Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párod volt barátnője jóban akar lenni veled? normális ez? fórum

Párod volt barátnője jóban akar lenni veled? normális ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. de Luca (válaszként erre: 98. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 25. 10:44
Találó gondolat.
98. 74f8c12b8e (válaszként erre: 97. - A83d2365df)
2012. okt. 25. 10:28

Hogy mondjam..nem ez a lényeg,hogy cserbenhagyott,meg hálátlan.Nem vártam cserébe semmit,de ez meglepett,hogy ezt csinálja,és borzasztó sok időbe telt,mire rájöttem,hogy mért "veszítem el" magam mellől azokat az embereket,akiken segítettem így vagy úgy.

Egyszerűen maguk mögé akarják söpörni a rossz időszakot-és én ennek vagyok a része,hiába akár én húztam ki belőle-,és új lapot nyitni,új emberekkel.

A te történetednek-ha nem te leszel a kivétel- az a forgatókönyve,hogy megerősödik melletted,és elhagy egy másik nőért,aki már csak az erős énjét ismeri,akinek tud imponálni.

97. a83d2365df (válaszként erre: 91. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 25. 09:28
sajnálom, hogy így cserben hagytak, nem érdemelte meg, hogy segíts neki, ha iylen hálátlan. remélem nem megy rá a kapcsolatom emiatt.
96. a83d2365df (válaszként erre: 92. - B1e131b6d7)
2012. okt. 25. 09:27

kedves Lalika31 :) igen igazad van, néha kicsit leránt a dolog ebben igazad van, de szerencsés vagyok olyan szempontból, hogy tudok most erőt meríteni. nem egyszerű bevallom, nagyon nehéz. a barátaim is azon a véleméynen vannak, hogy nem kellene ezt tennem, vannak olyan barátok akik azt mondják, hogy ez nagyszerű dolog, hogy ilyen szinten mellette állok és támogatom.

remélem arról is beszámolok majd, hogy gyönyörű a kettőnk kapcsolata :) vannak változások pozitív változások jelen pillanatban azon vagyok, hogy ezek a változások állandóak is leszek! kérlek bátorítsatok! :)

95. 74f8c12b8e (válaszként erre: 94. - Júliusi)
2012. okt. 24. 19:31

jajj,nem rólad beszéltem,hanem általában a véleményemet erről a viselkedésről...Ezt viszont tartom.

Ha neked akarok valami konkrétat írni,azt nem itt teszem meg.

és azt is írtam,szintén általában,hogy aki tényleg évekig nem képes ezen túllépni(mármint a szerető,hogy vége a mókának),lehet,hogy tényleg pszichopata:(

94. júliusi (válaszként erre: 76. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 24. 18:39

Nem emlékszem, hogy ebben a fórumban írtam volna erről...

gy kicsit kemény a hangvételed számomra...

Én voltam ott ,mikor mit tett annak érdekében hogy megértesse vele, hogy vége,és hogy miket tett a nő, még ezek utána is, sokadjára.

ne mondd,hogy ha neked megmondják,hogy mi van,Te még hónapok,esetleg évek múlva se tudod felfogni ,és kavarod a sz..-t..Ott már valami hibádzik.

Utolsó mondatodra-úgy legyen, remélem nem lesz legközelebb...

93. nicole. (válaszként erre: 92. - B1e131b6d7)
2012. okt. 24. 17:11
az a baj ezzel hogy mi kintről ezt így látjuk, ő a kapcsolatból másképpen...ő remél, mi tudjuk mi lesz...ne legyen igazunk!...én akkor is féltem őt!!! ne ne ne!
92. b1e131b6d7 (válaszként erre: 86. - Nicole.)
2012. okt. 24. 17:09

Fulligazad van, ilka azt hiszi, hogy a pasi nem tudja lerántani magával, pedig már le is rántotta, mert ahelyett, hogy megszépítené az életét, már csak görcsöl egy ideje a pasi felesleges nyűglődései, meg a pasi felesleges exei miatt. Nem jobbá teszi az életét az, hogy vele van, hanem rosszabbá.


És ez mind még csak a pasiból jön, mi lesz akkor, ha majd egyszer télleg valódi nehézségek elé néznek a jövőben, amik kicsit súlyosabbak lesznek egy önbizalomhiányos kisfiú felesleges nyavalygásánál?


Ez a legrosszabb (nőben is), aki nem talál ki még a saját fejéből sem, hogy lehet egy ilyenre építeni?

91. 74f8c12b8e (válaszként erre: 90. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 24. 15:03

Akit pl.én kihúztam a szarból(segítetetm neki kijutni a zártosztályról,öngy,kísérlet után,és a további terápiákban),barátnők voltunk,utána alig hederített rám..nem akart emlékezni arra,hogy én láttam még őt rossz állapotban is,és hogy nélkülem nem sokra ment volna.

Lehet menteni,de rámehet a kapcsolat.És ezt sem ebből az 1 tapasztalatból mondom.

90. 74f8c12b8e (válaszként erre: 88. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 15:00

Mondjuk ő,saját magának,te pedig mellette állsz..

de te úgysem tudod kitalálni,hogy neki mitől lesz önbizalma,,vagy ha ki tudod találni,nem biztos,hogy meg tudod adni neki.

Attól senkinek nem lesz nagyobb önbizalma,ha alá próbálják tolni,hanem inkább kisebb.

Tapasztalatból beszélek,tizenév tapasztalata.

de:láss neki,ha kedved van hozzá,csak ne lepődj meg,ha újabb nehézségek jönnek.

2012. okt. 24. 14:34
aranyosak vagytok, hogy így "aggódtok2 de érzem meg kell tennem...mostmár egyre világosabb a kép előttem.
88. a83d2365df (válaszként erre: 85. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 24. 14:34
ha a brátnője lemond róla, akkor ki segít neki???
87. a83d2365df (válaszként erre: 86. - Nicole.)
2012. okt. 24. 14:33
igyekszem felkészülten állni a dologhoz. teljesen felkészülni nem lehet, mert az élet hozhat új dolgokat. :)
86. nicole. (válaszként erre: 84. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 14:30
nehéz projekt lesz! fel vagy erre készülve? akarod te ezt biztosan? láttam már ilyet...de sajnos mindig magával mélyre rántósra sikerült...én féltenélek
85. 74f8c12b8e (válaszként erre: 84. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 14:19

Ez nagyon nehéz dolog,még egészséges,és valóban értékes embernél is,aki tud felmutatni dolgokat,amitől lehetne önbizalma.

Biztos,hogy te akarsz lenni a megmentője? :S és az ápolónője?

nem volna jobb inkább egy oylan emberrel,aki hasonlóbb hozzád,akinek nem kell ennyit magyarázni,aki helyett nem kell megtenni rázós dolgokat,és akinek magától van egészséges önbizalma? és nem kell neki ehhez az,hogy nők lógjanak rajta fürtökben?

84. a83d2365df (válaszként erre: 83. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 24. 13:05
most azon dolgozom, hogy elérje azt, hogy növelje az önbizalmnát :)
83. 74f8c12b8e (válaszként erre: 82. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 12:55

Igen.Ha a párod egy lelkileg labilis, és önbizalomhiányos ember,akkor talán tényleg nem tud magától túl lenni a helyzeten.

De én attól tartok,hogy hosszú távon ez nem fog megoldódni,mert akkor máshonnan kezd majd el önbizalomnövelőket keresni:(

82. a83d2365df (válaszként erre: 81. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 24. 12:50
így akkor azt tanácsolod üljek le vele tényleg beszélni? én is erre jutottam. nem akarom játszani az anya gyerek szerepét, segítőként szeretnék jelen lenni pulsszban a barátnői mellett :)
81. 74f8c12b8e (válaszként erre: 78. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 12:47

Jahogy lelki beteg a párod..akkor kicsit más a helyzet.Akkor tényleg érdemes neked is leülni harmadiknak beszélgetni velük,és inkább úgy kezelni a helyzetet,hogy te vagy az érett,egészséges épeszű felnőtt,ők meg az elkanászodó gyerekek.

De ezt hosszú távon nem érdemes művelni párkapcsolatban,márminthogy az anya-gyerek szerepbe belecsúszást .

80. a83d2365df (válaszként erre: 75. - Pen80)
2012. okt. 24. 11:47
szánalmas..mosdtam is a páromnak, hogy átlásztó a csaj, kérdezte miért, mert mondom nőből vagyok és ezt átlátom..érzés4ek felkeltése..mondtam neki: legyen már eszed!
79. a83d2365df (válaszként erre: 74. - Nicole.)
2012. okt. 24. 11:46
nem tehetem, anniyt kapnék érte, mint egy rendes emberért :D
78. a83d2365df (válaszként erre: 77. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 24. 11:46

elég nehéz lelki időszakon megy keresztül több éve, vannak jó periódusai, most egy jó ideje nem igazán javul, vagyis drasztikusan nem. oka: ki akar végleg gyógyulni ezt hozza magával az az érzésvilg amit megosztott velem, le akar számolni ezzel a régi élettel. régebben voltak jobb periódusai szerintem a csaj erre célzott.

mostmár határozott szándékon leülni vele beszélni és megtenni amit meg kell!

77. 74f8c12b8e (válaszként erre: 73. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 09:47
"régebben összeszedett volt stb" ez mit jelent? hogy jön ide? nem értem
76. 74f8c12b8e (válaszként erre: 49. - Júliusi)
2012. okt. 24. 09:42

Előfordulhat..

de mégis:milyen az,mikor a férfi nem tudja levakarni magáról a nőt,és a feleségnek kell segítenie? :( :( :(

szexelni tudott vele,a szakításhoz meg segítség kell?ááá...

Ritka gyenge kiszerelésű férfi az ilyen.

Legközelebbi megcsaláskor bármikor hivatkozhat arra,hogy:de a nő behálózta,azért csalt..és hogy nem tud tőle megszabadulni-miközben boldogan hancúroznak...

Takarítsa csak el ő a szart a kapcsolatból,ha ő csinálta.Majd ha megtudja,milyen nehéz ezt egyedül megtennie:romokat eltakarítani,és új,jobb alapra felépíteni egy kapcsolatot,akkor legközelebb megfontoltabb lesz

75. Pen80 (válaszként erre: 73. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 09:06
ú, ez de szánalmas
74. nicole. (válaszként erre: 73. - A83d2365df)
2012. okt. 24. 08:51
nyírd ki! :D
2012. okt. 24. 08:50
helyzetjelentés: az előzmény nem lényeg, de annyi igen, hogy beszélt az exével...újból :( a csaj elmondta neki, hogy régebben összeszedett volt stb és hát átküldött néhány sms-t amit még neki írt, persze átlátszó a csaj, mert szeretelkkel kezdődik mind a négy...eldobom az agyam. mikor lesz ennek vége????
72. 9678a02221 (válaszként erre: 69. - A83d2365df)
2012. okt. 23. 10:47
Sok szerencset neked!Probald tisztazni a helyzetet,ugy hogy TE ne serulj meg..Ne veszekedj,higgadtan add a csaj tudomasara hogy neked nem tetszik ez a 'baratsag'.Ez a teazas velemenyem szerint a terep felmerese reszerol:(Tehat legyel nagyon csinos,es okos:)Vagyis magadat add:)
71. b1e131b6d7 (válaszként erre: 69. - A83d2365df)
2012. okt. 23. 00:39

Ha megbeszélitek a dolgot, akkor NE a kölcsönös elfogadás, megértés legyen az eredmény és aztán megkönnyebbülve elalvás. Ez nem igazi megbeszélés, ez a probléma szőnyeg alá seprése.


Ha így beszélitek meg a dolgot, akkor te azt fogod gondolni a beszélgetés után, hogy ok, megértette, hogy nem szabad ilyet csinálni, ő meg azt, hogy ok, te megértetted, hogy ez csak barátkozás és innentől nyíltan csinálhatja.


Aminek az lesz az eredménye, hogy megint valahogy megpróbálja majd rádtukmálni az exét, ami neked nem fog tetszeni, de már nem csak ez lesz a gond, hanem az is, hogy szerinte te nem vagy őszinte, mert a múltkor azt mondtad, hogy megérted és elfogadod, hogy ez csak barátkozás, most meg mégis hisztizel. És te pontosan ugyanezt fogod gondolni, hogy de múltkor azt mondta, hogy figyelni fog jobban rád és most mégis beleszart az egészbe. És máris egy sokkal nagyobb problémával néztek szembe.


Szóval csak okosan és ne mondd neki a pillanatnyi béke kedvéért, hogy megérted és elfogadod, ha az exével barátkozik, hacsak nem valóban, igazán nagyon-nagyon valóban úgy érzed, hogy nem marna bele a szívedbe, ha az exével mondjuk elmenne valahova.


Persze ez csak az én véleményem, semmi felelősséget nem vállalok a leírtakért :)

70. b1e131b6d7 (válaszként erre: 67. - Annus0625)
2012. okt. 23. 00:28

Szerintem ezt nem lehet megbeszélni, mert vagy az ember tapasztalt már annyit, hogy alapból úgy intézi a kapcsolatait, hogy a párját tiszteletben tartja és elő sem jön ez a probléma, vagy pedig nem, akkor meg kényszerítésnek fogja venni, amibe szinte biztos, hogy belehal a kapcsolat.


Attól kezdve, hogy megjelenik a problémát kiváltó viselkedés, a tökéletes összhang megszűnik és az egyik elkezdi bezárva érezni magát, a másik meg féltékenykedni. A problémát okozó viselkedés pedig nem fog megszűnni egyik pillanatról a másikra - mert az emberek nem változnak meg csak úgy, egy beszélgetés hatására - hanem várhatóan rendszeresen vissza fog térni, és ez egyre jobban mélyíteni fogja a már meglévő szakadékot és távolítja el a feleket egymástól és a végén szerencsés esetben szakítanak, szerencsétlen esetben bennragadnak egy veszekedős, féltékenykedős, rossz kapcsolatban.


A megoldás az, hogy nem csak a külsőre koncentrál az ember párválasztáskor, hanem a belsőre is és minél hamarabb megpróbálja kitalálni, hogy a másik belső tulajdonságai passzolnak-e az elvárásaihoz. Akinek nem fontos, hogy a pasija milyen csajjal mit csinál, meg mennyire teszi az agyát más csajoknak, ahhoz inkább illik egy ilyen pasi, mint ahhoz, akinek fontos. Ha már valamin, akkor maxmimum a te elvárásaidon tudsz változtatni - a másikon biztos hogy nem. Az már már kérdés hogy megéri-e.


Ja, és ezek a vegyes baráti társaságok, ahol a másik nem nem valaki párként van jelen, hanem mint a társaság alap tagja, a legtöbb esetben kesze-kusza kölcsönös férfi-női vonzalmakon alapszanak. A legjobb bizonyíték erre pont ez a történet, amit a pasi elmesélt, ugye a már meglévő színtiszta "baráti" társaságból szedte össze az exét is. Megint már bort iszik és

vizet prédikál. Ezek után ki hiszi el neki, hogy színtiszta barátságról szül az a társaság?


Ezek azok a társaságok, ahol mindenki-mindenkivel kavar egy idő után, meg ahol "úristen be voltak nyomva és X lesmárolta Y-t"... Nincs is ezzel

semmi baj, amíg az ember nem akar egy stabil kapcsolatot felépíteni. Nem véletlen, hogy a házasodó emberkék hirtelen eltűnnek az ilyen baráti társaságból és max. az azonos nemű kocsmapartner/horgász meg ilyesmi haverok maradnak meg.


Aztán ha meg egy-két húzóember (a szebb, a jobb, az okosabb) kiesik, megházasodik/eltűnik/akármi, akkor az ilyen társaság szétesik pillanatok alatt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook