Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Parkolási ügyek fórum

Parkolási ügyek (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 10. 10:54

Tegnap rátettek a szélvédőmre egy figyelmeztető cetlit a közterületesek.

Sajnos reklámnak néztem, és így nem tom pontosan, hol parkolhattam parkosított területen.

Viszont két helyen álltam meg. Ovi előtt, és a házunk előtti beton bejáraton, amit mi építettünk.

Ovi előtt is betonon várakoztam.

Felhívtam őket, és azt a választ kaptam, hogy az önkormányzat ahol parkosít, oda nem szabad állni.

Mikor megkérdeztem, hogy tábla jelzi, vagy ilyesmi?

Erre azt mondták-parkolni ott lehet, ahol kint van a P betű-ergo, ahol ki van táblázva:DDD

34. a7a90ace89 (válaszként erre: 16. - Tengericsillag)
2008. aug. 8. 08:52
Az üzemeltetők zsebébe megy 80%, a többi a városhoz.
2008. aug. 8. 08:51
Engem pár évvel ezelőtt a Szabolcs utcai kórháznál büntettek meg. Mikor megtaláltam a csomagot, körbementem, mert úgy tudtam, nincsen ott parkolni tilos tábla. Nem is volt és jogosan parkoltam ott. Előtte évekig oda álltam, semmi nem volt (havonta mentem ellenőrzésre), s akkor hirtelen tilos volt a parkolás...tábla nélkül.
32. 1366d1807f (válaszként erre: 16. - Tengericsillag)
2008. jan. 14. 21:25
Ez a kérdés engem is érdekelne!!!!!!
2008. jan. 14. 21:23

Nekem mozgássérült matricám van, az önkormányzattól kaptam, hogy ne kelljen az engedélyt kirakni az ablakba. Ugyanis a kerületben sok autót törtek fel ezért, az enyémet is (30.000 Ft-os károm lett).


Mindig ugyanabban az utcában parkolok, mert ott lakom. Néha előfordul, hogy kapok mikulás csomagot. Többször szóltam már, hogy ott a matrica!!! Vegyékmán észre!! Aztán hetekig nincs cédula. tegnap megint volt.


Most már nem foglalkozom vele, pereljenek be! ha van fényképük, akkor lehet látni a matricát.

30. napfenyvirag (válaszként erre: 29. - Cukilany)
2007. dec. 3. 11:42
Az új Honvéd Kórház előtt parkoltam. A büntető cédulára az orvos árírta, hogy beteget szállítottam, de nem hiszem, hogy ezt figyelembe veszik majd. Szerinted?
29. cukilany (válaszként erre: 27. - Napfenyvirag)
2007. nov. 29. 18:51
Ha ezt azért kaptad, mert rossz helyen parkoltál, pl tilosban, akkor azt hiszem 30 napon belül, viszont arra csak annyi a teendő h nyiltkozol h sem magadra sem közeli hozzátartozódra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. Így nem tudnak mit tenni ezekkel...
2007. nov. 29. 18:49
Tegnap a Nyugatinál parkoltam. bőszen megyek az automatához, erre nem veszi be a pénzt, kiköpi és kíírja a szemét,hOgy :jelenleg nem dolgozom, fáradjon másik automatához, ami -kb. 200 mre volt.! lélekszakadva RoHANTAM, NEHOGY MÁR AZÉRT IS MEGBÜNTESSENEK EZEK A KIS BUZIK,MERT EL MERTEM MENNI CETLIT VENNI!
2007. nov. 29. 17:57
Ha az ablaktörlő lapát alatt találsz egy 6ooo,- Ft-ról szóló büntetési célulát azzal, hogy majd kapod az értesítést, ez a kapod milyen hosszú idő lehet?
2007. nov. 29. 17:06

Az akinek esetleg van parkolójegye, vagy szokott lenni, rakja el, mert akár neki akár másnak nagyot segíthet ezzel!


[link]

25. 104bdd8c43 (válaszként erre: 22. - Smudlaagi54)
2007. nov. 21. 00:10

Fel kell jelenteni azt a társaságot akinek a neve szerepel a papíron.

Érdekes módon, azokat akik elfoglalják a mozgássérültek parkolóhelyét, azokat sosem büntetik meg, de ha egy mozgássérült rossz helyen parkol azt mindjárt megtalálják és megbüntetik. Sokszor van rá példa, hogy nem tudunk olyan helyre parkolni mert elfoglalták.

Most is azt mondom, legyen rá szüksége, ha elveszi a helyet attól akinek sajnos indokolt.

Egy rendőr azt mondta, fel kell írni a rendszámát, vagy beállni a háta mögé és kihívni a rendőrséget aki a helyszínen megbünteti!

2007. nov. 19. 19:36
Legszívesebben letörném a kezét annak,aki hozzányúl más tulajdonához. Ha ez a munkája,nyomja a kezembe az újságját, amikor ott vagyok!
2007. nov. 19. 19:35

Tegnapelőtt a Kádár utcában parkoltam. Egy hülye, buzi köcsög rátett a szélvédőmre egy szar reklám újságot,úgy,hogy ne látszódjon még véletlenül sem a parkolócédulám . (Lehet,h összeesküvés áldozata leszek?)

Namármost: természetesen eltettem a cetlit,hátha kedvük lenne egy kicsit szívatni,meg levenni néhány ezresre. Eből nem esznek.Én mindíg bedobom,inkáb mint ezeknek 1 F-ot is fizessek. Rajtam nem gazdagszik meg egy parkoló társaság sem,az tuti.

2007. nov. 19. 18:37
Nálunk volt olyan,hogy az ablakban kint volt a párom parkolókártyája,ennek ellenére kaptunk mikulás csomagott,de érdekes módon rá volt irva a parkolókártya száma.Ennek ellenére szeretnének pénzt kapni.
21. 104bdd8c43 (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 20. 21:53
Hát van benne valami... az élő fába is belekötnek ha ráteszik a célt!!
2007. szept. 19. 00:32
Itt az autopalyat a birsagolasokbol epitik, es allati jol haladnak. :))
2007. szept. 19. 00:15

Egy tapasztalat: Gödöllőn a Tesco mozgássérült parkolóba beálltunk mivel sajnos anyukám 2 éves korától az, de eléfelejtette kitenni az ablakba a parkoló kártyát mert nagyon siettünk.(azért feltörik az autót is) Amikor kijöttünk ott volt a cédula az ablaktörlő alatt, és a drága közterület felügyelet fel akart volna jelenteni. Azt elfelejtették, hogy beézzenek az autóba, át van alakítva, a kuplung jobb kézre van téve bal láb helyett.

Sokszor amikor megyünk boltba akkor nem tudunk megállni a kijelölt helyen mert azt egy nem rászoruló kényelmi szempontból elfoglalja. Hát, kívánom azoknak, akik indokolatlanul elfoglalják a helyet egy rászorulótól azoknak is indokolt legyen ez!! NEM AZ IDE ÍRÓKRA GONDOLOK HANEM AKIK A VILÁGBAN BÁRHOL MEGTESZIK EZT!

18. tengericsillag (válaszként erre: 17. - Win)
2007. júl. 16. 22:56

Tehát én csak azért fizetek mert létezem.:P

A Balatongyöröki strandnál 2parkolóőr van,kedvesek.Az egyik segit jó helyet találni,parkolni az árnyékban nem az ut szélén ahol leviszik a tükröt vagy végigszántják az ajtóm,a másiknál fizetek,de ha kések csak a különbözetet kell megfizetni,nincs birság,nem kell rohanni,gyereket kicibálni a vizből,mert lejárt az idő,figyelnek az autóra (!),nem kell aprót váltani.EZT kapom a pénzemért,s azt hiszem nem sajnálom érte.+munkát adok 2 embernek.

17. win (válaszként erre: 16. - Tengericsillag)
2007. júl. 16. 07:06

Attól függ.

A parkolóhelyek a település közterületein vannak, így azok üzemeltetését végezheti a település, pl. egy közhasznú társaság keretében. Akkor a kht-hoz, közvetve a településhez folyik be.

De kiadhatja bérbe vállalkozának, egyéb társaságnak, akkor a megállapodás szerint fizet az üzemeltető valamilyen összeget a településnek, a többi pedig az övé marad.

2007. júl. 16. 00:03
Valaki mondja meg!Hova folyik a parkolási díj?
15. Ági28
2007. júl. 15. 23:20
Azért kiváncsi lennék arra a bíróra, aki jogosnak ítél egy 3-4-4.5 éves fizetési felszólítást! Gondold el, ha vállalkozóvagy, valaki nem fizet neked, de te teljesíted a szerződés rád eső részét, akkor te is megvárhatnád a 4 évet és kamatokkal együtt követelhetnéd a szerinted még jogos összeget! Szóval ha nem egy zsebbe jól fizető parkolótársaság vagy,akkor a kereseted valószínűleg úgy elutsítják, mint a sicc!!! Vagy rosszul gondolom? Akkor miért jogos az, hogy tőleg 4 évvel ezelőtti parkolást akarnak behajtani? Miért nem tudta követelni tőlem, akkor mikor kellett volna? Pl egy hónappal az állítólagos nem fizetésem után? Hm? Miért jogos megítélni a kamatokat is? Az lenne a korrekt, kompromisszumos megoldás, hogy csak a parkolási díjat követeljék, de a kamatot nem! Nem az én hibám, hogy eddig nem kellett senkinek a parkolódíj! Ezúton is üdvözlöm az összes kedves bírót, aki úgy gondolja hogy ez jogos és tiszta a lelkiismerete!
2007. júl. 12. 21:38
Ma fizettem be egy csekket, 3 perces késés miatt. Olyan mérges voltam...
13. dogiz
2007. júl. 12. 21:33
A cég ahol dolgozik is kapott 3 hónappal ezelőtt, hogy 2 éve nem volt parkolókártyája valahol. Leveleztünk egy csomót, kértük a bizonyitást, s azt a választ kaptuk h. a számsor vagyis a gátum, óra,perc az a bizonyiték. na befizettük a pár ezer Ft-ot, s kértük h. a posta és pótdíjaktól szíveskedjenek eltekinteni. Hát nem most küldték a csekket a 2,5 ezer Ft.- ról, nem fizettük még be, nem tudom mi lesz a vége.
12. szanád (válaszként erre: 11. - Sarolta1954)
2007. jún. 13. 21:44
Ezt vajon hogy lehet kimagyarázni...mert ugye a hatóságok csak az igazat mondják....szerintük
2007. jún. 13. 21:43
Nekünk is ki küldték a felszólítást, hogy rossz helyen parkoltunk Debrecenben, csak az a furcsa, hogy kocsink sem volt. Ezt kapd ki!!!!!!!!!
2007. máj. 8. 11:42
mindig mindent a helyére nekem ez az elvem
2007. febr. 27. 13:43
pontosan....elég szemét dolog.
8. f72d419d5f (válaszként erre: 5. - Szika)
2007. febr. 27. 13:18
igen mondták a rádióban is ,hogy beijesztenek,és ugye az ember befizeti,mert a perköltség ,az idő ráfordítás,stb többe kerül és az emberek többsége úgy van vele hogy inkább befizetem azt a párezer forintot / még akkor is ha nincs igazuk /mert nem akarnak balhét
7. szika (válaszként erre: 6. - Win)
2007. febr. 27. 13:05
:DD Hát nem. De tegnap anya befizette..mert miután telefonon közölték, hogy akkor végrehajtási eljárást kezdeményeznek ellene, mivel az ellenkezőjét sem tudja bizonyítani, így ez van..nem volt jobb megoldás..és én ilyenkor mint jogász, ütöm a fejem a falba, hogy hát ezt meg hogy lehet.....
6. win (válaszként erre: 2. - Szika)
2007. febr. 27. 13:01
Nem mondhatni, hogy elkapkodták a dolgot!:/
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook