Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolati bántalmazás fórum

Párkapcsolati bántalmazás (beszélgetős fórum)


21. Törpilla (válaszként erre: 20. - Afrika_)
2020. jan. 6. 17:37
Úristen ilyen még van?! Nincs valami jó ismerősöd aki el kapja? Itt ha másként nem hát így lehetne megoldani. El magyarázni neki hogy hagyjon békén egy életre téged! Sok sikert!
2019. dec. 31. 18:51

Sziasztok.

Egy szadista bántalmazó férfivel pár évvel ezelőtt a kapcsolatot megszakítottam.

Az illető úgy próbálja hátráltatni, hogy mással legyen kapcsolatom, hogy ahol lakom tönkretette a fűtést és ablakokat. Több okból sem tudom javíttatni.

Ez tönkretett egészségileg, utcára is nehezen tudok kimenni. Szakrendeléseken felírtak gyógyszereket, de a fűtetlen lakás miatt nem javul eddig.

Feljelentést nem fogadják el, hivatalok nem intézkednek. Nane sem.

Hol tudnak segíteni?

2019. aug. 5. 07:17
Én meg azt gondolom, hogy ezek a gondolatok lehet, hogy "felébresztik" és tettre késztetik a bántalmazottakat. Ha csak egy mondat, egy gondolat beindítja a változtatni akarást már célt ért és az élete jobbra fordul.
2019. aug. 4. 16:56
Imádom ezt a fórumot Kifejezetten jól esik olvasni ezeket a gondolatokat
17. birebora (válaszként erre: 1. - Barbyka89)
2019. aug. 4. 15:00

Két évig lelkileg, szóban, fizikailag is bántalmazott.

Naponta felhív még most is és te szóba állsz vele.

Mi a kérdés?

16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Semleges)
2019. aug. 4. 14:29

Én sem nagyon értem...

Béketűrő vagyok, utálok veszekedni, de azt nem viselném el, ha valaki - akárcsak - szóban is bántalmazni próbálna. Akkor nem hagyom magam, és kiállok magamért. Egy ilyen volt férjet biztosan alaposan kiosztanék! ;)

Szóhoz jutni sem hagynám.

15. semleges (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2019. aug. 4. 14:17
Én ezt nem értem. Itt felnőtt nők úgy viselkednek mint egy taknyos gyerek. És akivel ezt meglehet csinálni azzal meg kis teszik.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Barbyka89)
2019. aug. 4. 14:07

Megbeszélitek előre, hogy mikor megy a gyerekért, a telefont pedig tiltsd le. Nem kell vele szóba állnod.

Már bocs, de te tehetsz róla, hogy ne tudjon hívni. A rendőrségre nem érdemes számítani.

Nem a gyerektől kell eltiltani, hanem magadtól. Telefonon ne tudjon zaklatni.

Olvass be neki néha...

Ezek szerint nem is védekezel szóban sem. Pedig egy tapló paraszttal úgy kell bánni, mint egy tapló paraszt.

Védd meg magad, ha mégsem tiltanád le. Nem vagy köteles elviselni a szóbeli bántalmazást. Állítólag felnőtt vagy, vagy nem?

13. Bless the child (válaszként erre: 10. - Barbyka89)
2019. aug. 4. 13:38
Hát, ha szeretsz szenvedni, áldozatszerepben tetszelegni, akkor maradjon minden így.
12. semleges (válaszként erre: 10. - Barbyka89)
2019. aug. 4. 13:28
És neked mi a jó? Az nem fontos? Na jó, tudod mit? A te életed. Most mondjam, hogy megérdemled?
2019. aug. 4. 13:26

Egy percig nem lennék ilyen helyzetben és nem is voltam, tiltsd le, válts számot. Egyáltalán miért veszed fel a telefont, miért beszélsz vele?

Engem is utálni fognak ezért, és ha megharagszol is leírom: ehhez az egészhez te kellesz. Te. Érted? Hagyod magad, szeretsz szenvedni. Gyerek, szüleid, testvéred, barátok? nem mondták még az elején, hogy hagyd ott a p.csába? Miért kell ennyit várni? Az első pofon vagy lelki terror után vágtam volna úgy pofán, hogy a fal adja neki a másikat.

Hiába, mindig ezt mondom, vannak olyan nők akiknek ez kell. Miért hagyod magad?

Ügyvédi végzés, távolságtartási végzés, bírói határozat, gyámhatóság, rendőrségi tökömtudja mi. Intézkedj. Pont leszarnám a láthatást és téged ez foglalkoztat. Gyereket nem bántotta? Na azt sem hiszem el.

Légy erős és ne hagyd magad.

2019. aug. 3. 23:43

A házasságkötés előtt minden rendben volt, egy csepp jelet sem mutatta annak, hogy ilyen jellegű problémája lenne. Ezért aztán nem láttam akadályát a házasságkötésnek. Utána a két alatt folyamatosan egyre rosszabb lett a helyzet. Nem tudom elmagyarazni a helyzetet ezt csak az értheti meg aki ilyen kapcsolatba kerül. A két évem arra ment rá hogy próbáltam megfejteni mi történik körülöttem ez egy ilyen jellegű kapcsolatban nagyon nagyon nehéz... El lehet ítélni emiatt de már tudom nem tehetem magam felelőssé amiatt hogy ennyi ideig húztam a válást. Parterapianak indult a pszichológussal való találkozás de ebben az "úriember" nem volt partner ezért úgy gondoltam egyedül folytatom hogy legalább én normális anya lehessek és emellett visszakapjam a régi enemet. A könyvek pedig azért jók mert megismerem ezt a fajta problémát (nem csak bántalmazásrol van szó) és a tudás hatalom ugye. Magabizosabbnak érzem magam attól h meg tudtam hogy mi miért történt a két év alatt stb. Minden értelmet nyert sehogy sem tudom leirni azt a két évet hogy mi zajlott bennem és most a pszichológussal való beszélgetések alatt és az olvasgatas ebben a témában segített. És hangsulyozom továbbra sem csak a bántalmazásrol van szó. De el lehet ítélni emiatt is.

Nyilván segítséget kértem szakemberektől de meg mindig nem tudom hol a határ... Nem akarom elvenni a gyereket az apjától elvégre engem bántalmaz és csak szóban.... Ha pedig tiltom azzal a lathatasi joga ellen mennék... Szerettem volna ha mind a kettőnknek jó és a gyereknek is van apja ha csak havonta egyszer láthatja akkor is... A rendőrség meg ugyan mit tenne ha csak felhiv és sárba tipor szerintem az amit csinál meg nem von maga után jogi következményeket.

Ezért vagyok kíváncsi mások történetére persze mindenhol más de valahol mégis hasonló...

9. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Barbyka89)
2019. aug. 3. 20:48

Ne beszélj vele telefonon. Tiltsd le.

Jelentsd fel zaklatásért.

Felvételt készítenék a zaklatásairól.

Neki nagyobb szüksége lenne pszichológusra...

Az ilyen ember beteg...

2019. aug. 3. 20:34
Két dolgot nem tudok elnézni és megbocsátani egy párkapcsolatban a hűtlenséget és a bántalmazást
2019. aug. 2. 10:03

Előfordul, hogy csak házasságkötés után - esetleg még később - kerül felszínre a valódi én. Nem gondolom, hogy a múlt miértjein kellene rágódni - minek? A jelent kell megoldani, a jövőt biztonságossá tenni.

Ha zaklat, jelentsd a rendőrségnek! A pszichológus könyvajánlat-ötletét érdekesnek tartom, szerintem nem megoldás.

Az, hogy sorstársaknál mi hogyan zajlott, miért fontos? Nincs 2 egyforma ember, egyforma kapcsolat, vagy sors. Vigyázz Magadra és a gyermekedre, és tegyél meg mindent Magatokért! Szorítok Neked!

6. Bless the child (válaszként erre: 1. - Barbyka89)
2019. aug. 2. 09:57
Nem könyveket kell olvasni, hanem rendőrségre, gyámhatóságra menni, távoltartást kérni.
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Barbyka89)
2019. aug. 2. 09:46
Az "összeházasodtatok" előtt mennyi ideig ismerted? Nem volt semmi jele agresszív viselkedésnek? Dr. Emmettel kicsit egyetértek. Ne hülye könyveket olvass, pszichológust hallgass, hanem telefonszám letiltás, csere. Még mindig szereted? Miért vártál 2 évet, amíg odáig jutottál? Folyamatban van a válás? Eddig mit csináltál? Miért tud még mindig telefonon felhívni? Pont arról nem írsz, hogy elmentél-e gyámhatóságra, vagy rendőrségre! Mit teszel, tettél agyerek láthatása érdekében?
2019. aug. 2. 09:21

Megint nem leszek népszerű. Én azt gondolom egy ember, ha minden jól megy nála, egyik napról a másikra nem lesz agresszív. Ha igen, annak feltehetőleg valami egészségügyi probléma van a hátterében.

Tehát gondolom ez az ember már a házasságotok előtt sem volt habos fánk. Miért kell az ilyenhez hozzá menni feleségül?

Illetve első körben telefonszámcsere, rendőrségi feljelentés. Aztán valószínű a láthatás is megoldódik majd.

Rácson keresztül.

2019. aug. 2. 09:03
Létezik facebooon erre egy zárt csoport, ott érdemes próbálkozni...
2019. aug. 2. 07:52
Kitartást kívánok. Ha teheted tedd meg az összes jogi lépést ellene.
2019. aug. 1. 21:39

Sziasztok :)


Kérdezni szeretnék elsorban olyan volt feleségektol, anyáktol akiket súlyosan bántalmazott a férje, párja, élettarsa.

Röviden az én esetem: osszehazasodtunk a párommal és nem sokkal később megszuletett a gyerkőc. A házasságkotes után minden rosszra fordult. Nem részletezem, a lényeg hogy lelki, szóbeli illetve fizikai bántalmazásra is sor került. Ez két évig tartott mire odáig jutottam hogy elvalok. Most már külön élünk és folyamatban van a válás, de telefonon szinte minden nap lelki illetve szóbeli bántalmazásnak vagyok kiteve. A pszichológusom javasolt két könyvet amiket elolvastam, majd aztán hasonló témákban meg párat és jelenleg is olvasok meg ilyesmiket de sajnos nem túl jóval kecsegtetnek.

Az lenne a kérdésem, hogy akik ilyen helyzetben voltak azoknál a volt ferj a házasság után zaklatta e a volt feleségét, hogy alakult a gyerekek lathatasa, és hogy egyáltalán hogyan oldotta meg a helyzetet ha válás után is zaklatta a volt férj meg úgy általaban a válás után hogyan alakult a helyzet a kapcsolattartas meg mindenre kíváncsi lennék!


Koszonom előre is válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook