Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Páromnak magas lett a koleszterin szintje, milyen könnyen elkészíthető fogásokat tudtok? fórum

Páromnak magas lett a koleszterin szintje, milyen könnyen elkészíthető fogásokat tudtok? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 24. 16:12

Ja, és a leves...lehet jó sűrű zöldséglevest is főzni!

Persze nem tudom, szoktál-e főzni, vagy belefér-e az időbeosztásotokba.

2012. júl. 24. 16:03
Nyugodtan üss pár tojást a párolt zöldségekre, de tehetsz bele vagy mellé sovány husit is.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Tacsi87)
2012. júl. 24. 16:02

Párolt zöldségek, kevés zsiradékon vagy sütőben sült dolgok...

Ami azt illeti, a gyors kajákat meg a csipszeket, azaz a "műanyagot" el kell hagynotok, bármilyen nehéz is.

2011. aug. 10. 01:40

Nemrégen hallgattam egy kutatót,azt mondta,hogy nem vénába megy a kaja,így a benne levő koleszterin se.Nyugodtan lehet enni pl.tojást az újabb kutatások szerint.A szervezetnek kell a koleszterin,és elő is állítja.

Ismer magas koleszterinszintű egészséges,és alacsony szintű beteg embereket is.

A mozgást viszont ajánlotta,de azt se kell túlzásba vinni.

2011. aug. 9. 23:38

Hűha.Nem tudom pontosan,mert nem voltam ott mikor mérték neki,de diétára fogták:)

Próbálom én is hogy ne egyen zsírosat,főleg ne a gyorséttermi dolgokat,meg tésztákat,ez a legnehezebb,mert mindketten imádjuk:)

Én is próbálom erőltetni a zöldségeket,de a salátáktól nem lakom jól sem én,sem ő.Mit ajánlatok ebédnek,ami tartalmas,de ugyanakkor koleszterinszegény?

7. githaj (válaszként erre: 4. - Arrival)
2011. aug. 6. 19:27
Igen, engem is már gyogyszerrel riogatott a dr.nénim. Nem vásárlom a mindenféle un. egészséges virsliket, szalámikat, sonkákat, helyettuk vettem házi készítményeket, és zsírt is, minimális mennyiségu olajat használok, és láss csodát lement a koleszterinszintem. Tudom hogy sokan nem hiszitek el, de ez van, ez a valóság.
6. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Tacsi87)
2011. aug. 6. 19:04
Én inkább azt javasolnám, hogy sok zöldség, gyümölcs, sovány húsok, halak, kevés zsír, sok rostot tartalmazó ételeket kellene főznöd és ennie. Egy fogást el lehet készíteni full egészségtelen, és kímélő formában is.
5. arrival (válaszként erre: 2. - Tacsi87)
2011. aug. 6. 14:13

A lényeg a zsíros ételek elhagyása.

Rántott, olajban/zsírban sütött panírozott tipikus magyaros ételek mellőzése.

Meg lehet mindent a sütőben, olaj nélkül is sütni.

4. arrival (válaszként erre: 3. - Githaj)
2011. aug. 6. 14:11
A koleszterin az vérzsír, és te kolbászt ajánlasz?
2011. aug. 6. 12:31
Alma, háziszalonna, kolbász, sunka, zsíron fozni és a sót lecsokkenteni, saját tapasztalat. Amugy milyem magas az magas koleszterin szint?
2011. aug. 6. 11:18
Páromnak magas lett a koleszterin szintje.milyen könnyen elkészíthető fogásokat tudtok?
2011. aug. 6. 11:17
Koleszterin diéta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook