Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati kríziseink I. rész fórum

Párkapcsolati kríziseink I. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Párkapcsolati kríziseink I. rész

1 2
46. jomami (válaszként erre: 45. - Dr.legalja)
2010. júl. 30. 20:24

Én arra gondoltam, hogy ha felmerülnek bennünk ezek a kérdések amit leírtam, ezekre választ lehet találni a könyvben. Én nem gondoltam a küzdésre.

Pl: Ha valaki azt érzi, hogy már nem kap elég szeretett, az nem azért van, mert nem szeretik. Azon kell elgondolkozni, miért érzi ezt, annyi belső oka lehet.

45. dr.legalja (válaszként erre: 44. - Jomami)
2010. júl. 30. 18:11
Tudom mire gondolsz, valóban van olyan helyzet, amikor kilátástalan, mert csak az egyik küzd és bízik. Nyílván van egy pont amikor már minden hiába. Ezért írtam, hogy a kapcsolatban fontos az egymásra figyelés, ami maga a két embernek a megmérettetése is egyben. Nem arra gondolok, hogy mindig magas hőfokon égjen a kapcsolat hiszen azt tudjuk, hogy lehetetlen, de azt, hogy próbáljuk a másikat megismerni, érezni a rezdüléseit. Még valami, ezt azok az emberek (társak) tudják véghez vinni, akik egyenlő félként tekintenek egymásra, és a nő felnéz a FÉRFI-re, aki nem csak annak mondja magát. 20 évig csináltam at ami Te jomami, és eljött az a pillanat, hogy ebből elég, mit keresek én ebben a kapcsolatban, mert egy idő után azt mondtam magamban, hogy meddig hagyom magamat még a sárba döngölni.
44. jomami (válaszként erre: 43. - Dr.legalja)
2010. júl. 30. 07:27
Egy könyv biztos nem. Én csak is olyanoknak ajánlottam, akik tenni akarnak a kapcsolatuk jobbá tételén, és nem tudják hogyan. Mert mi van akkor, ha a másik úgy érzi nem kap elég figyelmet és törődés, úgy érzi már nem elég vonzó a párjának, úgy érzi mindig a másik fél dönt, úgy érzi mindent neki kell megoldani,úgy érzi már nem szeretik elégé, stb,????
2010. júl. 29. 22:08
Úgy gondolom,hogy nem a könyv fogja a kapcsolatot helyre hozni, hanem az a tény, hogy szeretnénk jobbá tenni ami pedig mindig az agyban dől el. Szerintem az fontos, hogy mind a kettő a másik felé kellő figyelemmel és törődéssel legyen nem csak a kapcsolat elején. Amikor már hosszú évek óta együtt vannak a párok, akkor úgy gondolják, hogy hátradőlhetnek és nem építik egymás sem érzelmileg, sem intellektuálisan. Én is túl vagyok már 1 váláson, van két gyerekem és két unokám. Ezeket a gondolatok azért írtam, mert az én kapcsolatban nagyon jól működik.
42. netty girl (válaszként erre: 41. - Jomami)
2010. júl. 29. 20:57
ha eggy könyv képes megmenteni egy kapcsolatot ott még nagy baj nemlehet...de szivesen elolvasnám,köszönöm :) hátha ..
41. jomami
2010. júl. 29. 07:57

Ha valaki a jelenlegi kapcsolatát, jobbá szeretné tenni, akkor ajánlanék egy könyvet: A párkapcsolat forradalma. ( Hogyan élesszük újjá a szerelemet )

Én hiszem, hogy sok kapcsolat menthető lenne, ha az elején ott volt a szerelem és boldogok voltunk benne, akkor ezeket az érzéseket vissza is lehet hozni. De attól se ijedjünk meg, hogy ez nem mindig folytonos, és nem ugyan olyan intenzív.

40. klarisz33@freemail.hu (válaszként erre: 39. - Jomami)
2010. júl. 28. 17:31
köszönöm szépen , h több levelemre is válaszoltál.remélem egyszer kinövi ezt a fajta kiváncsiságát.remélem más témában is fogom még olvasni megnyugtató okos tanácsaidat.
39. jomami (válaszként erre: 36. - Klarisz33@freemail.hu)
2010. júl. 28. 17:19
Szerintem az nem baj, ha kíváncsiságból veszi meg az újságot. Minden kapcsolatban van olyan időszak amikor valamelyik fél nem kívánja annyira a szexet, de az nem azt jelenti, hogy a másik nem szereti őt, nem kell elutasításként átélni. Próbálj csak beszélgetni vele. ( tudom könnyű mondani ) Ne érezze, hogy te vársz valamit.
38. Tündér69 (válaszként erre: 37. - Netty girl)
2010. júl. 28. 15:51
Hogy mit tegyél, erre így nehéz válaszolni. Van olyan, hogy valami egyszer csak véget ér. Lehet, hogy ennyi volt az utatok együtt, de lehet hogy valami útközben kihalt a kapcsolatban. Próbáld meg megfogalmazni pontosan mi okozza a hiányérzetet. Lehet, hogy az, hogy valamit kerestél ebben a kapcsolatban, és most úgy érzed mégsem találtad meg. Önmagad legbelső érzéseit, félelmeit kell feltárnod, és megfogalmazni, ki is vagy Te. Ha ez sikerül, tisztábban látod majd a dolgokat:-).
2010. júl. 27. 20:49

A kapcsolat halálát sok esetben belső félelmeink okozzák!

Kapcsolatod megmutatja, hol állsz jelenleg az életedben. Ha kapcsolatodra jellemző a kölcsönös megnemértettség, az rámutat, hogy lelked mélyén kialakult egy távolságtartás, melynek okai lehetnek a fel nem dolgozott régi fájdalmak és sérelmek. Elbarikádozod magad, a lelked, nehogy ismét sérülés érje. A kapcsolatodat nem kell megmenteni. Belső félelmet és dühöt okozó tapasztalataidat kell feldolgoznod."


Hogyan kell mindezt?egy gyönyörü szerelem,és sokat megélt kapcsolat ami az én lelkemben a végéhez közeledik miközben magam is értetlenül állok,csak azt érzem valami nagyon nemjó idebent,valami végleg megszünt és fáj miközben harcolok magam ellen is :(nemtudom mittegyek...

36. klarisz33@freemail.hu (válaszként erre: 40. - Jomami)
2010. júl. 27. 19:58
ezt már egyszer felvetettem,nos együtt ha nem is néztük,de ideadta,h megnézzem.azt mondja pusztán kiváncsiságból veszi meg.de kérdezem én ,miért kiváncsiskodik egy párkapcsolatban lévő pasi,h milyen is egy másik nő?számomra ez megfejthetetlen. tudod 6éve vagyunk együtt.én még mai napig szerelmes vagyok belé. s a legnagyobb gond,h alig szeretkezik velem.elmondása szerint szeret,de ő már nem kivánja a szexet.
2010. júl. 25. 10:29
Biztos, hogy sikerülni fog Hodosil! Csak rajtad áll! :DD Sok sikert kívánok hozzá!! :DD
34. scara.bosco (válaszként erre: 32. - Tündér69)
2010. júl. 24. 22:24

Eddig vili, hiszen ez a fórum címe is :-). És igazán a boldog párkapcsolaton ritkábban agyalunk. Boldog vagy és kész. Nem fogsz értekezni magaddal, hogy miért, csak élvezed a boldogságot.

Azért nem értettem, mert ha rögtön azzal indítjuk, hogy felrúgjuk a dolgot, akkor se jó, se rossz párkapcsolat nem marad :-).

Tényleg nem kötözködés, csak én abból indultam ki, hogy általában adott egy házasság, vagy komoly kapcsolat. És ugye az első elrontásával kezdjük, nem pedig rögtön a válással. Aztán vonal, majd jön az a párkapcsolat, amiről te írni szeretnél :-). Szeretek abból kiindulni, hogy egy házasságot tervez az ember :-)

2010. júl. 24. 18:07
Köszönöm mindenkinek a véleményét. Sok mindenben igazatok van. Igyekszem rendbe tenni magamban a kérdést.
32. Tündér69 (válaszként erre: 28. - Scara.bosco)
2010. júl. 24. 17:48
Ez a cikk nem a boldog párkapcsolatról szól, hanem a problémákról:-). A boldog párkapcsolatról másik cikkemben olvashatsz:-). Azért a válással kezdtem, mert legtöbbször már egy új kapcsolat létesítésekor elrontjuk a dolgokat.
31. 7eed05a2a6 (válaszként erre: 30. - Scara.bosco)
2010. júl. 24. 14:59
szia ! ez így ok ahogy leírtad ! Se több se kevesebb !
30. scara.bosco (válaszként erre: 21. - Hodosil)
2010. júl. 24. 14:31

Nem kell. Ha felveszed, régen rossz. Ne versengj. Légy tisztában az értékeiddel. Csak azért vagyok ilyen "marha okos", mert ismerem a helyzetet. Ha leállsz versenyezni, túl sokat rafkózol ilyen dolgokon. csúnyán melléfoghatsz. Sokszor a dolgoknak egészen egyszerű és ártatlan magyarázata van. Persze, légy észnél, de ne kombinálj. Most mondhatnám, hogy vonzás törvénye, meg minden, de valahol tényleg így van. Minél többször gondolsz ilyesmikre, még rosszabb, ha hangot is adsz a féltékenységednek, annál biztosabb, hogy a hárpiázás elől elmenekül. És az ilyen közegben mindig van egy kedves, megértő, cuki, mindig mosolygós kolléganő, aki segítő kezet nyújt a hárpia feleség ellen. Vagy bejön neki, vagy nem.

Szerintem már többen is mondták, de ezt csak megerősíteni tudom. A megcsalásban sosem 1 ember a hibás. Minden résztvevő ugyanúgy ludas. Csak a kimenetele más és más.

29. scara.bosco (válaszként erre: 17. - B94c9743a1)
2010. júl. 24. 14:21

Persze ilyen is van, de itt arról beszéltünk, amikor a pasi kokrétan csal (és nem a bizalmatlan felesége lázálma). Félre ne érts, nem mondtam, hogy csak a pasik, vagy fúj pasik, pusztán tény, hogy vannak olyan férfiak, akiknek akkor sem felelsz meg, ha a fejed tetejére állsz, mert nem veled van a baj, hanem velük.

Nyilván a nőknek is vannak ilyen tipusú zavaraik, de általában, hangsúlyozom általában nem a fűvel fával vadvirággal flörtölésben élik ki. Másképp működünk. Nehéz ennyi szerepnek megfelelni.

Persze sokszor az ilyen pasik is azért csalnak folyamatosan, mert otthon csicskáztatják őket, és szimplán a papucsférj etalonjai. Így máshol bizonygatják, hogy igenis férfiak. És lássuk be sokkal könnyebb egy olyan kapcsolatban férfinak, nőnek lenni, ahol csak egymásra kell figyelni, és nem zavar be a gázszámla, meg a szétdobált zokni :-)

28. scara.bosco (válaszként erre: 14. - Tündér69)
2010. júl. 24. 14:13
Bocsánat, de ha nincs tovább, akkor hol is van a párkapcsolat? :-)
2010. júl. 24. 09:55

Sokszor Mi nők vagyunk eszeveszettül kritikusok saját magunkkal, holott a pasik nem bonyolítják túl a dolgokat!! :D Ez van!


Nem egy az átlag ideáll! Nem vagyunk egyformák, és mint ahogy nekünk Nőknek is más az ízlés világunk, úgy a pasiknak is más-más nő jön be! :D

26. Zeusz33 (válaszként erre: 21. - Hodosil)
2010. júl. 23. 22:34
Senkivel nem kel versengened.Az a fö,hogy te jól érezd magad,hogy mások mit gondolnak az nem lényeg.
25. jomami (válaszként erre: 21. - Hodosil)
2010. júl. 23. 19:20
Sok férfinak a kicsit duci nők tetszenek, evvel szerintem nincs probléma, sőt sokaknak nem tetszenek a sportos alkatúak. De ha csak a külső számítana, akkor aki " jól " néz ki, nem hagynák ott és nem lenne magányos sem.
24. Tündér69 (válaszként erre: 21. - Hodosil)
2010. júl. 23. 15:29
Senkivel nem kell versenyezned:-). Te,te vagy, ők meg ők. Én is 40 vagyok(illetve már 41) de sokan 30 körülinek néznek. Viszont 20 éves korom óta rendszeresen sportolok, és ha úgy látom, hogy elszaladt velem a ló (mármint kilóilag) akkor 1 hét alatt leadok akár 5 kilót is. Foglalkozz magaddal, ennyi az egész.
23. b94c9743a1 (válaszként erre: 21. - Hodosil)
2010. júl. 23. 12:58
Nem kell felvenned a versenyt senkivel, a saját magad által támasztott követelményeknek kell megfelelned. Szerintem 40 felett, 3 gyermekkel, 65 kilósan tök jól nézhetsz ki. Tessék neked is kacérkodni más férfiakkal, hidd el meg fogod találni azokat a férfiakat, akiknek tetszel. Aztán majd meglátjuk, mint szól a párod, ha látja, hogy körülötted is legyeskednek.
2010. júl. 23. 10:19
Nos, Hodosil, szerintem nem feltétlenül! Az egy egészséges önkritika, ha úgy érzed, hogy a 30-asokkal "versenyezned" kell a férjedért, de szerintem érdemes a párkapcsolatotokat alaposan áttanulmányozni, és szerintem csak utána nézz a dologk mögé, vagy a Te belső "tükröd" mögé! :D
2010. júl. 23. 08:42
Köszönöm a véleményeket. Lehet, hogy valóban önértékelési gondjaim vannak és úgy gondolom, hogy nem tetszem már a férfiaknak. Mellesleg 65 kg vagyok, nem az a nagyon duci fajta. 3 gyereket hoztam világra és 40 felett járok, a férjemet meg körülveszik a 30-as szingli, sportos nők. Úgymond "velük kell felvennem a versenyt". Vagy nem?
20. Tündér69 (válaszként erre: 15. - B94c9743a1)
2010. júl. 22. 14:44

Elég okos vagy, mert felismered a problémád:-).

A baj az, hogy ha nem is tudatosan, de tudatalatt benned van a félelem, hogy ha a volt feleséget megcsalta, Veled is megteheti. Hiszen aki egyszer félrelépett, félreléphet máskor is. A hárpia szerepet valóban fel kell számolnod, helyette egy önbizalommal teli, szexis, nőiességet sugárzó nőt kell varázsolnod magadból. Őrizd meg a kapcsolaton belül is a függetlenségedet, és a pároddal tudatosítsad, hogy bizony más férfiaknak is tetszel. Általában ha valaki évekig "csak szerető" a feleség mellett, az rombolja az önbizalmát. Hiszen benne van, hogy ő csak második lehet. Lehet, hogy most Te vagy az első, de a tüske ott van. Add önmagad a kapcsolatban, de ne kövesd el, amit a feleség. Ne tűrj évekig, ha úgy adódik.

19. jomami
2010. júl. 22. 12:14

Miért futnak zátonyra oly gyakran a házasságok, a párkapcsolatok? Tényleg nincs más megoldás ilyenkor, mint elválni? Hogyan tudjuk a kapcsolatot új tartalommal megtölteni? Hogyan kell ehhez mindkét félnek belsőleg megváltoznia? Mi valójában a szeretet, a szerelem?

Riekje Boswijk-Hummel holland pszichológusnő egyéni és lényeglátó módon válaszolja meg ezeket az oly gyakran felmerülő kérdéseket. Könyvében, amely hazájában tíz kiadást ért meg, számos személyes és terápiás tapasztalataiból merített példát is felvonultat, és erős érzelmi töltéssel közvetíti a levonható tanulságokat.

Felvázolja, hogy milyen erők működnek a partnerek között, és hogyan válhat a párkapcsolat beidegződött szerepmodellek kibogozhatatlannak tűnő szövevényévé. Hitet tesz amellett, hogy az esetek többségében nem a válás jelenti ilyenkor a valódi megoldást, hanem az, hogy valóban felnőtté érünk, és kifejlesztjük önmagunkban az együttérzést és az igazi szeretet képességét.

18. 75596a56f2 (válaszként erre: 11. - Majoroslaci)
2010. júl. 22. 09:09

Igen, igazad van! Sajnos, az ilyen esetek is gyakoriak! viszont... valahogy muszáj megnyitni azt a bizonyos kommunikációs csatornát, mert az sem jó dolog, ha csak "nyel" a másik. Előbb, vagy utóbb kitörik és akkor minden borul, és szerintem ez sem megoldás.

Minden kapcsolat elején, egy kicsit meg kell, hogy nyíljon mind két fél, különben, hogy indul a kapcsolat??? Viszont, ha valamiért zárkózottabbá válik az egyik, én úgy gondolom, hogy ez mind két fél hibája!

Oka van, hogy miért zárkózott be az egyik, és oka van, hogy miért nem figyelt a másik erre a zárkózottságra, vagy a másik félre!


Egy kapcsolatban nem csak "ÉN", vagyok, hanem "MI" vagyunk!!!

17. b94c9743a1 (válaszként erre: 10. - Scara.bosco)
2010. júl. 22. 08:40
A nőknek is lehetnek önértékelési zavaraik. A féltékenység leginkább abból ered, hogy az egyik fél nincs megelégedve magával, ezért a párjára vetíti ki ezt olyan mértékben, hogy bizalmatlanná válik. Azt hiszi magáról, hogy már nem szép, nem sikeres, nem fiatal... ezért a párja biztos keres magának olyant, amilyenek mi nem vagyunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook