Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati tanács fórum

Párkapcsolati tanács (beszélgetős fórum)

11. 2db865c142 (válaszként erre: 8. - Halálra vágyo)
2021. jún. 26. 11:32
Attól függ hogy miért vesztetek össze. Amúgy te ismered a párodat, neked kell tudni hogy elérzékenyül, vagy nem hatja meg. Véleményem szerint ez egy szép gesztus tedd meg ne félj
10. Ati86
2021. jún. 25. 20:47
Sziasztok! Van itt még valaki?
9. Flóra76 (válaszként erre: 8. - Halálra vágyo)
2021. máj. 2. 22:16
póbálld meg!
2021. máj. 2. 22:14
sziasztok a párommal egy hete össze vesztün és még haragszik rám és a reménykérdésemre nemet írott. szerintetek ha meghalgatja a neki írott dalomat meg vátorhatt a vélemeény?
7. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - 4f239c8490)
2021. ápr. 9. 01:21
Problémák mindig vannak, de nem apróságokon, mert akkor nem felnőttként kezelitek a problémát, hanem takonyszinten! Alap hogy szeret, te is szereted, kiálltok egymásért, megbeszélitek a dolgokat, azonkívül??
6. Bichi (válaszként erre: 1. - 4f239c8490)
2021. ápr. 8. 23:19
Soha nem értem, hogy 2 ember minek van együtt, mikor komoly problémák vannak, és igazából még nem köti össze őket gyerek, bankszámla sem. Miért kéne kezelni ezt a helyzetet? Kell keresni valakit, akivel nincsenek olyan problémák, amik később csak rosszabb lesz...
5. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - 4f239c8490)
2021. ápr. 8. 23:14

Szerintem a megoldás, hogy átbeszélitek, hogy ettől a kapcsolatól mit vártok el.

Azért vagytok együtt, mert ne legyetek szinglik, vagy estleg kényelmi kiszolgálás miatt, vagy esetleg a szex miatt. Vagy van-e olyan tervetek, amit közösen akartok elérni.


Ha nincs közös pont, akkor ez csak vegetáció és idő rablás.

4. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - 4f239c8490)
2021. ápr. 8. 23:07

Érdemes lehet a projekció és kompromisszum fogalmát újra értelmezni.

A konfliktussal alapvetőleg nincsen baj. Mert a konfliktus annak a jele, hogy egy korábbi állapot egy valamilyen hatás miatt módosulnia kell. Vagyis mondhatni, hogy a konfliktus egy disszonanicális evolúciós pont. Ha konfliktus megoldásra kerül, akkor abból fejlődés lesz egy pozitívabb állapotba. Ha konfliktus helyzet nem kerül megoldásra, akkor az krízis állapothoz fog vezetni.

Ha nincsen közös konszenzus, és csak az egyik fél törekszik a konfliktus megoldására, akkor az kognitív torzuláshoz vezet. Ami újabb konfliktus forrása lesz, ami már negatív konfliktus fog eredményezni, vagyis egy krízis állapotot.


Kicsit egyszerűbben fogalmazva. Ha nincs közös megállapodás, akkor csak gyűlni fog benned és stresszes leszel tőle, aminek a vége különválás lesz.

Ha nincs motivációja a konfliktusok megoldására, akkor a közös életetekhez sincs motivációja. Ez csak egy vegetatív állapot lesz valameddig.

3. 4f239c8490 (válaszként erre: 2. - Papája)
2021. ápr. 8. 21:58
Nem tudom van, hogy ezt érzem. De mikor meg jól vagyunk akkor még nagyon jó.
2. papája (válaszként erre: 1. - 4f239c8490)
2021. ápr. 8. 21:21
Sehogy. Hagyd ott, mert már nem szeret. Nincs hozzád türeleme.
2021. ápr. 8. 21:05
Véleményetekre vagyok kíváncsi, közel 8 hónapja vagyunk együtt a párommal (én 26, ő 25 éves). Alapvetően jó a kapcsolatunk, de mostanában nagyon gyakran veszekszünk apróságokon.Amit nem tudok kezelni, hogy ha ő úgy gondolja én vagyok egy vitában a "hibás " feljogosítva érzi magát, arra hogy csúnyán beszéljen velem. És mostanában mindig én kezdeményezem a békülést, annak ellenére, hogy én is megbántva érzem magam. De amíg le nem nyugszik megbeszélni se lehet vele. Most is ösazekaptunk ami után többször felemelte a hangját. És mikor próbáltam vele megbeszélni, és említettem, hogy csúnyán beszélt velem, azt mondta nem érdekli. Szerintetek hogyan kezeljem ezt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook