Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párom egyik szülője halála után nagyon megromlott a kapcsolatunk csak ezzel foglalkozik. Próbálok még türelmes lenni, de meddig? fórum

Párom egyik szülője halála után nagyon megromlott a kapcsolatunk csak ezzel foglalkozik. Próbálok még türelmes lenni, de meddig? (beszélgetős fórum)


1 2
23. d84afa853b (válaszként erre: 20. - 25a27430dd)
2011. ápr. 18. 14:21
Igen, persze biztosan megviseli őt is a dolog és valamilyen szinten támogatni kell, mert biztosan kivan az anyós, de tapasztalat, hogy ez könnyen átcsap követelőzésbe és önzésbe és kisajátításba sajnos.
22. kmarianna (válaszként erre: 15. - Gy-ancsa)
2011. ápr. 18. 14:20
Nagyon köszönöm a részletes írásodat , igen tanúságos nekem. Igen az lehet a gond, hogy én nem vagyok ennyire érzelgős, ő pedig teljesen olyan mint amilyennek magadat leírtad. Talán kipróbálom, hogy én javaslom neki menjünk ki a temetőbe meg többet figyelni, mert egyébként tönkre megy a házasságunk .
2011. ápr. 18. 14:19

Már eltelt 2,5 hónap?

Akkor neked van ám türelmed,de szerintem ennyi elég is volt!Nem csodálom,hogy költöznél!!

20. 25a27430dd (válaszként erre: 18. - D84afa853b)
2011. ápr. 18. 14:18
Ugyanezt akartam írni. Azért legyen résen a topic indítója, mert nehogy már anyós most tőlük (vagyis a fiától) várja el, hogy a családi házban ugyanúgy minden flottul menjen.
19. 25a27430dd (válaszként erre: 14. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 14:16

De ha a kertet eddig is anyósod csinálta, akkor most csinálhatná ezután is. Most a kertet konkrétan miért Nektek kell beültetni?

(tényleg nem okoskodni akarok ,csak jó lenne megérteni).

18. d84afa853b (válaszként erre: 9. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 14:15

Szerintem, akkor az anyósoddal lehet a probléma.Talán neki kellene megértenie valahogy, hogy nem helyettesítheti a fia az elvesztett társát, hanem innentől kezdve önállósodnia kell.

Szerintem adj időt magatoknak, hogy ezt valahogy rendezni tudjátok.

2011. ápr. 18. 14:14
Kettő és fél hónap telt el a temetés óta
16. Venezuela (válaszként erre: 9. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 14:13
Szerintem párod nem akarja magára hagyni az anyját,és megbántani főleg most,hogy meghalt az apja,és inkább mindent megcsinál!Csak az a baj,hogy anyós ezt teljesen kihasználja!Férjed meg nem veszi észre mennyire megbánt titeket!!Mindenképp beszélj vele,mert így tönkre teszi a kapcsolatotokat!
2011. ápr. 18. 14:12

Nem tudom, mikor történt a sajnálatos eset, de csak az idő adhat gyógyírt, azt mondják. De a válaszom is csak esetleges lehet, ha nem tudom, mikor történ.


Az én apukám pár nap múlva 6 hete, hogy elment közülünk. Nyitott alkat vagyok, és szerintem ez az oka annak, hogy sok mindenkivel meg tudtam osztani közben a nagy fájdalmat, és ez sokat segített. Mivel a férjemmel sokat voltunk együtt azokban a napokban, ő ugyanazokat a mondatokat többször (nagyon sokszor) meghallgatta, és már elmúlt egy hét, amikor ráeszméltem, hogy neki bizony unalmas is lehet... rákérdeztem erre azt mondta, neked biztosan könnyebb ha beszélhetsz róla, mondd csak... A sorok között ott volt, hogy tényleg unja, de az is, hogy megért... Az ő szülei még élnek, nem tudja még, őrá hogyan hat majd, ha eljön az a nap...


Egyenlőre még nem tudok tv-t nézni. Zavar a hangos hahotázás és a hangos zene is itthon a lányaim nagylányok (17, 19 évesek), és zavar, hogy szórakozni mennek, nem maradnak itthon. Nem teszem szóvá, csak arra kérem őket, hogy próbáljanak normálisan viselkedni, ha elmennek valahová, hogy a tata ne szégyenkezzen odafönn...


Nekem még mindig nagyon jót tenne, ha sokkal többet beszélnék az érzéseimről, fájdalmamról. Mert még nagyon eleven, sőt, most talán méginkább hiányzik, vagyis egyre inkább véglegesnek tűnik a dolog... Csak most már úgy érzem, hogy a férjemet is terhelném azzal, ha erről beszélnék. Sok időmet elfoglal a temető, a családi ügyek intézése. Nem várom, hogy segítsenek ebben, de jólesik, ha valaki velem tart.


Férfiak szerintem nehezebben beszélnek erről, az én férjem is igencsak zárkózott. Nem könnyű belőle kiszedni azt sem, ha haragszik valamiért, vajon mi az oka???? sokkal több türelem kell nekik, és a testvéreimen látom, hogy ő is mennyire feladatának érzi, hogy anyánkat meglátogassa, törődjön vele. Apám évek óta beteg volt, nem volt már támasza anyunak. Mégis most érezzük azt, hogy többet kell vele törődni.


szerintem légy türelmes, és próbálj meg vele elbeszélgetni. Ne szóljon közben a tv és ha lehet, legyetek kettesben. Kérdezd meg azt is, hogy szerinte hogyan kellene viselkednetek. Mit gondol ő arról, hogy hogyan tovább. Mondd el, hogy fontos nektek, hogy ő megint a régi legyen (habár most úgy érzem, hogy soha nem leszek már ugyanaz), és hogy segíteni szeretnétek neki. És ezt gondold is komolyan. Csak akkor menj albérletbe a gyerekekkel, ha a többszöri elbeszélgetés sem segít.

14. kmarianna (válaszként erre: 12. - Amon-Ré)
2011. ápr. 18. 14:11
Kertet.
2011. ápr. 18. 14:09
Mit mondotok még bírjam és tűrjek? Várjak valami fordulatot?
2011. ápr. 18. 14:08

Sziasztok!


Eddig mit csinált a ház körül az anyósod?

11. kmarianna (válaszként erre: 5. - Latyak1971)
2011. ápr. 18. 14:08
Igen pont ezt tartom oknak én is, hogy leszívja az energiáját és pszihésen is ki van. De már én is rosszul vagyok, mert minden rajtam csattan.
10. Venezuela (válaszként erre: 7. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 14:08
Ó,értem!
2011. ápr. 18. 14:06
Tulajdonképpen nem rossz,de sokallom, hogy mindent velünk akar megoldatni, mert ő nem ügyintéz semmit, nem ül buszra, mi vásárolunk,neki is. Nem marad családi programra 1 perc sem. Most a férjem KÖTELEZETT minket, hogy beültessük anyósnál a kertet, mert egyedül nem tudja csinálni.
8. olivia2244 (válaszként erre: 1. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 14:04
Szia! Nálunk apósom halt meg 2 éve. Ez nagyon nehéz helyzet. Az én párom úgy dolgozta fel, hogy szinte sohasem beszél róla. Ő magába folytja az ezzel kapcsolatos érzelmeit.
7. kmarianna (válaszként erre: 3. - Venezuela)
2011. ápr. 18. 14:03
Az a helyzet hogy a testvére ausztriában él, csak ő van kéznél.
6. d84afa853b (válaszként erre: 4. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 14:02
Hát igen ez is lehet.Vele ( anyósoddal ) milyen a viszonyotok?
2011. ápr. 18. 14:01
Hát ez elég kiábrándító válasz pont neked,nektek.Próbáltál neki segíteni?Mármint a háznál.Gondolom most úgy érzi kötelessége megcsinálni a házimunkát amott is,és ez sajnos leszívja az embert.
2011. ápr. 18. 14:01
Én másként dolgoztam föl apukám halálát,nem beszélek róla, belül gyászoltam és ezzel én rossznak vagyok titulálva, mert nekem ő szerinte nem hiányzik.Minden este megy az anyjához ott tölt 1-2 órát, velünk nem is beszél.Nem marad rá idő. Sokszor azt gondolom anyósom oltogatja valamivel.
2011. ápr. 18. 13:59
Nincs neki testvére aki helyette tudna segíteni az anyós/apósodnak??(nem tudom melyik hunyt el)!Biztos nehéz neki feldolgozni,de ne titeket hibáztasson,hogy meghalt!!!
2. d84afa853b (válaszként erre: 1. - Kmarianna)
2011. ápr. 18. 13:55

Szia!

Ez nagyon nehéz helyzet.Próbáltál már vele beszélni az érzéseiről?

Arról, hogy hogyan dolgozza fel ezt a helyzetet?

2011. ápr. 18. 13:49
Nagyon megromlott a kapcsolatunk, pedig mindenben segítem, még sem elég neki semmi.Mindenért engem és a lányokat hibáztat. Két családi háznál próbál mindent csinálni egyszerre ,az anyósoménál is és ki van bukva.Nem hajlandó megbeszélni semmit.Azt mondja ha több figyelmet szeretnénk magunknak, keressek valaki mást, mert neki nincs több energiája.Van valakinek hasonló tapasztalata?Segítsetek, mert már albérlet címeket nézegetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook