Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pár hete kezdtem el edzeni. A súlyom stagnál, a méreteim nem változtak, mégis feszesebbnek látom a fenekem és a combom. Miért lehet ez? fórum

Pár hete kezdtem el edzeni. A súlyom stagnál, a méreteim nem változtak, mégis feszesebbnek látom a fenekem és a combom. Miért lehet ez? (tudásbázis kérdés)


11. Sort
2011. júl. 21. 20:04

Hajra lanyok, a legjobb uton jartok.

Sulyvaltozas nem is igen varhato, esetleg felfele, ennek oka, amit itt mar leirtak, a zsir- es az izomszovet kozotti surusseg kulonbseg.

Meretek, az mar elobb fog jonni, de ahhoz is kell meg egy kis ido. A szervezet ilyenkor a zsigeri zsirt, vagyis a belso szerveken, mint vese, maj levo zsirszovetet eli fel elsokent. Utana jon a bor zsirretege, ez az, ami az alakot befolyasolja. Ez is jellemzoen vegtagokrol, izuletes tertuletekrol, nyakrol megy le elsokent. Sajnos a hasi zsirt pont utoljara eli fel a szervezet, ezert erre kell a legtovabb varni.

A feszesseg jo jel, az izomzat fokozott igenybevetelenek az eredmenye, kozvetve az izomzat fejlodesenek a jele. Figyeljetek a terheles fokozatos novelesere, mert amit most csinaltok, hamarosan keves lesz a tovabbi fejlodeshez.

10. Csoda
2011. júl. 21. 16:16
Szia! Én is pár hete kezdtem el konditeremben edzeni. 172 cm és 60 kiló voltam, és most is annyi vagyok, de ahogy Te is írtad, valahogy nem vagyok már olyan "plötty". Én kardiót és erősítőt is csinálok egy edzésen. Megpróbálok heti háromszor járni, de egy 21 hónapos kisfiú mellett, elég nehéz (bár eddig sikerült). Sok kitartást neked! :-)
2011. júl. 15. 12:49

Egy kisfiú sétált hazafelé, és egy fa mellett talált egy bebábozódott pillangót. Megfogta, és boldogan hazavitte, hogy megfigyelje a pillangó kikelését. Az egyik nap meg is jelent egy kis rés a bábon. A kisfiú órákon át kíváncsian nézte, ahogy a pillangó azon a kis lyukon próbálja magát átpréselni és küszködik azért, hogy végre kiszabaduljon. Ez egy ideig ment is neki, de néhány óra után teljesen kifulladt és úgy tűnt végleg a bábjában reked.


A kisfiú megsajnálta, és egy kis körömvágó ollóval felvágta a báb egy részét, hogy segítsen a pillangónak. A pillangó könnyedén ki is szabadult. A bábjából frissen kiszabadulva duzzadt teste volt és kis fonnyadt szárnyai. A kisfiú tehát boldog érdeklődéssel várta, hogy a pillangó kitárja a szárnyait és színeit büszkén közszemlére téve belefogjon a rövid kis életébe. Sokáig várt, de hiába.


A szerencsétlen pillangó a duzzadt testével és a fonnyadt kis szárnyaival csak esetlenül bukdácsolt. A kisfiú pedig nem értette, hogy miért nem repül. Szomorú egy nap volt az. És a kisfiú egy életre megtanulta, hogy a pillangónak szüksége van a küzdelemre, hogy a szárnya megteljenek élettel. Mert miközben átküszködi magát a kinyíló bábon, a testnedvei egy részét a szárnyába préseli. Ezért lesz képes repülni, amikorra végre elnyerte a szabadságát.


Aznap a kisfiú örökre megtanulta, hogy ha repülni akar, akkor azért küzdenie kell.

8. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 7. - Dolores007)
2011. júl. 15. 12:47
Bízom benne :) Világ életemben, ilyen plötty voltam :) S remélem nem a kilo, meg a méretek számítanak, hanem az összkép, az alak.
7. Dolores007 (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. júl. 15. 12:46
Akkor ez szuper. Jó kis forma lesz az eredményed. :)
6. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 5. - Dolores007)
2011. júl. 15. 12:41
Igen, mondjuk nem a zsírégetésre mentem rá, hanem az izomerősítésre. Rendesen érzem hogy feszülnek, és nem lötyögök annyira mint előtte.
2011. júl. 15. 12:39
Azért is stagnálhat a súly, mert izmot fejlesztesz edzéssel, és az izom súlyosabb, mint a zsír. Viszont, ha nagyobb az izomtömeg, akkor gyorsabb az anyagcsere, tehát szépen el fog tűnni a zsír.
4. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 3. - Dolores007)
2011. júl. 15. 12:35
:)igaz...
3. Dolores007 (válaszként erre: 2. - Fa8f3f5c02)
2011. júl. 15. 12:34
Ez attól is függ, hogy hol van a csípőcsontod. Ha alapból széles csípőjű vki, akkor sok mindent nem tud tenni, max kalapáccsal :DDD
2011. júl. 15. 12:32
100-as a csípőm, szerintetek ez sok? 171 cm -hez, és 63,5 kg-hoz?
2011. júl. 15. 12:31
Pár hete kezdetem el edzeni. A súlyom stagnál, a méreteim nem változtak, mégis feszesebbnek látom a fenekem és a combom. Miért lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook