Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Parkolás, büntetés. Belváros. Segítenétek? Fontos lenne... fórum

Parkolás, büntetés. Belváros. Segítenétek? Fontos lenne... (beszélgetős fórum)


24. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 23. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 14:20

Ha a fényképen nem lehet látni, akkor nem is lehet bizonyítani, így nincs is szabálysértés.

Mindenképpen fellebbezzetek. 5.000 forint az illetékbélyeg a fellebbezésre, de mégsem 30.000.

23. Pahet a vadász (válaszként erre: 21. - Fa3d5b4d84)
2011. febr. 24. 14:06

igen, ott vannak a képek

de nem lehet látni semmit!!!! a világon semmit,csak a rendszámot, ill oldalról hogy ezüst szívű, ahogy a vaku megcsillan az oldalán...

22. Pahet a vadász (válaszként erre: 20. - Fa3d5b4d84)
2011. febr. 24. 14:05

Rendben, köszönöm a választ. Még azt megtesszük, mielőtt belemennénk bár mibe is, hogy programmal kivilágosítjuk amennyire lehet, a képet, mert nagyon érdekes az a bizonyos "rossz helyen álltunk" dolog. Tuti nem voltunk rossz helyen.

Az tény, hogy ma nekik csak a pénzbeszedés a lényeg! semmi más... de ez akkor is botrányos, hogy aki valóban szabálysértést követ el,az nem kap semmit, vagy csak nagyon ritka esetben...

2011. febr. 24. 14:05

A fényképeket a neten a www.kozigbirsag.hu oldalon lehet megnézni.

Be kell írni az ügyszámot, amit a papíron megtalálsz, és kiadja a képeket.

20. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 18. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:57

Azt jelenti, hogy nem közterület felügyelők büntettek meg, hanem rendőrök.


Az indító hsz alapján mindenképpen fellebbezetek, mert ez alapján nem követtetek el szabálysértést. Így van, bizonyítsák be, hogy nem volt meg az öt méter a kereszteződéstől.


Mi is megjártuk velük, minket olyan helyen büntettek meg tilosban parkolásért, ahol van ugyan "Megállni tilos" tábla, de van utána egy kereszteződés is, ami oldja a tábla hatályát. Ja, hogy azt a kereszteződést a rendőr elfelejtette lefényképezni???? Undorítóak! Mi a kereszteződés után parkoltunk le, egyértelműen szabályosan. Fellebbeztünk és bár még nem érkezett válasz, de a helyi rendőrkapitányság közlekedési osztályának vezetője is elismerte, hogy szabályos volt a parkolás. Megjelent az újságban is.


Ez az egész egyértelműen a pénzbehajtásról szól, ne hagyjátok magatokat! Jogtalanul büntetnek nagyon sokszor, és sokan szó nélkül be is fizetik a 30ezreket.


A legújabb próbálkozásuk a sárga lámpán való áthaladás. Emiatt meg ombudsmanhoz kéne menni.

2011. febr. 24. 13:44
bocs, jelent*
18. Pahet a vadász (válaszként erre: 17. - Fa3d5b4d84)
2011. febr. 24. 13:44
Most néztük meg, Szombathely... akkor ez most mit jelet?
17. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:31
Szia. Ki volt a feladó? Mert a 30.000 forint az objektív felelősséges összeg általában, azt pedig Szombathelyről szokták küldeni, a rendőrségről.
16. Pahet a vadász (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2011. febr. 24. 13:26

14.én 30 ezer forint, utána két nappal meg 10...érted?

csakhogy amikor 10et fizettünk, akkor valóban rossz helyen álltunk...aláírom, fizettünk is...

15. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:24

nézd meg tüzetesebben.

lehet, hogy még a kérdéseidre is választ kaphastz

14. Eszterkee (válaszként erre: 12. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:24
valahol ott van a levélben, hogy hova lehet fellebbezést írni. ha jól emlékszem kell hozzá illetékbélyeg is vagy micsoda, de az is le van írva.
2011. febr. 24. 13:24

a kerékbilincs drága, mert azt le kell szedetni, tehát logikus, hogy más a tarifája


hogy most miért 30? lehet, hogy növekedtek a szabálysértési bírságok...vagy más a tényállás: más a tarifa megállni tilosban parkolásért, más a tarifa a saroktól 5 méteren belüli parkolásért, stb...

ezt tudom indoknak elképzelni

12. Pahet a vadász (válaszként erre: 10. - Eszterkee)
2011. febr. 24. 13:22

ok, írunk, de kinek?

még nem néztem meg tüzetesebben a felszólítást, de akkor ezek szerint azon rajta van a cím, akihez írnunk kell?

11. Pahet a vadász (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. febr. 24. 13:20

ok, értem én, legyen így.. de miért volt 10ezer ft, utána két nappal, előtte meg 14-én 30?

Mihez képest?

2011. febr. 24. 13:20
Érdemes fellebbezést írni, amiben ecseteled, hogy te szabályosan parkoltál és kéred, hogy bizonyítsák be a sötét képek alapján, hogy hány méterre álltál a saroktól. Ha írsz nekik, kötelesek kivizsgálni az esetet. Persze, nem fognak utána járni, hanem várnak -asszem 2 hónapot- és küldenek egy újabb levelet, hogy blablabla lejárt a határidő, hogy büntetést szabjanak ki. és így semmit nem kell fizetni. Ezt mind tapasztalatból írom: a M6oson gyors hajtásért fényképeztek, de nem a tábla vonalában, hanem egyértelműen előtte :) kértük, hogy állapítsák meg, mégis mennyivel mentünk a tábla vonalában és aszerint szablyák ki a büntetést. eszük ágában sem volt utána járni, így megúsztuk a 45ezres csekket :)
9. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2011. febr. 24. 13:19
csak annyi h rossz helyen álltunk
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:19
valószínűleg mégis 5 méteren belül voltatok
7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:18

mi volt az értesítőn?

fel szokás tüntetni az idevágó rendeletet

2011. febr. 24. 13:18
amikor szabálytalanul csinálunk valamit, nem vitatom, fizetünk... csak a jelen esetben fennálló dolgot nem értem...
5. Pahet a vadász (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. febr. 24. 13:16
a kerékbilincsünk meg 16?
4. Pahet a vadász (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. febr. 24. 13:16
ok, értem, akkor éjjel nappal... de miért 30? amikor a valóban szabálytalanul parkolásunk 10volt?
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:16
kerékbilincset meg nem kötelező alkalmazni, nem mindig szokták, helye válogatja
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. febr. 24. 13:15
az ellenőrök (közterületfelügyelők)bármikor büntethetnek, a tilosban vagy szabálytalanul parkolás nem a fizető parkolással foglalkozó cég dolga, ez teljesen más.
2011. febr. 24. 13:13

Próbáltam rákeresni interneten, hogy mennyit kell büntetést fizetni és miért, de nem találom.

A lényeg.

2011.02.14 Valentin nap :D Milyen szép is...

10.12 éjjel, fénykép, nem látszik semmi, csak a rendszám, ugye este 8ig kell parkolást fizetni, ami meg is történt. Postán kaptuk a büntetésről a csekket, 30.000 ft. a szélvédőn nem volt semmi.

Állítólag rossz helyen álltunk. Nem volt meg az 5 méter a sarkon. ami nem igaz, ráadásul éjjel fél11-kor jár az ellenőr? este 8ig meg nem bűntettek meg? Volt már ilyen, hogy valóban sarkon álltunk, mert nem volt máshol hely, de akkor a szélvédőn hagytak egy csekket, 10 ezer forintról..Plusz szoktak kerékbilincset adni, ha valóban szabálytalanul állunk meg, de az sem volt.

Tehát a kérdésem, hogy hol találom meg a Tarifákról szóló rész a neten, hogy kiderüljön mi ez a 30e ft.

Hol találok olyat, ahol megnézhetem, az ellenőrök mikor büntethetnek.

Ha annyira sötét a kép, hogy semmi sem látszik, akkor mi alapján fizessek?

Azt még elfelejtettem mondani, hogy neten fent van az a három kép ami akkor készült...

Van valaki aki tudna ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook