Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati problémák? Vagy túl érzékeny vagyok? Párom vs család? Segítsetek!!! fórum

Párkapcsolati problémák? Vagy túl érzékeny vagyok? Párom vs család? Segítsetek!!! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 20. 11:26
Szia kedves reménytelen! Véleményem szerint csak egy kérdésre kell magadban válaszolnod. Szereted ezt az embert? Ha a válasz igen, akkor segíts neki változni. Olyan világban élünk, ahol azt halljuk, hogy ami elromlott dobjuk ki. És sajnos az emberekkel is így teszünk. Legyél kivétel, és ha szeretitek egymást, harcoljatok egymásért...
29. cb279a4f97 (válaszként erre: 27. - Ildegonda35)
2010. ápr. 17. 07:51

De hogy nem tudod!A vágyért az izgalomért a tiltót percekért amikor a szíved csak úgy ver, hogy majd ki ugrik.

Hiányzik a kapcsolatodból az mikor érzed,hogy a másik csak rád figyel te vagy minden gondolata maga az a tudat,hogy te vagy az aki -ért meg vesznek....

2010. ápr. 16. 22:41
Gyönyörű vagy!!!!Hajt a véred, azért csinálod!
2010. ápr. 16. 22:31

Van egy problémám. . . . férjnél vagyok, van egy kislányunk, szeret a férjem nagyon. . . de én másra vágyom. . . tiltott gyümölcsöt kóstólgatok.

Egyszer letértem erre az útra. . . elkalandoztam. . . tetszett. . . és azóta is kerestem, keresem a lehetőséget. . . és akad. Inkább diszkrét kalandoknak nevezném, mint kapcsolatoknak.

Most találkoztam valakivel. . . ismerkedünk. . . még nem történt semmi. . . de ez így nem normális.

Nem tudom miért csinálom. . . . ???????

2010. ápr. 16. 22:26

Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Nem tudom még, hogy mi lesz velünk. Sokmindent kaptam tőle, nem tudom csak úgy eldobni. De ha tényleg a jövőmre gondolok, és ő nem fog változni, akkor nem vele akarom leélni az életemet!

Köszi a segítséget! Természetesen várok még hozzászólásokat!

25. tavaszilány (válaszként erre: 20. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 13:35
Veled semmi baj sincs, szerintem nagyon kevés olyan nő van, akinek az az álma, hogy a részeg férjét fuvarozgassa hetente haza a buliból...Nem vagy túl szigorú vele...egy kapcsolat sok összetevőből áll: én úgy gondolom, ha komoly az ügy, akkor nem igazán kell külön bulizni senkinek sem, ritkán esetleg, ha az élet úgy hozza...emellett dolgozni kell, jövőt építeni,felelősségteljesen élni..ha szereted, próbálj meg vele beszélni a saját és a ti jövőtökről, hogy hogyan képzeli ő és hogyan Te...gondold végig, Te dolgozni fogsz, gyerekeket szeretnél...és mindez összejön..ha Ő nem így képzeli, nem is fog változtatni és rengeteg fájdalomban lesz részed....Neked kell eldöntened mit szeretnél és mennyi időt adsz magatoknak...és neki a változásra.
24. Ficu00 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 12:56
szerintem nincs értelme. 1. megcsalt - ezen nincs is mit magyarázni. 2. egy éve munkanélküli. 24 éves felnőtt ember, más pasik ilyenkor nyomják ezerrel a melót!! nem alapozhatsz családot egy ilyen hozzáállású emberre 3. hetente többször bulizni akar. oké, értem én, hogy manapság divat, hogy az ember huszonévesen is gyerekként viselkedik. de akkor megint csak nem érett egy kapcsolatra. arról nem is beszélve, hogy a haverjai se járkálnak el, inkább a párjukkal vannak és ő ezt sérelmezi... szerintem a te párod egy kicsit éretlen hozzád.
23. cb279a4f97 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 12:44

Azt írod {nagy lány vagyok már és nem akarod mint két félt meg bántani}...

Kit is bántanál meg anyukádat aki nem ilyen semmire kelő barátot férjet szeretne neked mikor okos értelmes nő vagy!!

A barátod aki hátha végre észhez térne de én nem hiszem még a szülei ki ny..a seg..

Egyre gondolj csak ha húsz év múlva vissza nézel ilyen párt szeretnél tudni magad mellet...

22. spinneli (válaszként erre: 13. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 12:34
Tehát jelentős pozitív része van a kapcsolatnak-hogy viszonyult hozzád, hogy ezeket a változásokat elérted?
2010. ápr. 16. 12:30

Ha valaki hetente fuvarozza haza a részeg férjét, ez nem normális, még akkor is, ha fiatal, ez túlzás.

De ha te úgy érzed, a rossz ellenére is, hogy változhat a kapcsolatotok jó irányba, hát ne hagyd el. Menjetek együtt szórakozni, beszélgessetek sokat. Kérd a srác szüleinek is a segítségét, tereljék a munka irányába.

2010. ápr. 16. 12:00
A barátnők például azt mondják, hogy túl szigorú vagyok hozzá, mert szüksége van arra, hogy eljárkáljon bulizni, szórakozni, mert még fiatal. Egyik barátnőm már férjnél van, hetente fuvarozza haza a részeg férjét különböző bulikból. Szerinte ez a normális. Velem van a baj? Én nem szeretnék ilyen életet. Igen tudom, hogy mit kellene tennem, csak olyan nehéz megtenni...
19. reménytelen? (válaszként erre: 17. - Écsanya)
2010. ápr. 16. 11:58
Igen annak tartom magam. Csak gondoltam nem illik megfutamodni hamar, azért is kértem ki a véleményeteket. A megcsalás már nagyon régen volt, még az ismerkedési fázisban, igazából akkor még nem voltunk egy pár, de nekem már akkor rosszul esett. Mindegy. Tudom, hogy egy kapcsolat tele van nehézségekkel, és minden embernek szüksége van segítségre! Csak nem tudom, hogy hol van a határ. Meddig segíthetek? Hol van az, amikor már az én céljaim eltünnek, és az övék kerülnek előtérbe!
18. reménytelen? (válaszként erre: 15. - 40163fd81d)
2010. ápr. 16. 11:55
Erre egyszer már válaszoltam. 13 hsz :)
17. écsanya (válaszként erre: 14. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 11:22
Ne haragudj, de te értelmes okos lánynak tűnsz, ezért látnod kellene, hogy teljesen más az értékrendetek, nem ez a fiú való hozzád. Ne adj Isten lesz tőle gyermeked, majd akkor sem dolgozik csak bulizik és ráadásul még meg is csal, ha szeretne nem így viselkedne.
16. d560948772 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 10:44
Anyukád nem véletlenül nem kedveli! Anyuka olyan férfira (fiúra) tud jószemmel nézni, aki mellett majd egyszer biztonságban tudhatja a leányát... olvasd el, amiket írtál... szerinted emellett a fiú mellett biztonságban tudhatja majd az életed... urambocsá a leendő unokái életét?
15. 40163fd81d (válaszként erre: 14. - Reménytelen?)
2010. ápr. 16. 10:42

11 hsz.

??

2010. ápr. 16. 10:37

Úgy tűnik hamar meghalt a fórum! Érdekes, hogy a kevés válaszoló közül senki nem mondta azt, hogy lehet esély a változásra...

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

13. reménytelen? (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2010. ápr. 15. 17:11

Szia!

Érzem, hogy szeret, és mellette sikerült magamra találnom! Lett önbizalmam, sokat változtam, boldog vagyok. A negatív részeket meg már felsoroltam.

2010. ápr. 15. 17:03

Jelen esetben jobban teszed,ha az eszedre hallgatsz,és nem a szívedre.

Nagyon igazat adok "tavaszlány"-nak,jól látja a dolgokat.

11. spinneli (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. ápr. 15. 16:29
Mi az amit nyújt ez a kapcsolat, mi a pozitív rész benne?
2010. ápr. 15. 16:11
Szia! Véleményem szerint erre a férfire nem építheted a jövődet, mert neki nincs értelmes jövőképe..A bulizáson kívül más terve nincs... Ha tartós és boldog párkapcsolatra vágysz, olyan férfit kellene választanod, aki mindenben a társad, számíthatsz rá..csak így lehet családot, gyermekeket vállalni felelősségteljesen...ő nem alkalmas (még) erre...Bocs, hogy most kicsit drasztikusan fogalmazok, de addig kellene megszabadulnod tőle, amig nem te tartod el, mert onnantól még nehezebb lesz..
2010. ápr. 15. 16:09

Szia!


Gondolj csak bele,a szüleid neveltek úgy, ahogy neveltek(gondolom dolgos, dolgozó emberek) és most jön egy felelőtlen dolgozni nem akaró,link pasi.Szerintem a szüleid tőle sokkal jobb embert szeretnének melletted látni.

Lépj ki egy ilyen kapcsolatból,mert megváltozni tutira később se fog,legfeljebb húz majd magával.

2010. ápr. 15. 16:00
Köszi a tanácsokat, véleményeket! Sajnos nekem is úgy tűnik, hogy csak én teszek meg mindent azért, hogy működjön a dolog. Csak nem tudom, hogy ebben az esetben a szívemre hallgassak-e vagy az eszemre. Mert nekem ő lenne a legfontosabb, de én nála nem érzem ezt. Mindig minden előtérbe van helyezve. Ha ezt megemlítem, akkor hisztis vagyok. Nem tudom, hogy mi lenne a jó. Lehet, hogy hisztis vagyok? Lehet, hogy túl sokat várok egy kapcsolattól, vagy egy embertől, aki úgyanúgy tele van hibákkal, mint én? Vagy tényleg csak összecsaptak a hullámok a fejem fölött, és nem tudok megbírkózni vele? Nem tudom...
7. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. ápr. 15. 16:00

Szia, nem térnék ki külön minden részletre,csak szerintem abba kellene belegondolnod, hogy a szüleid neveltek, ha ők nem tudják elfogadni, valszeg a te családod értékrendje nagyon távoli az övétől. Te még, amíg szerelmes vagy, nem látod vagy nem akarod látni, de előbb-utóbb fogod...

Nálam is volt hasonló (semmi megcsalás, bulizás, csak a ki honnan jött kérdés!), de még időben rájöttem és elhagytam a illetőt.

2010. ápr. 15. 15:51

Hú, ez bonyolult, és nem fog tetszeni valószínűleg amit írok, de ez az én véleményem:

Nos, megcsalt, mégis elvárásai vannak, állandóan bulizik, nem akar dolgozni...stb. Nem gondolod, hogy ezek nem így lennének, ha igazán fontos lennél neki? Nem arról van szó, hogy a barátokat el kell hanyagolni, de ez nem tűnik arany középútnak. Anyukáddal nem jön ki, az egy dolog, sok helyen előfordul, de szerintem itt anyukád félt téged és talán igaza is van. Nem akar dolgozni. Hát, Drágám, munka nélkül nem sokan élnek meg. A szerelem nem fizet. Szerintem ülj le vele és teljesen őszintén mondd el neki, hogy mit gondolsz minderről, aztán meglátod hogy reagál, lesz-e változás, mert nekem úgy tűnik kicsit, mintha te mindent megpróbálnál, ő meg ül a kényelemben. Egy kapcsolat pedig társasjáték, nem egyedüli harc.

5. Ronikutyi (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. ápr. 15. 15:50

Abból,amit leírtál arra következtetek,hogy anyukád joggal óv tőle.Nem szoktam igazat adni az "anyósoknak",de most tény,hogy jól gondolkodik anyukád.Neked nincs szükséged ilyen férfira szerintem,aki 1:Nem akar dolgozni menni,2: Már egyszer megcsalt!

gondold végig,még ha meg is változna,(amit kétlek),hogyan bíznál benne ezek után,hogyan fogtok normális életet élni anyagi biztonsággal?Nem minden a pénz,ez tény,na de hogy ha te kijárod a fősulit,nehogy már te tartsd el.Mindkettőtöknek dolgozni kell a nyugodt élet reményében,de ha ő ennyi idősen még nem "nőtt" fel agyilag annyira,hogy ezt belássa,akkor később sem lesz a maga ura,mindig támaszkodni fog valakire,és ha nem lesznek majd a szülei,akkor rád.Ezt akarod,Egész életedben másért gürizni,miközben magadat elnyomod?ÁÁÁ!! Ez sehogy sem jó.Még időben gondold át ezeket a dolgokat,hogy mi éri meg,és mi nem,nehogy rá menj idegileg.

2010. ápr. 15. 15:50

Röviden és tömören: miután elolvastam az általad leírtakat,én azt mondom,nincs jövője ennek a kapcsolatnak.

Tudom,mert írtad,hogy szereted,de ennek ellenére nem javasolnám,hogy közös jövőt tervezz.


Nincs munkahely,nem is keres,megcsalt,bulizni jár nélküled,stb.

Ha ő is igazán szeretne,akkor nem így viselkedne,hanem mindent megtenne,hogy mindkettőtöknek jó legyen minden.


Fiatal vagy,még előtted a jövő,százszor jobbat,rád érdemeset is találhatsz.

2010. ápr. 15. 15:50

Szia!


Még nagyon fiatal vagy, és kérlek ne sértődj meg, hogy ezt mondom, de szerintem hagyd ezt a kapcsolatot. Találsz magadnak olyan társat, aki hozzád való. 24 évesen egy férfinek küzdeni kell a munka iránt, nem ülhet a babérjain. Anyukád, míg él, és élsz a legnagyobb támaszod, ő örök a te életedben.

A megcsalásra, a vér nem válik vízzé, és ez igaz. Érthető, ha bulizásra vágyik, de túlzásba sem kell vinni.

Szerintem csak magadra gondolj, hogy mi a jó neked, és akkor kialakul az életed.

Üdv

2010. ápr. 15. 15:49

Ha ennyire "józanul" látod a dolgokat, az egyik legjobb módszer a kivárás... szóval nem biztos, hogy ő lesz a gyermekeid apja, akivel legalább elvben szeretnéd az életedet leélni. Kívülállóként azt mondanám, hogy éretlen a felelősségvállalásra és nem is tépi magát nagyon. Felnőtté válni nagyon nehéz, de erre törekedni kell! Baljós jelek!!

Nem baj, ha az ember megpróbálja kívülről látni a dolgokat, mint amikor az ember alkonyatban megy hazafelé és benéz a kivilágított ablakon.

2010. ápr. 15. 15:43

Sziasztok!

Sok fórumban találkozhattatok már a problémáimmal. Vannak barátaim, de ők általában nem látják objektíven az adott problémákat, ezért inkább hozzátok fordulok ismét segítségért!

Közel egy éve ismerem a páromat. 23 éves vagyok, ő 24 éves. Nagyon szeretem, és úgy érzem, hogy ő is engem, mégis vannak gondjaim/gondjaink.

1) Neki az a legnagyobb problémája mostanában, hogy a barátai is párt találtak, és ők nem járkálnak el bulizni hetete többször. Qvázi elhanyagolják őt. Ez normális? Én falusi lány vagyok, ő nagyvárosban él. Ennyi lenne különbség? Normális, hogy egy felnőtt férfi, aki közös életet tervez a párjával, az hetente többször akar bulizni, esetleg berugni?

2) Egy éve munkanélküli. Nem tudom rávenni, hogy munkát keressen. Voltak ajánlatok, jelentkezett egy-két helyre, de ha fel is vették volna, valamilyen indokkal mindig kibújt a munka elvállalása alól. Merjek így közös életet kezdeni vele? Neki egyszerűbb az, hogy ennyi idősen a szülei eltartják. Engem is eltartanak (sajnos), de én most vagyok végzős a főiskolán.

3) Egyszer már megcsalt... Megbocsátottam. Szerintem mindennek a hátterében ez áll, mert nem tudok benne megbízni. Ha bulizik sokat gondolok arra, hogy vajon nem egy másik nővel van-e.

4) És a fő gond, ami teljesen felőröl az az, hogy anyukámmal nem szeretik egymást. Anyukám nem fogadja el őt. Én pedig nem tudok mindkettőjüknek megfelelni. Természetesen vannak dolgok, amiket ő elvár. Ha teljesítem, itthon áll a bál. Ha nem teljesítem ő sértődik meg. Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Tudom "nagylány" vagyok már, és nekem kell döntéseket hozni, de mégis rossz mind a két oldalt megbántani.

Vagy csak a sok feladattól lehetek meghülyülve. Közeleg a vizsgaidőszak, az államvizsga, írom a szakdolgozatomat...

Mi a véleményetek? Van értelme így a kapcsolatnak? Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook