Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbetegek! Volt már köztetek olyan, aki rosszul is lett? fórum

Pánikbetegek! Volt már köztetek olyan, aki rosszul is lett? (tudásbázis kérdés)


24. hte23 (válaszként erre: 22. - 18ba5935e0)
2010. jan. 22. 17:03

Ez biztosan nagyon nehéz volt. Meg tudlak érteni.

De ugy gondolom amit teszel, az jó. Egyébként néha a xanax nem árt. Megjegyzés: ha ügyeletre futok, akkor sem kapok nagyon mást.

Egyébként röhejes: rosszul vagyok, tudom miért, otthon a xanax, de bevezetek az ügyeletre (előtte bepakolom a gyereket ha egyedül vagyok otthon), és kapom a szurit, és "kinevettetem" magam. Ez annyira nem logikus.


De hát ez is ehhez a betegséghez tartozik. Nem gondolkodunk logikusan.

2010. jan. 22. 15:45
én is többször pánikoltam, de mindig féltem amikor csak a gyerekeimmel voltam itthon. Sokszor amiatt is pánikolok, ha betegek a gyerekek, egyszóval ez nehéz ügy
22. 18ba5935e0 (válaszként erre: 21. - Hte23)
2010. jan. 22. 15:41

Hát nem tudom, mikor nyáron 10 napon keresztül vesegörcseim voltak és szinte egész nap egyedül voltam a lányokkal (nem tudtuk megoldani, hogy más legyen velük), akkor sokszor láttak a fájdalomtól összegörnyedni és látták az eltorzult arcomat, akinek volt már vesegörcse, az tudja, hogy milyen kegyetlen.

Ezután még hetekig kergék voltak a lányok, érzékenyebbek, hisztisebbek, nehezen kerültünk vissza a régi kerékvágásba. Én most még ilyennel nem terhelném őket, nagyon megijednének. :-(

21. hte23 (válaszként erre: 19. - 18ba5935e0)
2010. jan. 22. 15:31

A mosolyuk, a segiteni vágyásuk. Tőlük/belőlük meritek erőt, hogy jobban legyek.


Tudom nálad még kicsik. De már ők is érzik, és tudnak segiteni. Egy mosollyal, egy simogatással.


Ne félj elmondani nekik.

20. pritta
2010. jan. 22. 15:28
Nekem korábban volt ilyen mindig attól féltem h összeveszek a párommal és elkezdtem stesszelni, ahogy ültünk és beszéltünk,majd hevesebben dobogott a szívem és féltem h rosszul leszek, majd hányinger, zsibbadás, remegés jött rám és ájulás közelbe kerültem, ekkor mentünk ügyeletre. És is Betalocot és Xanaxot kaptam, de szerencsére a párom segítségével gyógyultam ki. És nekem is esténként jött mindig elő és az tény a stresszes nap segített. Többször éreztem h infarkust fogok kapni,ettől sokáig féltem.
19. 18ba5935e0 (válaszként erre: 18. - Hte23)
2010. jan. 22. 15:27

A gyerekek alatt mit értesz?

Hogy a bennük való öröm, a miattuk érzett boldogság segít?


Én inkább még jobban félek emiatt, mert a férjem sokat dolgozik és sokszor vagyok egyedül a lányaimmal, félek, hogy egyszer olyan helyzetben jön rám egy ilyen roham, mikor ők is jelen vannak. :-(

18. hte23 (válaszként erre: 17. - 18ba5935e0)
2010. jan. 22. 15:21

Én másfél évig szedtem antidepresszánsokat.

Rivotrilt és Xanaxot. És havonta jártam ideggyógyászhoz. Mostanában (9 hónapja) nem szedek gyógyszert, van néha rohamom, de próbálom magam "kezelni" Nekem sokat segit az intenziv kondizás. Kitisztulnak a gondolataim. És főleg a gyerekek.

17. 18ba5935e0 (válaszként erre: 16. - Ildiko0914)
2010. jan. 22. 15:12

Mi is nagyon megijedtünk az első alkalommal és mikor epét kezdtem hányni, a férjem hívta az ügyeletet és ott az orvos mondta, hogy ez pánikroham a tünetek alapján.

Igyekeztem nem gondolni erre, de miután már rövid időn belül a 3. roham jött rám, akkor elmentem a háziorvoshoz, aki azonnal elküldött kivizsgálásra és addig is pszichiáterhez.

Talán ez utóbbit érdemes lenne felkeresnie a sógornődnek, ártani nem fog.

16. ildiko0914 (válaszként erre: 12. - 18ba5935e0)
2010. jan. 22. 15:02
Nekem is voltak ilyen tüneteim,egyszer orvost is hivtunk, de mindenhova küldtek de pánikról csak egy orvos beszélt, de az is csak kérdésbe tette fel, egyértelmüen nem nevezte meg
2010. jan. 22. 15:00

A sógórnőm kétszer lett rosszul, mindakétszer légszomjra ébredt,egyszer fel is kelt és elvágodott úgy, hogy a feje be is hasadt, akkor elment mindenféle kivizsgálásra de semmit nem találtak.A második az a napokba volt az első után több mint félévre, a háziorvosa azt mondta, ha mégegyszer ilyen előfordul, akkor menjen a sürgösségre.

Engem egy kicsit idegesit, hogy miért nem kell most menjen vhova.

14. 18ba5935e0 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2010. jan. 22. 14:51

Igen, ilyenkor valamennyire enyhíti a tüneteket, ha kinyitod az ablakot és elkezdesz mélyeket lélegezni. Ilyenkor tudatosan figyelni kell a kiegyensúlyozott, nyugodt légzésre, ez is picit csillapítja a szívdobogást.

Én még autogén tréning elemekkel szoktam nyugtatni magamat, mert bár felírt az orvos xanax-ot, de nem akarok antidepresszánsokat szedni.

13. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2010. jan. 22. 14:48
Ilyennel én is küszködtem sokáig.:S Borzasztóan rossz érzés.
12. 18ba5935e0 (válaszként erre: 5. - Zumbi)
2010. jan. 22. 14:48

Változó, volt, hogy este 7-kor, miközben éppen a gyerekeket fektettük le aludni, de volt úgy, hogy éjfél körül, mikor már félálomban voltam.


Nálam úgy indul, hogy elkezd zsibbadni a nyelvem, aztán elkezdek szédülni, majd össze-vissza kalapálni kezd a szívem és légszomjam lesz. Közben pedig iszonyatos halálfélelmem van.

Nagyon rossz, még most így rágondolni és leírni is, már elkezdett hevesebben dobogni a szívem. :-(

Kaptam az orvostól Betaloc-ot, akkor kell bevennem, ha 100 fölé megy a pulzusom és el kell mennem egy teljes kivizsgálásra is.


Az a legijesztőbb, hogy nálam semmilyen előzménye nincs, csak úgy jön, tehát nem kell, hogy mondjuk stresszes napom legyen (mondjuk eléggé stresszes időszakban vagyok már egy ideje). Az első rohamnál nagyon megijedtem, komolyan az hittem, hogy haldoklom. Este 7-től voltam folyamatosan rosszul, végül éjfélig bírtam, akkor elkezdtem az idegtől epét hányni. Amikor már nem jött ki semmi, akkor valahogy elaludtam, nyilván a kimerültségtől.

Még szerencse, hogy a férjem eltakarított utánam. ;-)

11. hte23 (válaszként erre: 10. - Zumbi)
2010. jan. 22. 14:47
Persze! A 2. példa pont ilyen. Csak jön.
10. zumbi
2010. jan. 22. 14:42
Olyankor is lehet rosszullét ha semmi előzménye nincs. Semmi stressz, semmi pánikolás, csak egy rosszullét?
2010. jan. 22. 14:37
Simán előfordulhat ájulás is.
2010. jan. 22. 14:36

1 példa. tudom, hogy a lapockám alatt becsipődik egy idegszál. Sajnos szokott. Szenvedek 3-4 napig. Amikor már mulik, rámjön a roham. Ugy érzem mintha infarktust kapnék.


2 példa Nem kapok levegőt, ugy érzem megfulladok. És ez is este van. Ilyenkor hajnalig fenn vagyok. Győzködöm magam, ez csak egy pánikroham. Hideglevegő tüneteket csökkent.

7. zumbi (válaszként erre: 4. - 00495ec28d)
2010. jan. 22. 14:33
A sógórnőm érintett a témában. Nála éjszaka alvás közbe tör rá, légszomjjal kezdődik, szomjúsággal és ájulás a vége
2010. jan. 22. 14:33

Sziasztok!


Az esetek 95 %-ban este jön elő. Én aki ügyeletre soha nem jártam, előfordult, hogy olyan rosszul lettem, hogy be kellett mennem.

Mondjuk tudtam, hogy pánikroham, de nem tudtam, képtelen voltam rá, hogy e szerint viselkedjek.


Volt már nappal is. Olyankor, ha valamitől félsz, és megtörténik. Pl nálam méhcsipés. Utólag tudom pánikroham volt, mert egyébként nem éltem volna tul a kb. 30-40 km-es utat a korházig.

5. zumbi (válaszként erre: 3. - 18ba5935e0)
2010. jan. 22. 14:32
Este? Nyugalmi állapotban? Leirnád, hogy milyen az a rosszullét?
2010. jan. 22. 14:31
Zumbi!Mit értesz rosszullét alatt?Elmondanád a tüneteid?
3. 18ba5935e0 (válaszként erre: 2. - Zumbi)
2010. jan. 22. 14:26

Szia!

Én kb. 2-3 hónapja kezdtem rosszul lenni. Eddig mindig este jött rám. Eléggé sz.r. :-(

2010. jan. 22. 14:25
MIkor gyakoribb egy rosszullét nappal vagy éjszaka?
2010. jan. 22. 14:24
Pánikbetegek! Volt már köztetek olyan, aki rosszul is lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook