Pánikkapuk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikkapuk

1 2
2012. szept. 17. 15:28

Mit jelent pontosan a kapuzárási pánik egy nőnél?

/ szülés lehetőségének megszűnését most hagyjuk/

2011. márc. 15. 17:38
Tetszett az írásod, mert biztató! 50 évesen én sem éreztem a koromat.Tízessel fiatalabbnak néztek. Aztán elveszítettem a munkám, és záródnak a kapuk.Felszedtem 10 kilót és az arcomon is látszik( főleg a szomorúság). Néha vannak jó napjaim, biztos ilyenkor jön az erdész! Mindíg van erdész?
49. Rozália (válaszként erre: 43. - Lyrian)
2010. jún. 27. 04:53
Ez nálunk is így volt...
48. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 46. - Lyrian)
2010. jún. 8. 14:40
Hm, szerintem ez inkább egy jól sikerült családnak tűnik :))
47. B-Ari (válaszként erre: 15. - Lyrian)
2010. jún. 8. 10:38
Szia. Írj még,még,még!!!!
46. Lyrian (válaszként erre: 44. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. jún. 8. 06:43

Ó, kéremszépen, mi ketten járunk csápolni a párommal. Max. a közös barátokkal. :)

A két nagy nem szereti a metált, a rockot. A kicsi igen. Bár megállapítása szerint a rockerség neki fárasztó, mert későn kezdődnek a koncertek. :D

Viszont a fiammal együtt járunk motorozni, meg motoros-találkozókra. Sőt, mindig csináltunk anya-fia horgászást. Hajnalban elindultunk, egész nap lógattuk a cérnát a vízbe és dumáltunk, dumáltunk, dumáltunk. Most, hogy elköltözött, már emlegeti, hogy mennyire hiányzik. Nekem is. :(

Együtt szerepjátékozik a család, sok a közös barát, szeretünk pörögni.

Lányom moziban dolgozik, ismer minden munkatársa. Ha kapunk tiszteletjegyet, elmegyünk párommal. Ilyenkor mindenki lóg a nyakamban, van, hogy a film felét nem is látjuk, mert kint beszélgetünk.

Szeretek barát lenni, szeretek anya lenni, és szeretek szülő lenni. :)

Ez a három nagyon jól elfér egymás mellett nálunk. Hiába, mi már csak ilyen lökött család vagyunk. :)

45. méhecske59 (válaszként erre: 44. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. jún. 8. 00:24
Talán egy szilveszteri buliban voltunk egy színhelyen, de akkor sem együtt :) Én is ismerek tininek öltözött 40-es anyát, vagy hosszú hajú rockerként viselkedő apát, akik szeretnek a gyerekek barátaival lógni, de ez mindig távol állt tőlem. A lányom sem engedné, hogy "égessem" :)) Nem lehet elvárni egy gyerektől sem, csak azért tisztelje a szüleit, mert a szülei, hanem mert ezt ki kell érdemelni. Szerintem, ha együtt buliznak az az út nem oda vezet.
44. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 43. - Lyrian)
2010. jún. 7. 22:02

Ok, ok. Képben vagyok.:)

Csak azért vetettem fel, mert én arra a fajta kapcsolatra gondoltam, amikor tényleg inkább úgy szerepelnek a szülők, mint barátok (amivel gyakorlatilag megfosztják a gyereket a szüleitől, amire pedig szükség van).

De ezek szerint ti nem azok közé tartoztok, akik együtt járnak hétvégén bulizni az éjszakába, nem lógtok együtt a haverjaikkal stb., mert tudok ilyenről és még el is hiszik magukról, hogy ezt azért tudják csinálni, mert ők fiatalok maradtak belül (részben igazuk is van, mert hiába van gyerekük, ők nem nőttek fel a szülői feladatokhoz). Nem arról beszélek, hogy ha valaki egyszer-egyszer együtt szórakozik a gyerekeivel és annak barátaival, hanem arról, amikor szerepet próbál cserélni velük, mert szerintem az nem helyes.

43. Lyrian (válaszként erre: 41. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. jún. 7. 21:23

Méhecske tökéletesen elmagyarázta ezt az anya-gyerek baráti kapcsolatot.

Sokszor kérdezték meg a gyerekeimet a barátaik, hogy az ő anyjuk miért nem ilyen? Miért nem lehet vele megbeszélni a dolgaikat?

Az enyémek nagyok, de bármiben hozzám tudnak fordulni, bármit meg tudunk beszélni, tényleg nincsenek tabu témák. De azt is tudom, ha nekem van valami bajom, problémák, ők az elsők, akik jönnek, biztatnak, bátorítanak.

2010. jún. 7. 16:39
bár nekem 2 fiam van (8 és14 évesek), de baráti viszony van közöttünk.néha amikor elengedik magukat szólok, hogy ácsi, nem a haverotok vagyok hanem az anyátok és utána megy minden tovább.miota elment a volt párom, azota van ez a baráti viszony, talán így jobban át tudtuk vészelni a nehéz időket.és ez vhogy így maradt, de nekünk tetszik.attól még vannak olyan dolgok, amiket megköveteelk, mint szülö, de inkább kérek, mint elvárok.és ez eddig jol müködött.
41. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 39. - Méhecske59)
2010. jún. 7. 16:34
Ok, értem. Ha ez így van, szerintem nagyon-nagyon jól sikerült felépíteni a kapcsolatotokat.:)
40. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 38. - Méhecske59)
2010. jún. 7. 16:27
Szerintem, amit leírtál a normális anya-lánya kapcsolat, amit klasszikusnak nevezel, az meg nem normális (de persze attól még lehet elterjedt, sajnos).
2010. jún. 7. 16:26
Még annyit, hogy természetesen nem jártam vele bulizni, nem ültem le közéjük, ha együtt volt a barátnőivel. Fiús ügyekben elmondtam a véleményem, de természetes sosem kértem, hogy azért hagyjon ott egy fiút, mert nem tetszik nekem. Tudtam, hogy ezzel csak az ellenkezőjét érem el :))Viszont sokat járunk együtt vásárolni, mert azt pl. jobban szeret velem, mert én türelmesebb vagyok :) Elég sok rétű ez a dolog, de nekem ez így jó :)
38. méhecske59 (válaszként erre: 37. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. jún. 7. 16:18
Az én anya-lány kapcsolatomban a barátnőséget úgy kell érteni, hogy bármit, bármikor elmondhat, megkérdezhet. Nincs közöttünk tabu téma, ez által tanácsokat is tudtam/tudok adni számára, és mivel nagyobb a tapasztalatom, bízom benne jobbat is adtam/adok, mint egy hasonló korú barátnője. Mindezeken túl azonban van egy féle tisztelet is közöttünk, tehát nem úgy beszél velem, mint egy hasonló korú barátnővel :) Na szóval, nem tudom, ez így érthető-e? Az ilyen kapcsolat szerintem sokkal több, egy klasszikus anya-lány kapcsolatnál, ahol a lány nem mer kérdezni az anyától, mert szégyenli, vagy az anya szégyell bizonyos dolgokról beszélni. pl. én voltam az, aki elsőként megtudta, mikor létesített először szexuális kapcsolatot egy fiúval, tőlem kért segítséget, és meg merte tenni, mert tudta segítek neki, és nem küldöm el a nem tudom hová. Szerencsére akkor már elmúlt 17 éves, de ha korábban tette volna meg, akkor is fordulhatott volna hozzám bizalommal. Én pl. semmi ilyesmit nem tudtam megbeszélni az anyámmal, mert számára ez olyan téma, amiről nő nem beszél. Én büszke vagyok a lányomra, és erre a kapcsolatra, mert tudom, hogy sokkal többet kaptunk ettől, mint egy olyantól, ahol a szülői tekintély dominál. Egy ember addig tud változni, új dolgokat kipróbálni, míg megőrzi magában a gyermeki énjét, és aki ezt meg tudja őrizni le tud menni a gyerek szintjére, átérezni, egy adott helyzetben mit érezhet az a gyerek. Az ilyen szülő sokkal kiegyensúlyozottabb, boldogabb gyereket tud nevelni, mint az olyan, aki mereven ragaszkodik egy-egy nevelési elvhez, nem figyelve a gyerekre. Igaz ez csak az én véleményem, aki nem olyan belsőleg, mint én, nem biztos, hogy egyet tud vele érteni :)
2010. jún. 7. 15:08

Nem a cikkhez, inkább egy pár hozzászóláshoz kapcsolódva jutott eszbe egy kérdés.

Nem kötekedésképpen, de szerintetek egy gyereknek szülőre van szüksége vagy még egy barátra?

Nem lehet, hogy ez a "lányom a barátnőm" és hasonlók éppen abból erednek, hogy mégsem igazán érzitek kényelmesen magatokat a "szerepetekben".


Egy gyerek barátokat találhat, de igazi jó szülőt nem kereshet magának. Szülőnek és barátnak nem ugyanaz. A szülő sokkal több és másabb is, mint egy barát (legalábbis annak kellene lennie az én elképzelésem szerint).

2010. jún. 6. 23:54

Nagyon jó a gondolat.

Jól esett nőként olvasni hogy ugyanazok az érzések kavarognak bennünk NŐKBEN.

Tudni hogy nem vagyunk egyedül.

Köszönöm hogy leírtad a gondolataidat :):):)

2010. jún. 4. 02:36

Nekem is tetszett a cikk...

A baj akkor van, ha nem kapuk, hanem falak emelkednek körülöttünk.

2010. jún. 3. 17:24
Nem is volt jó.
33. Lyrian (válaszként erre: 32. - Dinus82)
2010. jún. 3. 16:28

Ahhaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :)


a dc :)

2010. jún. 3. 11:03
Régen sokat dc-ztem. :)
31. Lyrian (válaszként erre: 30. - Dinus82)
2010. jún. 3. 10:32

Köszi!

Honnan? honnan?

Ne hagyj teljes tudatlanságban. :)

2010. jún. 3. 10:30

A cikk valóban szuper.

Azonnal Rád ismertem a stílusból, bár szerintem Te már nem emlékszel rám. :)

29. Nina74
2010. jún. 3. 09:52

Szuper ez a cikk!


Pont az a szitu volt,hogy reggel feljöttem az oldalra..magam alatt lelkileg és azonnal megpillantottam a cikket ami tökéletesen megfogalmazza a mostani életérzésemet.


Köszönöm.

2010. jún. 3. 09:18

Big brother:D

én is az szeretnék lenni majd a fiamnak, ha felnő...nevelni is ebben a szellemben próbálom:))

2010. jún. 3. 08:51

nem értem miért lenne ez a cikk zavaros....teljesen korrekt, egyben van, jól megvan fogalmazva.

jó a stílusa, ami nekem nagyon bejön....ha vki nem tudja értelmezni, akkor annak más a gondolatmenete-világa....de nem is baj, hogy nem vagyunk egyformák.

nekem is 2 felnőtt fiam van....én vagyok náluk a nagy testvér :)))

2010. jún. 3. 06:58
Aztamindenit, de jól irsz....
2010. jún. 3. 06:56
A cikk kitűnő...valaki zavarosnak találta...nyilván nem értette, mit tükröz az írás:):):)
24. mliv
2010. jún. 2. 23:30
Nagyon tetszett a cikked!!! Várom a következőt!
23. Lyrian (válaszként erre: 22. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 2. 22:44
Pontosan. :)
22. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Lyrian)
2010. jún. 2. 22:44
Nem vagyunk egyformák és ez így van jól!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook