Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Paprikás burgonya bográcsban fórum

Paprikás burgonya bográcsban (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paprikás burgonya bográcsban

2019. máj. 14. 09:11
Jól néz ki! :-)
2019. máj. 12. 19:42

Szóval ebben is vannak különbségek, de nekem egy szabadban készült étel nem jelent annyit, mint amennyivel nagyobb strapa jár ezzel a vad romantikával.

Aki szereti, talán olyan helyen él, ahol eleve adott a tűzifa, vagy van kiépített fedett bográcsozó helye a kertben. Ezekben a receptekben nem láttam még olyan tanácsot, amik külön a bogrács kezelésére vonatkoznának: ekkor vedd rövidebbre a bogrács láncát, vagy most erősítsd a tüzet, mert erősebb forrásra lesz szükség. Pedig aki ezeket nem tudja, annak a bogrács lehetne akár egy fazék is.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 184481d874)
2019. máj. 12. 19:37

Én meg valahogy nem értékelem, hogy elöl melegem van, a hátam fázik, és nem ég rendesen a tűz. (mert ha jól ég, nem füstöl.) Igaz, én apa nélkül nőttem fel, nekem nem bográcsban van a romantika, és nem töltött el hálával, hogy honnan szerezzek homokot a bogrács kisikáláshoz.

A család nem nagy, amikor a lányomék beállítottak egyszer, hogy bográcsolni akarnak, a vége az lett, hogy a sparhelt karikáját kivettük, abban állt a bogrács, mert még az eső is elkezdett csepegni.

Arra nem gondoltak ugyanis a drágák, hogy nekem nyáron nem szokott tűzifám lenni, és már órák óta bűvölték azt a szerencsétlen bográcsot.

2019. máj. 12. 08:44
Nincs családi házam,hétvégi házam igy legfeljebb a villanytűzhely tetején tudnám megvalósitani,de az nem ugyan az.Nincs semmi különösebb benne.A bográcsozásban a természetbenvaló főzés "filingje" adja az élményt és a füstös íz és illat.Bizony van emlékem róla amikor még Apukám élt és volt egy kis hétvégi telkünk,aprócska,de ma is csodás érzés emlékezni rá.No meg arra is ,hogy milyen nehéz volt elmosni a bográcsot Anyukámnak.Bármit lehet főzni bográcsban,a férfiaknak különleges képességük van ehhez.Szivesen olvasom a recepteket,ahány táj annyiféle fűszer és adalék.Szeretem hosszú lével,szeretem sűrű és lepiritott formában is.Jó étvágyat hozzá!
10. Hoxa
2019. máj. 12. 08:22
A cikksorozatba teljesen jól illik, csituljatok.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2019. máj. 11. 22:30

Én meg se találtam, de nem is fontos.

Sok portálon jelzik, ki mennyire régi és/vagy aktív tag. Az is tájékoztat valamelyest arról, mennyire lehet komolyan venni a hozzászólásait.

Persze kivételek ebben is vannak.

2019. máj. 11. 19:24
Soha nem érdekelt ez a törzspontozás, nem is tudtam mire adogatják. Most elolvastam, tiszta dedó! :)
7. cicaaa65 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2019. máj. 11. 16:53
Teljesen jogos a kérdés...
2019. máj. 11. 16:36
Szerintem is a Receptek között van a helye 1 törzspontért és nem 250 törzspontért.
2019. máj. 11. 14:36

Én egyáltalán nem bográcsozok. Túl sok macerát jelent, sőt a tüzelővel kínlódtam eleget a télen, nem akarok még nyáron is.

A férjem szeretett bográcsozni, de végül ő is ráunt, habár sosem vallotta volna be. Halála után a lányomék kapták meg a bográcsot, de nem tudom, használták-e azóta.


Hogy ebből cikk lett, az egyébként tényleg meglepő.

2019. máj. 11. 14:18

Már elnézést de ez komoly, hogy egy recept jelenik meg cikként?

Mondjuk az tény, hogy a 250 pont, az több, mint az 1.

2019. máj. 11. 11:57
Felénk a slambuc divatos bográcsban. 😊
2. papája (válaszként erre: 1. - Varbóc)
2019. máj. 11. 09:36
Egészségetekre !
2019. máj. 11. 09:35
Ha tavasz, akkor elkezdődik a nálunk sütögetés és a bográcsozás! Ha pedig bográcsozás, akkor egyértelműen olyan étel kerül az asztalra, ami viszonylag gyorsan elkészül és nagyon finom. Nagy kedvencem a paprikás krumpli, amit barátaim is kedvelnek, főleg akkor, ha sok a „jófajta” benne, ami a sok házi kolbászt jelent. Mi csak a hagyományos módon készített változatot díjazzuk: jó szalonna és jó kolbász legyen benne, ízletes savanyúsággal, friss kenyérrel és hozzá illő itallal tálalva.

Ugrás a teljes írásra: Paprikás burgonya bográcsban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook