Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegséggel küzdök, viszont repülnöm kell.Segítsetek! fórum

Pánikbetegséggel küzdök, viszont repülnöm kell.Segítsetek! (beszélgetős fórum)


2010. febr. 25. 10:51
Na, Sztelenke, milyen volt a repülés? Meséld el!
18. Lulu21
2009. jan. 27. 10:49

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szedett-e már valaki közületek Jarvis retard 75mg-t tablettát? Örülnék, ha leírnátok a tapasztalatokat a gyógyszerrel kapcsolatban.

Köszönöm

17. ejmi (válaszként erre: 15. - Sztelenke)
2008. dec. 5. 13:50

Szerintem a repülőn tudják kezelni ezeket a dolgokat. Lehetnek tapasztalataik. Ezért előre szóljál és oda fognak figyelni rád.

Tudom mi a gondod, én is pánikbeteg voltam, szerensére már 4 éve tünetmentes. Repülni még nem repültem, de biztos ki fogod bírni. Drukkolok!

16. eddit (válaszként erre: 15. - Sztelenke)
2008. dec. 5. 13:49
Orvos nem hiszem hogy van, de a stewardess-ek fel vannak elsősegélyre készítve. Ezért mondom, hgoy feltétlen közöld velük, hogy neked van ez a problémád. A pánikbetegséget pedig úgy tudatosítsd magadban, hogy SEMMIKÉPP SEM halálos. Ez inkább lelki betegség, mint fizikai. Sosem szabad arra gondolni,hogy valami végzetes nagy baj történhet, mert NEM FOG! sZívinfarktust sem kapsz, ez egészen biztos, mindössze arról van szó, hogy az ijedségtől felgyorsul a pulzusod, ezáltal a szívverésed is szapora, ezért nem kapsz levegőt. Számolj ilyenkor, komolyan, segít, tudom!
2008. dec. 5. 13:46
Igyekszem elterelni majd a gondolataim,viszont pl érdekelne,hogy van - orvos a gépen,illetve mi történik ha az "elterelő hadművelet" ellenére rosszul leszek?Mert elég gázosak ezek a rosszullétek:"szívrohamgyanú" és általában ájulás a vége vagy teljesen lemerevednek a dolgaim,volt ,hogy a fejem és a szemem sem tudtam mozgatni,illetve nem tudtam beszélni sem néhány percig.
14. ejmi
2008. dec. 5. 13:40
Valóban a legjobb, ha valamivel eltereled a figyelmed: cukor, esetleg zene hallgatása, olvass mesét a gyereknek, vigyetek valami játékot, amivel tudtok játszani. Előtte persze vegyél be nyugtatót, ezt beszéld meg a dokival, hogy mit.
13. eddit
2008. dec. 5. 13:39
Még eszembe jutott valami: egyik ismerősöm is pánikbeteg, ő mindig visz magával vizet. Ha érzi,hogy jön a roham, kortyol belőle. Nem tudni miért, de segít, biztonságot ad.
12. eddit
2008. dec. 5. 13:38
Ja és mégvalami. Repülni csodás érzés, majd meglátod. És London kb. 1,5 óra mindössze.
11. eddit
2008. dec. 5. 13:37
Én azt javasolnám, hogy mondd el a problémádat a stewardess-nek. Ne szégyelld, ez semmiképp sem titkolni való. Mondd el neki, hogy ilyen betegséggel küzdesz és a kislányod miatt jobbnak látod, ha tud róla. Nem fog kinevetni, biztos lehetsz benne. Ha pedig érzed, hogy valami nem stimmel, lélegezz mélyeket és tereld a gondolataidat. Olvass bármit, játssz a kislányoddal, de olvastam az autogén tréningről, ami segíthet még. Ennek az a lényege, hogy 200-tól vagy 100-tól hármasával, négyesével visszaszámolsz magadban.Ezzel lefoglalod az agyad és megnyugszol.
10. Sztelenke (válaszként erre: 8. - Kenzol)
2008. dec. 5. 13:36

Igyekszem,nem lesz könnyű,de megpróbálom.Egyébként sokszor a laikusok jobb tanácsokkal szolgálnak,mint az orvosok,mert lehet,átélik,amit az orvos nem,szerencsére nem.

Pl,azt már tudom,hogy nem szabad ablak mellé ülni,meg mondta a férjem,hogy szopogassunk cukorkát a légnyomáskülönbség miatt.Leginkább a felszállástól félek,meg a repülőtől,és a repüléstől.Az agyam tudja,hogy a felhajtóerő fenntart,meghogy lazítani,csak pont az a lényege ennek a betegségnek,hogy akármilyen okos vagyok vagy mi,az agyam felmondja bizonyos helyzetben a szolgálatot.:-)

9. Sztelenke (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2008. dec. 5. 13:31
Az volt eddig is a baj az orvosokkal,hogy ők általában nem pánikbetegek,kívülállóak és cska általános dolgokat tudnak javasolni.Szeretném ha nem lennék leszadálva repülés közben és a gyermekem sem biztos ,hogy örülne,ha ott ájulnék el mellette megint.Azért köszönöm.Mindenképp elmegyek a háziorvoshoz,csak nem akarom,hogy erősebb gyógyszert vagy megint injekciót kelljen kapnom.ÁLtalában túl tudom "élni" a rohamokat segítség nélkül,viszont ettől a dologtól már előre annyira parázok,hogy már két napja folyamatosan remegek és érzem a kezdődő belső feszültséget,aminek egyenes következménye a roham.
2008. dec. 5. 13:29

Szerintem,próbálj meg a kislányodra összpontosítani. Tereld el a figyelmedet a vele való foglalatossággal.Mesélj neki a repülés szépségeiről,meg hogy milyen jó lesz,hát ha így saját magadat is megnyugtatod.Ha, nagyon ideges vagy ráragaszthatod a kicsire is, és Ő is félni fog.Nekem írtozatos pókiszonyom van és félek a sötétben is,de hogy a lányom ne rettegjen a póktól nekem is látszólag le kellett győznöm az iszonyomat,megfogni és úgy mesélni róla,mintha valami kedves kis állat lenne.

Tudom laikus vagyok, remélem kapsz ennél szakszerübb segítséget is :)

7. eddit (válaszként erre: 6. - Sztelenke)
2008. dec. 5. 13:26
Ha esetleg nem leszek gépközelben, ne aggódj, amint tudok, válaszolok.
6. Sztelenke (válaszként erre: 5. - Eddit)
2008. dec. 5. 13:25
Köszönöm,este foglak keresni.
5. eddit (válaszként erre: 1. - Sztelenke)
2008. dec. 5. 13:24
Szia, én is küzdöttem pánikbetegséggel közel 4 évig, de legyőztem. Ha vannak kérdéseid és tudok rájuk válaszolni, írj privát üzenetet, szívesen segítek.
4. Sztelenke (válaszként erre: 3. - Katácskák)
2008. dec. 5. 13:23
Igen,orvos írta,természetesen.Már néhány éve küzdök ezzel a betegséggel,csak még nem kellett repülnöm.Félek a magasságtól és a gyors dolgoktól,például autózni is csak néhány ember mellett tudok.A nyáron megpróbáltam felülni egy körhintára,hátha sikerül...hát úgy szedtek le.
2008. dec. 5. 13:20

Szurkolunk, hogy jobban legyél-gyógyszer nélkül

Érezd, jól Magad, aztán lehet, hogy elmúlik.Orvos adta a gyógyszert?

2008. dec. 5. 13:20
Próbálj meg keresni a neten online dokit,vannak olyan oldalak ahol különféle orvosi dolgokra szakemberek adnak tanácsot.Hátha :D
2008. dec. 5. 13:17

Sziasztok!


Pánikbetegséggel küzdök,csak Frontint szedek,de csak ha érzem,hogy jön a "roham",mert nem szeretem a gyógyszert.A lelki megerősítésben,természetes dolgokban jobban hiszek.Viszont most olyan élethelyzettel állok szemben,amit nem tudom,hogyan kell leküzdeni.15-én repülnöm kell Londonba.A Malév gépével megyek.Viszem magammal a 3 éves kislányomat is.Nem tudok másképp kijutni,mert a vonat megerőltető egy ekkora gyerekkel,autó meg nem megoldható,mert a párom ott vár minket a reptéren Londonban.Épp költözünk.Kérlek titeket,aki hasonló gondokkal küzd és repült már,esetleg szakmabeli,hozzáértő személy(pszichológus vagy utaskisérő,stb.) segítsen,hogyan kell ezt túlélni,illetve lásson el praktikus tanácsokkal,tapasztalatokkal.A ferihegyi reptéren csak általános infókat mondtak.Abszolut nem nyugodtam meg tőle.Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook