váltunk el. De egy biztos, nem mindíg az a fél a hibás aki elköltözik.
2009. febr. 25. 08:05
Elég sok negativ dolgot olvastam az exnejekröl...már rég nem veszem ezeket magamra de az általánositások zavarnak.Miért lenne minden gyerekes exnej gonosz boszi,az új nej pedig ártatlan bárány?Egyáltalán miért kell szerepeket osztogatni,skatulyázni?Van a gyereknek nyunál egy családja és van egy apunál...jó esetben sok sok kistesóval...aztán ennyi.....gyerek,aki egy szeretendő lény alapszinten...ha ki tudja a szülőket játszani egymás ellen akkor ott gond van mindkét részröl.
37. 8ee31e318f (válaszként erre: 35. - ?:?:?)
2009. febr. 25. 07:59

igen ez igy van. exem megcsalt, es akkor kezdodtek a hangos vitak. amikor a fiamat a szekreny alol kellett kicsalni egy veszekedes kozben, oszeszedtem a fogkafem, es haza mentem szuleimhez. nem volt mas valasztasom. es en hagytam el mindenkit?


ez nem fair. egy pasival szemben. o igen o 4 eve ferjnel van, en meg a mai napig nyogom a hazassagunkbol szarmazo adossagokat.

36. ?:?:?
2009. febr. 24. 22:46

Ezt egy kicsit összezagyváltam: "házasság vége kinek a hibájából ment tönkre." :)

:)

Bocs!

35. ?:?:? (válaszként erre: 28. - 8ee31e318f)
2009. febr. 24. 22:43

Hogy miért vannak nők a nők ellen? Ismerjük a technikákat, amikkel egy férfit irányítani lehet! És az exnek mindig megvan az előnye ebben, hiszen egyszer már az élete értelme volt az "Ő"-nek, illetve ott az adu ász a kezében a gyerek személyében. A férfi -gondolom- mindig némi bűntudattal fordul feléjük, mert hiszen ő lépett ki végső soron a megszokott keretekből. (értem ezt úgy, hogy általában a férfi költözik el, ő marad egyedül, a gyermeke nélkül, teljesen függetlenül attól, hogy a házasság vége kinek a hibájából ment tönkre.)Mondd, ha tévedek!!!!

Ez nem féltékenység, hanem puszta félelem a szeretett személy behálózásától.


Ui: Nagyon érdekes egy férfi véleményét olvasni, jó, hogy itt vagy! :)

34. kattyus (válaszként erre: 29. - 8ee31e318f)
2009. febr. 24. 09:04
Szerintem ez nem féltékenység. Én imádtam a párom kislányát. Mindössze 1 évvel idősebb az én lányomnál. Minden 2. héten jött. Szakadt, lyukas cuccokban. "Anya mondta nincs másik. Ha akarsz vegyél másikat." Vettünk. Közben anyuka otthon oltogatta: miattunk nem mehet táborba, mert apa ránk költi a pénzt, miattunk nincs új cipő. stb. Közel 4 év telt így el. Akkorra kiderült, az akkor 10 esztendős kislány csúnyán mártogat apukánál. Főleg a lányomat. A lányom nem panaszkodott soha, de amikr ez kiderült kicsi híján sírógörcsöt kapott. A férjem lánya olyan dolgokat mondott a férjemnek rólam és a lányomról a hátam mögött, hogy igen elcsodálkoztam. A férjem mindent elhitt neki. Minden napos lett a veszekedés. Folyamatosan szidta az édesanyját is, hogy ő ott is milyen elhanyagolt, minden az anya új kapcsolatából született kislánynak jár. Ő teljesen elnyomásban van ott is.Eddigre a férjem teljesen csak neki hitt mindent. Engem az ex dagadt k..nak hívott. Apa felhívta az exét, és ekkor robbant a bomba. A 10 éves kislány otthon apát és családját ócsárolta, odáig elmenve, hogy nálunk meg szoktuk veri, nem kap rendesen enni,stb. A férjemnek ugyanerre panaszkodott anyukával kapcsolatban. Csúnyán kijátszotta a két szülőt egymás ellen. A férjem mindezt számonkérte rajta. Mondván helytelenül cselekedett. Anyuka azt mondta, jól tette,mert apa már nem szereti, csak engem, ezért nincs sem ez, sem az. Azóta a kislány teljesen megszakította a férjem családjával a kapcsolatot. Most 16 éves. Ha találkozunk az utcán még az édesapjának sem köszön. Az ex pedig mindenkinek elmondta, hogy az apját a gyerek ellen fordítottam. Tiszta a lelkiismeretem, de elfeledni soha nem fogom. A férjem sokat harcolt, de ha beszélni akart a lányával, mindíg nehézségekbe ütközött. A félelme nem alaptalan:(
33. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 30. - Feketecic)
2009. febr. 23. 17:08
Én nem vagyok még ilyen cipőben, de remélem majd leszek! Mármint hogy a fiaimnak lesz barátnőjük!:) Szerintem beszéld meg a pároddal, és a fiúval is, hogy egyik napról a másikra ez Neked új! Nem vagy ellene, de szoknod kell, el kell fogadnod, és ha lehet a barátnője ne töltse ott minden idejét, a fiú is mehet a barátnőhöz! Mindenképp beszélni kell erről, tudod a mondást "néma gyereknek anyja se érti a szavát"! Akkor megértik majd ha néha nem úgy szólsz, vagy csendes vagy, hogy nincs bajod Velük, csak szokatlan ez a új helyzet, és nézzék el Neked! Még egy gondolat jutott eszembe, a megbeszélés mellett, ne legyél a fiúval ellenséges, mert a párodnak az nem esik jól, gondolj bele az Ő helyzetébe is, csak a gyerekéről van szó! Kívánok minden jót!!!
32. 8ee31e318f (válaszként erre: 31. - 8ee31e318f)
2009. febr. 23. 16:46

egyik ocsem baratnoje itt el, es a masik ocsem baratnoje is idejar hetvegenkent.


sorry a bakiert

31. 8ee31e318f (válaszként erre: 30. - Feketecic)
2009. febr. 23. 16:44

csalad. az egy szent kotelek.


en apamra mindig szamithatok 37 eves vagyok. megjartam hazassagot vilagot, mindnehonnan haza jottem es mindig volt itt helyem. ket ocsem van a csaladi haz folyton no, es atalakitas alatt all. pedig idosek a szuleim mar. megis jut hely a csalad minden tagjanak, egyik ocsem itt el velunk, a masik szinten idejar hetvegenkent, neha ocsem megy hozzajuk. s a fiamnak is jut hely, mikor itt tolti a nyari szunetet, es egyeb szuneteket. emberseggel viseltetni egymassal, egymasert. mert nincs szorosabb kapocs mint a csaladi kotelek...

2009. febr. 23. 12:19

Jótanácsért fordulok hozzátok, hogyan tudnám könnyebben elfogadni párom hozzánkköltözött gyermekét.

A párommal 15 éve ismerjük egymást, 12 éve lakunk együtt, ami nagyon jól is müködött eddig.

Most annyi történt, hogy hozzánk költözött 21 éves fia az elözö házasságából, mert az édesanyja sajnos elviselhetetlen ön és közveszélyes alkoholista. Eddigi kapcsolatom a fiúval baráti volt, de nem túl szoros, nem sokat járt hozzánk.

Párommal sajnos nincs közös gyermekünk, egészségügyi problémák miatt, igyhát a szülöi érzést én sajnos nem ismertem meg.

A fiú egy hete lakik nálunk és bennem egy olyan ösztönös ellenállás, elutasitás, menekülési vágy van ,amit sajnos nemigen tudok leplezni. Tudom, hogy ez baj, de most ezt jelenleg leküzdhetetlennek érzem. Fenekestül felfordultak a mindennapjaink, nem találom a helyem otthon, csak lödörgök a lakásban szorongva, vagy magamra zárom a szoba ajtót.Ráadásul a fiú barátnöje is nálunk tölti a péntek-szombat-vasárnapot és ez még elviselhetetlenebb. Tudom, hogy el kell fogadnom a tényt, hogy a gyerek segitséget kért az apjától és neki kötelessége befogadni öt, de arról nem vagyok azonban meggyözödve, hogy a barátnöjének is napokat (ha majd nem lesz suli, akkor vlsz. heteket, hónapokat)nálunk kellene töltenie. Kaptam tehát két felnött idegent egyik napról a másikra az életembe, össze vagyok zavarodva és úgy érzem nem tudom a helyzetet elfogadni és kezelni sem. Irjátok meg lsz. a véleményeteket és adjatok tanácsot mit tegyek?

elöre is köszi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook