Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pannon Egyetem emberi erőforrások szak? fórum

Pannon Egyetem emberi erőforrások szak? (beszélgetős fórum)

2014. márc. 28. 17:09

A BKF-en hirdetnek emberi erőforrások alapszakot. Szerintem egyre fontosabb szak lesz az évek folyamán, mert komplex tudást igényel (mint jogi, igazgatási, pszichológiai és sok más területről egyszerre).


A gazdasági szervezetek legértékesebb erőforrása a jól felkészült, motivált munkatárs. Nem véletlen, hogy az emberi erőforrás menedzsmentjére már a kis-közepes vállalkozások is külön szakembereket alkalmaznak. E szakemberek közgazdasági, üzleti, vezetési, szociológiai, pszichológiai, jogi és kommunikációs ismereteikkel képesek a munkaerőpiacok elemzésére, az emberierőforrás-gazdálkodás feladatainak ellátására. Így többek között munkaerőt toborozni, a megfelelő munkatársakat kiválasztani, képzéseket szervezni, kompenzációs rendszereket tervezni és működtetni. Alkalmasak lesznek az érdekegyeztetési folyamatok koordinálására, az érintett területeken szervezési, elemzési, tervezési, döntés-előkészítési és szolgáltatási feladatok megoldására.


Bővebben a BKF-es honlapon:


[link]

2013. jan. 4. 09:28
De a HR csapat nem csak igazgatóból áll nem? Elég sok álláshirdetést láttam, nem mindegyik igazgatói posztra és mindenhova írták, hogy ezirányú felsőfokú végzettség kell. Ezért gondoltam erre. De ha ez nem jó, mit végezhetnék helyette, amivel el lehet helyezkedni?
5. 5146e98818 (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2013. jan. 4. 08:18
Nem látom a pályautat addig. Nem lesz mindenkiből rögtön igazgató.
4. Regin_a (válaszként erre: 3. - 5146e98818)
2013. jan. 3. 23:18

Miért nem? Személyzeti igazgatónak/osztályvezetőnek megfelelő

Ma HR-nek nevezik

3. 5146e98818 (válaszként erre: 2. - Pentaari)
2013. jan. 3. 22:53
Semmi értelme, ez nem egy szakma.
2013. jan. 3. 22:20

Milyen? Van értelme egyáltalán erre a szakra jelentkezni? Másod diplomának gondoltam, elvileg idén lesz egy egészségügyi, de azt nem akarom csinálni. Esetleg ha az emberi erőforrások nem, akkor milyen más szakkal lehet elhelyezkedni bárhol? Minek van értelme?

Köszönöm a segítséget :)

2013. jan. 3. 22:18
Pannon Egyetem emberi erőforrások szak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook