Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolat és krízis fórum

Párkapcsolat és krízis (beszélgetős fórum)


2011. máj. 9. 15:00
A Sorskönyvet úgy kell elképzelni, mintha egy minta lenne a szülők és a környezet "másolása". Ugye nem ritka, hogy egy bűnöző családban felnőtt gyermek bűnöző lesz, vagy egy apának.akiről a köznyelv azt mondja, hogy szerencsétlen ugyanolyan lesz a gyereke, vagyis a gyereke élete. Ez a felszin, amit az előbb írtam az a tartalom. Amit a jelenlegi életedről írtál, az pedig lehet egy lehetőség. Egy krízis lehet jó vagy rossz. Ha segít egy kapcsolat rendezésében akkor jó, ha padlóra küld és nem építő, akkor rossz. Az embernek egy megromlott kapcsolatban nem feltétlenül kell a válás mellett döntenie. Ahogy a 4. alatt írtam,Nem biztos, hogy változtatni kell, inkább a probléma gyökerét megtalálni, nem a felszint korrigálni. Érdemes leülni és megpróbálni tisztázni, mikor is kezdődtek a problémák és mikor volt még minden "rózsaszínű". Mi volt az a pont amikor elcsúsztak a dolgok, onnan újra vissza lehet építeni egy más alapra a kapcsolatot.
2011. máj. 9. 14:50
húha....magasröptű gondolatok....én is pontosan ezt élem meg, amit leírtál az elsőként. Csak nem léptem még, mert félek két gyerekkel új életet kezdeni. Mi ez a sorskönyv? Nem értettem....
2011. máj. 9. 14:46

Ezen érdemes elgondolkodni:

A sorskönyv kialakulása

A kisgyermek döntést hoz arról, hogyan fog élni és hogyan fog meghalni, életét

eszerint a döntés szerint éli. A sorskönyv már csecsemőkortól kezdve alakul és 4-5 éves korra nagyrészt meg is születnek a sorskönyvre vonatkozó főbb döntések. A szülők hatásának nagy szerep jut. A befejező "jelenetet" elszámolásnak hívhatjuk és ez lesz életünk vezérfonala, ami felé haladunk. A döntés nem tudatos döntés, hanem korai érzésekből származó tapasztalatokból származó információk. A szülők verbális és nem verbális üzenetei is nagy szerephez jutnak. A sorskönyv egy életre vonatkozó stratégia. A kialakulási folyamat alapját a gyermek érzések és a valóság tesztelése adják. A sorskönyvek típusai

győztes, vesztes és nem győztes sorskönyv. Míg a győztes eléri a kitűzött célt, addig a vesztes nem, a nem győztes sorskönyv tulajdonosa pedig kerüli a kockázatot. Fontos azonban, hogy a kitűzött cél függvényében kell értelmezni a győztes vagy vesztes sorskönyvet, nem a hagyományos győztes vagy vesztes értelemben. Általában a sorskönyvek nem sorolhatóak tisztán valamelyik típusba, hanem kevertek, Illetve a besorolásban azért is érdemes óvatosnak lenni, mert a sorskönyvek megváltoztathatóak. Amikor felnőttként egy helyzetre nem az itt – és - most –ban reagálunk, hanem a sorskönyvi stratégiánk alapján korábbi, gyermekkori helyzeteket "játszunk" újra, akkor

azt mondhatjuk: sorskönyvben vagyunk. Ha egy stresszes helyzet hasonlít egy fájdalmas múltbeli jelenetre, akkor gumikötélszerűen visszarepít minket a múltba és a

viselkedésünk ennek megfelelő lesz. Az életutat a sorskönyvön kívül az öröklés, a külső hatások és események is befolyásolják.

2011. máj. 5. 14:01

Szia Smiling!

Nem tudtam neked segíteni a gondolatfelvetéssel?

5. mélykúti (válaszként erre: 3. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 4. 17:41

Jó megoldás volt az, hogy mindent megbeszéltetek.

Gondolom mindketten a kapcsolat megtartásáért vállaltátok.

Gratulálok, ez sokszor nem igazán egyszerű!

4. mélykúti (válaszként erre: 2. - 8fc3d8f201)
2011. máj. 4. 17:39
Nem biztos, hogy változtatni kell, inkább a probléma gyökerét megtalálni, nem a felszint korrigálni. Érdemes leülni és megpróbálni tisztázni, mikor is kezdődtek a problémák és mikor volt még minden "rózsaszínű". Ha azt a pontot megtaláljátok ahol az egész kapcsolat kisiklott, vagy elkezdett kisiklani újra vissza lehet építeni egy más alapra a kapcsolatotokat.
3. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 1. - Mélykúti)
2011. máj. 4. 17:29

Hát a szőnyeg alá söprésen kívűl, én is éreztem ilyet. Mi is majdnem szétmentünk, mert a párom nagyon gyerekes, de leültünk 100szorra, és megbeszéltük. Most lekopogom alakul valami :)

Veled mi a helyzet?

2011. máj. 4. 17:23

Szia!

Ezt élem meg!De nincs merszem változtatni:(

2011. máj. 4. 17:18
Párok hosszú, hosszú évek óta élnek együtt. Sokszor alakul ki konfliktushelyzet, de nem oldják meg, hanem megpróbják a problémákat a szőnyeg alá söpörni. Aztán egyszercsak már nem is tudják, mi az igazi probléma, csak aazt érzik, hogy ez így nem mehet tovább. Próbálkoznak megoldani a gondokat, de sikertelenül. Mindig ugyanabba a hibába esnek. Ebben a kapcsolatban élni már tovább nem tudnak. Kérdezz, ha te is ezt éled meg!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook