Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Paradicsomdaráló/passzírozó - milyen fajtát érdemes venni? fórum

Paradicsomdaráló/passzírozó - milyen fajtát érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


12. siss27
2014. aug. 11. 13:17
Nekünk olyan van,a piros műanyagos hosszú csőrű,már több mint 20 éves is megvan,sőt.Semmi baja egyáltalán.Szinte új állapotban van,pedig minden nyáron használjuk paradicsom befőzéskor.Gyorsan lehet végezni vele,én ajánlom ezt a fajtát,ha a mostaninak baja lenne akkor is ilyet vennék újra.Nekünk bevált ez a fajta.
11. marcsika0123 (válaszként erre: 4. - Romanna)
2014. aug. 11. 07:42
Az inox Gullivert nézegetem, de még nem döntöttem el,hogy ez, vagy a tekerős legyen-e. Mi nem jó benne? Kíváncsi lennék a tapasztalatodra.
10. mkjudit (válaszként erre: 9. - Ronyka13)
2014. aug. 8. 20:56
turmixgéppel, szuper jó lesz vele!!
2014. aug. 8. 20:54
Paradicsomdarálóm nincs, helyette lehet mással is ledarálni a parit?
2011. szept. 22. 20:36

Néztem én is azt az őskori darabot, de nem volt hozzá bizodalmam. Annyira egyszerűnek látszott, és úgy látszik, az egyszerű dolgok válnak be néha a legjobban.

Mivel nekem már megvan ez a "drágaság", ezzel küzdök. Le sem merem írni, hogy fél napom ráment és az eredmény 6 liter! Majd megszokom...

Minden elismerésem a 35 literhez! Pláne így gurigázva!

2011. szept. 19. 22:02
Nekem piros csőrű volt, anyukámnak is, és már orrán száján jött a lé, sokaknak ez a tapasztalata. A felül tekerőst nem ismerem, az idén kölcsönkaptam egy idős ismerősömtől a régesrégen létező egyetlen fajtát, a félhenger alakú szitaszerűt amiben faguriga görgőkkel kellett nyomni a lét. Háááát nem egy modern darab, de 35 litert préseltem ki igy. Sajnos hiába érdeklődtem, nincs már senkinek ilyen eladó. Igaz, ez nem a leghatékonyabb, mert marad azért lé, de azt kézzel ki tudtam préselni. Életemben először eljutottam a Lilimkerti piacra, Káptalantótiba,és mit látok az első árusnál? Sok minden régiség mellett két db ilyen passzírozója volt. Pár nappal azután, h nekem vissza kellett adnom a kölcsönkértet. Azonnal megvettem az egyiket.
2011. szept. 17. 18:37

Felültekerőst vettem én is először, de el volt ferdülve a tengelye! Vihettem vissza. Így persze nem próbálkoztam másikkal, gondoltam egy komolyabb hátha tovább tart.

A tiednek van márkája, neve vagy jelzése?

2011. szept. 17. 18:14
Nekem felültekerős fém van,nagyon megvagyok vele elégedve!
2011. szept. 17. 14:06

Melyiket gondoljátok hagyományosnak? A piros műanyagos hosszú csőrűt?

Vagy a felültekerőst?

Nekem a hosszú csőrű volt, de már nem tekert rendesen. Néztem ilyesmit, de olyan gyengének látszott a műanyag része.

Vettem most egy inox Gullivert, de ennyi pénzért bevallom többet vártam.

Böbe 40-50 üveg nem kis munka! Gratulálok.

3. kacago325 (válaszként erre: 1. - Romanna)
2011. szept. 12. 17:25
Mi is a hagyományos tekerőset használjuk,de fontos szerintem hogy fém legyen,ne teljes műanyag,mert az könnyen eltörik.
2011. szept. 12. 15:29
SZia szerintem a hagyományost nekem be vált 40-50 ü rakom el
2011. szept. 12. 13:42
Paradicsomdaráló/passzírozó - milyen fajtát érdemes venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook