Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati játszmák. Mi az? Kell egyáltalán? fórum

Párkapcsolati játszmák. Mi az? Kell egyáltalán? (beszélgetős fórum)


1 2
34. kszb (válaszként erre: 30. - Elexis)
2013. ápr. 1. 18:42
a játszmák elhárításának (a helyre utasításnak) pont az a lényege, h nem engedi az ember magát belevinni a játszmába..... Ha igen csak megerősíted a negatív dolgokban (ha negatív játszmáról beszélünk)
33. Idhikai (válaszként erre: 30. - Elexis)
2013. ápr. 1. 18:32
Ha kekeckedsz vele, akkor csak megerősíted a gondolatát. Ha valaki nem érdekel, azzal nem foglalkozunk... ennyi... nem beszólogatunk és "játszmázunk". ... szerintem.
32. 7f68e43584 (válaszként erre: 31. - Elexis)
2013. ápr. 1. 18:25
:) El kell,hogy keserítselek! Ha az a férfi lyukra játszik,mint ahogy írtad, akkor nem részesíti előnyben,és nem érdekli,ha a nő ellenjátékba lendül,hiszen épp az az érdeke minél előbb megadja magát!:)))
31. Elexis (válaszként erre: 15. - Cucicsillag)
2013. ápr. 1. 14:23
Igen, valahol egóharc. Pl van egy nő és egy férfi. Tegyük fel hogy a férfi meg akarja szerezni a nő figyelmét (kezdetben még nem tudja hogy miért, csak lyukra játszik vagy próbálgatja a hódítási játékot, de kell neki a nő figyelme). Ezért elkezdi játszani, hogy ő milyen tuti pasi. Ha a nő ebbe rögtön mondjuk partner, akkor a pasi egy idő után leírja mondván, hogy uncsi a nő számára, mégse kell a figyelme... Ellenben ha a nő mondjuk nem "táplálja" a pasi játszmáját és elkezd egy "ellen játékot" mondjuk a "Ki a fene vagy, hogy azt hiszed engem megszerezhetsz?" játékot, akkor a pasit ezzel feltüzeli és elkezdődik egy hódítási játszma. Ilyesmire gondoltam.
30. Elexis (válaszként erre: 14. - Cucicsillag)
2013. ápr. 1. 14:18

Nem olvastam azt a könyvet, de szándékomban áll. :)

Velem játszmáznak és mivel egy olyan srác játszik velem, aki alfahímnek hiszi magát, ezért kénytelen vagyok beszállni a dologban, különben engem tesz nevetségessé...

A szitu az, hogy az ismerősömnek túl nagy az egója. Azt hiszi, hogy minden csaj őt akarja - köztük én is, sőt szerinte én főleg őt akarom... :D Mindezt úgy hogy van barátnője... nah mind1

És olyan beszólásokat vagyok kénytelen alkalmazni, amivel ezt kiverhetem a fejéből.

2013. márc. 31. 10:36
Az én párom azt mondta,hogy rengeteget kellett neki trükközni,játszmázni,hogy az egyik volt barátjának az érdeklődését fenntartsa.Sikerült,mert majd megbolondult állítólag a páromért. Nem lennék képes ilyenre.Nem szeretsz? Hát elmehetsz!:D
2013. márc. 30. 20:15

Egyszer majd megtanulod, rájössz, hogy ne akard mindenkire ráhúzni a szeretetedet. Nem kell az mindenkinek. Érezni fogod, hogy ki érdemli meg, és ki az, akinek szüksége is van rá.

Tanuld meg nem osztogatni feleslegesen - egyébként is. Kinek van arra energiája?

27. 7f68e43584 (válaszként erre: 26. - Kszb)
2013. márc. 30. 20:03
Háát,ha azt vesszük,igen.Amig az egyik ly.kra játszik, a másik érzelmileg játszmázik.
26. kszb (válaszként erre: 25. - 7f68e43584)
2013. márc. 30. 20:02
nana :))) ezt azért nem jelenteném ki iylen határozottan! Mind2 fél játszmázik, csak más dolgokban.
2013. márc. 30. 19:58
Szerintem a nők többet játszmáznak,mint a férfiak.Nem? Főleg a kapcsolat elején.De nem baj,szerintem annyi belefér és kell is,mert hajlamosak vagyunk ösztönösen cselekedni néha.:)
24. 9c8e86a234 (válaszként erre: 1. - Elexis)
2013. márc. 30. 19:55

Szerintem csak azokat , akik kijátszhatóak, mert naivan bedőlnek a "csalónak".


De egyébként vannak nagyon ügyes játékosok is, akiken nehéz átlátni.


Szerintem manapság rengetegen játszmáznak, és megalkusznak mindenféle kapcsolatnak, mert a többség nem mert változtatni, kilépni, új életet kezdeni....ezt sosem értettem.

23. kszb
2013. márc. 30. 19:45
22. kszb (válaszként erre: 21. - 130454e42d)
2013. márc. 30. 19:27

játék/ játszma.... olykor igen halovány az a határ, ami elválaszthatná tőle. Játszmázunk mindannyian születésünktől kezdve. Tetszik, nem tetszik. Ez van.

Ha másképpen nme vinné le a szemetet, akkor valóban zsarolás lenne a dolog. És akkor az negatív. Tény.

21. 130454e42d (válaszként erre: 20. - Kszb)
2013. márc. 30. 19:21

Az inkább játék, a játszma célja a manipulálás.

A példánál maradva: ha így is-úgy is kiviszi a szemetet, akkor belefér. Ha ez kell hozzá, hogy kivigye, az gáz.

20. kszb
2013. márc. 30. 19:15

nme tudom, sztem nem mindegy, h ezek a szexuális felajánlkozások hogyan hangzanak el.... Tény, h lehet negatív is, ha érzelmi zsarolásra használják pld.

De azért van az a játszma, ami már előjátéknak számít gyakran.

2013. márc. 30. 18:19

Tanulságos, és roppant mulatságos is, érdemes megnézni:)


[link]

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Elexis)
2013. márc. 30. 18:14

Jó esetben ezeket egyszer kell lemeccselni, és nem lesz aránytalánság a vége.

Ahol folyton fight van, az nem jó kapcsolat.

17. kszb (válaszként erre: 16. - 130454e42d)
2013. márc. 30. 18:10

szerintem pozitív játszmázás főként a meghódítási szakaszban megy egy kapcsolatban. És akkor csak végig kell gondolni, h a viselkedésünkkel, szavainkkal mennyire manipuláljuk a másik felet, h belénk szeressen, és mi legyünk a kiválasztott :)

Amíg mind2 félnek jó, addig ez pozitív játszma.

16. 130454e42d (válaszként erre: 13. - Kszb)
2013. márc. 30. 18:07
Mondanál példát a pozitív játszmára?
15. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Elexis)
2013. márc. 30. 18:05
Sztem itt az EGO-k harcara gndolsz,nem?
14. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Elexis)
2013. márc. 30. 18:04

Igy visszagondolva, semmi jo... Mai eszemmel inkabb kihagytam volna es jobban odafigyeltem volna a jelekre, amit mindenki latott korulottem,csak en nem...

Ugy lehetne fogalmazni,hgy kihasznalta a ohiszemusegemet, a bizalmamat es visszelt vele.

A knyvet amugy olvastad?

Veled jatszanak vagy te akarsz vkivel?!

13. kszb (válaszként erre: 1. - Elexis)
2013. márc. 30. 18:03

mindenki játszmázik....

nincs olyan ember, aki ne használt volna ilyesmit az élete során. Így a párkapcsolatokban is mennek a játszmák. Jó esetben csak pozitívak, máskor meg sajna negatívak is (érzelmi zsarolás, stb)

2013. márc. 30. 17:58
Én már a kérdést sem értem..
11. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Elexis)
2013. márc. 30. 17:48
A játszmázás akkor kezdődik,mikor pont a végjáték is elkezdődik a kapcsolatban.Csak ezt nem valja be senki.Szerelemben csak játék van. Sztem Játszmázni az ember egy kapcsolat elején /még nem kapcsolat csak szeretnénk/szokott .Vagy mint mondtam a vége felé .Érdekes amúgy.
2013. márc. 30. 17:30
Játék az élet.
9. syria (válaszként erre: 1. - Elexis)
2013. márc. 30. 17:27

A felvetetett téma sokkal súlyosabb, mint gondolnád.

A dolog nem a párkapcsolati, hanem az emberi játszmákkal kezdődik.

Ha tudod kezelni az utóbbit, akkor van esélyed megbirkózni az előbbivel is.

2013. márc. 30. 17:27

Ha teljesen oszinte lenne egymassal ket ember, akkor nem lenne szukseg jatszmakra, de mivel nem azok, ki kell talalni, hogy erhetne el az egyik fel a celjat anelkul, hogy egyertelmuen megmondana a masik szemebe, mit akar.

Az indokok valtozoak, de valoszinuleg sok esetben valamilyen szempontbol konnyebbnek, kenyelmesebbnek tunik jatszmazni, mint egyenesnek lenni.

2013. márc. 30. 17:26
Szerintem ha mindenki őszinte egymáshoz akkor nem kell semmi, megy minden magától.
6. Elexis (válaszként erre: 2. - B74f6e5cdd)
2013. márc. 30. 17:20
Szerintem a kapcsolat egy bizonyos szakaszáig vannak ilyen játszmák és ha azt sikeresen túlélted, akkor valahogy eltűnnek és kisimul a dolog. Folyamatosan nem hiszem hogy ez mindig benne lehet egy kapcsolatban. Jobban mondva az a kapcsolat nem hiszem hogy sikeres, ahol csak ez az összetartó kapocs.
5. Elexis (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2013. márc. 30. 17:18
Veled milyen játszmákat játszott? Mi volt a tapasztalatod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook