Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Páromat is bevonnám a "házimunkába"... fórum

Páromat is bevonnám a "házimunkába"... (beszélgetős fórum)

1 2
2011. máj. 16. 06:25

A férjem nagyon szeret főzni, mosogatni a konyhában néha még sütni is, de az utóbbi sokkal többe kerül.

Nem egy nagy dolog olykor még mosni is szokott.

Üdv.Ágnes

2011. máj. 16. 00:35

Kemény dió lesz! Se apukám, se nevelőapám egy kávéscsészét nem rakott el maga után, sőt elő se vett, mint hím leült az asztalhoz és rendelt. miután anyám dolgozott, gyerekezett, mindent intézett és tűrt, én ha leosztottam akkor meg sértődés volt. Mert hát nem képzelem, hogy majd ő...

Sajnos vannak ilyenek. Beállítottság kérdése, egyáltalán felfogja-e, hogy hány bőrt lehet lehúzni egy nőről? Belátja-e, hogy egy nőt vett el és nem háztartási alkalmazottat.

Nekem szerencsém van. Párom el sem tudja képzelni, hogy a kerti munka, szemét kivivés, porszívótartály takarítás, autóval kapcsolatos dolgok női munkák lennének. Emellett segít alkalmanként port törölni, porszívózni, felmosni. Néha főz, pasis kajákat, amit tökéletesen csak egy férfi tud.

Hát a mosogatást nem bírja, van mosogatógépünk. A mosást egyetlen egyszer bíztam rá, szegényebb lettem egy méregdrága kasmír pulcsival, drágám agyáig csak az jutott el, hogy szín szerint válogatunk... És emellett heti 1szer van takarítónőm.

Anyósomnak már megköszöntem, hogy ilyen pasit nevelt nekem

31. Mókinca (válaszként erre: 30. - Mókinca)
2011. máj. 16. 00:05

"évfordulónk".

Már nagyon késő van.

30. Mókinca (válaszként erre: 29. - Vivera)
2011. máj. 16. 00:05

Kivadásztam magamnak már 15 éves koromban. :DDDD

Idén lesz a 22.házassági érfordulónk. Még bírja a drágám....

29. vivera (válaszként erre: 28. - Mókinca)
2011. máj. 15. 23:37

Arany ember :D:D:D mz/x jelentkezz!! adj nekem is egy ilyen embert! :D :D

Vasalásban olykor a könnyebbeket megcsinálja, de a többit én sem adnám oda, mert allergiás vagyok a rosszul vasalt dolgokra :(

2011. máj. 15. 22:39

Sziasztok!

Azt lehet mondani, hogy nálunk az "aki kapja - marja" elv érvényesül.

Szinte mindent - vasaláson kívül - megosztunk.

A férjem ugyanúgy elmosogat, feltöröl, beindítja a mosógépet, porszívózik mint én.

Mind a ketten dolgozunk, 2 gyerek van. Az egyik még 3 éves sincs.

Nagytakarításkor segít ablakot pucolni, esetleg a függönyt felrakni. (Nagyon precíz :DDD)

Néha azon vitatkozunk, hogy melyikünk mosogasson. :DDDDD


De azt el kell mondanom, hogy az Anyósom nevelte háziasnak, én csak folytattam....

27. Dolores007 (válaszként erre: 25. - 3fd432567f)
2011. máj. 15. 22:17

A vasalás, portörlés, felmosás női munka??

Hol olvastad ezt??

Nálunk ált. én porszívózok (én vagyok alaposabb), de a párom mos fel utána, az nem egy nagy művészet. Ő vasal, mert nekem nincs gyűrődős cuccom, ha nem tetszik neki, hogy az ő ruhája olyan, kivasalja magának. A portörlést változó, hogy ki csinálja.

2011. máj. 15. 19:10
Porszívózásban nagyon jók a pasik, úgyhogy azt sózd a nyakába nyugodtan (nálunk is a férjem csinálja, én utálok is porszívózni.)
2011. máj. 15. 19:07
Vivera, nálunk is van a hűtőn egy házirend, de olyan beosztást csináltunk, ami mindkettőnknek megfelelő. Egyértelmű,hogy nem várom el tőle a vasalást(sok kényes ruha),meg a portörlést,felmosást,ezek női munkák...De én szinte sosem mosogatok, mindig ő mosogat, és a mosás, teregetés sem okoz neki gondot...zoknikat-tiszta ruhákat is elrakja,ha kell,általánosan rendet rak...megbeszélés kérdése,hogy mit vállal. Tudja, hogy nekem suli és munka is van,ezt tolerálja,sosem várta el tőlem a csillivilli lakást. Szerintem megmondhatnád a párodnak, hogy segíthetne,és akkor esetleg a közös huncutkodásra több időtök lenne :P
24. vivera
2011. máj. 15. 18:45
azt hiszem ez lesz, köszönöm a segítségeteket előre és utólag is :) ettől függetlenül várom a tapasztalatokat:)
23. Prücsök27 (válaszként erre: 22. - Vivera)
2011. máj. 15. 18:41
Én nem akartam bejárónőt,hisz tényleg csak felesleges pénzkidobás,pláne ha egy nem lelkiismeretes embert fogadsz,és még dolgozhatsz is utána.Szerintem ez csak megbeszélés kérdése a pároddal.Egyszer mikor nem vagytok fáradtak,üljetek le,és beszéljétek meg,hogy hogy legyen ezután.
22. vivera (válaszként erre: 20. - Prücsök27)
2011. máj. 15. 18:37
én is gondoltam már rá hogy bejárónőt fogadok... de vele meg az lenne a bajom, hogy nem úgy csinálja meg ahogy én szoktam, meg aztán tovább gondolva anyagilag sem vagyunk annyira eleresztve hogy bevállaljuk...
21. vivera (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2011. máj. 15. 18:34
utálom én is a kötöttségeket, nagyon is. Utálom, ha valaki megmondja mit csináljak. De szerintem ez sem normális teljesen ahogy most vagyunk, létezünk, élünk... és ezen változtatni szeretnék mindenképpen. Az nem kibúvó ahogy a férjem mondja hogy gyerek mellett nem lehet rend a lakásban... érdekes én megtudom oldani, akkor Ő miért nem?! ( mármint ha ketten vagyunk itthon a gyerkőccel )
20. Prücsök27 (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2011. máj. 15. 18:31
de ha nem mindenki tűri el,h bejárónő legyen,akkor kell ez hidd el.És nálunk nincs ebből vita.
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - Vivera)
2011. máj. 15. 18:28
én nem birnék beszabályozottam élni:d
18. Prücsök27 (válaszként erre: 17. - Vivera)
2011. máj. 15. 18:24
Nálunk kinn figyel a házirend a hűtőn :)
17. vivera (válaszként erre: 15. - Prücsök27)
2011. máj. 15. 18:22
ez jó gondolat..
16. vivera
2011. máj. 15. 18:22
otthon állítólag több mindent megcsinált ... aztán ez elkopott, ebben hibás vagyok én is, mivel jobban "kihasználhattam" volna a lehetőséget, de nem tettem, jó asszonykának akartam tűnni... de most már kezd egy kicsit sok lenni ennyi minden :(
15. Prücsök27 (válaszként erre: 11. - Vivera)
2011. máj. 15. 18:20
Én meg itthon vagyok a fél éves manómmal,de mégis működik.Akkor h ezt mondja kezdetnek csinálj egy olyan táblázatot ahol felül van a nevetek,bal oldalt a napok felsorolva egymás alá.bekockázni.És akkor írj be minden napra neki is valami tennivalót.Hétvégére kaphat többet,hisz otthon van...
14. Gigi80
2011. máj. 15. 18:19

Szerintem észrevétlen időnként kérd meg erre-arra.

Nálunk ez vált be,mivel otthon náluk rendszeresen hangoztatták hogy a házimunka női dolog.Ha akart is segíteni nem engedték.Persze se anyósom se a nagyi nem dolgozott.


Na a lényeg egyszer egyszer kérd meg vigye le a szemetet,vagy amíg te port törölsz seperje fel a konyhát stb.Lassan megy türelem kell az új szokásokhoz,de jobb lesz a helyzet.

13. vivera
2011. máj. 15. 18:14
Segítenétek egy ilyen házi rend összeállításban? Mivel kezdjem, hogy kezeljem? Nagyon sokat segítenétek vele:)
12. vivera (válaszként erre: 9. - Dolores007)
2011. máj. 15. 18:14
Nálunk is eljátszik a Manóval, annyira már nem az mert lassan 3 éves lesz, de sok időnket leköti ugyebár, alapból sem egy egyhelyben ülős típus, szóval zizeg ezerrel :)
11. vivera (válaszként erre: 8. - Prücsök27)
2011. máj. 15. 18:12

ezaz ilyenre vágyok én is! :D házi rendre, csak nem tudom hol kezdjem el...

8 órában dolgozunk mind a ketten annyi különbséggel hogy én valamilyen szinten az otthonhoz vagyok "kötve", így több mindent tudok csinálni napközben szerinte...

10. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Vivera)
2011. máj. 15. 18:08
Egy próbát megér, sőt! Mi megosztjuk a házimunkát.:))
2011. máj. 15. 18:07

Nekem tuti nem kéne egy olyan pali, aki elvárja, hogy dolgozzak, gyereket neveljek és takarítsak. Mindezt egyedül, ő meg csak lógatja a lábát és bámulja a TV-t...

Ha nem kell dolgoznom, eltart, akkor megteszem neki.

Sajnos még nagyon sok férfi van, aki elvárja, hogy csicskázz neki 8 óra meló után. Ha mindketten ledolgozzuk a 8 óránkat, akkor el kell osztani otthon a melót is.

Én most itthon vagyok a babával, sajnos nem nagyon tudok mellette takarítani, ha ébren van, de a párom sokat segít. Most is játszik a babával, hogy egy kicsit kikapcsolódhassak. Délelőtt a konyhát takarította én meg a nappalit.

2011. máj. 15. 18:06
Nálunk házirend működik.Minden második nap mosogat.a szemétlevitel minden nap az övé,és még felsöpör,és fel is mos.Néha még port is töröl.Meg a kutya levitel 2szer az övé egy nap.Szóval nálunk működik :) Csak megbeszélés kérdése.
2011. máj. 15. 18:04
Mindketten 8 órában dolgoztok, és utána egyedül próbálod elvégezni a házimunkát? Mert az abszolút igazságtalan lenne.
2011. máj. 15. 18:02
lehetne akkor a hétvégéből 1 nap amikor Ő főz pl... ez az apránként dolog talán jobban bejönne nem?! Azt meg lehetne "észrevétlenül" is oldani... talán :D
2011. máj. 15. 18:00
A főzés ok, de ritkán teszi :( porszívózás... egy kezemen meg tudom számolni... utóbbi meg van, az ok, azt bepakolja :D könnyen megy :D
2011. máj. 15. 17:59

Szeretnek főzni????

Van ilyen, de nem az összes!!!


Szerintem ez majdnem reménytelen... talán annyi, hogy apránként! Vagy egyszer egy nagyot!


Pl. vedd rá, hogy reggelente ő mosogasson, vagy szólj neki, hogy jövő hét szombaton mossa le az összes ablakot..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook