Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Párom most írt, hogy meghalt hajnalban a nagypapája! Ilyen helyzetben mit "lehet" mondani? fórum

Párom most írt, hogy meghalt hajnalban a nagypapája! Ilyen helyzetben mit "lehet" mondani? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. jún. 23. 18:24
Nagyon sajnálom,fogadd őszinte részvétem!
38. rewt
2012. jún. 21. 21:57

Mondani lehet akármit. Például azt is: "Mond, mit lehet most mondani..?"


Véleményem szerint - azoknak igazuk van akik részvétet nyilvánítanak.


Azoknak, akik nem szintén igazuk van.

Mindenkinek meg van a maga igaza.


Mifelénk a nagyon széles rokonságban is az utóbbi szerint viselkedünk..


Aki azt természetesnek tartja és úgy is él, hogy a családhoz tartozik - az azért nem nyilvánít részvétet, mert ő is érintett (-nek érzi magát a veszteségben, fájdalomban. )


Ahol olyan a miliő, hogy formailag ugyan együtt élnek, de érzelmileg távol vannak egymástól - aki részvétet nyilvánít (úgy gondolom) tisztességesen jelezni akarja, ismeri a szabályokat és be is akarja tartani- verbálisan is szükségesnek tartja ezt megerősíteni.


Aki az ilyen helyzetben, még győzi észre venni valaki esetlenségét, zavarát - az talán nem is igazán gyászol...

37. Serry (válaszként erre: 15. - Pan Dóra)
2012. jún. 20. 17:15
A férjemnek ugyanúgy jól esik az én részvétem,mint ha csak a barátom lenne.
36. Pan Dóra (válaszként erre: 35. - Gaby76)
2012. jún. 20. 15:10
Én úgy gondolom, hogy egy szeretett hozzátartozó halálhíre semmiképpen nem sms-téma... :(((
35. Gaby76 (válaszként erre: 33. - Nikletty)
2012. jún. 20. 14:47
ha csak sms-t irt, lehet hogy nem is bir beszelni vagy nem akar. ilyen esetben sms-ben valaszolnek, gogy fogadja reszvetem, és megkertdeznem, szeretne-e beszélni és segithetek-e valahogy
34. Pan Dóra (válaszként erre: 30. - Forrika)
2012. jún. 20. 14:47
Köszönöm! Pontosan erről beszéltem én is.
33. nikletty (válaszként erre: 29. - Gaby76)
2012. jún. 20. 14:45
igen nyílván, de nálunk is olyan volt a szitu hogy mikor megkapta a hírt, éppen nem lehettem mellette fizikailag, így sms-t írt, s nekem ez jött válasznak... természetese, hogy a teendőkben, meg mindenben mellette van az ember a párjának
2012. jún. 20. 14:45
Ja, és még valami, amivel biztos kiverem sokaknál a biztosítékot... vannak olyan esetek, ahol az elhunytnak megváltás a halál (pl. végső stádiumú, embertelen fájdalmakkal küzdő rákos betegeknél). Ott a hozzátartozónak odadobott "sajnálom", meg "részvétem" üres szólam. Oda már az Isten nyugosztalja vagy nyugodjék békében való, mert nem feltétlenül az itt maradókra kellene gondolnunk, hanem a eltávozóra is... persze, ez már hitkérdés.
31. Gaby76
2012. jún. 20. 14:45
A férjemről irtam. bocsánat, most vettem észre, hogy kimaradt
30. forrika (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2012. jún. 20. 14:44

Én értem. A férjem családtagja nekem is családtagom, mivel egy család vagyunk. Ugyanúgy fájna nekem is, mint neki.

Családon belül nálunk nincs udvariaskodás, azt mondjuk egymásnak, amit érzünk.


Ez olyan, hogy az apámnak sem mondtam, hogy őszinte részvétem, amikor meghalt az édesanyja. Együtt sírt a család, együtt emlékezünk rá, nem udvariaskodtunk.

29. Gaby76
2012. jún. 20. 14:44
Március 23-án halt meg apám. Minek is nyilvánított részvétet, amikor éppúgy ki volt borulva, mint én. Ő is látogatta a kórházban és bevitte éjjel-nappal, amikor arra volt szükség. Amikor meghalt, nem a sajnálatára volt szükségem, hanem hogy mellettem alljon és segítsen intézni a temetést. Segített, ha nyigodtabb volt mint én és döntéseket hozott helyettem, Fontos volt, hogy velem legyen, hogy ne hagyjon egyedül és segítsen, ha hülyeséget csinálok. 2 éve az utolsó nagyszülőmet temettem el. a helyzet hasonló volt - úgyszintén segített mindenben, csak akkor nem mi inteztuk a temetest, hanem a nagyi 3 gyermeke. de ha fuvar kellett, ő is kivette a részét, én is. Lehet részvétet nyilvánítani, talán kell is, de sokkal fontosabb a támogatás és a türelem.
28. Guruljka (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2012. jún. 20. 14:41
Mondd meg a párodnak, hogy szereted, és gondolatban átöleled.
2012. jún. 20. 14:40

szia

én hasonló esetben annyit írtam a páromnak: "szeretlek"...

26. Pan Dóra (válaszként erre: 23. - JudyTim)
2012. jún. 20. 14:39
Köszönöm! Végre valaki érti, mit írtam!
25. Pan Dóra (válaszként erre: 18. - Cel)
2012. jún. 20. 14:37

Nem értitek, amit mondtam. :( Azt mondtam, hogyha a párja a férje, akkor nem kell részvétet nyilvánítani. Amikor a nagyszüleink meghaltak, mi sem tettük a férjemmel, mert az elhunytakkal közeli kapcsolatban voltunk, és ugyanúgy fájt a másik nagyszülőjének elvesztése, mint a vér szerinti unokának.


Azt egy szóval sem mondtam, hogyha nem a férje, akkor ne mondjon semmit!!!! De minek is kell magyarázkodnom?! :S

24. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2012. jún. 20. 14:29
Szerintem nyugodtam hívd fel!:) Pár kedves őszinte sző többet ér sokkal, mint egy sms!:)
23. JudyTim (válaszként erre: 13. - Serry)
2012. jún. 20. 14:28
Etikusabb lett volna, ha egy ilyen jellgű fórumban nem kezdessz kötöszködni. Már a tiszteletadás nevében is. Gondolkodj magadban és nem mindig mond ki ami bánt, mert téged minősít. A férjemnem meghallt az édesanyja szeptemberben és sem álltam elé, hogy fogadja őszinte részvétemet, mert nem üres fecsegésre volt szüksége. Az, hogy vele voltam, amikor sírni akart elrejtettem az arcát és sírni hagytam többet ért minden szónál. Néha a hallgatás többet mond mint a szavak.
22. Roni24 (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2012. jún. 20. 14:27

Szerintem, hogy mit lehet mondani, reagálni egy ilyen helyzetben ösztönből kéne, hogy jöjjön, ez függ a kettőtök között lévő kapcsolat szorosságától!

Még ha nem is tudod mit mondj, próbálj együttérzést tanúsítani, állj mellette, érezze, hogy osztozol a fájdalmában, hogy mellette vagy, testben-lélekben!

Esetleg próbáld meg elképzelni, te hogy éreznéd magad, és mit várnál másoktól, mi esne jól neked, mi "vigasztalna", hogyan bánjanak veled!

2012. jún. 20. 14:23
Nekem pont ilyen esetben annyit mondott a férjem, hogy "Jaj, Tita, nagyon sajnálom!". Bőven elég volt.
20. cel (válaszként erre: 17. - Csipkerózsika)
2012. jún. 20. 14:22
Ha valaki nem gondolja komolyan, inkább ne mondjon semmit. Nekem ez a véleményem.
19. 2e6ac6ebc5 (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2012. jún. 20. 14:22
Hogyhogy mit? Részvétem, sajnálom... stb.
18. cel (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2012. jún. 20. 14:19

Ezzel nem értek egyet. Miért ne lehetne részvétet nyilvánítani a párunknak, ha elhunyt egy közeli hozzátartozója?

Bocsáss meg de nem értem a logikádat, de ez legyen az én egyéni szoc. problémám.


A topic indító részére: nyugodtan kinyilváníthatja részvétét, megkérdezheti, lehet e valakinek, valamiben segítségére és biztosítsa a párját, hogy együtt érez vele.

17. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Orsibigyu)
2012. jún. 20. 14:15

Ezt én is így gondolom, olyan etikett-szöveg, mindenki mondja, csak nem gondolják komolyan.

Ezért én azt szoktam mondani, hogy nagyon sajnálom. És megkérdezem, hogy történt (hacsak nem szemmel látható, hogy nem akarnak beszélni róla) és felajánlom a segítségemet.

2012. jún. 20. 14:04
Nem tudom, de ez a reszvetem, vagy Isten nyugasztalja, stb, mind olyan, hogy tudomasul vettem, de nem erdekel te hogy eled meg. Olyan rideg.
15. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Serry)
2012. jún. 20. 14:03

Tanulj meg olvasni, mielőtt gyalázkodsz!!! Azt írtam hogyha a párja a férje, nem kell részvétet nyilvánítani stb. stb.

Olvasd el még egyszer! :S

2012. jún. 20. 14:01
Ha a ferjemrol lenne szo oszinte dolgokat irnak, nem kozhelyeket: pl sajnalom, tudom milyen sokat jelentett neked, de hat mi tortent- ha pl hirtelen halt meg... vagy amit en igazan ereznek. Mivel a parod, akarva akaratlanul reszvetet erzel es biztos amugy is tudja, hogy szamithat rad.
13. Serry (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2012. jún. 20. 13:59

Ez azért durva.. ha meghal a barátomnak valakije lese fütyüljem? Nem baj ha nem nyilvánítók részvétet?

Ez olyan butaság,ohgy már világít!


A párodnak mond azt,hogy részvétem, vagy sajnálom és legyél vele.

12. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2012. jún. 20. 13:47
Számomra kérdés, hogy a párod a férjed-e vagy nem. Mert ha a férjed, akkor nem kell részvétet nyilvánítani. Legfeljebb annyit mondani, hogy nyugodják békében, vagy Isten nyugosztalja.
2012. jún. 20. 13:25

Később annyit, hogy mikor és hol lesz a szertartás.

Éppen tegnap délután kellett ezt az udvariassági kört megtennem :(

2012. jún. 20. 13:24

Részvétet nyilvánítani!

Mindenben segíteni minél ellőbb túl legyen rajta!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook