Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pár napja észrevettem, hogy a sólámpám alatt folt jelent meg. Mitől lehet? fórum

Pár napja észrevettem, hogy a sólámpám alatt folt jelent meg. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 6. 15:52

Pont most akartam én is ilyen kérdést kiírni,mikor megtaláltam.

sajnos nálunk magas a páratartalom,és attól félek elolvad a lámpám...

Én nem igazán használom,írnátok róla, hogy mire jó?(ajándékba kaptam)

19. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 18. - 983e5de414)
2010. szept. 10. 10:50
kicsapódik rajta a pára..
2010. szept. 10. 10:47
Nekem van kettő sólámpám is. Az egyik folyton "sír", a másik nem. Amikor párás az idő akkor veszem észre rajta, hogy folyik. Na meg amikor a lakásba kiteregetem a ruhákat. Tegnapelőtt jártam pont így. A parkettán hatalmas tócsa a sólámpa felett, ruhák kiterítve. Hát nekem ilyen szemcsés szokott lenni az a folyadék ami kifolyik. Aztán megnyaltam, hogy mi a fene ez:D - sós volt. Szerintem a nedves-párás idő hatására jön elő.
2010. szept. 10. 10:42

Én sómécsest használok,bár más okból..

Sajna nálunk vizesednek a falak a magas páratartalom és egyebek miatt..így

én sóval teli tálkát,és benne sómécsest használok,hogy jobban összegyűjtse a vizet..

nos,én csak emiatt használom..inkább a tálban legyen a viz,mint a padlón..

16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Gyongyi0313)
2010. szept. 10. 07:22
2,5 évig a helyén volt a lámpa, semmi baja nem volt. most, hogy átrendeztük a szobát, 1 napot egy kartondobozban töltött... csurgott róla a víz, amikor kivettem belőle. megváltozott a környezete, könnyebben magába szívta a vizet. a nedves törlőkendővel is ez lehetett a baj. letörölted, a nedvességet elkezdte magába szívni... majd egyszercsak kicsapódott a dolog.
2010. szept. 9. 23:14

Halihó!!


Tegnap nedves törlőkendővel takarítottam meg a lámpámat, mert már poros volt. Minden nap használom, éjjeli lámpának, hangulatvilágításnak, meg a gyógyítás miatt - napi 3-4 órát is.

Most még elmentem zuhanyozni, felkapcsoltam. 15-20perc alatt hatalmas tócsa lett alatta. Így az előző hozzászólások alapján ha ez pára lecsapódás, akkor nem kellett volna korábban is előjönnie (2éves lesz)? Vagy hibát csináltam azzal, hogy nedves kendővel törölgettem meg, de ez sem az első eset volt?


Szerintetek?

2010. aug. 19. 22:11
Kicsapódik a só, mi is tálkát tettünk a lámpa alá.
13. youlcsi (válaszként erre: 11. - Csutora13)
2010. aug. 19. 08:43

tesómék, amikor beköltöztek az új házba (régi parasztházat vettek), olyan nedvesek voltak a falak, hogy a kartondoboz, amibe (többek között) a sólámpa is volt, totál szétázott.

amíg nem hozták teljesen rendbe és nem szellőztették rendesen át/fűtötték szárazra ki a falakat, addig tálkában volt a lámpa, és bizony minden nap ki kellett alóla önteni a vizet.


(vannak ezek a páramentesítő készülékek... na, azokban is só van, és az szívja a levegőből a vizet magába, majd csöpög alá a tartályba)

2010. aug. 19. 08:42
nálunk is kicsapódott a víz alatta!!! :-))) de nem lepődtem meg, nagyon magas ebben az esős időjárásban a levegő páratartalma.
11. csutora13 (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2010. aug. 19. 08:38
Köszönöm!!!:) Sose láttam még ilyet,azért lepett meg így.
10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Csutora13)
2010. aug. 19. 08:37
nyugodtan használd :)
9. youlcsi (válaszként erre: 7. - Csutora13)
2010. aug. 19. 08:37
ebben a melegben sokkal párásabb a levegő, mint amúgy szokott lenni.
2010. aug. 19. 08:36
Akkor be merjem dugni,nem ment tönkre?
2010. aug. 19. 08:36
De már évek óta megvan,soha nem volt ilyen.Létezik,hogy ilyen durva mennyiségben csapódik ki,hogy foltot hagy a terítőn?És nem is kis foltot,ráadásul fél nap alatt.
6. f-kszilvi (válaszként erre: 3. - Csutora13)
2010. aug. 19. 08:35
Nekem még nem lett folt sehol,pedig elég sokat használom.Nem tudok segíteni bocsika.
5. youlcsi (válaszként erre: 3. - Csutora13)
2010. aug. 19. 08:35

szia!

a só összegyűjti a párát, valószínű az csapódik ki alatta.

tedd egy kistányérra, tálkára.

2010. aug. 19. 08:34
A só csapódik ki, gyakrabban kapcsold be.
2010. aug. 19. 08:33
Pár napja észrevettem,hogy a sólámpám alatt folt jelent meg.Amikor máshová helyeztem ismét megjelent egy folt.Mitől lehet?Jártatok már így?
2. f-kszilvi (válaszként erre: 1. - Csutora13)
2010. aug. 19. 08:33
Nekem van.Mit szertnél kérdezni?
2010. aug. 19. 08:33
Sólámpa tulajdonosokhoz lenne kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook