Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati öszinteség, kegyes hazugság? fórum

Párkapcsolati öszinteség, kegyes hazugság? (beszélgetős fórum)


1 2
22. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - A83d2365df)
2012. szept. 19. 09:55
ha szeret,és szakítani akar veled,hagyd,hadd menjen.
21. a6bc29c843 (válaszként erre: 20. - Furii)
2012. szept. 19. 09:52
Undorító volt ez is. Én meg azt hallottam vissza egyszer, hogy azt mondta az exének, hogyha lehetne, inkább téged választanálak. Pfejjj, miközben nekem vallott naponta 600x szerelmet. Ha erre gondolok, undorom az összes férfitól.
20. Furii
2012. szept. 19. 09:49
én is belenéztem egyszer az ex levelezésébe, katasztrofális volt az eredmény. akkor még tudtam a jelszavát, ő is az enyémet, szóval nem volt benne semmi illegális; különösebb nyomozási szándékaim se voltak, puszta kíváncsiság. aztán ledöbbentem, látva, h elég közönségesen írt rólam egy barátjának, és azt is írta vkinek, hogy ha én nem lennék, akkor lehetne köztük valami. rohadt nagy összeveszés lett, szakítás is, aztán egy idő múlva visszatértünk egymáshoz. volt értelme ennek az egésznek? volt, mert tisztázódtak dolgok. ha véget ért volna a kapcsolat ott, akkor úgy lett volna jó, de folytatódott később, még sokáig. természuetesen megváltoztatott jelszavakkal. amikor megcsalt, később, levélolvasás nélkül is pontosan tudtam.
19. Pera0322 (válaszként erre: 18. - Lucka)
2012. szept. 19. 09:41

Igaz, amit írsz, de ez erősen kapcsolatfüggő. Ha töretlen a bizalom, akkor nincs is miért nézegetni a másik leveleit. Viszont ha nem... Én voltam már mind a két helyzetben. Egy hosszú, évekig tartó kapcsolatomban felmerült a gyanú és bizony én is belenéztem a másik telefonjába, mert a saját szememmel akartam látni az igazságot. Lebukott, kimagyarázta magát, nyúztuk még egymást 2évig, aztán vége lett. Azóta új párom van, akiben megbízok és eszembe se jutna nézegetni a leveleit.


Szóval amit te írsz, az az ideális, csak ahhoz (is) két ember kell, mert én egyedül hiába akarok megbízni a másikban, ha ő folyamatosan okot ad arra, h kételkedjek.

18. lucka
2012. szept. 19. 09:34

hát ha én azon kapnám a páromat hogy belépeget a levelezésembe és azt olvasgatja, vagy az sms-eim közt turkál, akkor nagyon durván kiverném a balhét, akkor is, ha nincs benne semmi amit ne tudhatna. Ha kíváncsi hogy kitől kaptam épp sms-t, kérdezzen. E-mail ugyanez. Az érdekesebb dolgokat mindig elmondjuk egymásnak, de ha a cuccaim között turkálna, akkor onnantól kezdve tudnám, hogy keres valamit, ami nincs, és azt is tudnám hogy ez bizony megmérgezi a kapcsolatomat, és nem hiányzik hogy minden sms, minden mail és minden gondolatom előtt alaposan újrafogalmazzak mindent, hogy nincs-e benne semmi félreérthető, amire esetleg hisztizni fog. Így nem lehet élni....


Lehet hogy valakinek az természetes, hogy olvasgatja a párja levelezését az ő tudtával, hát nem tudom, nekem a bizalom a természetes és a bizonyos mértékű magánélet még X év után is. Nehogymár a szülinapi ajándékát ne tudjam neten megrendelni, mert elolvasná a levelezésben a rendelés visszaigazolást.

17. lucka
2012. szept. 19. 09:29

egyébként arról nem írtál hogy konkrétan milyen szinten tartják a kapcsolatot? megcsalt vele? kiderült ez az sms-ekből?


ha nem, és csak dumálnak néha, az meg miért baj?

16. a6bc29c843 (válaszként erre: 13. - A83d2365df)
2012. szept. 19. 09:27
Én is tartom exszel a kapcsolatot. Azért nem megyünk kávézóba kávézni, mert meglátna minket valaki. ;) Remélem érted amit ezzel mondani akarok.
15. lucka
2012. szept. 19. 09:27
valószínűleg annyi a történet, hogy ő szíve szerint szeretne jóban lenni az exével és tartani vele a kapcsolatot haveri/baráti szinten, viszont te képtelen vagy elviselni ennek a gondolatát, ami számára nem logikus, hiszen nem akar már semmit az extől. De ezek a követelőzések meg szájbarágások hogy mit mondjon neki, választás elé kényszerítették, vagy lemond arról a kapcsolatró (aminek jó eséllyel nem látja értelmét), vagy hazudik. Még az is lehet, hogy az elsőt akarja választani, de nem tudja egyik napról a másikra megoldani, és úgy gondolta hogy abból nem lesz baj ha egyszer-kétszer beszélnek, mielőtt eljön az alkalom hogy "szakítson" az exével kapcsolattartás szintjén is. Mindeközbem persze igazságtalannak érzi hogy így kell tennie, és idáig fajult a dolog, hogy annyira tart tőled hogy inkább hazudott. Nem biztos, hogy ez az ő hibája, lehet hogy ő leginkább csak sodródott idáig a te erős személyiséged és az ő gyengesége miatt...
2012. szept. 19. 09:26
várom a hozzászólásokat még mindig, most itt kell hagyjam a gépet, remélem lesz erőm innen felállni, és indulni rendesen dolgozni.
13. a83d2365df (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2012. szept. 19. 09:25
én is ezt kérdeztem nem lehetett volna valami klávézóban, hanem felmenni a lakására???
12. Pera0322 (válaszként erre: 6. - Lucka)
2012. szept. 19. 09:25

Szerintem az esetek nagy részében azért néz bele valaki a másik telefonjába, vagy emailjeibe, mert a megérzései azt súgják, hogy valami nincs rendben. Persze ez még nem mentség, de sokszor csak megerősítésként teszik, mert gyakran így igazolódik be a gyanú. Ha tisztán lát az ember, akkor könnyebb dönteni, mint állandó bizonytalanságban élni. Persze sokan azok után is ki tudják magyarázni magukat, hogy lebuktak.

Ha jól értem, te nem sokkal a szakítása után jöttél össze a barátoddal? Nekem úgy tűnik, h a mai napig nem sikerült feldolgoznia az előző kapcsolatát. Ráadásul ha ilyen könnyen ki tudja mondani, hogy szakít veled, és meg se próbál beszélni az érzéseiről, a problémáiról veled, akkor minél előbb lépned kell. Én megpróbálnék vele leülni és őszintén átbeszélni mindent.

2012. szept. 19. 09:24

Nem értem,hogy mit kell 7hónap után még mindig a multat bolygatni.

Nekem ez alapból gyanus lenne.

De ha mégis annyira fontos megbeszélni a dolgokat,akkor miért nem lehet egy semleges helyen(?)pl egy kávézóban

Nálam a sunyiság alapból kivágja a biztosítékot,h ő így meg úgy akarta stb....Ez mind körítés,és még ha igaz is,akkor sem egyenes ember.

Az ilyeneket meg nem szeretem.



Ő akart szakítani veled?

Milyen indokkal?



Vissza térve ,h beléptél az email címére....csúnya dolog,de én is beléptem volna.Ok nélkül nem turkál az ember.Én mondjuk nem turkálni szoktam,mert mi tudjuk 1más jelszavát és belépünk ide-oda és ebből nincs is vita!Nálunk így működik.

Ugyan így felveszem a telefonját,mert felvehetem!!!

10. a83d2365df (válaszként erre: 9. - Lucka)
2012. szept. 19. 09:22

mielőtt mindenki elétílne részben jogosan, hozzáteszem ez az ex úgy volt együtt a mostani párommal, hogy letagadta a szülei és emberek előtt, hogy együtt vannak fél évig, hogy a legjobb barátját szúrta hátba egy éves együttélés után tanulmányi út miatt.

hisztik: mindenkinek van magánélete, de vannak dolgok amiket meg kell osztani a párunkkal, főleg ha az exről van szó...én is elmondtam neki, mikor az exem levelet írt, és amiket. sőt el is olvasta őket...azt hittem így tiszta a dolog, hogy ez kölcsönös...

2012. szept. 19. 09:18

ha nem tudsz elmenni emellett a dolog mellett, akkor szakíts vele és keress mást, akiben megbízol.


annak semmi értelme hogy számonkérj, felhánytorgasd, ő meg hazudjon - valószínűleg leginkább azért mert el akarja kerülni a hisztirohamot, aminek kb semmi értelme sincs.


persze ha így folytatod akkor lesz, mert ilyen hozzáállással teljesen természetes, hogy a számára megértőnek, hisztimentesnek, normálisnak tűnő exe karjaiban fog kikötni

8. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - A83d2365df)
2012. szept. 19. 09:17
Nem csodálom,hogy szakítani akart,én meg is tettem volna a helyében.Nem tudnék bízni benned ezek után!:))
2012. szept. 19. 09:15

köszönöm az eddigi hozzászólásokat! lucka teljesen igazad van, pofátlanság és aljas dolog volt, de kérdem én, a másik szemébe hazudni nem ugyanaz, hogy letagadja a dolgokat? tegnap este többször rákérdeztem, és letagadta, azt mondta, ha visszajövök a konferenciáról akkor akarta elmondani. én korábban kértem, hogy akkor mondja el ami van, amikor éppen aktuális, mert lehet kiakadok sírok hisztizek és lehet a falhoz vágok valamit, de aztán néhány perc és lenyugszom. iylen vagyok tudom nem a legjobb. szégyellem magam a bizalmatlanság miatt, de 7 hónap után újra a pofámba kaptam ezt. annyit mondott, hogy elmondta neki hogy szeret és hogy jól érzi magát velem, de vajon nem e hívja most fel, hogy bocsi a tegnap ez történt stb...sokat kűzdöttem a nyáron azzal, nem is volt nyaram, hogy segítsek újra egyenesbe hozni a lelki világát. és tessék ez a hála. igen rosszul tudom lereagálni a dolgokat, de miért tesz ilyet valaki, aki azt tervezi hogy fél év múlva összeköltözik a párjával? ő kérte csak fél évre kössek újabb albérleti szerződést, nézzem meg én is a lakást stb...

nem igazán tudom mi tévő legyek.

2012. szept. 19. 09:05

önmagában az, hogy tartja a kapcsolatot az exével, miért lenne baj? Az emberek egy része nem csak a jó segge miatt jön össze egy csajjal, hanem mert a személyiségét is kedveli, ez pedig megmaradhat az után is, hogy rájöttek, nem egymásnak valók párkapcsolati szinten. Én inkább azon szoktam meglepődni ha valaki egy hosszabb kapcsolat után szidja és gyalázza az exet - hát szerintem ez az illetőt magát is minősíti, hiszen annak idején meg elvolt vele hosszabb ideig.


Az viszont hogy megnézed az sms-eit meg az e-mailjeit a párodnak, szerintem égbekiáltó pofátlanság. Ne haragudj, de ez a véleményem. Egy párkapcsolaton belül is lehet valakinek magánélete, és az hogy mi van a telefonjában, csak rá tartozik!!! Én soha, soha nem venném a bátorságot hogy a páromnak - akivel mellesleg 5 éve vagyunk együtt és most szülök neki gyereket - az ő kifejezett kérése nélkül hozzányúljak a telefonjához vagy belenézzek a mailjeibe. Pedig állandóan otthagyja az orrom előtt, a közös számítógépünkön folyamatosan be van lépve a gmailje, de még életemben nem jutott eszembe hogy a leveiet olvasgassam. A bizalom szerintem alapvető kérdés egy kapcsolatban, és ha nincs meg, akkor már rég megette a fene, függetlenül attól hogy jogos a féltékenykedés vagy sem. Ha jogos akkor úgyis annyi a kapcsolatnak, ha meg nem jogos, akkor pont ez a másik magánéletében turkálás fogja tönkretenni. Szóval szerintem akár nyugodtan szakíthatsz is vele, mert vagy van valami az exével, vagy nincs, de ha nincs, akkor meg te rontod el az egészet ezzel a hozzáállással.

2012. szept. 19. 09:02

Kegyes hazugság?


Átverés, hülyére vesz... ez nem ugyanaz.

4. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - A83d2365df)
2012. szept. 19. 09:02

Veled akart rögtön szakítani?


Akkor ne haragudj, de nem vagy "bebetonozva" ebbe a kapcsolatba.

Mérlegeld, hogy mennyit ér neked ez az ügy és ha sokat, akkor ÓVATOSAN a számonkérésekkel, mert az ex malmára hajtod a vizet.

3. Kukacc (válaszként erre: 1. - A83d2365df)
2012. szept. 19. 09:01

szakítani akar?

Lehet, vissza akar menni az exhez :)

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - A83d2365df)
2012. szept. 19. 08:59
Ha 7 hónap alatt nem sikerült lezárnia azt a kapcsolatot, eközben pedig veled van, akkor már ez önmagában, üzenetek, telefonbeszélgetések nélkül is felvet néhány kérdést.
2012. szept. 19. 08:56

A párommal régóta vekengünk az ex-xel való kapcsolatán. kérek minden hozzászólót, hogy nyugodtan mondja el a követklezőről a véleményét, ne kíméljetek. (feldobom a témát, de sajnos csak később tudok reagálni)

szóval: 7 hónap után kiderült, hogy csak beszélnek telefonon az ex-szel(megbeszéltük, hogy nem teszi), elmondás alapján csak munka, de éreztem én,hogy ők beszélnek. nem is mondta el (szerinte meg akart védeni). nah már most, paraszt dolog és aljas,de a laptopomban maradt email jelszavával megnéztem az emailjeit, mivel jött értesítés a telefonjára és rögtön eldugta azt. mikor elment automatikusan ellenöriztem az emailcímem mindenhová elmentve a jelszavam..erre ott az övé. email-lel. miért nem mondta el, miért hazudott erről? elmondása szerint később akarta elmondani, hogy elment a lakására hogy megbeszéljék a dolgokat 7hónap után lezárják. májusban ezt átbeszéltük, akkor is találtam pl. sms-eket, véletlenül, ahogyan az ébresztőjét akartam beállítani, feljöttek az sms.ek, amint a bill.zárat kioldottam.

nem tudom mit tehetnék, ezek után hogyan bízzak benne? rögtön szakatni akart velem. most ez csak ürügy, hogy ő tovább lépjen? szeret azt mondja. nem könnyű az életünk, de kinek nem az?

várom a véleményeket!

bocsi ha zavaros vagyok, de eléggé zaklatott vagyok most.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook