Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Papírfonás fórum

Papírfonás (beszélgetős fórum)


2017. febr. 14. 14:43

Beszereztem az eszközöket, nézem a videót és sodrom a papírt:))

Nyitottam egy naplót, ahova berakom az erről szóló videókat, esetleg leírásokat is és majd az elkészült munkámat:)

2017. febr. 13. 14:31

Itt festi:

[link]

2017. febr. 13. 14:09

Sziasztok!


Én is szeretném megtanulni a papírfonást, ma kezdtem el nézegetni leírásokat, videókat.

Holnap beszerzem a papírragasztót és a "tekerőeszközt" aztán megpróbálom felszabdalni és jöhet a sodrás:))

Látom itt már van aki "haladó":)

24. tinendo (válaszként erre: 23. - Syria)
2017. febr. 3. 07:05
Írtam privit. :)
23. syria (válaszként erre: 22. - Tinendo)
2017. febr. 1. 17:05
Más: nincs időd akasztófázni? Nagyon fosztogatják az előkelő 6. helyedet.
22. tinendo (válaszként erre: 21. - Syria)
2017. febr. 1. 07:43
Detto. :) Egyetértek. ;) Erre is törekszem. ;)
21. syria (válaszként erre: 20. - Tinendo)
2017. jan. 31. 11:57

Amit csak tudok én is újrahasznosítok. :) De ez kevés, a gyerekeket tudatosan erre kell nevelni.

"Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak!" ;)

20. tinendo (válaszként erre: 19. - Syria)
2017. jan. 31. 07:43

Nagyon sok minden újrahasznosítható. ;)

A lányom iskolájába rengeteg Öko dolgot szoktunk készíteni a tanterem díszítésekre. :D

19. syria (válaszként erre: 13. - Tinendo)
2017. jan. 30. 09:41
Lenyűgöz, hogy mire jó a sokak által kidobott újságpapír. :)
18. tinendo (válaszként erre: 17. - Töprengő)
2017. jan. 25. 07:53
Papírfonás nevűbe csatlakozz ;)
17. töprengő (válaszként erre: 15. - 3d956aa820)
2017. jan. 23. 12:08
Facen elég sok kreatív csoport van.
16. töprengő (válaszként erre: 14. - Tinendo)
2017. jan. 23. 12:06

Akrillakkot ajánlották, szerintem horror ára van. :(

Kötőkeretem fogait nem valószínű hogy azzal kenem át. Ha kifekszik a " lelkem " megpróbálom kitépni, és a fapálcika, jégkrémes lesz helyette.

Vázámat betettem a naplómba. Hogy kap e festéket? Még mindig nem döntöttem el.

2017. jan. 23. 08:01
Sziasztok! Én most tervezek nekiállni, rengeteg videot megnéztem már, és "jó sok" újságot gyűjtöttem. Facebookon van egy csoport, én ott kezdtem el nézegetni, rengeteg interaktív fájl van a tekeréstől kezdve a fonási technikákon át képekkel videókkal minden, és persze lehet kérdezni is, nagyon segítőkészek. Ha szeretnétek, belinkelem.
14. tinendo (válaszként erre: 4. - Töprengő)
2017. jan. 23. 07:29
Szia. Erősebbé lakkozással tudod tenni. Jó a decoupage ragasztó is, de drága, de jó a vízálló (D3) faragasztó is, de hígítsd, de színtelen lakkal is lefestheted, az utóbbi a leggazdaságosabb megoldás. :)
2017. jan. 23. 07:25

Sziasztok!

Örülök, hogy hozzászóltatok a témámhoz. :)

A pálcák tekerése nem egyszerű feladat,de hamar bele lehet jönni. Mindenki másra teker. Van aki hurkapálcikára, van aki kötőtűt használ, de van olyan is, aki bicikliküllőt, saslikpálcát. A papírcsíkokat 7-9-10 cm széles csíkokra vágják általában. Fontos, a hogy papírcsöveket tekerni CSAK SZÁLIRÁNYBAN lehet. Kísérletezni kell, kinek mi jön be. A lényeg, hogy hajlékony legyen az elkészül papírcső, ne törjön meg, de ne is lapuljon ki fonás közben!

A pálcák lehetnek napilapokból, szórólapokból. A szórólapok inkább csak akrillal festhetők, míg a napilapokat úgy is fel lehet tekerni, hogy nem látszanak a betűk, mert a napilapok FEHÉR SZÉLÉBŐL készülnek. Íme 1 videó:


[link]


A fehér pálcákat is érdemes festeni,mert idővel besárgulnak. Ha szeretnéd, hogy fehér maradjon,akkor keverj össze 1/4 rész fehér alapozó falfestéket és 3/4 rész vizet. Ha színeset szeretnél,akkor a pálcákat lehet festeni Columbus ruhafestékkel is a tekerés után s a kész termékeket már csak lakkozni kell.


Lakkozáshoz mindenképpen VIZES BÁZISÚ, VÍZZEL

OLDHATÓ (akril) lakkot használjatok, ne oldószerest!

Olvastam olyanról is, aki pl. hígított faragasztót használ lakkozáshoz.

A lakkozás és a lazúrozás valamennyire vízállóvá teszi a tárgyakat, szóval nyugodtan lehet párás helyiségekben, konyhában, fürdőszobában használni azokat, de azért szerintem az elázást nem szeretik.

2017. jan. 22. 21:41
2017. jan. 22. 15:30

Köszi a választ.

Ha eltöredezeik a papír, kcserélem fapálcikára.

Eredetileg azzal akartam, csak hát volt a Melóhelyemen ilyen hulladék, és lecsaptam rá :P.

mindegy 1 sálat ki fog bírni. Próbálok finoman bánni vele mikor átfűzöm a fonalat.

( megpróbálom bemásolni a vázát ha megtalálom a képtáramba )

10. Feliz (válaszként erre: 9. - Feliz)
2017. jan. 21. 13:48
...aztán lehet, hogy még bepróbálkoznék olyan csúnyaságokkal, hogy esetleg dróttal erősíteném, vagy 2 (vagy több) karton papírt ragasztanék össze, ragasztópisztollyal, mert az is ad egy plusz tartást neki...
9. Feliz (válaszként erre: 8. - Töprengő)
2017. jan. 21. 12:33

Megnéztem a naplód! Sajnos nem igazán van ötletem... esetleg azt viszont kipróbálhatnád, hogy csinálsz mondjuk 2-3 db ilyen kis fogat, amit egy alaphoz rögzítesz, hasonlóan, mint ami a már kész kosárkán van, és akkor azokon tesztelsz, így jóval anyagtakarékosabb.


A csiriz pedig azért jutott eszembe, mert azt olvastam róla, hogy hogyha hagyod beleszáradni a kis bödönbe, amiben van, akkor nagyon bele tud kötni és elég macerás kiszedni utána már belőle. :D

2017. jan. 20. 23:38

Fonal, anyag, papírból készült dolgok. És amit szeretnék készíteni

Ebbe a naplóba van a kép, amit erősíteni kéne... Azok a fogacskák.

Kötőkeretnek szántam, de lehet hogy gyújtós lesz belőle :P Van 1 sál amit pont ezzel kellene megkötni.

Annak azért nem örülnék, elég sok időt öltem ebbe bele. Egyszerűnek látszik..

Jól be " rondítottam " a témába.

Váza amit kreáltam felteszem majd. Nem szándékozom befesteni, de ki tudja, lehet befestem az akrillal.

7. Feliz (válaszként erre: 4. - Töprengő)
2017. jan. 20. 22:56

Abszolút kezdő vagyok a témában, idáig egy kosárkát készítettem. Ahhoz képest, hogy az első, nem is lett olyan tragikusan randa :D ...de van még mit gyakorolni.


Én azt tapasztaltam, hogy már attól masszívabb lett az egész, hogy lekentem egy réteg akril festékkel. Ja és a festéket még vízzel is hígítottam!

A pálcákat fényes szórólapokból sodortam, mert mattot éppen nem tudtam honnan szerezni, de majd azt is ki akarom próbálni.


Nekem "fixálásra" a csiríz jutott eszembe, amivel be lehetne kenni még festés előtt. Olcsó és elméletben masszívabbá teheti, de még ez is tesztelésre vár, szóval nem tudom, hogy gyakorlatban is működne-e...


A vízállósággal elég szkeptikus vagyok, biztos azt is el lehet érni speckó lakkokkal, de ilyen kísérletezésbe egyelőre nem terveztem, hogy belefogok.

2017. jan. 20. 13:25

Elég erősnek tűnik az enyém is. Egyenlőre leálltam a dologgal.

De azért gyűjtök infókat, hogy legyen mihez nyúlni. ;)

Szennyestartó valóban elázik...

Nem tudom hogy működik a készítőnek, hogy áll az " esetleges ázással ".

Ott ahol tuti érheti víz / és gőz meggondolandó.

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Töprengő)
2017. jan. 20. 10:36

Én úgy vettem észre, hogy a papírcső is már elég erős. Az ismerősöm, aki csinál ilyen fenyőfadíszeket, sima hobbi festéket vesz, nem lakkozza.

Díszeknek megfelelő. Múlt évben kaptam tőle egy fenyőfát, ami elég masszívnak tűnt, de amikor idén, azaz a mostani karácsonykor elővettem, kicsit rendeznem kellett meg eldeformálódott. El nem tudom képzelni, hogy ebből szennyes tartót csináljak és ne ázzon el a fürdőben. A dekopázs lakk kicsit drága lenne, hogy ilyennel kenjük le, és ugye az sem annyira nedvességálló.

2017. jan. 20. 10:22

Én csak elkezdtem a " csöveket ". Keveset csináltam, abból egy inkább váza tartó lett :P

Ráadásul egy szétesett válfa nadrágtartója volt a sablon. Kicsit kellett rajta csiszolni, mert a fa meg volt sérülve ahogy szétesett :'(

De használható volt.

Fonásos videót jó sokat megnéztem.

És tényleg nem ártana olyan " szakmai " tanácsokat leírni, hogy pl a fonás után melyik festék, és esetleg lakk is kerüljön e rá??!! Hány rétegbe kerüljenek fel rá??

Vagyis ha ilyent csinálunk, rengeteg szabadidőt ölünk bele, valljuk be ószintén.

És nem ártana ha ez a kreálmányunkat sokáig tudnánk használni.

Volt aki szennyestartót készített. ( facen azt hiszem )

Na ahhoz mennyi papír kellett?, Mennyi időbe telt míg elkészültek a papír csövecskék?? És akkor még meg is kellett fonni....

( én most más dolgot készítettem papírból, semmi köze a papírfonáshoz. csupán az érdekelne hogyan tudnám erősebbé tenni?? És itt az a közös pont szerintem, hogy az alapanyag papír )

3. tinendo (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. jan. 11. 08:33

Szia. Örülök, hogy írtál.:)

Én is karácsony előtt a sulis vásárra készülve kezdtem el böngészni a papírfonásról szóló videókat s készítettem is pár darab karácsonyfát.

Azóta 1 kosarat is sikerült csinálnom s sodortam már pár pálcát is a következő kosaraknak, de még nézem a videókat, hogy melyiknek hogy is álljak neki s fejezzem be. :D

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2017. jan. 10. 16:31
Én még nem csináltam ilyet, de készülök rá a következő karácsonykor:D
2017. jan. 10. 13:13

Sziasztok!

Van itt valaki, aki papírfonással foglalkozik?

Akár kezdő, akár haladó...

Ebben a fórumban, megoszthatnánk tapasztalatainkat és segítséget nyújthatnánk másoknak..


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook