Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség kezelése... fórum

Pánikbetegség kezelése... (beszélgetős fórum)


2013. aug. 27. 17:20
Sziasztok, csatlakoznék :) Én is pánikos vagyok, sajnos.
21. sylvia31 (válaszként erre: 20. - SweetM)
2012. okt. 2. 18:58
kérj a dokidtól tanácsot!!Az én mizapinom betegtájékoztatóján meglepő módon nincs tiltva terhesség vállalása mellette igaz úgy írtál hogy az orvos tudtával és mérlegelésével adható..Hátha addig jobban leszel!!Nekem vannak-voltak tünetmentes időszakaim most pl 10hónap szünet után kezdtem újra szedni..
20. sweetM
2012. okt. 1. 20:29
Én is újra elkezdtem a gyógyszert, már most jobban vagyok, és a szivem is csak napi párszor ver félre. Csak most ha belegondolok, hogy ez tényleg mind idegi alapon van és mondjuk ezt a gyógyszert, amit szedek már lehet le se tudom tenni, ez mellett hogy tudok majd vállalni gyerkőcöt?! :/ Igaz, még igencsak előtte állok, csak 26 vagyok, de most egyenlőre attól félek, ha leteszem, újra jönnek a bedobbanások, a félelmek, a pánik a buszon, motoron, kocsiban, egyedül gyalog...kész rémálom:(
19. sylvia31 (válaszként erre: 18. - SweetM)
2012. szept. 27. 09:04

nekem is a szívemen jött ki legjobban volt rajtam 24órás ekg napi legalább 36 extrasystole-m volt pitvari-kamra és mit mondott a szívdoki??Jaj kérem ez normális tessék pszichiáterhez járni ő nem tud velem mit kezdeni idegalapon van..abban mondjuk igaza van hogy a Concor5mg az erre lenne való és nem segített illetve ha nagyon előjön a depresszióm valóban rengeteg extrám van..Segít még rajta a sok alvás meg meditáció..SweetM kitartás!!!Én 13éve élek így hol jól vagyok hol rosszabbul az elmúlt 10hónapban iszonyú erős próbáltam lenni és letettem a gyógyszert na innen üzenem hogy rosszl tettem!!!!!!!!!!!!A depresszió a szorongással együtt a végén már elviselhetetlen volt és persze háztartást kell vezetnem gyermeket nevelek kocsiba KELL ülnöm NEM FEKHETEK LE HALDOKOLNI!!!!!!!!!!!

Úgyhogy gyógyszer vissza(MIZAPIN)és most végre jól vagyok van persze extrám 10körül naponta de ez már elviselhető nem is nagyon figyelek rá mert akkor rosszabb..

De nagyon megértelek én is volt olyan többször is hogy azt hittem az utcán,boltban,kocsiban halok meg épp amerre jártam...

18. sweetM
2012. szept. 26. 20:28

Ma reggel nagyon rosszul voltam... de a délelőtt folyamán javult a helyzet, bár eléggé sírós hangulatban voltam egész nap. Ma a szivem hál'Isten csak kevésszer kalapált félre. Amúgy nekem akkor jön ki nagyon a pánik, ha motorra ülök...régen imádtam motorozni. Most a nyáron történt olyan, hogy rámtört a szédülés motorozás közben. Vagyis mentem a semmi közepén és elkapott egy olyan érzés, hogy "úrisssten...ha én most itt rosszul leszek, ki fog rajtam segíteni?!" tudom, hülyeségnek hangzik... aztán szépen pulzus fel, szivem elkezdett bedobbanni, folyamatosan szünet nélkül. Az utolsó pár száz méteren a motort már szinte nem éreztem, mentem mint a vaklégy, az a tudat, hogy nincs mellettem senki, nem tud rajtam segíteni senki, teljesen kikészített. Na azóta nem tudok motorra ülni:( Még utasként is félek rajta már. Valamelyik nap rámerészkedtem...félúton visszafordultam:/ Csak a tudat, hogy motorozni kell, a szivem felgyorsult, jött a bedobbanás, annyi is lett...

nagyon nehéz így...és még gyerekvállalás előtt állok...de így...:( még a szüléstől-terhességtől is félek...

2012. szept. 26. 19:12
Hát igen, az hogy rájövünk, hogy mitől lehet, az még nem azt jelenti, hogy meg is gyógyultunk. Viszont segíthet, hogy meggyógyuljunk. Én is tudom, hogy nálam mi váltotta ki, de mivel egyelőre nem tudom kiiktatni az életemből ezt a problémát, ezért nem is igen múlik. Viszont, ha egyszer sikerül, akkor a gyógyulás útjára léphetek, talán, de addig is muszáj a gyógyszer. Nem gondolom, hogy pusztán egy pszichológus segíthet. Nálad meg így a leírtak alapján a vakbélműtét tett be. Mindenki másképp reagál az élet helyzetire.
16. Regin_a (válaszként erre: 12. - Krilion)
2012. szept. 26. 17:42

Én csak magambol indultam ki és néhány pánikos társammal való beszélgetésböl

Elhiheted, hogy évtizedek alatt elfogyasztottam ár pszichiátert és pszichológust

Nem titkoltam el semmit bármit kérdeztek, mert csak magammal szúrtam volna ki

Semmi "szomorú gyerekkort" vagy felnőttkori traumát nem tudtak felfedni

31 éves voltam, egy vakbélműtétböl így ébredtem


Ugyanakkor pánikosan pár hónapon belűl eltemettem a szüleimet és semmiféle utóhatása pánik szempontjábol nem volt


Hogy mitöl tör ki, ki tudja

Akkor nem kellene gyógyszer, hanem pár hét alatt egy psziho feldolgozná a gondokat és annyi

15. Regin_a (válaszként erre: 11. - SweetM)
2012. szept. 26. 17:37

A hülye szívverés és más szívtünetek a pánikosság "mellékhatása"

Mondom én, aki bozny végigjárta szív-vonalon amit lehetett, semmi hiba nem volt

"Akkor nem, de lehet majdmost" :)

Most ujra nekifutok, mert ilyen hülye egy pánikos :)


24órás Holtert csináltassd meg a saját megnyugtatásodra

14. Rubin17 (válaszként erre: 4. - SweetM)
2012. szept. 26. 16:14
Aki nem volt még ebben, nem tudja milyen szörnyű érzés. Én elkezdtem imádkozni, és segített. Most már teljesen jól vagyok.
2012. szept. 26. 12:13
Szia!Én több mint egy éven át pánikbeteg voltam sipralexet depakint és 3 szor 0.5 xanaxon éltem napjaimat.És semmit nem segített!!!!Jártam pszichológusnál,pszichiáternél voltam családfelállításon de semmi nem segített.Én saját erőmből eldobtam a gyógyszert egy hónapig olyan voltam mint egy narkós nagyon rosszul voltam az elvonási tünetek miatt.De ahogy teltek a napok egyre jobb lett és azt láttam magam előtt hogy én gyógyszer nélkül is képes vagyok egyre jobban lenni ez akkora erőt adott hogy azóta lefogytam 20 kilót és teljesen jól vagyok.Mindíg pozitívan kell látnunk.Tudom ez nagyon nehéz de én is volt olyan hogy fennhangon bőgtem és úgy éreztem megőrülök.Ne arra gondolj hogy beteg vagy hanem arra hogy milyen jó lesz mert holnaptól jobban leszel.képzeld el és hidd el hogy holnap milyen jó lesz!Kitartást...Tudom milyen nehéz de van kiút és az te magad vagy!!!!
12. Krilion (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2012. szept. 26. 11:16
Ezzel egyáltalán nem értek egyet sajnos. A kiváltó okot esősorban nem a doki örömére kell tudni, hanem mikor rátapintassz arra dologra, ami nem tetszik az elmédnek, akkor azt te fogod érezni. Mint mikor fáj a fogad és már a fél arcod fáj, de mikor hozzáérnek a tényleg bűnös foghoz, akkor belehasít. Nem hiszem, hogy ez a betegség csak úgy magától jön a semmiből, mint ahogy semelyik másik sem, de ez már más történet. Max. csak veled éppen nem osztja meg az illető a félelmeit, épp ezért hasznos egy JÓ! pszichológus.
11. sweetM (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2012. szept. 26. 08:27
Én elég érzékeny lelkű vagyok, konfliktusokat nehezen tudom kezelni. Vannak otthoni bajok, melóban is feszült a helyzet. De nekem leginkább az okoz problémát, hogy a szivem sokszor kalapál félre. Extrasystole, azt mondták... de ez már nem normális, ami nekem van, úgy érzem. Doki is csak legyint rám, mert pánikbeteg vagyok....de majd kiharcolok egy 24 órás ekgt. szóval nekem leginkább ez a bajom...
10. sweetM (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2012. szept. 26. 08:20
Köszönöm a biztatást:-) Én is bizok benne, hogy pár napon belül javít az állapotomon. Csak nem értem, miért okoz most is ilyen panaszokat, hiszen két hónapja szedek gyógyit, igaz nem ért az semmit... lehet ez lesz a tuti...remélem:-)
9. Regin_a (válaszként erre: 4. - SweetM)
2012. szept. 26. 08:17

tudom a kiváltó okát"


Erröl az a véleményem, hogy "örül" a pszicho doki ha felfed valami életkonfliktust és rá lehet fogni a pánikot

Ezzel szemben nem egy esetet ismerek, a sajátomon kívül, ahol semmiféle ilyen ok nem volt és nincs

8. Regin_a (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2012. szept. 26. 08:14

Helyesen

SSEI / SSRI

7. Regin_a (válaszként erre: 1. - SweetM)
2012. szept. 26. 08:13

1/

[link]


2/

Nem egy gyógyszernek amit adnak , kezdetben olyxan mellékhatásai vannak hogy felerősitik a tüneteket

SSEI mellékhatásokra ha rákesresel


Mondhatni, ez a jellegzetessége némelyiknek, és minden emberre másképp hat

Mellékhatások 1 max 2 héten belűl el fognak múlni és aztán lehet tudni érezni hogy hat vagy nem hat. Ha nem, akkor újat kell próbálni


Tessék Xanaxot kérni mellé, csökkenti a mellékhatásokat és azon túl is segíti a hatást


Jobbulást és kitartást, nem lesz "semmi bajod" pár napon belűl

6. kisj
2012. szept. 26. 07:57
vannak itt pánikbeteg fórumok, keress rá, biztosan megpróbálnak Neked is segíteni
2012. szept. 26. 07:55
Szia!iTT A Hoxá-n több ilyen fórum is van ott rengeteg hasznos tanácsot és nem utolsósorban sorstársakat kaphatsz-találhatsz..Én is ezzel küzdök lassan 13éve apukám halála óta..Keress egy jó pszichiátert aki MEGFELELŐ gyógyszert ad neked pszichoterápiára is járnod kellene DE MEGFELELŐ szakemberhez ahol stresszkezelésre és relaxációs technikák elsajátítására van lehetőség!A gyógyszert illetve a kiegészítő terápiákat abbahagyni SZIGORÚAN AZ ORVOS TUDTÁVAL LEHET!!Hidd el a sorstársak is nagyon sokat tudnak segíteni akár mondom itt a Hoxán is..Nekem amúgy szorongásos depresszióm van sajnos ismerem a helyzetet amiben most vagy SŰRGŐSEN KEZELNI KELL!!
2012. szept. 26. 07:53
Jaj és igen, tudom a kiváltó okát de nem tudok mégsem kilábalni ebből a h.lye pánikból...:-(
2012. szept. 26. 07:49
Jártam már, de semmit nem ér... semmi terápia jellegű kezelést nem kapok... elmesél néhány történetet egyes emberekről és ennyi.... és ez nem mindig igy ment, voltam nála vagy ötször. Ezért nem adok pénzt. Más maszek meg nincs a közelben.
2012. szept. 26. 07:43
Rossz lehet most neked nagyon, de nem szabad hagynod! Pszichológusnál jártál már? Vagy tudod, hogy mi váltotta ki nálad a pánikbetegséget?
2012. szept. 26. 07:39
Üdv mindenkinek! Lelki segitségre van szükségem...támogatásra. ,visszaesett, pánikbeteg vagyok. Anno gyógyszeres kezelést kaptam, jól is lettem, abbahagytam. Egy év múlva visszatért a pánikom. Irattam megint gyógyszert, nem azt amit azelőtt szedtem |cipralex|, hanem egy olcsóbbat. Szedtem két hónapig de nem volt jó, igy visszatértem a cipralexre. Egy hete szedem, de most érzem azt, hogy már teljesen végem van...a megőrülés határán vagyok:-( Olyan érzésem van, hogy mindjárt megbolondulok, zsiborog az egész testem, úgy érzem, egyre rosszabb lesz... Nem tudom senkivel megbeszélni a bajom, mert kb senki nem érti meg... ,jó van már...csak pánikbeteg...beképzeli..., azért irok ide, hogy néhány sorstárssal ki tudjam beszélni a bajom. Remélhetőleg a gyógyszer gyógyitó hatása ez úgymond...de én már kezdem feladni a reményt:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook