Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pár napja sokan azt válaszolták a szavazásomnál, hogy inkább ne adjak 3 évesnek rendszeresen Maci kávét. Miért? Mi baja lesz tőle? fórum

Pár napja sokan azt válaszolták a szavazásomnál, hogy inkább ne adjak 3 évesnek rendszeresen Maci kávét. Miért? Mi baja lesz tőle? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 24. 15:49
Én 8 és fél honaposan kostoltattam meg vele a Maci kávét,,és emiatt sokan szinte lehülyéztek!!Azt mondták,inkább ölelgessem,ugy kedveskedjek neki,ne igy :)
22. ében11 (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2014. ápr. 5. 20:41

Szerintem semmi, mi is adtunk neki.

Aki a cukortartalma miatt aggódik, fölösleges.Az instant kakaóban is van cukor meg sok minden más is.

Illetve cukor van a müzliben, a joghurtokban stb. még a felvágottakban is.

Az édesítő meg hasmenést okoz.

Inkább az édesítőszerekkel meg az olyan termékekkel vigyázok, amiben nagyon sok az adalék, ízfokozó aroma-pl. a rumaromára rá van írva, hogy gyermeknél idegrendszeri tüneteket okoz.

21. 5806f88886 (válaszként erre: 20. - _kleo_)
2012. jún. 18. 10:12

a maci kávéban sincs koffein!!! CIKÓRIA kávé.

Az adalékanyagokat nem ismerem.

20. _kleo_
2009. márc. 26. 22:11
Vegyél inkább bio gabonakávét. Pár száz forintért lehet kapni bármelyik hipermarketben, vagy bioboltban. Abban nincs se aroma, se adalékanyag, se koffein, se cukor. Tejjel-mézzel ugyanúgy el tudod készíteni mint a maci kávét, és vigyázol a gyerkőc egészségére is.
2009. márc. 26. 14:31
Semmi baja nem lesz tőle.Szerintem csak a cukortartalma miatt ellenzik többen.
2009. márc. 26. 14:30
Nekem is adtak én is adtam a lányomnak. Nem kávézik, és nem is édességfüggő. Én adnék a te helxedben:)
17. Dócy
2009. márc. 26. 14:26
Szerintem nyugodtan adhatsz neki.Én adtam volna az enyéimnek, de nem szeretik a kávéízt semmiben.Én is szoktam inni, nagyon szeretem,de amúgy nem kávézom.Ha nem teszel hozzá plusszban cukrot, akkor inkább kesernyés ízű lesz tőle, nem édes.A cikória meg segíti az emésztést.A gyereknek is jó, ha nem mindig kakaót iszik.Változatosabbá teszi az étrendet.El sem tudom képzelni mi baja lehetne tőle a gyereknek.
2009. márc. 26. 13:28
székszorulást is okozhat.
2008. aug. 1. 16:09
Ha valaki még nem adott cukrozott tejet a gyerekének, szerintem ne is tegye. Felnőttként sokan tisztában vagyunk vele, mennyire nehéz az egészségünk érdekében lemondani az édességekről, akkor miért szoktatjuk rá a gyerekeinket (semmi szükségük rá)? Amíg nem kóstoltatjuk meg velük a cukrozott italokat, simán megisszák a tejet, utána már nem biztos. Kíméljük meg őket a későbbi édesség-sóvárgástól!
2008. aug. 1. 14:42
Nekem a védőnőm ajánlotta a macikávét a kakaó helyett.Nem kapja a gyerek minden nap...De ő pont arra hivatkozott,hogy a kakaó nagyon cukros....De most is inkább kakaózik....
13. _kleo_
2008. jún. 20. 15:00
A maci kávéban van cukor. Maga a kávé része tényleg cikóriából van, de mellette cukrot is tartalmaz a doboz. Lehet kapni bio gabonakávét bioboltokban, nagyobb bevásárlóközpontokban (Cora, Tesco). Az is cikória, de cukormentes és nem is drága, 2-300 Ft egy dobozzal. Én a cukor miatt nem adom a gyerekeimnek a maci kávét.
2008. jún. 18. 15:02
Bár én nem szavaztam nem-mel, csak azt tudom írni, hogy nem lesz baja tőle a gyermeknek. Ez maláta és cikória kávé. Nekem már az egyéves gyerekem esetén is mondta a védőnő, hogy keverjek kicsit a tápszeréhez, hogy szokja a más ízeket is.
11. cirmesitompika (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. jún. 18. 14:19
De lista szerint priviben. Bocs, ha tolakodó voltam.Biztos tudnak észszerű érveket, ha nemet jelöltek.Szia.
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Cirmesitompika)
2008. jún. 18. 13:49
Azoktól kérdeztem.
2008. jún. 18. 13:02
Azoikat kérdezd, akik nemmel szavaztak!
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Edb6c38cef)
2008. ápr. 25. 13:41
Nem abszolult nem teszek neki bele cukrot. És 2 és fél deci tejbe teszek egy negyed teáskanálnyit. De mivel én is azt iszok reggel este már vagy 4-5 éve tuti a gyerek látja tőlem és persze ő is ilyet akar inni. De csak a héten kezdte ezt el eddig nem akart. Most viszont ha nem adok neki kiveri a hisztit. És nem issza meg a sima tejet nélküle. Így meg igen.
2008. ápr. 25. 13:38

Szia!

Biztos nem a termék miatt.

Én inkább kakaót adok neki egy-egy pohárral reggel és este.

Ráér még kávézni! :DDD

2008. ápr. 25. 13:22
Semmi bajuk nem lesz tőle, ez maláta és cikória kávé. Gondolom, cukorral meg nem pakolod tele:))
2008. ápr. 25. 12:41
A legjobb barátainknál mindkét gyerek ezt issza(6 és 3 évesek).Semmi bajuk,mivel nincs benne koffein, sőt kimondottan örülnek, hogy Ők milyen felnőttes dolgot csinálhatnak Anyával meg Apával!
4. d@nu
2008. ápr. 25. 10:55
Szerintem sem lesz semmi baja - gondolom a legtöbben csak amiatt szavazták le, mert édes és nem jó, ha egy bébi hozzászokik 3 évesen az édes italokhoz.
2008. ápr. 25. 10:49

Szia!

Ha cikória kávé v egyéb koffeinmentes, akkor szerintem semmi baja nem lesz tőle.

Én személy szerint azért nem adok sűrűn ilyesmit a gyerkőcnek (kakaót sem), mert akkor csak ezt inná és jobb szeretem ha inkább simán issza a tejet, édesítőszerek nélkül.

2008. ápr. 25. 10:48

Szerintem semmi, nincs benne koffein.

Esetleg a későbbi kávézási szokásokat erősítheted benne :))

2008. ápr. 25. 10:46
Pár napja sokan azt válaszolták a szavazásomnál, hogy inkább ne adjak 3 évesnek rendszeresen Maci kávét. Miért? Mi baja lesz tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook